Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość radmon
Fasolka,z samą marchewką trzeba uważać bo powoduje zaparcia,może coś do niej dodaj. MamusiaAli-mam tak samo,jakoś nie mogę sie przełamać i podać jedzenie ze słoiczka,no nie wiem czemu ale jakoś na samą myśl się krzywię..Ale mąż zaproponował aby kupić jeden i dać do spróbowania czy by chciał to jeść.Ale..:/ Chyba jednak nie..Alan ur.się 22.10 miał 57cm,teraz nie wiem ile ma ale miesiąc temu 66cm.czyli 9cm.przez 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
I ważył 7100,a urodzeniowa 3570,ale Pani doktor mówi że dobrze wszystko,główka,klatka piersiowa rosną równo i są odpowienie do wzrostu i wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Domina
Ja kupuje sloiczki z boboVita moja pierwsza lyzeczka nawet mu smakuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wazyla 3180 teraz 7 kg. Bylo 49 cm teraz 61. Czy wasze dzieci juz zabkują? Wiki wczoraj płakała nie mogła zansąć 3 h. I rece tylko do buzi. W końcu jak moj mąż na to wpadł, bo ja miestety nie wpadłam na to, że to zeby posmarowaliśmy calgelem to sie usmiechneła. Kupiłam camile jezeli dzis tak sie bedzie meczyć to podam. W dzień używamy teźd gryzaki. Wiburcol jest na recepte najwyzej podskocze do pediatry. Zebow jeszcze nie widac, ale już swėdzą. Co jeszcze moge zrobić, żeby sie tak nie mėczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sija
Witam mam nadzieję ze nie będzie miały nic przeciwko jak się dołącze . Omam synka z października i właśnie zaczęłam rozszerzac dietę ponieważ jest utylko na piersi zaczęłam od soku z marchwi bo tak mi zaleciła pediatra sama zrobiłam sok i spowodował ze mój syneczek nie robi kupki od niedzieli.wczoraj podałam mu ziemniaka dzisiaj też zamierzam . Niewiem czy dobrze robię ale uważajcie na marchew ja już bym od niej nie zaczęła gdybym wiedziała ze tak zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tej stronie znalazłam sporo przepisów - brzmią sensownie, chociaż sprawdziłam tylko te po 4 miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sija
Już po 3 miesiącu pojawia się nadmiar śliny i dziecko wkłada rączki do buzi . Mi lekarz odradzał wszelkiego rodzaju żele ponieważ one tylko na chwilę uśmierzaja bol a dziecko to połyka. A ząb może pojawić się nawet gdy dzieckoskończy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ranek straszny. Już w nocy Kuba nie chciał mleka, które zawsze daje mu na śpiocha, wypił parę łyków i zrobił taką kupę, ze aż nie wierzyłam. Wszystko wyszło z pampersa, nawet, ze spodni, cały koc brudny. Musiałam oświecic ma maxa światło i całego go przebrać, sytuacja powtórzyła się ok 6, znowu nie chciał nic zjeść,może z 10 ml i znowu taka kupa.Cały czas płakał, dopiero dzisiaj pierwszy raz odczułam co to jest noszenie dziecka na rękach non stop, bo tylko wtedy trochę się uspokoił. Rano miał 39.4 stopni gorączki, dałam czopek, o 11.30 wypił 50 ml mleka i co chwilę podaje mu wodę, żeby się nie odwodnił. Na 15 mamy lekarza, dzwoniłam już nawet żeby wcześniej, ale w recepcji babka powiedziała, zeby najpierw dać czopek i zobaczyć czy zejdzie temperatura, teraz jest 38,2 więc lepiej, na razie śpi. Kurczę nie wiem z czego taka temperatura, strasznie się męczy, nawet przez sen tak stęka. Oby mu szybko przeszło, sprawdzałam mu dziąsła i ma jakby spuchnięte, ale nie jestem pewna, lekarz musi sprawdzić. Kuba jak się urodził ważył 4130 i 60 cm długości. 8 stycznia jak byliśmy na szczepieniu ważył 6700 i 70 cm. Urodził się 7 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w carfourze sa super body z długim i krótkim rękawem 4,99, 7,99 a fajne materialy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu synkowi widac biale na zabkach , bardzo marudny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Domina
