Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

witajcie, mnie tez nie było przez weekend gratuluje zdrowych dzieciaczków, ja w środe idę to zobaczę moje maleństwo i potwierdzę płeć a za tydzień mam dodatkowe badania w innym gabinecie na przepływy i serduszko olinek, spóźnione życzenia :) Wikunia, ja tez lubie jej ksiązki, choc ostatnio nie mam czasu czytać - tak jak mówisz wciągają :) a jak ruchy czujesz już choć maluśkie? kiedy masz wizytę? jesli chodzi o stojak to nie potrzebowaliśmy, zreszta kapalismy mała zawsze w łazience i mamy tam mało miejsca a że zazwyczaj kapalismy we dwójkę wiec wanienke kładliśmy na duzym koszu na bielizne a jak juz musiałam sama to na ziemi dla bezpieczeństwa, ręczniki z kapturkiem sa super, a zwłaszcza jak myjemy gówkę :) a i jeszcze akurat u nas sudokrem zdaje egzamin do dzisiaj w awaryjnych sytuacjach choć dużo smarowaliśmy robioną maścią na receptę za 7 zł. kanciapulka, ja mam taki na pompowanych kołach i faktycznie ciężki jest ale za to u nas niezastapiony, mieszkam w centrum, chodniki pożal się... miejscami bruk jeszcze więc nie mogłam sobie pozwolić na małe kółka - świetnie zdał egzamin pod tym wzgledem, no niestety gorzej jak trzeba było gdzieś jechać i pakować do bagaznieka, no ale cos za coś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Gratuacje udanych USG i zdrowych dzieciaczków:) U mnie USG ciągle się przesuwa. Wg mojego lekarza jestem teraz w 21 tyg (? mi wychodzi że jestem w trakcie 23) więc USG najlepiej zrobić za 2 tygodnie. Więc jeszcze trochę. I dostałam do brania żelazo bo wyniki się średnio mu podobały. Po za tym wszystko ok. Był bardzo zdziwiony że mam już tak wysoko ciąże ale to dobrze :) Olinek spóźnione życzenia urodzinowe :) Wszystkiego naj ...:D xNightmare ja od kilku dni jem i jem i ciągle jestem głodna... Dziś mnie naszło na kapuśniak :) mea teksty Twojej córki są bezbłędne :) Ale to chyba przywilej wieku bo moja jak coś czasami powie to się za głowe idzie złapać :P Mój biust też się powiększył z 70 A na 75 C i szczerze taki by mógł już zostać... Co do wyprawki. Przy córci używaliśmy turystycznego i po 2 tygodniach wiedziałm że to błąd. Po pół roku się poddałam i kupiliśmy drewniane. Stelaż do wanienki przydaje się ale nie jest niezbędny. Ręczniczki z kapturkiem niezbędne ale dobrze kupić większe bo na dłużej starczą :) Ja kupiłam 3 pieluszki flanelowe i użyłam może ze dwa razy. Osobiście wole tetrowe ale kupuje we wzorki lub kolorowe :) ale prawda jest taka że przy pierwszym dziecku najlepiej samemu wypróbować co nam pasuje a co nie. Tak jak ja polecam kosmetyki nivea baby dla dzidziusia od urodzenia. Moja córa używa do tej pory i nic się ze skórą nie dzieje. Po za tym polecam puder na odparzenia zamiast maści albo zwykłą mąkę ziemniaczaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tak jak aśka uważam, że Nivea baby jest THE BEST. Uwielbiamy ją do dziś - jest cudowna cała seria. Moje dziecko miało i ma bezproblemową skórkę, więc nie przepłacałam za oilatum i inne takie. a do pupki mąka ziemniaczana dobra i zasypka - to dla chłopaczków najlepsze. Dla dziewczynek lepsze maści - tak mi pediatra mówił. Ja sudocrem lubię - nie raz uratowal nam czerwoną pupę od poparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek82 dzieki za dodanie,wszystko sie zgadza:) Kurcze,mnie wogole nie urosl biust,nadal jest taki sam 70B :/ Poza tym nigdy mnie nie bolal,czasami moze piersi byly ociezale,moze taka moja uroda.Poczekam jeszcze,moze troszke urosnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobiłam rekord w ciągu 4 dni ( od piątku do dziś) zjadłam 2,5 kg mandarynek. Nosz