Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Wiktoria dzisiaj po południu jest strasznie marudna. Wszystko interesuje ją dosłownie na chwilkę. Dobrze , że nadchodzi pora kąpieli dostanie mleczko i usypianie. Mam nadzieję , że w nocy będzie ładnie spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile wasze maluchy najdłużej wytrzymują bez mleka? Wczoraj o 17.40 Kuba dostał jeść, następny posiłek powinien mieć o 20.40, ale, że spał to zrobiłam mu o 21.40, a on nic nie wypił, ssał tylko smoczek z butelki.Zasnął ok.23 i spał do 4 nad ranem, a więc był ponad 10 godz bez jedzenia. Pierwszy raz tak miał, wydaje mi się, że to bardzo długo. O 4 go nakarmiłam i kolejny raz wstał o 9 rano, więc znowu 5 godz przerwy. Zauważyłam, że je mniej niż na początku, wasze dzieci też tak mają? Nie wiem może to tylko wczoraj taki dzień miał, nie był marudny ani nic, sam zasnął, my go nie usypiamy. Wystarczy,że go położę, wezmę jego rączkę do mojej, dam smoka i sam zasypia. Od dzisiaj aż do Nowego Roku mój mąż ma wolne, super bardzo się cieszę. Ze względu na to, że zrobili już całą pracę na dany rok, prezes dał wszystkim płatne wolne, więc nawet urlopu nie musial brać. Jutro ma tylko jeden dzien dyżur 6 godz. a potem już słodki odpoczynek:) tzn jeszcze najpierw musi mi pomóc w porządkach świątecznych, a potem dam mu poleniuchować:) Czy myślałyście już nad prezentami na dzien babci i dziadka, jeszcze jest trochę czasu, ale już sie powoli zastanawiam i chyba zamówimy kalendarze ze zdjęciami Kuby, na każdy miesiąc inne zdjęcie. Może macie jakies fajne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw a ty karmisz piersią? Bo jeśli tak to moje szybkie obiadki chyba ci się nie przydają Ja robię np 1kotlet mielony, ziemniaki, buraki 2 krupniok, kapusta z ziemniakami, ogórek kiszony 3 mintaj, ziemniaki, surówka 4 kluski na parze z masłem 5 często robię obiad z przepisu na, super wychodzą 6 wątróbka z cebulka, ziemniaki, ogórek 7 spaghetti 8 gulasz z piersi kurcząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka I co lekarz dał Jasiowi na tą suchą skórę ? Nasz też ma suchą aż dotego stopnia że mu się z głowy sypie:( Kapiemy go w emoliantach i nic. Lekarz kazał smarować parafina mam nadzieję że pomoże ;) Co do jedzenia ja karmie piersią i wiecie co ja jem wszystko i obserwuje małego. Np zjadłam pomarańcze , smazone kotlety, pomidory nic mu nie jest. Ale na kapustę i grzyby jeszcze się długo nie zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus - ja niedawno pisałam , że Wiki je mniej niż kiedyś jak była młodsza. Ma takie dni , że wypije 70 , 80 ml. O 120 ml już nie wspomnę wtedy 45 minut trzeba poświęcić czasu na karmienie. Staram się jej dawać po kąpieli większa dawkę raz wypije raz nie. Średnio 90 ml. Najdłużej wytrzymała w nocy bez jedzenia 9 godzin , trwało to dokładnie 5 dni po kolei już myślałam , że tak zostanie a jednak się zmieniło. Średnio wytrzymuje od 5 - 7 godzin. Oczywiście , nie budzę dziecka na mleczko. Sama wstaje. Maż właśnie ululał małą znając ją pewnie się obudzi bo zazwyczaj chodzi spać koło 21. Ja jestem na mm , dzięki menu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prezentów na dzień babci i dziadka np. kubek ze zdjęciem dziecka , kalendarz , poduszka ( jasiek ) ze zdjęciem. No i tyle mi przychodzi do głowy. Ja też się zastanawiam nad kalendarzem -- ja myślę , że to ładny prezent. Kubek babcie już posiadają :) Mała śpi więc ja też mykam do łózka. Spokojnej nocy Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja mała coś od wczoraj nie chce spac isc wieczorem, co zasnie to na 15 minut i znowu sie budzi i ciągle chce na rączki. W dzien nie chce, sama sobie lezy, albo w bujaku i szybko zasypia. Wczoraj 2h ja usypiałam, w koncu zasnela i spała 4 godziny. Pępek jej sie troche powiększył :( byłam u lekarza i dała skierowanie do hirurga dziec. żeby zobaczył na wszelki wypadek... byłe by to nie była przepuklina :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013tatiana
