Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Ja swoja tez przegrzalam kapie ja w nadmanganianie potasu inaczej calium jedna tabletka na wanienke juz sie ladnie wysuszyly:) dodatkowo przecieram rumiankiem krostki. I nie smaruje juz oliwka bo zatykala pory skorne stad tez potowki. Uzywam teraz balsamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miała na początku potówki przemywałam rumiankiem. Pomogło po tygodniu. Teraz mam taką zasadę temperatura 22 stopnie , po kąpieli zawsze otwieram okno na 15 min oczywiście mała jest w innym pokoju i ubieram body z długim rękawkiem i śpiochy zapinane na klipsy czyli ma tylko jeden długi rękaw , śpi w rożku i przykrywam kocykiem cienkim. No i super nie ma żadnych krostek. W dzień dużo wietrzę mieszkanie otwieram okna i zamykam drzwi , żeby było trochę powietrza. Ile czasu zajmuje Wam usypianie dziecka po kąpieli ? U nas od kilku tygodni ciężko min godzinkę a czasami nawet 2 godzinki masakra ;/ no i na rękach -- czekam na książkę i będę chciała zastosować usypianie małej jak autorka zobaczymy czy się uda. My we wtorek idziemy na szczepienie 6w1. Ciekawe jak mała to zniesie , jestem dobrej myśli. Milka ja też raz małej nie wykąpałam i najadłam się strachu był taki płacz , że mała zrobiła się sina nie umiała złapać powietrza. Ja przeżyłam koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dawno nic nie pisalam, ale czytam was codziennie, szkoda, ze sie uspokoilo i tak malo wpisow jest, chociaz zdrugiej strony kazda juz zajeta przy malenstwie. Dzisiaj mam straszny dzien, obudzilam sie z tem 38.5, kompletnie nie wiem z czego, dziwne bo nawet jak mnoe cos bierze, to raczej tak wysokiej nigdy nie mam. Nalykalam sie tabletek i oby do jutra przeszlo, nie zblizalam sie do malego, ale jutro moj maz do pracy wiec nie mam.wyboru, oby sie ode mnie nie zarazil. Mam pytanie do dziewczyn, ktore karmia swoim i modyfikowanym mlekiem. Czy w takiej sytuacji podajecie wit k i d? Ja od momentu jak Kubus nalykal sie mojej krwi orzy ssaniu cycka, sciagam pokarm laktatorem i daje w butelce. Niestety nie mam go wystarzajaco i na 7 karmien ok 5 jest z mojego mleka a 2 mm. Daje mu 120 ml. Je rowno co 3 godz, jak.w zegarku, z dluzsza przerwa, ok 4,5 godz w nocy. U nas z zasypianiem niie ma problemu, po butli o 21 sam usypia, tak jakby ulozyl sobie plan dnia, wstaje ok 2 na jedzonko i znowu sen. Jedynie co zmienilam, to przebieram pieluche przed, zeby potem go nie rozbudzic, wczesniej przebieralam po, bo w czasie karmienia zawsze byla kupa, ale to tez sie zmienilo. Juz nie robie 10 na dobe, a jakies 3,4. W srode idziemy na szczepienie, wybralam 5 w 1, pediatra powiedziala ze jest w niej mniej rteci niz w tych 6 w 1, ogolnie bardziej polecala ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2010
Hej ja karmie córcie od urodzenia mm witaminy K nie podaje ale daje wit D U nas tez ciężko po kąpieli z usypianiem małej około godziny mamy warte przy łóżeczku bo się kręci pręzy aż zaśnie staram się jej nie usypiać na rękach ale trudno jest opanować jej nerwy> Moja kończy dziś miesiąc ale waża wasze muluchy? moja 4 kg a urodziła się 3180g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na pazdz 2013