zwariować można. Co gorsza skończyły się te najsmaczniejsze co były na promocji w netto ;(. Jutro mam wizyte u swojej gin zobaczymy czy wracam do pracy (choć mi się to nie widzi już zbytnio ) czy dalej na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, strasznie dlugo mnie nie bylo, nie mialam neta ale wroclam wszysko nadrobilam. piekkne macie brzuszki, moj tez rosnie, malutk sie rusza i kopie, czuje to juz dosyc dlugo a dzis zaczynam 21 tc. zakupow troche mamy, teraz w weekend bedziemy porzadkowac pokoik. usg mam 13 a pod koniec listopada wybieramy sie na usg 4d, tak dla frajdy. co do wozka to ja wybralam jedo fyn 4ds ze wzgledu na duza gondole 80 cm dl. x lander tez ciekawy i dobry ale wg mnie ma za krotka gondole. jesli chodzi o fotelik to wybralismy be safe czy jakos tak, ma dobre opinie. aa i dwatyg temu zostalam ciocia, slicznej cudownej dziewuszki. Niedlugo ja odwiedze co by sie troszke oswoic z maluszkiem. pozdrawiam Was wszsystke bardzo serdecznie, dbajce o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Patra - a jak sie dziadek ma?? u nas OK. Jestem zmeczona praca ale od nastepnego wtorku bede oddelegowana wiec troche odsapne. Wracam w polowie stycznia moze wtedy juz pojde na zwolnienie? Moj cyc sie dramatycznie nie powiekszyl tak z B na C. Mam te alles mama po 1 ciazy ale nie zauwazylam dramatycznej roznicy miedzy nimi a zwyklymi do karmienia. Ja do pielęgnacji polecam Hipp - od 1 dnia mozna stsowac! Powodzenia na USG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
Cześć Mamusie :) cały czas Was nadrabiam, ale ciągle biegam do pracy i jeszcze się na dodatek remontujemy i nawet nie mma kiedy napisać :( Moja dziewczynka szaleje w brzuszku, salta są zwłaszcza wieczorem i rano. Wczoraj byliśmy na meczu to przy głośnej muzyce tupała jak szalona. Wybraliśmu już imię - będzie Helenka :) w skrócie może też być Lenka, Helcia byle nie Hela ;) Patra ja też mam 13.11 USG połówkowe :) gdzie jedziesz? ja do Invicty do Gdańska, robiłam tam juz USG prenatalne u dr Brzózki, super babka. Co do piersi to mnie troche urosły ale nie tak by zmieniać stanik. Wogle jak narazie brzucha nie mam - nie wiem czy się martwić?, trochę mi się takia poszerzyła (5 cm) i +3kg i w sumie ciąży nie widać nawet w obcisłej bluzce :( wyglądam jakbym trochę przytyła. Dziewczyny, co myślicie o takim łóżeczko - tapczaniku http://allegro.pl/adam-lozeczko-dzieciece-140x70-plus-tapczanik-i2768875133.html ?, któraś już poruszała ten temat ale jakoś bez odzewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufinka moja babcia miała tak na imię :) Ostatnio bardzo popularne. Ja się pytałam o te łóżeczko. Jak dla mnie bardzo fajne bo później można zdjąć szczebelki i może być dla większego szkraba w pokoiku :) Tyle że te łózeczka są bez zadnego zestawu i jeszcze dokupić trza pościel kołderkę i inne rzeczy to taniej wychodzą łóżeczka z całym tym kompletem z pościelą, baldachimem rożkiem i innymi bzdetami... I jestem w kropce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, Dziadek juz ok, dzieki. Moja dzidzia tez ok, szaleje rano i wieczorem, przed snem najbardziej. Helenka bardzo ładnie, nasz narazie jest Michałkiem i oby juz sie nie zmienilo. Ja 13 jade do mojego lekarza na usg a na to 4d to jade gdzies na dąbrowe. nie wiem mam zapsane ale tak dawno sie tam umawialam ze zapomnialam :). wczoraj z kuzynka ogladalam ciuszk ktore juz mamy uznalam ze juz jest strasznie tego duzo, chyba musze kupic jakas komode na nie bo narazie leza w sietce ogromnej. mnie cos od wczoraj boli w prawym boku, tak centralnie jak talia jest -tzn ja ją kiedys tam mialam :) i troche