Witam. Jestem nowa na forum. W pazdzierniku urodziłam coreczke. Karmie ją piesią i tez wole wyjść do innego pokoju, ale nie zawsze sie da np. u lekarza jak mała zgłodnieje. Teraz bedziemy mieć gości na świeta na dwa dni to bedzie trudno zwłaszcza, że je czėsto. Kiedy wasze maluchy zaczeły przesypiać noc ? Moja mała woła w nocy jeść nawet co 2h. A mleka jest dużo. Marzė o spaniu chociaż 4 h pod rząd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja śpi w nocy 4-5 godzin czyli jedna pobudka jest w nocy na mleko i przewijanie i następna jest nad ranem 6 lub 6:30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013tatiana
Super. Mam nadzieje że też niedlugo troche pośpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mi karmienie w miejscach publicznych czy przy rodzinie też jakos za bardzo nie odpowiada dlatego zawsze staram się iść w ustronne miejsce. Jak się nie udaje to trudno ale czuje sie skrepowana wtedy. U nas od wczoraj słabsze dni - Jas marudzi - nie da się położyć - chce być noszony na rękach i to jeszcze w pozycji pionowej. Kręgosłup boli i czasem nie powiem mam już dość - ale wierzę ze to tylko przejściowe problemy. Śpimy oddzielnie żeby tata mógł się wyspać. U nas rekord bez jedzenia to 5h - ale przerwy 4-5h w nocy zdarzają sie naprawdę sporadycznie. W dzień Jas zjada bardzo często - czasami co pół godziny czasami co dwie - rzadziej raczej mu sie nie zdarza. To ze dziecko chce być dostawione do piersi nie oznacza ze jest głodne - moze mu sie chciec po prostu pić. Jas waży 5600 - Pani pediatra pochwaliła ze ślicznie rośnie :) A co do suchej skóry to kazala dobrze nawilżac powietrze w okresie grzewczym, odstawić mleko sojowe i czekoladę no o często nawilżac buzie. Zobaczymy jakie będą efekty tego. W następny poniedziałek mamy wizytę u neurologa. Mam nadzieje ze to tylko formalnośc i będziemy mieli spokojne święta a szczepienie zaliczymy po Nowym Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mama blizniaczek nas czyta jeszcze ? Czy malenkie zajmuja jej caly wolny czas ? Moze chwilke dadza zeby napisac co slychac I wrzucic nowe zdjecie dziewczyn. Pozdrawienia. I calusy dla panienek. Witamy Tatiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do niedawna Błażej w nocy budził się co 2 godziny a wieczorne usypianie to była walka. Aż nagle gdzieś przed tygodniem sam zasnął w łóżeczku patrząc na karuzelkę i zaczął przesypiać 6-8 godzin bez jedzenia. W dzień nadal je często. Niestety nie potrafię sobie poradzić z zasypianiem po południu. Śpi tylko na spacerze dwie godziny a potem mimo że zmęczony ibardzo marudny nie może zasnąć. Czasem poda ze zmęczenia ale tylko na 15-20 minut. No i pojawił się problem z kupką, tzn robi kilka dziennie ale od drugiej połowy nocy pręży się, stęka, czasem zapłacze. Bardzo niespokojny ten sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka dzisiaj super. Mała dostała mleczko o 19.15 o 20.10 już spała. Obudziła się o 2 na mleczko i o 5. Wczoraj poszłam szybko spać i o 2 byłam już wyspana. Wiec też wstaję tylko raz w nocy a potem nad ranem :) Ale ładna słoneczka pogoda. Właśnie przyszła mama bawi się z Wiktorią a potem idziemy na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu nie chciała zasnąć :( godzina usypiania... Ale przynajmniej o 6 nie wstała tylko do 8 dała pospać :) O 5:30 mleczko i położyłam ją obok siebie. Mówie do niej: jak sobie chcesz ale mamusia idzie jeszcze spać. I po pół h swojej drzemki patrze a ona śpi :) U mnie dzisiaj też piękna słoneczna pogoda. Po 12-ej się wybierzemy na spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka tak to już jest , że raz trzeba dłużej raz krócej usypiać. Moja właśnie wstała , spała 30 minut i babcia nosi :) Koło 11 mleczko i potem spacerek do 14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013tatiana
