Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

nie ciumkajaca ale to sa biale krostki? takie wypryski jakby? my takie mielismy potowki i zaczelam Malego ubierac lzej, a teraz mamy takie grudeczki na buzce ale normalnie skorka tylko ze zgrudkowana i to jest podobno normalne, wedlug poloznej i pediatry, bo dziecko rosnie i skora dojrzewa, ze niby jakas warstwa tluszczyku itd. niewiem dokladnie a klamac ci nie chce, w kazdym razie stwierdzili ze jest ok xxx kiwoszka przypuszczam ze to szczepionka skojarzona :) prawdopodobnie z pneumo i rota wyglada to jak wszedzie czyli jak idziesz na szczepienie to decydujesz na co chcesz szczepic dziecko, a oni maja szczepionki na stanie, i od razu szczepia, ja za skojarzona placilam dzis 170zl + rota i pneumo wyszlo 670zł, takze w razie czego gdybys chciala to przygotuj sie na taki wydatek, i za dwa miesiace powtorka z szczepien, a pozniej przypomnienie, z tym ze rota jest 2 razy, pneumo 3 xxx Wendywu ucaluj Malutka od nas i zyczymy zdrowka, zeby wszystko sie unormowalo szybciutko 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak ja kupilam krople ze swietlikiem takie najyklejsze i jak reka odjal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Funiak - położna mówi że kanaliki są drożne bo oczko ciągle łzawi, sama też przed zakraplaniem masuję jej u nasady noska, żeby kanaliki udrożnić Wendywu, ja jutro będę dopiero konsultować się z lekarzem w sprawie tej przepukliny, aż się boję, mam nadzieję, że i was i nas ominie zabieg chirurgiczny widzę że i tu rozgorzała dyskusja na temat szczepień. Jutro pogadam z położną, zapytam skąd te sprzeczne opinie my mamy wyznaczone szczepienie na 15 maja więc jeszcze trochę czasu. wiem że rotawirusy i pneumokoki będziemy mieć oddzielnie, bo pielęgniarka mówiła że nie będziemy małej kłuć 3 razy naraz Cena szczepionek też mnie przeraża, na szczęscie jedną (chyba na rotawirusy) mamy darmową, bo mała jest wcześniakiem Strasznie mi dzisiaj płacze, nie wiem już co robić, niby głodna więc daje jej pierś, je tak łapczywie, że się zachłystuje. Chyba w ogóle z jednej piersi za szybko leci mi pokarm, a ona jeszcze tak ciagnie nerwowo. Jedna pierś, druga a ta w nerwach odrzuca i wrzask. No więc daję butlę i znowu to łapczywe, nerwowe jedzenie, krztuszenie się, płacz. Odbijanie po kilka razy, a ta ciągle rączkę do buzi, więc znowu butla i znowu to samo. Nie wiem o co chodzi w ogóle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna, jutro zapytam lekarza o te kropelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Funiak
maluszki wlasnie tak zachowuja sie podczas kolki. chca ssac ale tak nerwowo sie odrywaja i placza.., i tak w kolko nieraz... a powiedzcie kochane mamy, wysypka na buzi okolo 4 tygodnia zycia to tradzik czy alergia na to co zjadlam ? buzia cala zsypana, bardzo obficie, w dotyku to jest szorstkie, jak jest goraco lub spi na jednym policzku to to sie nasila, wyglada jak rozlane czerwone plamki,'jak jest chlodno to blednie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do was mamy
miesiac po drugim porodzie i wychowywaniu dzieci rok po roku mam dosc. mam ochote na bunt iscie z mlodzienczych lat. moj maz jest miedzynarodowym kierowca tira wiec rzadko kiedy jest. a ja? kocham te moje malenstwa nad zycie. ale jednak chce tez jakos zyc, czasem gdzies wyjsc zwlaszcza ze mam dopiero 22 lata... od pierwszego porodu ani razu nie wyszlismy sami... marzy mi sie kino chociazby, cokolwiek. poswiecilam sie moim dzieciaczkom w calosci. teraz juz nawet nie mam kolezanek bo one wszystkie poszly na studia. brak wspolnych tematow. maz mowi ze jak troche podratujemy nasz budzet jeszcze bede mogla studiowac. olabia prosze powiedz mi jak to'u was wygladalo, co studiujesz, ile