promieniuje jak sie prostuje, niby do tyłu sama nie wiem. jak bedzie gorzej to chyba do lekarza pojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufinka - fajne to łóżeczko :) napewno bardzo praktyczne. mieszkanie mam w nowoczesnym stylu więc mnie nie pasuje, ale wydaje sie być porządne i starczy napewno do ok 5-6 rż spokojnie. a imię Helena super! i mnie akurat bardzo się podoba zdrobnienie Hela ;) Lenka bym nie mówiła bo tych Lenek jest od groma i ciut ciut... nie dość, że samych Len jest mnóstwo to jeszcze Marleny na które też mówią Lenka, Mileny (też Lenki) i na moje nieszczęście Magdaleny (sama jestem Magdalena i zdarza sie, że na mnie Lena powiedzą...) ale można też Helusia - Lusia - Luśka ;) Patra - myślę, że to ucisk macicy na narządy wewnętrzne, mnie często boli w prawym boku jakby watroba a czasem czuje jakby nerki mnie bolały. ale macica juz naprawde zajmuje duzo miejsca, wiec mysle ze od tego. jeszcze niedawno jak polozyłam sie na plecach i uciskałam brzuch to dno macicy czulam ok 2 cm ponizej pępka. a w tej chwili jest ono juz 3 cm powyzej pępka! i juz zaczynam miewać zgagę, wiec żołądek już uciska napewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. Miałam mieć usg polowkowe za tydzien ale trochę to przyspieszylam. W sobotę dużo sprzatalam w domu no i się przeforsowalam, od niedzieli miałam plamienia niezbyt duże ale poszłam wczoraj do mojego lekarza. Tak jak myślałam plami mi ten polip którego mam na szyjce. Tak więc gin zrobił mi polowkowe już wczoraj tj. 19 tc. U dzieciaczka wszystko ok, wszystkie parametry bdb, waży 390 gr. więc wg usg 20 tc. Gdy zapytałam o płeć powiedział że się na tym nie zna i nie było dyskusji ale na to byłam przygotowana bo w pierwszej ciąży też do niego chodziła. Także chyba pokusze się o usg4d za jakieś 2 tygodnie. Dzieciaczek ułożony jest posladkowo i mam nadzieję że się jeszcze obróci do góry nozkami:-) cały czas dostaje kopniaki po pecherzu i non stop chodzę siusiu. Brzuszek mam już spory i może w końcu zrobię zdjęcie żeby Wam pokazać. A no i sprzątać to już chyba wogóle nie będę także będę mieszkała w syfie no chyba że ktoś łaskawy posprzata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patra- ja tez mialam takie bole kolo 10-12 tygodnia ze ruszac sie nie moglam chwilami, i pamietam ze lezalam ile moglam, bolalo w boku promieniowalo na plecy, polozna mowila ze to normalne i wiele kobiet zglasza sie z takimi bolami. Jestes w pierwszej ciazy? U nas Aleksandra to Lusia, Lusienka. :) Chlopak bedzie Piotrus, a dla dziewczynki podobalo mi sie Alicja, Marlenka, ale maz nie jest wesolo nastawiony jakos. Pamietam przy corce mialam pare pomyslow Emilka, Kasia, Jadzia, ale wyszla Ola, choc czasem mowimy Jadziunia :D z usmiechem. Ja sie kompletnie nie wyspalam. Jesli chodzi o lozeczko to jak dla mnie fajna sprawa, niby wiecej kosztuje ale to dluzsza inwestycja. A nad zabudowa lozeczka warto sie zastanowic bo dla mnie te baldachimy woalki to zbedne rzeczy. Na razie tyle lece ogarniac dom. DObrego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papierówka tak to moja pierwsza ciaza. chyba wiem od czego to bylo,bo juz mi przeszlo, jelita te sprawy. malutki od rana sie rusza i wariuje. :) wg mnie te baldachimy itp to moze ladnie wyglada ale to zbieracze kurzu sa, wiec my sobie darujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamucie. U nas kolejny dzień szary, bury i ponury. Oluś wczoraj urządził sobie dyskotekę w moim brzuszku, jak się tak intensywnie rusza boli mnie coś w prawym boku coś jakby wątroba albo śledziona, może kopie w te miejsca nie wiem. To łóżeczko zabudowane bardzo fajna