Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Gość Firankaa
wrzesniowa ja nie umiem dziergać :( hehee ale czlowiek uczy sie cale zycie, wiec kto wie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzydka pogoda za oknem ;/ wiatr hula - ide troszke w domku posprzatac zeby za duzo nie myslec :P wieczorkiem wychodze na mala imprezke i tu zaczyna sie dylemat czy wypic lampke winka czy nie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka jak nie jesteś pewna to nie pij, chociaż ja zeżarłam kilka cukierków i czekoladę z alkoholem, chociaż tego było naprawdę b.mało, bo nie było w środku wódki, tylko w składzie napisane.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się dowiem, że jestem w ciąży to rzucę palenie i picie ;). Ale póki nie wiem, to nie rzucam. Chyba za dużo stresu by mnie to kosztowało :D. Jedna z moich koleżanek nabawiła się w ciąży takich problemów z nerkami, że lekarz nefrolog NAKAZAŁ jej picie szklanki piwa codziennie, bo inaczej czekałyby ją dializy. Dziecię zdrowe a ona po porodzie wyleczyła nerki. Tyle kobiet zachodzi w ciążę, nie wie o tym i imprezuje, a dzieci rodzą się zdrowe, że nie widzę powodu odmówienia sobie 2 lampek wina w tygodniu. Ale każda z nas robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka nie wiedziała, że jest w ciąży i piła drinki z wódką, dziecko żyje, zdrowe :) ale wiadomo to nie reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
ej dziewczyny a slyszalyscie o takim leku jak Castagnus jako wspomagającym zaplodnienie? któras moze z was go brala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam z ciekawości na topik "wspomagacze płodności" na naszym forum i tam wyczytałam, że na wzrost endometrium po owulacji dobrze wpływa czerwone wino :D. Ciekawe jak się to ma do tego "absolutnego zakazu alkoholu w ciąży" :). Pewnie, że lepiej unikać alkoholu w ciąży i jak ktoś obala 3 flaszki codziennie przez 9 m-cy to urodzi dziecko nie dość że pijane, to jeszcze z syndromem alkoholowym, ale to akurat zupełnie inna sprawa. Ja staram się nie demonizować tych 2 lampek wina, które wypiję zanim się dowiem o ciąży ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka, ja go brałąm przed pierwszą ciążą (pięknie mi zbił prolaktynę) i teraz go biorę. Pisałam o tym, że właśnie mi chyba fazę lutealną w tym cyklu wydłużył. A co byś chciała wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
czy moge go tez brac? czy musze pytac lekarza? slyszalam ze pomaga w zajsciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz go brać? No ja Ci nie zabronię :D! W aptece bez recepty, bierzesz od pierwszego dnia cyklu 90 dni bez przerwy. W zależności od wagi. Jak ważysz do 60kg to jedną tabletkę na czczo, jak więcej niż 60 kg to dwie tabletki na czczo. Później robisz miesiąc lub dwa przerwy i znowu 90 dni. Łagodzi PMS, reguluje gospodarkę hormonalną w łagodny sposób i tym samym zbija poziom prolaktyny, której podwyższony poziom bardzo często jest problemem przy zajściu w ciążę. Jak się starałam o dziecko, to miałam około 24 (niby w normie, ale idealna na poczęcie to 10-12) a po 3 m-cach zażywania zbiło mi do 10 i zaszłam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
dzieki. Ja bolesnie przechodze miesiączki... kupie dzisiaj i zaczne brac... z wiesiolkiem. Jak bedzie mi cos nie tak po nim to poprostu odstawie... a gdzie go moge kupic? w normalnych aptekach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka jestem pewna (skoro jesteś całkowicie zdrowa i mąż) że gdybyście się kochali normalnie a nie tylko na owulację to już byś była w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą miałam bolesne okresy i po porodzie nadal są :/ już nie takie mocne, ale jednak trwają 1-2dni. Chyba przez tyłozgięcie macicy, bo kiedyś lekarz mi o tym mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMSU wszystko się wyjaśni 26. a mój mąż się dowiedział i chodzi dumny jak paw po domu, nie mogę z niego, nie dociera do niego, że to nic pewnego już chce to "uczcić" eh Ci faceci i ich męskie ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, w