Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Szoszonowa ja synka będę miała :) podobno piłki na synka a bardziej okrągłe tzn wszerz to na dziewczynkę ale nie ma reguły :D ja uwielbiam wszelkiego rodzaju kluski i pierogi byle by nie były z mięsem bo nie zjem :p MoniazBrzuszkiem powiem Ci tak ja miałam jednorazowe plamienie takie jasno bezowe kremowe w 20tc i lezalam 3 dni w szpitalu wtedy znów zaczęłam przyjmować leki na podtrzymanie ciazy. Fakt nic się wtedy strasznego nie działo ale lepiej dmuchać na zimne uwierzy mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa IDZIESZ pod jednym warunkiem, że prześlesz mi kurierem swoje wypociny kulinarne... :-P:-P jak będzie ciasto za rzadkie dodawaj mąki raz tej raz tej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa - w PL teraz badanie na obciazenie glukoza wykonuja teraz obowiazkowo. Jeszcze 4 lata temu moje dwie kuzynki byly w ciazy i nie slyszaly o takim badaniu a teraz to jest obowiazek je zrobic... U mnie ta cukrzyca to obciazenie genetyczne bo akurat dwie babcie mialy problemy z cukrzyca. Ale sa rozne czynniki np. wiek powyzej 35 lat, oylosc noi obciazenie genetyczne... Tak ze ja cukrzyce mam w genach... Ogolnie czulam sie dobrze ale w jakims momencie zaczelam przesypiac wiekszosc dnia i zmierzylam sobie cukier glukometrem po zmarlej babci a tam szok bo cukier ponad 160 a ze mialam skierowanie na obciazenie glukoza to na drugi dzien poszlam zrobic badanie i wyszlo nie za dobrze noi odrazu skierowanie do poradni... Po porodzie cukrzyca przechodzi albo po "wydobyciu" maluszka albo utrzymuje sie jeszcze do szesciu tygodni, niemniej jednak za 15-20 lat cukrzyce bede miala na 100% :( xx Mooniaaa86 - hehe sama teraz sie "mądrze" a jeszcze miesiac temu porownywalam obie cukrzyce ze sa takie same a tu jednak nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku mój synek przed chwilą zniekształcił mi brzuch :P no tak to śmiesznie wyglądało hehe jedna połowa brzucha mega wypięta a druga wciągnięta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 ja w sumie też mam piłkę, nie mam rozlanego tego brzucha... a to pewnie takie przesądy tylko:P Tak samo z jedzeniem słodkiego na dziewczynkę itd. ;) No ale ładny masz ten brzuszek:) Rozstępy jakieś pojawiły się? Mooonia86 dupa, nie znalazłam mąki ziemniaczanej w Polaku a drugi na drugim końcu miasta a wybraliśmy się pieszo,więc jutro zrobię... Ja wcześniej jak robiłam to tylko własnie z ziemniaczanej i ziemniaków i raz dawałam jajko a raz nie ... Ale spróbuję teraz Twoim sposobem :] Uwielbiam kluuuuuseczki wszelkiego rodzaju...Tylko nie lubię pierogów z owocami, fu. Kurde Allegrowiczka to naprawdę niefajnie z tą Twoją cukrzycą:/ Tutaj nie robią tego badania...a jakie są konsekwecje jeśli ktoś ma cukrzycę ciążową, ale o tym nie wie i odżywia się jak zawsze ...i są konsekwencje dla maluszka? Ale wieje.... masakra :/ Chcę gofra z bitą śmietaną i ananasami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka a powiedz mi czy wtedy jak miałaś ten mega ból... Pojechaś na IP? Dziś taki ból mnie złapał w piczkę, jakby się coś zerwało, że myślałam że kroka nie zrobię... Dobrze, że byłam w domu... Zjadłam obiad, złapał mnie żołądek i rwanie w macicy po lewej stronie... Położyłam się na lewym boku, pomasowałam brzuch, był miękki... Przeszło po około 15min.... A teraz został ten zwykły ból piczki który towarzyszy mi codziennie.... Nic nie wypływa na tą chwilę, ale będę się obserwować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy mi tez takie rady wszyscy dawali. raz ubralam mala jak na -50 wrocila spocona i od wtedy tez sie wydzieram, ze nie zycze sobie rad. X andziulka a ja mowilam ze faceci nie sa normalni. ciekawe jak on by sie czul w ciazy. tez czasami mialam wrazenie, ze Chris mysli, ze udaje... porazka jakas. gdyby to nie chodzilo o zycie dziecka to poszlabym do tego sklepu i pokazala jakie jest ryzyko ale to nie sytuacja dla ktorej warto wyjsc na swoje. zostan w domu a jemu pokaz srodkowy palec jak przyjdzie podskakiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszszsz wojne przegapilam!! :D niemadra wracaj... ja chce Twoje dziecko zobaczyc, nie po to tu wchodze codziennie zebyscie nie doczekaly czerwca! moja amela juz 4.5 miesiaca ma a ja nadal was czytam! :) x Yadaeth Tobie