Duzo osob mi mowi ze powinnam rozszerzyc diete po 6 mies bo karmie piersia ale moj synek nie ma kolek i zaparc wiec daje mu sloiczki po 4 mies:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jakiego warzywa najlepiej zaczac? Skoro marchewki nie polecacie na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marchewka może być,ale troszkę i z czymś jeszcze,np.ziemniakiem lub ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może komuś się przyda : Ja dzisiaj zrobiłam swoją zupę i mała zjadła ze smakiem. Bardzo się cieszę trwało to 30 minut i zupa gotowa. Przez tydzień będę podować taką zupkę potem wprowadzę coś innego. Niech się przyzwyczai do smaku. Warzywa kupuję w sklepie ekologicznym. Pierwsza zupka jarzynowa - 1/2 małej marchewki - jeden mały ziemniak - 1/4 korzenia pietruszki - 1/2 jabłka - pół łyżeczki oliwy z oliwek lub masła (witaminy A, D, E, K rozpuszczają się w tłuszczach) - woda mineralna niskozmineralizowana (zalać tak, aby przykryło lekko warzywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze coś dla zainteresowanych: Po 4 miesiącu dziecko może jeść: Warzywa: dynia, marchewka, ziemniak Owoce: jabłko Produkty zbożowe: ryż biały/brązowy, kasza ryżowa, mąka ryżowa, kasza kukurydziana, mąka kukurydziana Tłuszcze: masło, oliwa z oliwek (pod koniec 4 miesiąca wywar z odrobiny kurczaka czy cielęciny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslicie ze taka zupke mozna zapakowac w sloiczki np zagotowac zeby dluzej postaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Wczoraj mieliśmy pierwsza noc konsekwentnie spędzona w swoim łóżeczku. Jas spal w nim od 20:30 do 8 rano allllleeee wstawalam do niego chyba ze 20 razy. Z jednej strony chciałam go w pewnym momencie wziąć już do siebie a z drugiej strony stwierdziłam ze jaj ustąpie to nie rozwiąże problemu bo kiedyś ten moment musi nastąpić. Karmilam Jasia w nocy co 3h a w międzyczasie kiedy się budzil podawalam smoka. Ewidentnie uzależniony jest od trzymania mojej piersi w ustach podczas spania i teraz wychodzi szydlo z worka. Mam nadzieje ze dzisiaj będzie lepiej bo zamierzam również cała noc wstawać do dziecka. Dzisiaj chodzę jak zombie - masaaakra jak jestem zmeczona. Jasiek natomiast wesoły radosny i na drzemce spacerowej spal 3h - chyba jemu też nocka dala się we znaki. Ale powiem szczerze mimo ze zmeczona jestem szczęśliwa ze dałam rade i się przemoglam - teraz tylko być konsekwentna i może będzie lepiej :) Od poniedziałku u mnie zero gazowanego i słodyczy i tez jakoś się człowiek od razu lepiej czuje. Od marca chce się zapisać na aeribik. Niedługo wiosna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatiana mój już ząbkuje ma już wyrżnięte dwie jedynki i to dość wysoko :) też kupiłam camilię bobodent i calgel i viburcol powiem tak żele faktycznie pomagają na krótko i dziecko szybko wyliże i zje niż to podziała, dałam camilię i pomogło ale znowu rozwolnienie od tego dostał :O wiburcol już miałam w domu bo lekarka przy szczepieniach mi wypisała recepte a teraz jak dzwoniłam do lekarza to mówiła żeby 2 razy dziennie dawać a ja uważam że raz wystarczy na wieczór na noc żeby spokojniej sobie spał żeby się nie męczył no jak pojawi się gorączka albo nawet jak jej nie ma możesz podać pedicetamol czy nurofen albo ibum dla dzieci w syropie około 1 ml w strzykawce ja sama osobiście dałam tylko raz jak już widzieliśmy ząbek i spulchnione dziąsełka a nie miałam camili. teraz widzę że zaczął mieć apetyt że juz się nie męczy z ząbkami aż tak więc nic nie daje tylko z 3 razy w dzień przesmaruje mu żelem co do wiburcolu to też dwie lekarki mówiły że te czopki działają ze 3-4 dni i trzeba przerwe zrobić na