Wy macie fajnie, moja Kaja nie lubi się myc:P Uwielbia za to leżec gola na przewijaku przed myciem-moglaby tak pół godziny na golasa. Za to jak w wodzie jest dłużej niż pół minuty -ryk krzyk i lament. A jak głowe poleje wodą to już w ogóle-jakby ze skóry obdzierali:P Ja ide na 14 na szczepienie 5w1, mała spi. Troche kiepsko-moglaby pospać tam w przychodni-a tak to się wyspi i koniec. Wogole moja mało spi w dzień tzn. ma 2 drzemki po 1,5-2h lub jedna taką 3 godzinną a reszta to czuwanie lub przysypianie na 10-15 minut.-ale to nie jest głęboki sen. teraz spi od 10.45 np. i pewnie zaraz się będzie budziła i potem dopiero koło 15 padnie. knw-mówisz ze twoja po kąpieli nie chce usnąc? Mojej w ogóle nie próbujemy uspic po kąpieli bo mam wrazenie ze jest bardziej wybudzona niż przed!. I jak kapie o 19 to o 19.15 cycek(bardziej na uspokojenie bo krzyczy ale trochę zje) i potem noszenie przytulanie i wyciszanie ale spac to idzie dopiero jak piers jej dam koło 20,40-to koło 21 jak się naje zasypia.-i do łóżeczka. Potem pobudka o 1.30-2.30:) Zaczeła już patrzeć na karuzele pare dni temu i polezy 15 minut przy niej-to ja wtedy wc sniadanie itp.:) no i fenomenem jest biała kartka z narysowanymi kołami i kwadratami czarnym markerem(zamalowanymi)-patrzyła się dzisiaj na to 25 minut!:D Odpowiada uśmiechem na uśmiech -tez od kilku dni:) Wczoraj wypiłam karmi wieczorem i w nocy-nie wiem czy to karmi tak zadziałało normalnie jakbym drugi nawal pokarmu miała! Cycki tak twarde ze jak mała zjadła z jednego to padła(a jeszcze czułam że było tam sporo mleka) i musiałam z drugiego trochę odciągnąć! Teraz jest ok :) w dzień już wyjadła wszystko:P Aha i dzisiaj ide tez ze sobą na kontrole na 16, mała zostaje z tatą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama na pazdz 2013 - my kąpiemy o 18.30 potem o 19 mleko i zasypia koło 20.30 - 21 i do łóżeczka. A do tej pory nie śpi próbuję ją uspać zasypia na 5 min i się budzi. Dzisiaj spróbuję innej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez przemyłam buzkę octaniseptem jak tylko potówki sie pojawiły, na drugi dzien nie było sladu. :) a od tej pory 21-22 stopnie w domu, lepiej sypia jak nie jest tak gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny ja dzisiaj miałam ciężki dzień. Po południu Wiktoria jest bardzo zmierzła płacze i wszystko interesuje ją na chwile 5 minut i znowu płacz. Tak mam od kilku tygodni nie wiem co z nią jest. Do południa jest wszystko pięknie a potem się zaczyna koszmar ... no i usypianie. Właśnie mąż ją usypia a ona płacze nie wiadomo czemu po kąpieli wypiła 120 ml i płacz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria ma 6 tygodni i 2 dni i również od kilku dni uśmiecha :) Cudowny widok jak dziecko jest szczęśliwe. Codziennie rano jak ją nakarmię , zabieram na odbicie i kładę na przewijak , żeby przewietrzyć pupę z pampersa i ubrać inne ciuchy a ona wtedy taka szczęśliwa i śmieje się do mnie i rozmawiamy przez 20 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia2010 - ja jutro będę wiedzieć ile mała dokładnie waży bo idziemy na szczepienie :) Jakieś 2 tygodnie temu ważyła 3740 , więc myślę że teraz będzie 4100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Nas Jaś ma 3 tyg i 2 dni. Wieczory i noce sa u nas super. O 20:30 kąpiemy synka (juz od 20:00 potrafi marudzić wiec wtedy rozbieram go do naga i leży sobie pod kocykiem pół godziny czekajac na kąpiel). Po kapaniu mleczko (cycek) i usypia przy piersi a ja