Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Witam panie w ten piekny sobotni dzien:) ja dzis troche posprzatalam a teraz odpoczywam:)planuje isc na jakis spacerek dzis;) coraz mniej mnie mdli,ale jak weszlam wczoraj do sklepu i przeslam kolo miesnego to myslalam ze jak zaczne wymiotowac to nie skoncze,wiec szybko ucieklam;) ja z moim mezem jestem 1,5roku po slubie a wczesniej bylismy prawie 4lata razem,od poniedzialku zaczynamy remont wiec bedzie masakra:/ lekarza mam dopiero 7.11 bedzie to koniec 12 tyg,wiec chyba juz czas najwyzszy zrobic te badania ktore mi zlecil bo w sumie to jeszcze tylko i az 3tyg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend:( ja niestety jak na razie w pracy. Byle do 14:)Dziś spotykamy się ze znajomymi wieczorem trzeba im w końcu powiedzieć, zanim dowiedzą się od innych. Mieszkam w nie dużej miejscowości więc tu wieści szybko się roznoszą:) Z moim mężczyzna jestem ponad 4 lata, jak na razie mieszkamy osobo ale niedługo to zmienimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeeeeeeeeść :D Z bananem na twarzy od rana chociaż tak mi się rzygać chce że jakaś masakra.. Piękna pogoda, aż się chce na spacer tylko że czeka mnie stos prasowania a później pranie i odkurzanie. Wczoraj sprzątałam więc dzisiaj nie będę się wysilać. A po 20 przychodzi mój z pracy z kolegami na piwko. Myślimy o ślubie cywilnym jakoś niedługo. Kościelny też ale to po porodzie. Generalnie jak sobie pomyślę ile jest wydatków przez to wszystko to mam ochotę napaść na bank :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość As25
Ja mam planowany termin porodu na urodziny mojego ukochanego młodszego braciszka,czyli równo w połowie maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) ech zazdroszcze wam ładnej pogody:( u mnie przez chwile sloneczko poswiecilo a teraz pochmurno się troche zrobiło ale cos tam sie przez chmury przeciska więc może jeszcze się wypogodzi:) ja o spacerze moge pomarzyć bo corcia chora:( zaraz biore się za sprzątanko a jak moj z pracy wroci to na jakieś male zakupki pojade. A boli was brzuch? Bo mnie cos od wczoraj po lewej stronie pobolewa i nie wiem czy to normalne:o choc nie jest to mocny ból. A w nocy jak zwykle się budzilam juz nie pamiętam kiedy cała nocke przespałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008 ten ból brzucha to chyba normalne, mam to samo. Oczywiście jeżeli jest delikatny!:) U mnie pogoda piękna, cały czas święci słoneczko:) szczerze mówiąc to na dworze mamy ciepłej niż u nas w firmie! Coś mnie znowu przeziębienie łapie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mnie czasem łapie ból brzucha taki lekki.. Raz tak na dole po środku, raz po prawej raz po lewej.. raz jakby na okres ale tak delikatnie.. Słyszałam że jeśli ból trwa cały dzień bez przerw praktycznie i jest silniejszy to wtedy warto to sprawdzić. A tak nie ma się czym przejmować. Rośniemy od środka, wszystko się rozciąga więc to chyba normalne. Mnie czasem jakby miednica pobolewa. Ponoć na tym etapie już się troszkę kosteczki luzują.. Nie wiem czy to prawda. Co jeszcze wyczytałam to to że nasze maluchy ponoć już mogą popłakiwać w brzuszku :) Mam taką aplikację na tablecie Asystent ciążowy, fajne zdjęcia są pokazane i opisana ciąża tydzień po tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie wlassnie nie boli mocno w nocy tylko jak na tym boku lezalam to troche mocniej bolało ale jak zmienilam pozycje to juz nie...moze zrosty po cc sie odzywaja w koncu tak jak napisalyscie dziewczyny wszystko sie rozciąga...na usg powiem zeby to sprawdzili wrazie wu oby z maluchem bylo dobrze... jeszcze 48 godzin:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008 napewno wszystko będzie dobrze:) Musi być:) Ja do gin idę dopiero 29.10 więc jeszcze troszkę. Wczoraj odebrałam wyniki i coś tam mam za mało żelaza i czegoś jeszcze ale teraz nawet dokładnie nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaadziaa no ja mam taka nadzieje:) choc ja z natury się zawsze zamartwiam na zapas:d a potem sie okazuje ze nie potrzebnie hehe:d aa tu jeszcze przede mna dobrych kilka miesiecy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynya Moje samopoczucie coraz lepiej, coraz mniej mnie mdli i dzisiaj pierwszy dzien kiedy nie wymiotuje, wiec mam nadzieje ze juz blizej konca dolegliwosci niz dalej:) Ja zmoim mezem w malzenstwie 6 lat, a ogolnie razem 13 lat:) Chyba mamy najdluzszy tu staz, czy kto ma wiecej?:) Ja jestem w 11tygodniu, a dokladnie 11tydz i 5 dzien. Oczywiscie tygdonie liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki. U mnie wesolo, ostatnio synkowi czytalam ze powinno sie sypiac i lezec na lewym boku (lepszy przeplyw krwi, krazenie itp) i wiecie ze teraz wciaz mnie upomina i wypytuje czy dobrze leze? Ma dopiero 6 lat a tak juz dba o swoje przyszle rodzenstwo:). Potrafi nawet w nocy zapytac, "mamo a lezysz na dobrym boku?" jak sie przebudzi, fajnie to jest:) Pytacie o balsamowanie, ja smaruje sie oliwka johk anson baby poki co, a od 4 miesiaca planuje sobie kupic cos przeciw rozstepom, dzisiaj zerknelam w rosmanie i sa takowe. W przyszly piatek mam prenetralne, ale jestem ciekawa czy wszystko okej i znowu zobacze maluszka, tak po cichu marze zeby to byla dziewczynka (parka wskazana) ale wiadomo jeszcze najwazniejsze zeby bylo zdrowe. Zycze udanego weekenda i cieplego przede wszystkim i bez mdlosci, papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też piękna pogoda :) Co do mdłości to dopiero się zaczynają... Licząc od pierwsze miesiączki to końcówka 8 tygodnia... ale z usg 5 tydzień :] Dziewczyny możliwe to by w tak wczesnej ciąży powiększył się brzuch? Może to wina mojgo nadmiernego apetytu po prostu:P :] Co dziwne...czuję się grubsza, brzuch mi ze spodni zaczyna wyłazić... a na wadze -2kg ... Bylam dzis na zakupach i w planach mam sernik i naleśniki ze szpinakiem:) Ja jestem se swoim chłopakiem 2 lata i 3 miesiąca... :] Także w porównaniu do niektórych z Was krótki staż... ale wczesniej miałam chłopaka 7 lat i wiem,że to żaden wyznacznik ;) Miłego weekendy wszystkim:) Aha.... dziewczyny w ogóle nie pijecie kawy? Ja nie mam z tym problemu bo mimo iż byłam kawoszem to mnie odrzuciło... Popijam herbatkę ale ponoć też niewskazana... więc co mozna bezpiecznie pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawy nie pije wogóle już:) a kiedyś kawa od rana to była podstawa. A co do herbat to zielonego pojęcia nie mam. Osobiście pije ich dużo i czarną, owocowe, ostatnio nawet mi zielona podchodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
Hej dziewczęta. Nie mogę nadążyć czytać za Wami;P TP zawsze się liczy od OM (każdy lekarz to powie) bo od czegoś trzeba zacząć. Wiadomo, że są różne czynniki długość,ilość,jakość miesiączki, generalnie jakie cykle co ma też wpływ na owulacje. I dla tego też są 2 terminy porodu wg OM i wg USG, które to rzadko się pokrywają lub mają pare dni różnicy,a z reguły to tydzień lub dwa róznicy. Bywa, że nawet wcześniej jest TP wg USG niż wg OM. Może się to zmieniać z wiekiem ciąży. Zależy to jak dzidziuś się rozwija itp:) Jestem przykładem na to,że jest u mnie "cały świat". Otóż wg OM 1.08.2012 obecnie 12 tyg. a wg USG 8t1d. Ciekawa jestem jak to z tym TP bd...a wszystko przez te własnie moje cykle i owulacje, jak powinnam mieć msc we wrześniu to miałam owulacje wtedy noo...tak to jakoś mi lekarz tłumaczył. No ale nic ważne by ok wszystko bylo...ostatnio niezbyt się czuje. Was też tak dołem brzucha pobolewa czasem albo jak się schyla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez na szczescie nic nie pobolewa.. ale co mnie mdli dzisiaj wieczorem to masakra:( ostatni posilek o 15 i tak mysle co by zjesc zeby pozniej tego nie oddac, a juz zapowiadalo sie ze koniec zlego samopoczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
Aaaa no tak zapomniałam o piersiątkach ból .../; a mnie nawet nie mdli ale wymioty tak sporadycznie...wczoraj np. podczas wieczornego mycia zębów ppff;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też dzis strasznie piersi bolą, nawet ich dotknac nie moge, wrazenie jakby mialy peknac, dzis znajoma w pracy przyniosla mi sledziki ktore sama uszykowala specjalnie dla mnie, jak mi sie milo zrobilo, a byly pyszne, u mnie pogoda byla bajeczna, dawno tu tak cieplo nie bylo, w uk to tak jest ze 9 miesiecy pada deszcz a reszte sa ulewy wiec wiekszego wyboru nie mamy a tu w pazdzierniku piekna pogoda :) ja juz mam kupiony bilet do polski do mojego kochanego meza, czytalam ze bylo pytanie o zwiazki wiec u nas jest tak ze po slubie jestesmy od 5ciu lat a razem ze soba jako para os 11, moj pierwszy chlopak i zostal mezem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Dzisiaj cały dzień jestem śpiąca, mrówki chodzą mi pod oczami i ogólnie bez sił. Nie chce mi się jeść, ani pić. Nawet nie mam pary do pisania, dlatego życzę Wam spokojnej, przespanej nocy i uciekam do łóżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Nikola2008: mnie też tak boli, ale wtedy, jak chce mi się spać lub bardzo mocno się zmęczę. Wczoraj