Moja mała budziła sie na jedzonko, ale jadła krótko i szła spać od razu takźe jest Nadzieja. Szybki obiadek : Parowki zawijamy w gotowe ciasto francuskie i na 20 min do piekarnika. Ja daje jeszcze do środka ser i ketchup. Zwierzchu smaruje jajkiem. Szybkie i smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013tatiana
Knw zazdroszcze babci na miejscu. Moja mama mieszka 5 h odemnie .. a zwłaszcza teraz by sie przydała pomoc. Ale radzimy sobie. Motylek mojemu m tez siė obrywa.. chociaż mniej niż na początku. . Jak ubieracie dzieci na dwór? Zastanawiam sie czy niuniu nie ubieram za ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz ubieram pajacyka, cieply kombinezon, szalik, czapka i wkładam ją do spiworka. Pogoda piękna na spacery, chociaż trochę szkoda, że nie ma śniegu na święta. Robice swoim szkrabom prezenty pod choinke? Ktos ma jakies pomysly an cos przydatnego bądź jakas zabawka która zajmuje dziecko? U nas nocki już są super, mała wstaje raz w nocy na karmienie, a później rano 6-7 i z reguły jeszzce godzinke śpimy razem zanim wstaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki my kupilismy malemu mate na mikolaja I jest zadowolony nawet godzine potrafi lezec I kopac a przy kazdym kopniaku leci muzyczka I zapalaja sie swiatelka. Mam juz dosc hemoroidow strasznie boli I niewiem co robic:( tez czasami mam nerwy na meza ale ja my zaraz mowie co mi siedzi na sercu I ze czuje sie niedoceniona itp on wtedy zapewnia mnie ze jestem wspaniala mama I zona;) I odrazu jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
U nas z zasypianiem też różnie bywa,czasami Alan zaśnie w bujaczku i przenoszę go do łóżeczka,nieraz na rękach ok.15-20 min.noszenia i śpi,a nieraz usypia leżąc na łóżku..ale to rzadko.Czasami chce spać a nie może wtedy jest walka z wiatrakami hehe,usypia na rękach a jak zanoszę go do łóżeczka to budzi się i znowu to samo.Od jakiegoś czasu nakrywam mu głowkę pieluszką,łatwiej i szybciej zasypia.Co do prezentów gwiazdkowych to właśnie dziś przyszedł prezencik,zamówiliśmy dla niego huśtawkę hybrydową z fischer price,podobno super sprawa,zobaczymy..oczywiście nie czekamy do gwiazdki tylko dziś ją zmontujemy,napiszę jaka reakcja synka była.Od dziadków dostał matę do zabawy,farmę taką fajną,super sprawa bardzo go interesuje to i lubi tam leżeć i gaworzy do zwierzaczków :) Pojęcia nie mam co takiemu maluszkowi kupuje się w prezencie gwiazdkowym,my postawiliśmy na huśtawkę,bo jak wcześniej pisałam,znajoma opowiadała że świetna jest dla dziecka(zastępuje ręce mamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013tatiana
Moja matė już ma.. chyba kupimy bajki do czytania. Bo na zwykłe zabawki to jeszcze za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Jeśli chodzi o ubieranie na spacerek,zakładam teraz kombinezon polarowy w H&M są takie super.Nakrywam ciepłym kocykiem i osłonką z wózka,pod kombinezonem body i półśpiochy.Wydaje mi się że ciepło mu jest ale nie za ciepło.Wcześniej prócz tego pakowałam go jeszcze w śpiworek ale chyba było mu za ciasno. _Hemoroidy!!!Masakra jakaś,też mam też mnie bolą,nie wiem jak z tym walczyć.Podobno schowają sie same po jakimś czasie,hmm tylko ciekawe po jakim??Znajomej znajoma miała dosć długo,kilka lat po porodzie,leczyła maściami,lekami,czopkami ale to wszystko działało tylko przeciwbólowo,podobno poszla na zabieg,zamrażania,pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