zapomnialam napisac, ze nieszczescia zawsze chodza parami. Nam tez zawsze wszystko sie wali. Jak jedno zacznie to leci wszystko i tez nigdy nie jest lepiej :/ nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff...czyli nie tylko ja nie gadam z brzuchem :D Anetucha jak tam w ogóle w pracy, nie masz już dosyć?:) Ja codziennie marudziłam,że mam dosyć a teraz siedzę drugi dzień na wolnym i ...mam dosyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaa Kurcze ja to jestem panikara i bym pojechała na IP na Twoim miejscu.Szoszonowa jeszcze rozstepow nie mam :D właśnie oglądam O Matko na tvn style :p Anetucha no niestety faceci sa debilami ehhh... A ja znowu cały czas gadam do brzuszka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Anetucha ja też chcę zobaczyć a tu taki zonk ... Groźbą i prośbą nic!! Jak kamień w wodę!!! Przecież to ona założyła ten topik i ostatnia z niego powinna skapitulowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak chce, jej wybór ... tez miałam taką akcję,że chciałam odejść i się nafochałam ale mi przeszło :] Hormony robią swoje :] Ja mam nadzieję,że zostaniemy tu nawet po porodzie i będziemy się dzielić radościami i rzucać kurwami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka ja też tak myślałam jednak się czeka na dalszy bieg wydarzeń... Ale jeśli będę się zwijac z bólu... To pojadę... Jak narazie rozrywa mi piczke... Dziś Marcin w pewnym momencie zaryl mocniej w ścianę tym całym młotem czy jakoś tak to jak mnie mały z "buta" potraktował prosto w nią to aż świeczki mi w oczach stanęły... Rusza się, świdruje to u niego chyba dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa - Wiesz "LUDZIE MOWIA" :D ze dziecko moze byc chore itp. Ale to mowia LUDZIE wiec tym sie nie przejmuje - bo wiadomo kazdy lubi ubarwic takie historie np. wczoraj przyszla do mojej mamy zona kuzyna taty i tak gadu gadu i mama jej powiedziala ze w ciazy jestem ale ze mam cukrzyce a ta juz wszystkie rozumy pozjadala ze u nieju znajoma urodzila martwe dziecko bo miala cukrzyce i wolgole tragedia cala ciaze byla az mi sie sluchac nie chcialo jak to mama opowiadala i powiedzialam jej zeby wszystkie Maryski kupily sobie wolkytolkie i takie plotki miedzy soba puszczaly :P Wg. ksiazeczki ktora opracowala lekarka pracujaca w poradni tu gdzie sie lecze raczej dziecko nie choruje (na cukrzyce bo o to chodzi)... Dzieko moze urodzic sie za duze w stosunku do tygodnia ciazy lub bedzie niedocukrzone i wtedy lekarze podaja dziecku glukoze. Na szczescie to zdarza sie rzadko, dzieci na ogol sa okazami zdrowia tyle ze czesto trzeba przy cukrzycy robic cesarki i czesto tez przyszle mamy klada wczesniej na oddzial... Z tego co wiem przy insulinie raczej nie trzymaja do 40tc noi przy insulinie podczas porodu podpinaja pompy insulinowe gdyby cukier bardzo skoczyl... A tak z innej beczki to jeszcze kilka lat temu kobiety nie robily tego badania, nie wiedzialy ze maja cukrzyce , odzywialy sie normalnie i maja zdrowe dzieci tak ze wiesz chyba nie taki diabel straszny jak go maluja ale najgorsza jest ta dieta i kontrolowanie sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaaa86 - ja pojechalam wtedy na IP z bolem brzucha :) Fakt czulam klocia w pochwie i taki ucisk ale gin mnie zbadal i stweirdzil ze wszystko OK ale te uciski zdazaja sie jeszcze ze je czuje ale mysle ze to pewnie mala uciska i ja to tak odczuwam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa wszedzie dobrze gdzie nas nie ma :) ciezko jest mi wysiedziec w tym zimnie 8h ale przynajmniej kase mam i za tydzien lecimy z Amelcia na zakupy ;D Chcialam wam opowiedziec jak dzieci angielskie pracuja. No juz nie takie dzieci bo 16 lat maja. Jesli mamusia z tatusiem kasy nie maja na nauke albo zwyczajnie leniowi sie nie chce to ida do pracy. Mamy jeden okaz w pracy. Jego mamusia pracuje z nami, wiec zalatwila mu wejsciowke. Gnoj nic nie robi, siedzi na krzesle jak na sofie przed telewizorem i fochy strzela bo przeciej robota jest dla frajerow nie? ;] Alan poszedl mu powiedziec, zeby cos przeniosl z jednego kata do drugiego to mu odpowiedzial: a sam nie mozesz? haha Alan walnał karpia, ale syneczka mamusi nie wyrzuci bo by sie mamusia obrazila i odeszla z pracy a z nia cale kolo gospodyn wiejskich a prawda jest taka, ze to one