masz lat i skad na czesne? przepraszam za'tak osobiste pytania ale chce miec nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak moja tez tak robi myslalam ze jej za malo mleka tam leci i sie denerwuje ale to chyba wlasnie przez brzuszek bo potem pierdzi sobie długie bąki:) strasznie nie lubie tego jej nerwowego jedznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! U nas dziś pięknie :) Cieplutko i słonecznie. Mam nadzieję, że taki dziś cały dzień będzie :) przyszłaMM i ja chciałabym Ci serdecznie pogratulować narodzin Antosia! Zdrówka i radości dla Was :) Zamknęłaś listę :) Jeju dziewczyny spójrzcie: tyle fajnych dzieciaczków nam się urodziło. Wszystkie zdrowe :D I my też jako mamuśki pięknie dałyśmy sobie radę podczas porodów. Ale cieszę się, że już wszystkie jesteśmy rozpakowane ;) Cieszę się, że wczoraj pojawiło się tyle postów odnośnie szczepień. Nie dalej jak 2 dni temu się nad nimi zastanawiałam. Mam ogromną nadzieję, że tak właśnie nasze forum dalej będzie nam służyć: by się czasem wygadać, poradzić, zapytać o zdanie mam rówieśników ;) My szczepić będziemy na pewno skojarzoną 5w1. A jak nocka u zaszczepionych wczoraj maluchów? dagaa super, że po porodzie szybko dochodzisz do siebie. Tym bardziej, że przy maluszku mało czasu na odpoczynek i regenerację mamy. Czy w Bielsku też dziś tak piękna pogoda? I czy Samuel zaliczył już pierwszy spacerek? karolowa faktycznie kilka długich dni Cię nie było. Ale to zrozumiałe. Dzieciaczki są absorbujące i to z każdym dniem bardziej. Ja też mam ostatnio problem, by znaleźć choć parę minut dla siebie. Tymcio już też nie śpi jak jeszcze jakiś czas temu, że w dzień potrafił spać po 3 godziny. Budził się tylko, by zjeść i przewinąć pupę. Teraz już od dobrych paru dnie nie ma tak lekko ;) Mały ma coraz dłuższe pory aktywności, bo i ponad 3 godziny potrafi nie spać, ucina sobie raczej drzemki niż zapada w mocny i długi sen. No cóż, liczyłam się z tym, że tak miły okres noworodkowy szybko się skończy ;) olabia z tym wnoszeniem wózka na 4 piętro faktycznie ciężko :( Też nie chce nauczyć synka zasypiania tylko przy piersi. Na szczęście ten wózek i czasem smoczek skutkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otula
*e ona zazdroszczę tak szybkiego powrotu do swojej wagi. U mnie jeszcze trochę kilogramów niestety :( Co do brzucha - to wiem, że to moja największa cena macierzyństwa. O ładnym brzuchu muszę zapomnieć. Staniki mam dwa zwykłe takie i jeden lepszy. I też ciągle w pralce lądują. Trzymam kciuki, by trądzik u Jasia zniknął jak najszybciej. Nie wiem czy to samo nie powinno zejść. Najczęściej polecana w takich wypadkach jest po prostu czyściutka woda do pielęgnacji.Trądzik raczej nie występuje z przegrzania. Ale ciepło może go wzmagać. Są teorie, że to efekt uboczny naszych hormonów działających jeszcze w ciele dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*nie ciumkająca opisane przez Ciebie objawy też mogą wskazywać wlaśnie na trądzik niemowlęcy. *Funiak co do oczka Igi to nie mam pojęcia co się może dziać skoro mówisz, że kanaliki drożne. A z tym płaczem przy piersi to może kolka, a może Iga przechodzi skok rozwojowy? Pierwszy występuje około 5 tygodnia życia maluszka, ale Iga jest wcześniej urodzona więc może skoki rozwojowe w innych terminach przerabiać. Jak jest dzisiaj? Lepiej? *Wendywu trzymam kciuki, by obyło się bez zabiegów chirurgicznych. Te objawy słabego napięcia mięśniowego sama zauważyłaś? Bo ja się zastanawiam w zasadzie od urodzenia czy Tymek nie ma wzmożonego napięcia, bo jest jakiś taki za silny, głowę w pozycji leżącej podnosi wysoko i trzyma długo, czasem wygina się w łuk (chociaż podobno w tym wieku jeszcze może) no i sam obraca się na boki. No nic zobaczymy co pediatra powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Mamusie chłopaków mam jeszcze pytanko odnośnie pielęgnacji męskich klejnotów. Jak sobie z tym radzicie? Bo ja na razie nic małemu tam nie majstruję, ale kilka razy już słyszałam "dobre rady", by ściągać skórkę itd. O coś jeszcze chciałam pytać, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć. Piszę ten post prawie godzinę, bo oczywiście tylko jedna ręka wolna ;) No i pozapominałam o czym myślałam na początku ;) Dobra, czas skorzystać z pogody zanim się zepsuje. Zatem bierzemy Małego Księcia i jego karocę i na słonko :) Dobrego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie, że mój post w takich ratach. W całości kafeteria nie chciała go połknąć, sugerując mi, że to spam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hj ;D u nas dzisiaj też pięnie ;D jesteśmy po wizycie położnej - stwierdziła że Sami jest duży jak na swój "wiek" :) byliśmy tylko raz na spacerze, ale krótkim, coś małemu nie pasowało, teraz śpi w wózku na tarasie... dostałam jakiejś wysypki na nogach, strasznie swędzi i jest czerwona:/ czytałam że to może być uczulenie na podaną oksytocynę :/ i żeby wapno pić... miłego dnia dziewczynki, buziaki dla dzieciaczków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ciumkająca
Otulka jeśli mogę wypowiedzieć się w kwestii klientów. Mam w domu 3 latka i od urodzenia pediatra nie kazała nic naciagac bo to powoduje mikro uszkodzenia po których powstają małe blizny, a te mogą powodować stulejke. Mój syn miał bardzo wąskie ujscie cewki moczowej i też nie kazano nic z tym robić. Dziś wszystko jest ok. Mam jeszcze pytanie odnośnie usg bioderek. Kiedy wykonuje się pierwsze, a kiedy drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagaa ja dostałam po porodzie wysypki, ale na na całym ciele i jak się okazało była to reakcja na antybiotyk. Ale pamiętam, że jak wtedy czytałam o tych wysypkach to kilka razy spotkałam się z tym, że po porodzie sn może wystąpić, właśnie zwłaszcza na nogach, taka wysypka powysiłkowa. Może coś takiego Cię dopadło? Nie ciumkająca, dzięki za głos w męskiej sprawie ;) To utwierdza mnie w przekonaniu, by dalej nic chłopakowi nie majstrować. Co do usg bioderek, Tymek pierwsze miał w szpitalu, tuż po urodzeniu, na drugie idziemy za 1,5 tygodnia. Czyli mały będzie miał prawie 6 tygodni. Taką datę wyznaczyły panie w rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka ja od poloznej uslyszalam ze kiedys byly jakies tego typu dzialania na klejnocikach malych mezczyzn :) ale zabronila stanowczo, nic nie robic, nie odsuwac napletka absolutnie bo to moze zaszkodzic a w niczym nie pomoze, przy kapieli umyc ale tez nie kombinowac z dokladnym myciem i probami odsuwania skorki nie ciumakajaca nie ciumkajaca mysle ze po urodzeniu juz byl badany na bioderka Igorek, tak mysle choc nie widzialam a pozniej w piatym tygodniu, ja dostalam z szpitala od razu skierowanie na okreslona date dagaa tylko nie drap ;) dziewczyny piekna pogoda to malo powiedziane, siedze na tarasie z Igusiem bo na sloneczku to chyba z 28 stopni jest albo wiecej, i tak w cieniu i krotkich spodenkach jest mi goraco... a propo jak dzis ubraliscie Maluchy na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bylam dzis u gina. wszystko "od srodka" po cesarce ładnie macica obkurczona dodam ze krwawilam bardzo krótko bo kogos martwily male krwawienia po cc moj gin mowi ze po cc nie krwawi sie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