aaa!Jeszcze napisze :) Mame też mam dalego,700km od nas..Nie mam pomocy tu,jedynie męża,radzimy sobie,chociaż przydał by się ktoś kto czasami na godzinkę chociaż obciąży nas,no ale nie jest zle,Alan kochany zdrowy!!!To rodzice wszystko przetrwają :) Z mężem miałam spór po porodzie,przeszłam chyba typowego baby blues!!!Wspierał mnie i pomógł mi bardzooo,ale przyznam że jest dzień kiedy się czepiam,ale on taki kochany nigdy nie odpowie nic co by sprawiło mi przykrość,zawsze pocieszy,a po rozmowie z nim od razu lepiej się robi.Rozumie mnie z czego bardzo się cieszę,że go mam :)Najlepszy tatuś dla mojego dziecka :)Najlepszy mąż dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dziewczyny - u nas z usypianiem też sie ciężko zrobiło. Wczoraj bylam już tak padnięta ze o 21:00 lezalam z synkiem w łóżku i spalismy tak do 8:30 z przerwami na karmienie oczywiście. W dzień Jas zasypial bujany w wózku - teraz nie chce - tylko ręce i to pionowo. A jak go.przetrzymam przytulnego jak do karmienia to chwile pomarudzi i zasypia wtulony na rękach. Jak go odkładam to albo się budzi albo śpi smacznie - tak jak teraz mijaja 2h. Czekam az sie obudzi - dostanie mleczko i idziemy na spacer. My zakładamy body bluzke, kombinezon, na to kocyk i okrycie z wozka. Dodatkowo kładę go na kocyku polarowym. Na święta kupiliśmy mu zebre interaktywna fisher price, od chrzestnego dostaje dinozaura na biegunach, dodatkowo ubranka, kurtki, jakieś mniejsze zabawki. Od mojej siostry dostaje krzesełko edukacyjne fisher price. Wszystko jest 6m+ - będzie na zapas :) A od reszty rodzinki nie wiem co dostanie bo nie konsultowali ze mna :) Dziewczyny czy jak Wasze dzieci śpią albo usypiaja to zdarza im się przyciągać tak jak po wyspaniu? Czy jak juz spia to się nie ruszaja? Bo Jas sie przyciąga i często dotyka rekoma po buzi przez co zdarza mu sie wzbudzac i nie wiem czy to normalne czy raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po spacerku :) 1,5h szybkim tempem, mała oczywiście spała a ja "trenuję" chodząc z wózkiem hihi :) dzisiaj mega długą trase w te 1,5h zrobiłam aż się sama dziwię... a ubrałam dzisiaj tak: body długi rekaw, śpiochy welurowe, szalik cienki bawelniany, czapka welurowa, kombinezon (dosyc gruby...) i przykryłam takim cienkim kocykiem. Sprawdzałam buzie i karczek miała przyjemnie ciepły taki w sam raz. Zazdroszczę tym z was do których wpadają mamy... zawsze to coś możecie w spokoju ogarnąć w domu albo pojechac na zakupy. Ja niestety tak dobrze nie mam. Smutna sprawa bo mama w tym samym mieście, pol h autobusem, a nie przyjeżdza.... co prawda pracuje ale tylko 3h dziennie. Mówi że zmeczona jest i daleko trzeba jechac... szkoda gadac :( staram się o tym nie myśleć. Raz w tygodniu wpada tesciowa na 2-3 godzinki i mnie wygania z domu :) żebym miała czas dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja śpi różnie :) czasami jak kamień nieruchomo a czasami bardzo śmiesznie... bo śpi ale wzdycha od czasu do czasu (przekomiczne) i czasami macha rączkami, jak zbyt energicznie i dotknie buzi parę razy to się wybudza... I w zasadzie jak nie śpi to też tymi rączkami teraz macha we wszystkie strony, albo składa je razem, czasami za mocno to potrafi ją zaboleć i zapłakac chwile, wydaje mi sie że teraz sprawdza co jaki ma kształt i że udaje jej sie czasem coś chwycić i tak je wypróbywuje. A jak u waszych pociech z gaworzeniem? Gabrysia jak już zacznie gadać to końca nie widać... :) 15 minut potrafi tak "rozmawiać" ze mną :) i robi to kilka razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013tatiana
Fasolka wykorzystaj czas dla siebie mi go brakuje, ale najwazniejsze, że mała zdrowa. Ma teraz taki katar i sie wkurza jak wyciągam katarek i na razie przerwa od spacerka. Ale u lekarza byliśmy jest ok. Tylko ten katarek. Moja siė przeciąga przy zasypianiu czasem. A gaworzy jak ma humorek . Takie aaa, eeee tak słodziutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×