trzymaja w ryzach caly ten biznes ;] dzis poszlam po niego po druciki bo mi sie skonczyly, jak chcecie to moge wam wyslac co robie w pracy. Wiec wzial zwoj tysiaca takich kabli i rzucil mi w brzuch! Powiedzialam tylko give up ur attitude a pomyslalam, masz szczescie skurwysynu, ze w ciazy nie jestem bo by cie chris pogrzebal razem z krzeslem i poszlam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia nie moge znalezc tableli i nei wiem w ktorym tyg jestes ale pod koniec picz boli jak... chuj ;p haah poza tym chyba szoszonowa napislaa ze w polsce lata sie po tych lekarzach a oni u kazdej kurwa cos znajda i siedzicie takie zestresowane w domu, ze az mi was zal! mi nikt nic nie wykryl, cala ciaze czulam sie ok, nie wiem jaka dluga powinna byc szyjka twarda czy miekka zadnej glukozy nie pilam a amela zdrowa i ja mialam spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka ja duzo razy juz zalowalam, ze jak ktos pierdoli glupoty to nie mozna do niego podejsc i mu sprzedac kosy w ryj bo wydaje mi sei, ze wychowaloby to wiele osob i pomysleliby zanim zaczeliby pierdolic massz cukrzyce ciazowa, jak dla mnie to nadmiar zmartwien wiec po co jeszcze klepac co sie slyszalo... juz niedlugo ;) Amelcia Maja bedzie z Wami. Ty wiesz, ze moja jest Amelia May? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka ja mialam wodniste az sie zastanawialam czy sie pocic zaczelam tam na dole. keysy chyba tez pisala przed porodem, ze tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha123456 - SWIETA RACJA !!!! :) W naszej wspanialej PL wysylaja od lekarza do lekarza i zawsze cos znajda albo przyczepia sie o cos ze niby sie nie dba :/ Kto by pomyslal kilka lat wstecz o takich ginitwach do lekarzy i badaniach :/ Ludzkie pojecie przechodzi :/ XX A najlepsza jest KOŃCÓWKA i tu jestem dobrym przykladem :/ Zamiast lezec do gory d*pa i odpoczywac bo za piec tygodni mam termin to musze gonic od gina do poradni , od poradni do laboratorium na badania i ciagle tak w kolko i najlepsze w tym wszystkim ze tylko gina mam w swoim miescie a do reszty dojezdzam do Krk :/ I niby lekarze mowia "Prosze duzo lezec i odpoczywac" ale ku**a jak? Skoro do Krakowa chcac jechac musze postac minimum godzine na przystanku a potem w Krk z buta na nogach do lekarza a tam kilka godzin w kolejkach :[[[ XX Wczoraj pojechalam autem z mezem do poradki diabetologicznej, zajechalismy o 10.30 i zostalam wypuszczona z tamtad o 14.55 wiec 4,5godziny w kolejce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloboga!!! jak Wy sie rozpiszecie to maskara!! w zyciu tego nie nadrobie! jak macie jakis pytania czy cos to prosze o powtorke :) a Molly sie odzywala? na bank juz urodzila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka ja mam raz budyn, raz serwatke a raz swedoli a czasem sucha skorupkę.. To powiedziałam mojemu gin i stwierdził, że to lekkie zapalenie i przepisał do pochwowe jakieś tam na "n" ale że nie mam na remontowanym lodówki to nie wzięłam ze sobą... X Anetucha ja jestem obecnie w 29tyg4d... Przypuszczam że będzie co raz weselej... Tym bardziej że mały coraz cięższy, teraz pewnie z jakieś prawie 1,5 kg... To cisnie ale dostałam do wiwatu dziś... Przypuszczam że wszystko dobrze bo się wierci i to mnie cieszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka, będzie dobrze :) :* Ja nie wiem po co ludzie ciężarnej opowiadają o takich sytuacjach jak urodzenie martwego dziecka "bo kolezanka koleżanki też miała cukrzyce" ...luuuudzie! Anetucha gdzie pracujesz, czym się zajmujesz ? U nas w pracy też jest kilku takich gówniarzy, po 16 lat ... zawsze się ich pytam czemu do szkoły nie pójdą tylko wybierają taką pracę ... mają przecież takie mozliwości.... Mnie piczka boli jak przecholuję z chodzeniem... A upławy wodniste mam od jakiegos miesiąca... dosłownie jak siądę na łożku bez majtek to plamy za sobą zostawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama2013 ja mówiłam,że jak będę na wolnym to będę okupować forum z nudów i będziecie miały mnie dosyć :D Fijiji.... podkład i bronzer dają radę...nawet dziś A. zauważył i mówi: ale masz ładną buzię/ cerę... jakaś taka promienna i jakbyś opaliła się delikatnie :D Jak już facet zauwaza takie rzeczy to musi coś być na rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×