Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Co do ruchów maleństwa to stwierdziłam ze nie czuje za bardzo ruchów bo mala ma dużo miejsca, a brzuch mam ogromny. Znajomi których wczoraj spotkam to stwierdziły ze już niedługo termin. Tak się pocieszam. Strasznie się tym denerwuje. Tylko po. wizycie jestem spokojna. Następna w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, gosia ja czkaweke malego czuje kilka razy dziennie i tak juz od 3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja tez nie czuje czkawki albo może nie wiem ze to ona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! ja dzisiaj w nocy też jakoś spać nie mogłam- było mi nie wygodnie, duszno itd. Po ostatniej nocy zastanawiam się nad kupnem rogala do spania. Ma może któraś z was? Od początku ciąży brałam tylko kwas foliowy - w ok 15 tyg lekarz mi powiedział że już nie muszę brać. Żelaza czy witamin dla ciężarnych nie biorę bo niby wyniki mam super. Jedynie od tygodnia pije magnez rozpuszczony w szklance wody bo dopadły mnie skurcze nocne w łydkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja śpię z rogalem od 2 miesiecy i naprawdę polecam, jest super, można przyjąć wygodną pozycję :) teraz byłam na mazurach- bez rogala, i nie wyspialam się, bo nie mogłam się ułożyć :/ ja od początku ciąży brałam kwas foliowy do 13tc, i teraz od miesiąca znów go przyjmuję + magnez. A wyniki też mam wszystkie idealne. Dziś piękna pogoda, trzeba spędzić czas na świeżym powietrzu :) a wieczorkiem szkoła rodzenia i opieka nad noworodkiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wiekszosc z nas spi z rogalem. na poczatku spalam z nim i mialam podparte plecy a teraz podpieram nim brzuch i nie bola mnie plecy i biodra. ogolnie lepiej mi sie z nim spi niz bez niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstalam... telefon mnie obudzil, wczesniej maz nawet sniadanie sam sobie zrobil i dal tylko buziaka jak wychodzil bo wiedzial, ze noc mialam nieciekawa... mialam w nocy strasznie twardy brzuch-wogole jakos do tej pory nie zwracalam na to uwagi ale dzis w nocy byl strasznie twardy... pogoda sliczna, pozniej pewnie zamieni sie w burzowa... :( w planie mam dzis prasowanie... znow sie troszke nazbieralo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuźwa....$$#^%&^(*&)(*)*)(* Tyle sie napisałam i mi zjadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc w skrócie - http://allegro.pl/show_item.php?item=3220692026 --- to mój nowy zakup :-) Sprzed chwili Czkawki dziecka nie czuje. Nie mam rogala tylko takiego dużego palucha i tym sie nie da podeprzec brzuszka tylko noge zarzucić - pod brzuszek można sobie dac jaśka jesli ktos nie ma rogala. Alanja - komplet pościeli świetny - może też sobie taki zamówie bo dobra cena i nie musiałabym sie zastanawiać jakie wypełnienia kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mi się dziś straszne głupoty śniły nad ranem...usnęłam zaraz po wyjściu męża i dramat...jakieś koszmary...:/ Też mam problemy z uśnięciem bo wiercę się niemiłosiernie...w każdej pozycji mi źle, a na plecach to już w ogóle niefajnie. A wczoraj miałam atak bólu żołądka!! masakra, tak mnie bolał, że myślałam, że umrę. Nie wiedziałam, czy można coś w ciąży na żołądek...:/ I naprawdę nie wiem od czego te bóle...a na wieczór dopadła mnie zgaga... Co do pościeli...ja kupuję taki 5 częściowy zestaw pościeli...kołdra, poduszka, poszewki i do tego ochraniacz na szczebelki. Nie chce żadnych baldachimów, ani innych bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie:-) Dzisiaj piękna pogoda u mnie, a ja jakoś kiepsko się czuję... Męczy mnie to wstawanie codziennie o 6:30 do pracy, bo od ponad tygodnia mam trudności w zasypianiu i w ogóle ze spaniem. Też tak macie? :-) Wysłałam kilka zdjęć, ale brzuszek już nieaktualny, bo zdjęcie zrobione 2 tyg temu. Mam wrażenie, że w rzeczywistości jest większy niż na tym zdjęciu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ja też nie czuje czkawki dziecka, Dzisiaj tak pięknie na