Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Weź mi o lodach nie mów :D bo od razu też mi się chce. Kiedy planujesz robić wyprawkę? jak poznasz płeć? po 20 tyg. ? myślałaś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zależy jeszcze od tego jakie będzie duże dziecko u Ciebie, Twoja waga i męża po urodzeniu była przeciętna czy może duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj wózki to ja jeszcze przed ciążą oglądałam :) Ja znając siebie to już od poznania płci bym kupowała ale mój mąż pewnie mi nie pozwoli, co nie zmienia faktu że i tak będę kupowała heh. Z wóżkiem i łóżeczkiem to myślę, że poczekamy do 8-9 miesiąc, ale takie drobniejsze rzeczy to będę kompletować wcześniej, a Ty jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa I mąż i ja ważyliśmy po 3,5kg. Ja jestem drobnej budowy, mąż ćwiczy od 15 roku życia więc jest przypakowany, ale na pewno nie gruby. Moja mama w ciązy ze mna przytyła 10 kg, z bratem 8 kg, mam nadzieję że pójdę w nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana ale wozek wybierz wcześniej nie musisz kupować, ale wież mi zew 9 miesiącu będziecie cieżko i nie bedzie ci sie chciało wybierać wózka. Więc model mozeszwybrac w 6-7 miesiącu a kupić w 9. Zreszta wyprawia jest strasznie droga więc albo zacznij odkładać albo cię szlag trafi jak w 9 miesiącu będziecie musieli wszystko kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie powinno być tak źle, jest duża szansa, że mało przytyjesz. Ja z tego co pamiętam kupowałam neutralne rzeczy przed poznaniem płci, ale nie dużo wcześniej. Bałam się po prostu. A łóżeczko kupiłam chyba w 7mieś. albo 8. wózek po urodzeniu, bo wszyscy mi mówili, że nie mam wcześniej kupować, bo zapeszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K.Klementynka Tak wiem, wózek to ja juz mam prawie wybrany, a zamówię na allegro więc to nie problem. A jeżeli chodzi o koszty to odkładamy sobie z mężem 300zł miesięcznie na dziecko, czego i tak myślę że nie wydamy bo już nasi rodzice planują co nam kupią, dziadkowie. Całe szczęście możemy liczyć na ich wsparcie finasowe, sami bysmy na pewno poradzili ale jak nalegają :) np moja mama nalega że wózek kupi, no nie możemy odmówić hehe :D pracuje za granicą, nie bywa często więc chociaż tak chce pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My musieliśmy wszystko kupić sami. Życie ;) u mnie to by rodzina umarła jakby miała się do czegoś dołożyć, ale to szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to samemu na pewno ciężko wszystko kupić... Wrześniowa, a jaki laktator polecasz? ręczny czy elektryczny? cy może nie używalaś w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to samemu na pewno ciężko wszystko kupić... Wrześniowa, a jaki laktator polecasz? ręczny czy elektryczny? cy może nie używalaś w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja i stalowe nerwy? :) cośty to raczej lisi spryt :P nastawiam sie na tor taki który mnie nie rozczaruje a zarazem nie zdenerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ręczny i nie polecam, znajoma miała elektryczny i sobie chwaliła. W tej ciąży będę mądrzejsza i kupię sobie od razu pojemniki do przechowywania pokarmu, bo wcześniej to po prostu nadmiar wylewałam. Koleżanka mówiła, że w drugiej ciąży to już nie jest powiedziane, że będzie tak mocno leciało jak w pierwszej ciąży, ona już miała ustabilizowany pokarm od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana ja byłam wiecznie zalana w łóżku, wkładki przeciekały, jak wychodziłam na dwór coś załatwić to mi ciekło po brzuchu, bluzka mokra, dobrze, że wtedy kurtkę miałam to nie było nic widać, ale teraz jak latem rodzimy to ja nie wiem jak to będzie wyglądać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o masakraaaa!!! no właśnie mojej szwagierce to tryskało to mleko, mówiła ze koszmar. nie wiem jak uporamy się z tym :D ALe ten poród latem to też trochę lipa co?, taki upał będzie, a ja wieloryb w 9 miesiącu pewnie już oddychać nawet nie będę dała rady hehe, pewnie cały czas spocona... no i dla dzieciaczka też jak się urodzi pewnie będzie ciężko w takie upaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia jaka firma. Trzeba czytać opinie co kobiety piszą i wtedy wybrać jakiś odpowiedni. Ja myślę też o kupnie detektora tętna płodu można stosować od 12tyg. ciąży. Trochę by mnie to uspokoiło. No i polecam wam wagę dla noworodka, kupiłam i byłam zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyprawkę mam w zasadzie gotową :), w końcu rok temu robiona :). Ciuszki kupowałam od samego początku, nie mogłam się powstrzymać. Teraz nie kupuję nic :). Wózek mam, łóżeczko mam. Mnie też doradzano półtora roku temu, żebym nie kupowała (uwaga) NICZEGO przed przyjściem dziecka na świat :D. Ale jak sobie pomyślałam, że mój Małż ma w szale pourodzeniowym kupować co popadnie "bo nie ma", albo kompletowaniem wyprawki zajmie się teściowa, to pomyślałam i powiedziałam "O nie! Proszę mnie nie straszyć katastroficznymi wizjami i czarnowidztwem, bo kobiety w ciąży nie wypada denerwować." i kupowałam wtedy, kiedy mi się podobało :D. Jedyna ugoda na jaką poszłam (to teściowa taka przesądna) to obiecałam, że nie kupię łóżeczka przed urodzeniem dziecka. A złożyło się tak, że nasi znajomi dali nam łóżeczko jak byłam w 8 m-cu ciąży, więc i nie kupiłam i nie złamałam słowa :). Teściowa była wściekła nie wiedzieć czemu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzis wybieram sie do gin-endo. Zobaczymy jak ten niby torbiel... Wogole jej nie wspomne o torbielu.ciekawa jestem czy sama zjazy sie... Inny gin. Dzis z rana dziwnie jajniki mnie pobolewaly klucie. Najgorsze jest to od dwoch dni bole glowy... Jestem spiaca od 4 na nogach. Fajny temat macie dziewcz zafasolkowane o wozkach ciuszkach itp.. Tez bym chciala sie do was dolaczyc..:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj haha tesciowe tak mają, moja też jest przesądna, ale co najgorsze mój mąż jest przesądny!!! Ale masz rację ja też nie pozwolę żeby mi teściowa z mężem kompletowali wyprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana ja właśnie chciałam rodzić latem.. bo jest ciepło, to nie będą (chyba!!!) aż tak grzali w szpitalu, bo jak byłam rodzić zimą to na korytarzu mieli 26/27 stopni to ile było w pokoju?? :o myślałam, że tam umrę.. więc na to liczę :) do tego idziesz lekko ubrana :D jakieś klapki czy coś.. jak będzie ciepło krótkie spodenki :D mi się podoba :P tyle, że ja na czerwiec się nie załapię i tak, w maju pewnie nie będzie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×