wtedy jeszcze ogarniam co nieco, biorę prysznic, ogladam Tv i przychodzę do niego jak się przebudzi na kolejne karmienie - ok 23. Wtedy sie kładę, karmie i śpimy razem. Kolejna pobudka ok 1 potem ok 3 - następna ok 5:30 albo 6:30 i wtedy trzeba z dzieckiem pogadać bo nie chce spać. Po zabawie śpi i dalej do 10 spi z jedną pobudka na cycka. Cała noc śpi z nami ale przy karmieniu co 2h to zwyczajna wygoda. Dzisiaj rano zostałam obdarzona pięknym uśmiechem - az łzy mi się w oczach pojawiły :) Cudowne uczucie - nie mogę sie doczekać jego świadomych uśmiechów. Do dni się przyzwyczailam - sa bardziej wymagające niż nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
W dzień ma swoje płaczki ale juz się przyzywczailam :) Najgorzej jak łapie go kolka - dzisiaj o 17 zaczął się robić czerwony, napinal sie, stekal i plakal. Dałam mu espunisan, ciepła pieluszka na brzuszek, masaż i jakoś przeszło. Drzemki w dzień ma różne. Dzisiaj np. spal 2.5h (ze mna bo byłam padnięta), dwa razy po godzinie i kilka drzemek po 20 minut. Jas już interesuje się przedmiotami i potrafi sam na spokojnie polezec na macie czy łóżku wpatrujac sie w jakiś przedmiot - nawet 20 minut. Dużo do niego mówimy i juz fajnie próbuje naśladować ruchy ust - otwiera, wysuwa język, robi dziubek - czasem mu sie wyrwie takie "eeeee" :) Katorga dla nas to ubieranie dziecka - jest krzyk - po kąpieli i przed wyjściem na spacer najgorzej. W kąpieli jest super grzeczny, wyciągamy z wody w ręcznik - tez ale jak tylko czuje ubieranie to momentami chrypnie tak płacze. Przed spacerem jak go ubieramy - to samo - tylko wystawiamy wózek na dwór - 15 sekund i spi - cały spacer. Sen w dzień Jasia też jest mega płytki. Przy mnie może spać 2h i nawet 3 czasami. Sam przesypia godzinę - czasami mu sie zdarzy dwie. A najczęściej drzemki łapie właśnie. Co do zasypiania to oczywiście na rękach, albo jak leze obok i karmie. Czasami zdarza sie ze go polozymu ze smoczkiem i powolutku usypia - ale może tak było ze dwa, trzy razy. Poki co jest jak jest - skoro potrzebuje az tyle bliskości to musze mu ja zapewnić. Dobrze ze pomaga babcia i tata bo momentami to mi ręce dretwieja od noszenia. Wydaje mi się ze jesteśmy blisko wagi 4.5 kg. A mamusi z 15kg zostały tylko 2 :))) Więc nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny poczytajcie sobie o skokach rozwojowych dziecka w pierwszym roku życia.Może wytłumaczy to Wam niektóre zachowania Waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/raz_burza_raz_sloneczko_skoki_rozwojowe_w_pierwszym_roku_zycia_dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam pytanko do mam cyckowych ;) Jak wygląda wasz jadłospis?? Ja juz nie wim co jeść :/ Chciałam polecić wszystkim mamusiom, które śpią z dzidziusiami dostawke, którą sama posiadam i jest niezastąpiona jak dla mnie, bo ja nie potrafie spać z dzieckiem, bo bym nie zasnęła bojąc się, że przydusze. Macie tu link allegro.pl/kolyska-przystawka-lozeczko-3w1-filip-materac-i3710453787.