dworze,mam zamiar iść posiedzieć troszkę na ławce :) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) U nas dzis w nocy strasznie padało i była burza. A teraz juz znaku po tym nie ma, bo słońce świeci i jest 22 stopnie w cieniu. Byłam z psem i ledwo wróciłam, tak gorąco. Boję się tego jak przyjda naprawdę duże upaly.. Co do pościeli to my jak nie kupimy z lóżeczkiem to tez myslimy tylko nad tym podstawowym 6 częściowym zestawem. Dokupię jeszcze tylko 1 komplet poscieli i ze 2 prześcieradła osobno, żeby na zmiane było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś też tak miała? Ja mam po godzinie 103 glukozy a po 2 godzinach 113? Czy któraś też miała po 2 godzinach więcej niż po jednej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka miala taka glukoze wlasnie i lekarz powiedzial jej ze wszystko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tak sobie patrze na tą pościel z baldachimem... tak wcześniej nie chciałam, ale w sumie jak Kubuś będzie miał osobny pokój to może jednak kupię..? x Podzwoniłam po innych firmach ktore montują okna PCV i całkowity koszt z montażem ze wszystkim znalazłam za ok 1200zł, a z oknem lepszej jakości niecałe 1500zł. Nie wiem skąd ten facet co mój mąż u niego pytał wziął sobie cene prawie 2500zł Pfffff Naciągacze. FAcet który miał dzisiaj przyjechac po meble się nie odzywa. O 16 przyjdzie jakaś inna kobieta "oglądać."Nie lubię oglądaczy, musiałam posprzątać :-/ A miałam na dzisiaj troche inne plany. Ciekawe jakie mi wyniki wyjdą. Jutro popołudniu odbiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale duchota... no masakra jakas... :) o upalach nawet nie chce myslec... :) mialam dzis prasowac ale jak doloze do upalu jeszcze zelazko to juz chyba po mnie :) wiec narazie piore i wieszam-schnie w momencie :) chwile temu poznalam w sklepie dziewczyne z mojej ulicy ktora ma termin na pazdziernik... taki malutki brzuszek :) heheh :) tez ma miec chlopca i tez chce Franka :) ale biedna przezywa wszystko bo jest po trzech poronieniach i teraz wlasnie szla do lekarza bo bardzo kluje ja w boku... no nic-oby bylo ok :) i powiedziala, ze nie ma zamiaru narazie sie wyprowadzac wiec dobrze bo beda jacys rowiesnicy w okolicy :) u Was dzieciaczki beda mialy kogos w podobnym wieku?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo i jeszcze Wam zapomnialam powiedziec, ze bylam szukac butow na wesele... no i kolejna masakra... bo albo szpila na 15cm albo wogole jakies beznadziejne... jak juz znalazlam sliczne i wymarzone-kolor piekny i obcas w sam raz to przecez rozmiaru nie ma i juz na pewno nie bedzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jezeli chodzi o baldachim to jak nie neguje gustu ale dla mie to tylko miejsce gdzie fenomenalnie zbiera sie kurz... :/ Katti co do naciagaczy to nawet mi nie mow... wlasnie teraz kupowalismy te gniazda i wlaczniki i w sklepie kosztowaly okolo 15 zl, a ja w internecie takie same znalazlam za 8zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smiesznie, bo czytalam Was z ta czkawka i moja dzidzia akurat jej dostala :D jak dla mnie to pierwszy raz, chyba ze wczesniej miala a ja nie czulam. Slodziak straszny :D takie bardzo delikatne jednostajne popukiwanie, a w miedzy czasie normalne ruchy, bo akurat sie obudzila i zaczela rozpychac. Co do poscieli to wypelnienie i przescieradlo kupie w Ikei, a powleczenie chce uszyc :) tzn podejrzewam ze skonczy sie to na wizycie u babci, bo ma maszyne, a jak stara krawcowa zobaczy co wyprawiam, to pewnie mi zabierze i sama to zrobi :D mam wybrany material http://allegro.pl/tkanina-robert-kaufman-baletnice-sweet-1fq-i3162145590.html do tego wiazanie na rozowe wstazki i powinno byc elegancko :) i to bedzie w lozeczku, a do kolyski chyba kupie tylko przescieradlo i bede owijala dziecko rozkiem, kocykiem albo flanelka jezeli jeszcze beda upaly. A jeszcze zupelnie poza tym wszystkim na pewno kupie poduszke klin z termopianki (49zl na Alkegro), bo nie wyobrazam sobie jak dziecko bedace na plynnym