każdej aptece dostaniesz. Kosztuje ok 15zł za opakowanie 30 tabletek. Mi fajnie łagodzi bóle przedmiesiączkowe, miesiączkowe no i nie chodzę po domu jak bomba zegarowa na kilka dni przed @ :D. Reguluje mi te hormony do tego stopnia, że chyba będę brała stale a nie "od ciąży do ciąży" :). No, ja w każdym razie jestem zadowolona i mogę polecić z czystym sumieniem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wrzesniowa- witaj w klubie!!!! Kreska napewno z dnia na dzień będzie ciemniejsza. Rety jak ja się cieszę, że jeszcze komuś się udało. GRATULACJE! Resztę dziewczyn serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagkan sprawdzałaś na kiedy byś miała ewentualny termin porodu? na maj? no to ja Tobie pogratuluję po raz 100 !! :) Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Wrzesniowa no moze i bym byla, a moze nie :). Jedna ma to szczescie, a inna nie :) W nowo rozpoczynającym sie cyklu tez bedziemy celowali w owulacje :P a jak sie wtedy nie uda to w obojetnie jakie dni, wtedy niech sie dzieje co chce :) Ale czuje ze ten cykl bedzie mój :P:P no musi sie udac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie widze o tym leku, on faktycznie obniża prolaktyne? Ja mialam przed pierwsza ciążą podwyższoną i brałam bromergon (czy jakoś tak) żeby zbić hmmm może też sobie to zafunduje... A jakieś skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieję, że kolejne testy wyjdą podobnie. Poziom HCG zależy od zaawansowania ciąży. Normalny poziom HCG dla kobiety nie będącej w ciąży jest to do 5mIU/ml, u kobiety w ciąży poziom HCG powinien systematycznie przyrastać, w dniu spodziewanej miesiączki może wynosić 100mIU/ml na koniec pierwszego trymestru ciąży nawet 200 000mIU/ml. TEST NEGATYWNY (nie udało się - nie jesteś w ciąży) - brak kreski testowej, widoczna jest tylko kreska kontrolna. Jeśli wykonałaś test zbyt wcześnie a podejrzewasz ciążę, nie pojawi się miesiączka - test należy powtórzyć po 48 godzinach. TEST POZYTYWNY (jesteś w ciąży) - na teście pojawiają się dwie kreski kreska testowa i kontrolna, nie ma znaczenia jak ciemna jest kreska testowa - dwie kreski - jesteś w ciąży - test jest pozytywny. TEST BŁĘDNY nie pojawia się kreska kontrolna ani testowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
kasiula no ja sporo czytalam o tym leku, ze wlasnie obniza... sporo kobitek po nim zaszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pelasia
To ja "jpgandjks" od dziś będę taka, żeby łatwiej mnie było zapamiętać:)Ja dziś z racji, że nadal mam okres piję ballantinesa dziś wieczorem. Wszak nie wiadomo jak długo jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - Castagnus to lek ziołowy, łagodny; on zbije prolaktynę, która jest nieznacznie powyżej poziomu normy albo w górnej granicy normy. Ale jak masz hiperprolaktynemię czy inne cholerstwo, gdzie prolaktyna znacznie normy przekracza, to tu żadne ziółka nie pomogą - musi wkroczyć chemia (bromergon, bromocorn, dostinex). Tak jak z przeziębienia możesz się wyleczyć herbatą z miodem, cytryną, sokiem z malin i mlekiem z czosnkiem, ale zapalenia płuc tym nie wyleczysz :). Dobranoc Dziewczyny, życzę stosunkowo miłej ;) nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniowa ja tam widzę drugą krechę u Ciebie na focie!! i to bez okularów.. a wadę mam sporą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa gratulacje !!!! mysle ze test sie nie pomylil ! jejku jak sie ciesze ! ja moje drogie panie mam zamieszanie bo remont mamy bo sie przeprowadzamy :) w srodep rzyjada meble do nas a zamowilismy takie : http://www.meblekryspol.pl/?697,system-erika-1 i d otego ta komoda i jeden slupek z polkami. ja generalnei mam gesty bialy sluz i troche mnie swedza cycki a u was jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Castagnus wpływa na
wszystkie hormony regulując powoli ich poziom i działanie. Nie szkodzi, nie ma efektów ubocznych co najwyżej trzeba dłużej na efekty poczekać niż na Bromergonie. Zapraszam na wątek CASTAGNUS - czy łatwiej zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×