sprawa, praktyczne bo posłuży dobrych kilka lat. Pisałyście wcześniej o serialach, ja mam teraz dużo czasu to nadrabiam zaległości w oglądaniu. Z tym, że ja raczej nie oglądam polskich serialów takich kobiecych bo jakoś nigdy mnie specjalnie nie interesowały, poza tym siedzimy przed tv razem z m. Polecam Grę o tron, Czystą krew, The walking death, American horror story, Grimm, Once upon a time, Rodzina Borgiów, Kości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikunia to miałaś pewnie stresa biedna. Cieszę się, że wszystko u Ciebie i dzidzi wszystko dobrze, dbaj o siebie i się nie forsuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanciu, czy mogłabyś proszę przesłać mi link do tej twojej piżamki, bo bardzo chcę ją kupić i powiedz jaki rozmiar wzięłaś i jakich jesteś gabarytów? bo się waham między S lub M. Dziękuję. wikunia, najwazniejsze że maleństwo zdrowe, ale tak sobie myślę, co to za lekarz, co się nie zna na rozpoznaniu płci, no nie mogę tego pojąć:) mi piersi urosły ALE uwaga przestały mnie boleć, jak to niedawno. No i urósł mi już brzuch, widać, że ciąża bez gadania. w tydzień mi tak wyrósł, szok, wcześniej nic. i straciłam znowu ochotę na słodkie. To chyba była kilkudniowa zachcianka. Teraz znowu królują na moim stole kanapeczki, obiadki przeróżne, a po słodkim mnie mdli. Miłego dnia kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno wróciłam od ginki. Masakra po prostu. Na początek +3,5 kg ( czyli już 10 od początku ciąży oj muszę się za siebie zabrać). Także od dziś koniec z łakociami :] No i pojawiło mi się rozwarcie (nie wiem na ile) ale kazała w piątek przyjść na usg i zrobimy dodatkowo dopochwowe żeby zobaczyć co się tam dzieje. Dostałam luteine 2 tabletki 3 razy dziennie do momentu aż bóle brzucha ustaną a potem 2x2 do 30tc. Dalej dostałam zwolnienie do 4 grudnia. W dodatku dostałam masę książeczek edukacyjnych np. na temat pielęgnacji dziecka itp. W tych książeczkach było parę gratisów np. 2 płyty z instruktarzem jak kąpać,przewijać dziecko oraz inne ciekawostki tyku księga imion, jak co dziecko słyszy w brzuszku, 1 pampers z pamersa i z nivea baby krem przeciw odparzeniom. Znowu mieliśmy burzę mózgów na temat imienia dla maleństwa. Na dzień dzisiejszy będzie Kaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xNightmare musisz teraz na siebie uważać. ja mam mało czasu na neta bo roboty w domu idą, przyjeżdżają sprzęty i mąż walczy z wiertarką :) mała szaleje, wczoraj byłam na wizycie wszystko ok, za tydzień usg już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie!! Ja dzisiaj cały dzień jakaś przybita jestem, a zaczęło się od wizyty u dentysty. Wizyta ogólnie ok, w końcu mam skończonego zęba, także na razie koniec z dentystą podczas ciąży. Dowiedziałam się czegoś strasznego. Tam pracuje taka Pani jako pomoc. Zaszła w ciążę w tym samym okresie co my wszystkie. Miała mieć bliźniaki, dwóch synków. Podobno cały czas było wszystko dobrze, 2 tygodnie temu była na usg 4D i wszystko było w jak najlepszym porządku. Po tygodniu poroniła. Nie wiadomo z jakich przyczyn. Coś strasznego!!! Tak jej współczuję, biedna kobieta. Od tego momentu jak się dowiedziałam o tym cały dzień mam jakąś schizę. Szkoda gadać... Pisałyście wcześniej o łóżeczkach. Ja już kupiłam turystyczne. Wiele osób mi je polecało,a czy Nam będzie odpowiadać, to okaże się. Jedynie to muszę dokupić materacyk. Wiecie jaki najlepiej? Gratuluję udanych usg. Wikunia83 i xNightmare musicie uważać na siebie. Obowiązki domowe zostawcie partnerom, albo poproście kogoś bliskiego o pomoc. Zdrowie nasze i naszych maleństw jest teraz najważniejsze!! Ja jutro idę do okulisty, a w piątek mam 4d. Zobaczymy jak urosła moja Mała. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightmare :D to będą na forum dwie Kaje ;) no i odpoczywaj dużo. rozwarcie to nie przelewki asia.sudenis - najlepiej materacyk gryka-kokos. od urodzenia dzieciątko śpi na stronie kokosowej a jak zaczyna wstawać w łóżeczku to się przekłada na stronę gryczaną. a my z córą połaziłysmy po sklepach. kupiłam jej nową piżamkę i parę pierdół już do jej urodzin. powoli myślę co zrobić, jaki tort itd. i trochę dekoracji do tortu kupiłam ;) lubię takie zakupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare- odpoczywaj, rozwarcie to nic dobrego na tym etapie. meaaa- zajrzyj na pinksweetshop moze tam znajdziesz jakas inspiracje na tort. wygoogluj mam slaby net i dosc dlugosie wszystko wyszukuje, jak masz fb to tam jest tez ta babka co te cuda robi. Moja corcia miala na roczek tort kota na klebku wloczki, choc miala byc mala mi z muminkow ale maz stwierdzil ze moze sie wystraszyc :P moze na kolejne urodziny bedzie Ja robilam dzis rogale drozdzowe a la pizzerinki ser pieczarki papryka cebulka, i drugie nadziewane kapusta pieczarkami i cebulka. Mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
Ann8912 no łóżeczko nie ma pościeli, ale komplet możesz już mieć za 150 zł, mówię tu o kołderce, podusi, pościeli i zagłówku na łóżeczko. A te baldachimy i inne duperele nie są ąz tak istotne. No, oczywiście trzeba materacyk kupić, ale suma sumarum, to takie łóżeczko dłużej posłuży. Ja akurat w pokoiku mam szafę takiego koloru jak na zdjęciu z zaokrąglonymi elementami to by mi pasowało. Co do Helenki to było jedno imię na które razem z mężem zgodnie przystaliśmy, o inne była wojna heheh. Patra ucisk też może być od kręgosłupa, ja tak czasem mam, że cała klatka mnie boli. Wikunia supe, że dzidzia zdrowa i , że masz brzuszek. Mi do w boczki włazi cholera. A biodra wam „utyły??? Meaaa ja ostatnio często mam zgagę, nawet po kilka dni, aż żoładek boli buuu a teraz niespodzianki z drugiej strony i załatwić się nie mogę :( Kancialupka American Horro story super co? Xnightmarna uważaj na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo jaaa Papierówka! ale cudeńka :) czaad!! ale to już takie mega profesjonalne... sama nie zrobię a wiesz moja to już taki wiek, że chce pomagać i cieszy sie jak wariatka jak coś jej sie uda ;) także bedziemy robić same. ona sobie wymarzyła tort lalkę. coś takiego: http://x.garnek.pl/ga2912/9ada8577f89df5a3394128a3/tort_lalka.jpg myślę, że jestem w stanie coś takiego zmajstrować. własnie dzis kupiłysmy lalkę do tego ;) taka niby barbie ale wiesz za 9 zyla ;) kupiłam też posypkę, kwiatuszki z opłatków. no będziemy kombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muffinka - też ostatnio mam zaparcia :( pamietam że w poprzedniej ciazy też po połówkowym mi się zaczęły... eh i tak juz do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
jeżuuuuu nie starsz mnie :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety miałam juz do konca męczarnie. przez to zrobiły mi sie hemoroidy. eh. na szczescie miesiac po porodzie z nimi powalczyłam i znikneły na dobre. teraz pewnie tez sie pojawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaa czyli nie jestem sama. Ja dzisiaj się przeraziłam. Podcierałam się i zobaczyłam krew, w sumie mała kropelka, przy tym bardzo mnie boli "tam". Masakra po prostu. Nigdy nie miałam hemoroidów, a tu proszę. Mam nadzieję,że po urodzeniu zniknie tak jak u Ciebie. Tylko dziwię się, bo jakiś strasznych problemów z zaparciami nie mam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×