pokarmie mialoby lezec plasko i nie ulac. I podklady ochronne na materac (w Ikei) - na wypadek awarii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminki - ja uzupelniam wapn, biore zestaw witamin (glownie ze wzgledu na jod, kwas foliowy i zelazo), od czasu do czasu magnez i DHA jezeli nie mam w diecie ryby. To na morfologii nie wychodzi, ale jezeli nie bierzecie jodu, to powinnyscie sobie badac TSH tarczycy. Organizm ma teraz 2 tarczyce na utrzymaniu, a ze jest to bardzo wazny i bardzo wrazliwy gruczol, to latwo go doprowadzic do powaznych zaburzen, za ktorymi beda sie ciagnely inne powiklania hormonalne. I skoro juz jestesmy przy temacie - w Baltyku podobno od dawna nie ma jodu, bo juz sie caly wyplukal i ulotnil :o KattiYo - ktos bierze zestaw wypoczynkowy ze skory za !! 300zl i jeszcze wybrzydza albo zawraca d*pe ogladaniem?? Ludzie potrafia byc bezczelni :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia to samo myślę o baldachimie że to miejsce na kurz..ale co tam..właśnie zamowiłam tą pościel i rożek :-) :-) :-) Alanja skradłam Ci, mam nadzieje że sie nie obrazisz - kolor serduszka czekoladowe, a rożek http://allegro.pl/baby-raj-rozek-z-falbanka-i-szarfa-i3214262583.html kolor - czekoladowa kratka :-) Najwyzej bede ten baldachim co chwile prała ;-) Nie brałam pod uwage opcji baldachimu bo myslalam ze bedziemy tam spac w tym małym pokoju, ale skoro robimy oddzielnie to zrobię wypas :-) U mnie pogoda dziwna taka..troche duszno, słonce, ale co chwilka mała chmurka, dwie krople deszczu i znowu słonce..A ja mam pranie na dworze i sie zastanawiam czy ściągnąc czy nie heheh A co do butów-tez chciałam sobie kupić jakies pasujące do sukienki i tez albo szpilki wysokie albo nic mi sie nie podoba..Chyba dam sobie spokój bo zaraz wskoczę w sandałki. Musze sobie zrobić żel na paznokciach na stopach. Ciekawe czy sama dam radę mhehehehe Mnie dzisiaj zobaczyła taka dziewczyna która sie do naszego bloku wprowadziła jakieś 2 lata temu, ma malutkie dziecko - nigdy nie gadałysmy i ona teraz do mnie że gratuluje i że fajnie że jej dziecko będzie miało z kim się bawic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze długo walczyłam żeby dodać post - kafe uznaje moje wpisy za spam...Tez tak macie? W moich tabletkach nie ma żelaza - jest kwas foliowy, jod, kwasy omega 3 i kilka podstawowych witamin. Dlatego czasem biore aspargian (magnez+potas) jak mnie skurcze łapią w łydkę. Ciekawa jestem jak mi żelazo wyjdzie bo niby jem dużo mięsa ale z tym to nigdy nic niewiadomo. Lalka no sama widzisz jacy ludzie są. Wypoczynek prawie darmo i sie zbiegają na oglądanie i dupe zawracają. Albo sie chce i bierze od ręki albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - za 300zl to powinni brac w ciemno - na pewno dalas jakies zdjecia wiec albo sie komus podoba albo nie i niech spada. Jak by sie okazalo, ze kupilam wypoczynek za 300zl i np mi sie nie miesci w pokoju, to bym go wystawila za 1000zl i czekala az sie znajda chetni :D Mi ostatnio wyszla za niska hemoglobina, mala zlodziejka zagarnia wszystko dla siebie :) przeciez tam sie buduje 3kg malego czlowieka, nie dziwne ze dla nas juz niewiele co zostaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
!!!!! Wlasnie dzwonili od wozka :D :D :D jutro przyjedzie kurierem. W KONCU!!! :D (dla niewtajemniczonych - wozek probuje kupic od lutego :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja dziś mam wizyte i strasznie sie boje bo mam bardzo silne bóle brzucha mi się wydaje żołądka ale zobaczymy,Trzymajcie za mnie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny myślicie już o porodzie? Mam zamiar dziś zapytać mojego gina co sądzi o znieczuleniu i środkach przeciwbólowych? Czy jeśli nie wytrzymam bólu podadzą mi na moją prośbę? noi jakie są skutki uboczne ciekawe co powie.... trochę mnie martwi fakt ,że moj lekarz nie pracuje w szpitalu ale z drugiej strony szansa na to ,że trafiłabym akurat na niego jest nikła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×