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Sen z dzieckiem jest mega czujny. Tylko dziecko steknie albo sie poruszy i juz sie otwiera oczy. Nasz mały babel dzisiaj całą noc sie kręcił i wiercil - chyba męczyły go gazy bo bąki przez sen szły ale w zasadzie całą noc sie przekrecal i wiercil. Nawet przy cycku sie ruszal - chyba espunisan go tak odgazowal. I w ogóle też ma potowki :( Jednej nocy wstał cały spocony bo spal obok mnie wtulony i jeszcze kołdra nasza przykryty i wystarczyło :( Kaszka na buzi i czerwone plamy - nosz - a tak pilnujemy temperatury w pomieszczeniach - przez moją głupotę ma teraz krostki :( Będziemy walczyć - babcie poleciły rumianek - zobaczymy. Dzisiaj super pogoda na spacer - Jas przespal 1.5h - tak mu dobrze na dworku było. Co do jedzenia - ja sie mocno ograniczam. W zasadzie jjem kurczaka, zupy, kanapki - to głównie - dużo koperku zawsze dodaje. Z owoców jjem arbuza, jablka i banany. Wczoraj zjadłam płatki na mleku i właśnie zastanawiam sie czy te krostki to potowki czy reakcja na mleko które zjadlam. Jak znikną to spróbuję jeszcze raz zjeść i będzie wiadomo. Z ciastek (od których byłam uzależniona) jjem tylko zbożowe, z nasionami - bez czekolady. Skonczymy miesiac to będziemy wprowadzać nowe produkty - narazie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ja jem prawie wszystko, wyeliminowalam tylko cytrusy, slodycze, napoje gazowane i produkty wzdymajace i ciężkostrawne. Vanessa ma dzis 16 dnien i wlasnie dzisiaj odpadl kikut pepowinowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jesteś po szczepieniu , wybrałam 6w1. Wiktoria cały czas śpi budzi się tylko na mleko , jak wstanie zmierzę jej temperaturę tak dla pewności. W razie czego mam czopki. Waży 4100 i wzrostu ma 61 cm. Ogólnie dobrze się rozwija jest zdrowym , r****iwym dzieckiem :) Całe szczepienie przebiegało sprawnie , mała płakała uspokoiła się jak usłyszała płacz innego dziecka i się uśmiechnęła i od tamtej pory śpi. Koszt szczepienia 195 zł następne za 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! wiem, wiem baaardzo dawno nie pisałam, ale naprawdę Tomusiowi poświęcam każdą wolną chwilę, a jak sie nim nie zajmuję, to ogarniam dom. Czytam Was regularnie i pękam z dumy, że sobie tak ślicznie radzicie!! Mam takie same problemy jak Wy - kolki (zmiana mleka + kropelki pomagają), płytki sen w dzień, krzyk przy ubieraniu, szczepionka 6w1. Tomek skończył dziś 7 tygodni. Jest baaaardzo duży - waży ponad 6 kg i nosi ubranka na 3 miesięczniaka. Uśmiecha się szeroko, gaworzy i obficie się ślini. Uwielbia karuzelę nad łóżkiem, oraz jak go nosimy "na małpkę", czyli przewieszonego przez ramię. Przerwy między karmieniami (mm) wynoszą od 3 do nawet 5 godzin!! Jest ogólnie cudowny, jestem totalnie w nim zakochana, choć na początku nie bardzo się rozumieliśmy ;) Pozdrawiam Was ciepło i życzę wielu, wielu wesołych momentów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błażej przespał w nocy 6 godzin bez jedzenia, a my zamiast się wyspać zaglądaliśmy ciągle do niego:-) W dzień śpi tylko na i po spacerze, nawet 4 godziny, a poza tym tylko kilkunastu minutowe drzemki po karmieniu. Może tak to u niego będzie wyglądać. Niestety zwykle po około godzinie od karmienia robi się marudny. Wiem że jest wtedy zmęczony, ale nie da się uśpić. Tylko przy mleku się uspokaja. Mażę o jakiejś chwili dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z witaminami d i k przy karmieniu mieszanym to jest tak że zależy ile czego je. Jeśli więcej modyfikowanego to dostaje już dość witamin i więcej nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planuję zakup bujaczka, liczę na to że by się w nim Bąbelek uspokoił, jakie