twoim miejscu obserwowałabym narazie te dziąsła po co juz futrować dziecko lekami moj jak miał 2 miesiące to juz się strasznie slinił i ręce tylko w buzi miał może jeszcze to nie ząbki tylko zły dzień miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus i jak synek ? co lekarz powiedział ? może jednak ząbki? milka a Twój Jaś? jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do camili to u mojego synka i niby pomogło ale i zaszkodziło bo rozwolnienie jak dostał w sobote to do dziś miał niewiem jaka kolejna kupcia będzie bo dałam smecte... a na pewno po camili ma bo jak nie dałam jeden dzień już wczoraj to już nie miał każdej pieluchy w rzadkiej kupce dziś już tylko raz rano była możliwe ze odstawienie camili pomogło plus smecta mo ale koleanki synek dobrze to tolerował wiadomo każdy jest inny i nawet dorośli różnie reagują na te same leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy na dziąsła jest dentinox n, można smarować 3 razy na dobe, pomaga odrazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa-każdy swoje mądrości co najlepsze na dziąsła! Każdy ma swoje sprawdzone,lub przepisane,nie piszcie-najlepszy jest...pff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Domina
U mnie domis zdrowy usg brzuszka mamy zrobic i kontrole moczu co miesiac:-) a ja smaruje calgel ale dziala na chwile i maly sie uspokaja.niestety taka pora dzieciaki choruja ale czas szybko leci i mam nadzieje ze wasze dzieciaczki beda zdrowe moglo by byc lato bedzie mniej chorob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Domina
Milka 1998 to gratuluje:-) ja od 2,3 biore go do siebie karmie i spi ze mna ale wazne chyba z Ciebie przyklad:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka podziwiam za wytrwałość.Franek to moje trzecie dziecko i tak samo jak dziewczynki śpi z nami w łóżku.Dziewczynki spały tak długo jak karmiłam je piersią tj.1, 5 roku.Potem każda lądowała bez problemu w swoim łóżku.Z Frankiem miało być inaczej, ale już pierwszej nocki się poddałam.Mój mąż już podczas szykowania wyprawki twierdził, że materacyk i pościel niepotrzebna , bo nie będziemy korzystać z łóżeczka.I wykrakał;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - taką zupkę lepiej mieć na 2 dni nie dłużej bo nasze dzieci są jeszcze malutkie. Oczywiście trzymać w lodówce i potem przegotować ale to chyba każda mama wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba wlasnie zasnal, strasznie sie dzisiaj meczyl. To jednak nie zabki, tylko jakas wirusowka. Pediatra powiedzial, ze na zeby moze byc temperatura ale tak zazwyczaj do 38, a Kuba najwieksza mial dzisiak 39.5. Przepisal nam lek na biegunke, czopki na temp, elektrolity zeby sie nie odwodnil i probiotyk. Dal tez skierowanie do szpitala, mamy cala noc go obserwowac i jak zauwazymy, ze jest odwodniony to od razu mamy jechac, powiedzial, ze najlepiej idzie to zauwazyc po jezyku i jak otwiera np buzie i usta sa pozlepiane to znaczy ze moze byc odwodniony no i wtedy mamy od razu jechac. Dzisiaj bardzo malo zjadl , nawet nie polowe tego co powinien. Goraczka wieczorem spadla i nawet sie zaczal usmiechac, ale ma bardzo niespokojny sen, kreci sie tak jakby zaraz mial sie obudzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus - współczuję ale bądź dobrej myśli. Obserwuj małego nockę będziesz miała ciężką ale będziesz dobrze. Dziewczyny pomóżcie co mogę dać małej do picia żeby piła ? Herbatka , woda , sok jabłkowy feeee pij***ardzo mało i boje się , że może się odwodnić. Przez cały dzień wypije może 5 ml. Co jeszcze mogę jej dać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedno pytanie czy Wasze dzieci śmieją się głośni za każdym razem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×