dowiedziałam się od lekarza, że w zależności od stanu i historii zdrowia każdej kobiety taki ból może być ok, lub też nie, więc najlepiej pytać swojej położnej/lekarza. Trzymaj się ciepło i nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak bede na wizycie to sie spytam zreszta jak usg dobrze wyjdzie to juz nic wiecej mi nie bedzie potrzebne:d a co do piersi to mnie tez bola ale najbardziej jak sa luzem bo w staniku to jeszcze jak cie moge ale bez to lepiej nie mowic;) zmykam spatki dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja dziś dalej zasmarkana i... dzięki temu mdłości trochę zelżyły :D Pewnie dlatego, że nie czuję zapachów :D Wczoraj byliśmy na weselu, ale w sumie nie bardzo długo, bo wolałam się nie forsować ;) Klauddynka69 ale lekarze głównie zawsze liczą ciążę od ostatniej @, a wiek ciąży to już indywidualna sprawa. Ja wiem, że owulkę miałam w 14-16dc, więc ewentualnie te dwa dni sobie mogę odliczyć ;) No i zresztą takie podawanie od ostatnie @ jest nam tu prostsze, bo nie ma zamieszania ;) No chyba że faktycznie któraś wie, że miała owulację później i cykle miała dłuższe niż książkowe 28 dni - to wtedy rozumiem, że lepiej jej podawać wg swoich wytycznych. Szoszonowa od starań biorę zastrzyki przeciwzakrzepowe, czyli już ponad 50 ich wzięłam. I całkiem możliwe, że będę je brać do końca ciąży. Szyszka85 no to super wieści :) As25 witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki;) Jak tam samopoczucie? U mnie dobrze, tylko ten dzień jakiś taki śpiący:/ Naszła mnie straszna ochota na galaretkę i zrobiłam z malinkami i truskawkami...:) Miłego dnia!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka Tak jak pisałam, jeśli kobieta regularnie miesiączkowała co mniej więcej 28 dni rzeczywiście miała normalne cykle to lekarze liczą od pierwszego dnia,w innym przypadku sugerują się usg bo data ostatniej miesiączki nie na daje się właściwie wtedy do niczego, jedynie wtedy kiedy pacjentka wie kiedy mniej więcej doszło do tego stosunku można określić o ile opóźniła się owulacja. A tak to jak niektóre dziewczyny tutaj kłócą się ze sobą jak nastolatki z gimnazjum (co jest dla mnie totalną głupotą) i właściwie nie mają ku temu żadnych podstaw. Tak jest i tak już będzie, że lekarze sugerują się usg + datą ostatniej miesiączki bo organizm ludzki jest nieprzewidywalny - nawet u kobiet regularnie miesiączkujących czasem owu się przesuwa i termin porodu możne różnić się od tego z miesiączki, co innego jak któraś się obserwowała i dobrze zna swój organizm albo po prostu wie kiedy współżyła i kiedy to się stało, więc jedna mogła mieć miesiączkę tydzień później a być w bardziej zaawansowanej ciąży niż druga kobieta. Dlatego nie należy ślepo sugerować się dniem ostatniej miesiączki bo gwarantuję, że jeśli żadna z nas nie miała by zrobionego usg to poród byłby opóźniony w części przypadków w porównaniu do terminu z miesiączki, w niektórych mniej w niektórych bardziej ale mogło by być to nawet o miesiąc albo i lepiej (jeśli któraś miała konkretnie rozregulowane cykle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wiem kiedy mialam owu plus minus 1 dzien, bo mierzylam temp i mielismy weekend zapladniajacy, czyli 3 dni wolnego i 5 dni seksu prokreacyjnego w sumie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to bym nie wiedziała kiedy miałam ale akurat to był jedyny po jakimś czasie stosunek z którego mogła być dzidzia, bo wcześniej robilam 2 tyg robiłam test i nic, później zrobiłam 7 września i była ledwo widoczna kreska, stąd podejrzewam że to było właśnie tego 21-22 sierpnia ;) no i na usg moge obliczenia się potwierdziły a tak to gdybyśmy moze wtedy wcześniej wspołżyli to nawet nie wiedziałabym kiedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dzizaz, chyba przechodze z fazy rzygającej do fazy rzucania się na jedzenie. Zjadłam o 8mej normalnie sniadanie, a o 10 w pracy mnie zlapalo takie ssanie, ze myslalam, ze zwariuje, dobrze, ze salatke grecka z domu przynioslam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, A ja cały weekend praktycznie przespałam, jeszcze tak nie miałam. Po każdym posiłku robiło mi się słabo i sennie i od razu do łóżka na spanie ;) Poza tym czuję jak mi się wszystko w środku rozrasta ;) Udanego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:0 Lilith widze ze podzielasz moj los:) z tym ze jak tak mam od poczatku:) Jeszcze jakies 2 godzinki i jade do szpitala na usg napisze jak wroce trzymajcie kciuki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×