macie i czy je polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malbikk - moja córka również lubi jak ją nosimy na " małpkę '' :) Duży ten Twój Tomuś ale niech zdrowo rośnie. Czyż to nie cudowne jak dziecko się uśmiecha :):):) Wodna2 - bujaczek to najlepsza rzecz jaką stworzyli. Ja mam pożyczoną od koleżanki z wibracjami i mała ją uwielbia. Często w niej zasypia w dzień. Jak była mniejsza to nie za bardzo jej się podobało a teraz już częściej i dłużej leży , więc polecam zakup. Karmisz piesia czy mm ? Bo moja jest na mm i przesypia nocki po 5 , 6 godzin. Również po karmieniu przez godzinkę półtorej jest aktywna a potem robi się marudna raz zasypia bez problemu a raz ma w tym problem i sobie tak jęczy mając oczy zamknięte na .ękach oczywiście Wiktoria wykąpana czas na mleko a ona sobie dalej śpi. Nie ma gorączki. Głodna sama wstanie i może wtedy później wstanie bo codziennie o 19 dostaje mleko i budzi się koło 1 . My w niedzielę mamy chrzciny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wybudzacie dzieciaczki na karmienie i na kąpiel? Bo mój mały nie ma uregulowanego dnia, czasami nie mam jak go wykapać, bo np. idzie spać o 17 i budzi się o 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na kapiel nie musze budzic bo od 17 corka jest aktywna i wie ze za niedlugo bedzie jej ulubiona kapiel. Jezeli chodzi o nocne karmienie nie powinno sie dzieci budzic glodne samo wstane no a w dzien dzieci musza jesc wiec jak bym miala dluza przerwe pow 5 godz to bym obudzila aczkolwiek nigdy mi sie to nie zdarzylo Wiki je zazwyczaj co 3 godzinki jak spacer dluzszy to wytrzymie dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chodzi o nosek ja czyszcze na biezaco co 2 dzien lekko patyczkiem dla niemowlat. Mala czesto psika wiec tez sie oczyszcza sam tak mi dzisiaj Pani doktor powiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mała skończyła 19 dni i nadal kikut nie odpadł. Dostałyśmy skierowanie do hirurga na obserwacje. Podobno pępowina gruba. Wysmarowali czymś, odkazili i kazali przyjść ponownie jutro. Podobno ma to przyśpieszyć odpadniecie.' Ja małą wybudzam na kąpiel obowiązkowo. Wtedy zawsze ładnie długo śpi. Na karmienie to juz sama sie budzi. Śpi nie raz po 5 godzin, a jest tylko na piersi. Jak już nie moge wytrzymać to odciagam odrobine laktatorem. Na razie ładnie na wadze przybiera to nie budze, ale jeśli maluch słabo przybiera to już koniecznie trzeba wybudzić. Ja sobie słodyczy nie moge odmówić i wcinam herbatniki maślane i biszkopty. Z warzyw jem na razie tylko marchewke i buraczki. A co do nabiału to mojej niuni nie szkodzi więc wcinam sery białe, jogurty malinowe i serki waniliowe. Pokochałam kawe INKE. Dziewczyn kiedy zaczęły się u Was kolki?? My na raze nie mamy, ale drżę na samą myśl o nich, bo przy pierwszej przerabiałam to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do spania z maluszkiem to właśnie dlatego też nie mogłabym spać z dzieckiem bo jak kiedyś mąż pojechał w delegacje i sobie moją starszą przyniosłam, to spałam tak czujnie, ze ją odniosłam z powrotem:) Dostawka jest super sprawuje sie wspaniale. Nie musze wstawać w nocy i mała jest zawsze przy mnie. Jednym ruchem ściagam ja do mojego łóżka. A ja jestem wyspana i nie odsypiam w dzień :) Położna była dostawką zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×