u maleństwa takie białe krostki z czerwoną otoczką to może byc rumień noworodkowy. znikają i pojawiają się. jeśli jest ich dużo w skupisku tak jak w moim przypadku to może byc pęcherzyca. jesteśmy właśnie w szpitalu na antybiotyku. jest ich już mniej ale nadal skóra na twarzy nieładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ponawiam pytanie: jak ubieracie Maluszki przy takich wysokich temp. na spacerki? czapeczki zakladacie? slyszalam opinie ze lepiej zeby dziecku bylo ciut chlodniej niz mialo sie przegrzac... ale znowu od poloznej uslyszalam rade ze zakladamy dziecku takie warstwy jak sobie + jeszcze jedna...? dzis zamowilam parasolke juz do wozka bo denerwuje mnie to ze nawet na spacer dalej nie wyjdziemy bo Malemu zawsze w ktoras strone drogi slonce w buzke swieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa, czapeczkę zawsze, najlepiej cienką z uszkami. Trzeba uważać na wiatr i przeciągi, bo zapalenie ucha to koszmar dla malucha i mamy. My ubieramy się dość lekko, body z długim rękawkiem i cienkie spodenki albo nawet półśpiochy. Przykrywamy się lekkim kocykiem, a jak mocno grzeje to nawet bez kocyka wygrzewamy się w słonku w ogrodzie. Na specerki chodzimy, jak słonko świeci małej w oczy, to ciągnę wózek tyłem, mam blokowane koła więc lekko idzie. my jesteśmy po wizycie u lekarza, na przepuklinę pępkową lekarz zalecił plaster. Mam wciągać malutkiej pępek do środka i zalepiać to plastrem. Z oczkiem chyba będzie trzeba jechać do okulisty dziecięcego do Wrocławia, ale jeszcze odczekam kilka dni, bo wydaje mi się, że jest poprawa. Niestety, lekarz dosłuchał się szmerów w serduszku i mamy w przyszłym tygodniu wizytę u kardiologa :(. Martwię się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulietta no moj maly ma wysypana buzie takimi malenkimi szorstkimi krostkami i troche mnie wystraszylas tym szpitalem. chociaz mysle ze to moze byc skaza bialkowa albo cos zrzarlam i dziecku zaszkodzilo teraz jestem zla na siebie i ciagle mysle od czego te krostki. jutro ide do lekarza. zeszlej nocy bolal go brzuszek i nie mogl gazow puscic - prosciej mowiac piernac. i jedem dzien takie kupki zielonkawe byly. a tak normalnie to sa wodniste - zolte z eksplozja;) a wasze dzieci tez takie wodniste jeszcze robia? moj ma 5 tygodni tez niemam pojecia jak ubierac , ale zakladam mu bluze cienka na body, lekko rozsuwam, ale nie zauwazylam aby plecki mial mokre wiec chyba ok. za to czapke musze ciensza kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak mozesz przemyc oczka czarna herbata to pomoze a jak bylam na patronazu to podczas badania lekarka powiedziala zeby kupic krople ze swietlikiem, jak to nie pomoze to moze ten kanalik trzeba udroznic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ubieramy małą w body z długim rękawem i półśpiochy lub spodenki i skarpetki i cienką czapeczkę. Na spacer też chodzimy z parasolem, bardzo się przydaje. Wczoraj byliśmy u chirurga z tą przepukliną. Chirurg włożył pępek do środka i zakleił po całej długości brzucha. Plaster mamy utrzymać przez 3 tygodnie, a potem wizyta kontrolna. A co do kupek to Ela robi jedną raz na dwa dni i raczej zbitą i dużą ;) Ale my się karmimy też mlekiem sztucznym, więc są inne niż po samym naturalnym. Otulko - co do słabego napięcia mięśniowego to te drgania nóg malutka ma od samego początku i nie dało się ich nie zauważyć. Nawet pod koniec ciąży je odczuwałam i martwiłam się czy z córcią wszystko w porządku.Czasem jak się dziecko przeciąga, szczególnie przy przewijaniu i nóżki trzyma w górze to wygląda jakby miała drgawki. Na szczęście z dnia nadziej te odruchy słabną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Karolowa jak jest ciepło ubieram body albo bluzeczkę z długim rękawem, i spodenki. Na głowę nic nie zakadam, bo jest bardzo ciepło i szkoda kisić dziecko w gondoli z czapką, wiadomo w wózku na dworze nie ma przeciagów. Jak wchodzi się do sklepów czy do bokowisk to trzeba uważać żeby nie było przeciagu ale na świeżym powietrzu jest oki. Zaraz wrzucę zdjęcie z dzisiejszego dnia na pocztę to zobaczysz jak Lenka jest ubrana. Mimo że jej nie przegrzewam to dostała potówek i lekkiego uczulenia (chyba po keczupie Kotlin). Dzwoniłam do położnej przyszła małą zobaczyć powiedziała że to samo zejdzie bo nie jest bardzo mocno wysypana ale jak chcę to mogę ją wykąpać w nadmanganie potasu. Zrobiłam tak żeby małej ulżyć jej bo to przecież swędzi. Dziś 3 dzień ją w tym wykąpałam i jest już dobrze. U nas wszystko oki, we wtorek idziemy na szczepienie, póki co dodatkowo szczepimy na rotawirusy (mój synek w zeszłym roku przechodził rota i nie chcę przechodzić przez to jeszcze raz), zastanawiam się też nad pneumokokmi. Otulka mi sie wydawało że mój synek ma coś nie tak z klejnotami ale jak poszłam z nim do pediatry powiedziała że właśnie tak mają wyglądać i że wszystko jest w porządku. Nic z nimi nie robiłam i robić nie mam. Nie ciumkająca my na bioderka dostajemy skierowanie na pierwszym szczepieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Dziś kolejny ciepły dzień więc znowu sporo się wietrzyliśmy. Oby jak najwięcej ciepłych dni. Tym bardziej, że w ostatnich dniach Tymcio najlepiej w ciągu dnia śpi podczas spacerków. *karolowa w takie cieplutkie dni jak dziś (ok. 26 stopni, parę chmurek i lekki wiaterek) zakładam małemu bodziaka z długim rękawkiem i jakieś lekkie półśpiochy. A w związku z tym, że wszelkie nakrycia głowy wywołują u naszego synka wielki protest, to Tymcio przy takim ciepełku na głowie ma tylko włosy ;) On bardzo nie lubi, gdy mu się główka grzeje zbyt mocno więc mu na siłę czapki nie wkładam. Tym bardziej gdy leży w wózku. Wiem, że to temat mocno kontrowersyjny wśród polskich mam :) Jedne są zwolennikami czapeczek, inne mają bardziej liberalne podejście. *kiwoszko super, że wszystko dobrze. Mnie czeka wizyta za dwa tygodnie. *izulietta zdrówka dla kruszynki! Byleby jak najszybciej paskudztwo zniknęło. *Funiak mam nadzieję, że te szmery nie okażą się niczym poważnym, ale lepiej dziecko przebadać. No i powodzenia w walce z przepukliną. Oby na plastrze się skończyło. *agalesna Tymek tylko na piersi hodowany ;) i jego kupki są jak najbardziej właśnie wodniste, pojawiają się jak to ładnie ujęłaś z eksplozją 5-6 razy dziennie. *Wendywu Wam również powodzenia w zwalczaniu przepukliny. Co do napięcia mięśniowego, myślisz, że Elę czeka jakaś rehabilitacja czy coś? I kiedy do neurologa się wybieracie? Czemu ten czas tak szybko ucieka, kiedy dzieciaki w końcu spokojnie śpią? ;) Ani się nie obejrzałam a z 20.00 zrobiła się 22.00. Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejszabyć Lenka jest śliczna! Od razu widać, że to dziewczynka :) Mój maluch bardzo podobnie ubrany dziś na sparkach przebywał. Dzięki też za odpowiedź w sprawie pielęgnacji klejnotów. monika kwietniówka za to po Olafku od razu widać, że to mały mężczyzna. Chłopczyk jak marzenie :) I jaką fajną fryzurkę już ma. Napisz nam jak się Twój synuś sprawuje i jak sobie radzicie :) Teraz już chyba naprawdę życzę dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej własnie zaglądałam na pocztę i zdjęcia najnowszych dziedziaczków są przepiękne maleństwa ach napatrzec sie nie można:) dorzucę potem nową fotkę 6 tygodniowej już Hanny:) dziś mamy szczepienie to obowiązkowe a pozniej pomyslimy o pneumokokach . Moja Hanka spała dzis 6 godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam na pocztę fotkę Hanki która sama sobie zdejmuje skarpety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
jesteśmy już w domku. to nie pęcherznica całe szczęście tylko bakteryjny stan zapalny skóry. jeszcze musimy trochę pielęgnacji włożyć bo nie do końca zniknęło ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×