Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Kini ból okresowy u mnie zaczął się w niedziele rano i pojawiał się regularnie co 30-40 min by dojść wieczorem do co 7 min a wtedy już pojechaliśmy do szpitala i miałam już 4 cm rozwarcia. Także teraz wiem że to były skurcze. Bo wtedy w niedziele rano myślałam że pobolewa bo termin się zbliża, dopiero jak zaczęły być częstsze i regularne jak w zegarku to moja siostra stwierdziła ze to na pewno skurcze. Wcześniej ani razu nie miałam czegoś takiego (czyli skurczy przepowidających, a przecież co środę od 36 tyg chodziłam na ktg) , ale właśnie u ciebie może to być skurcz przepowiadajacy jeżeli nie jest częsty i regularny to nie masz się co martwić, na takie bóle bardzo łagodząca jest ciepła kąpiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dwa razy miałam takie uczucie jakby @ miała się pojawić :( nie wiem czy to stres.jeszcze na wkładce zobaczyłam kawalek śluzu przezroczysto-białego i świruje że to czop :( Ja już nie mam sił poprostu mam dość :( przepraszam że Wam tak marudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaxcv
Cześć, Jestem tu nowa - przebrnęłam przez kilkanaście stron tego tematu. Fajnie się Was czyta. Ja niestety ciąży w 2013 nie doczekam - przymierzam się do invitro w invimedzie i mam nadzieję, że uda się za pierwszym razem. rzymajcie za mnie kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia to widzę że jesteś już zwarta i gotowa. to bardzo dobrze , le[iej mieć wszystko pod kontrolą , też jestem tego zdania. To ja chyba będę pierwsza bo u mnie wstępnie zapowiedział między 8 a 10 maja. No to czekamy , mam nadzieję że nie rozsypię się wcześniej ;-) twoja długonoga laseczka też niech jeszcze grzecznie siedzi , równowaga musi być ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja ja o tych szczepieniach nic nie wiem , mój lekarz nic mi nie mówił na ten temat. Dziękuję że łączysz się ze mną w tym swędzeniu ;-) Podrapię Cię z oddali ;-) No ale widzicie jak to jest. Od 30 tyg nie czytałam żadnych książek ani neta i było ok , a wczoraj szukałam o tym bólu brzuchu i trafiłam na to swędzenie ;-) ehhhhhhhhh... zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Majóweczka jasne że bierzemy Cię pod uwagę , bądź dobrej myśli Dzidzia wie najlepiej kiedy już czas ;-) Stres nie sprzyja napewno. A czop śluzowy to napewno zauważysz , bo ponoć jest spory ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Agaolcia niby teraz mi przeszło ale jak się wczuje to swędzi. No cóż zrobię badania krwi i próby wątrobowe to będę wiedziała. Na zgagę spróbuj jeść migdały , mnie pomagały , mleko też. Trzeba unikać słodyczy i mącznych rzeczy , pieczywa , ciast itp. Dolegliwości są wspaniałe co chcecie ;-) J poruszam się w tempie lodowca... ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Keyt ja mialam takie kłucia w pępku , to dno macicy idzie ku górze , albo zaczyna Ci się wywijać ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusia dzięki , będę obserwować czy się to nie powtarza , póki co to była jednorazowa akcja. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kasiacxv no jasne że będziemy trzymac kciuki. Napisz w którym invimedzie się leczysz pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny.. twardnieje mi brzuch tak od kilku dni, zwykle pod wieczór, nawet kiedy leżakuję (3-4 razy).. Zdarza sie to w sumie od pobytu w Pl., ale wczesniej nie zwracalam na to uwagi. Myslalam, że z przemęczenia. No ale zeby mnie lapalo nawet na sofie? Poza tym zauwazylam, ze po takim twardniieniu musze szybko siusiu i dlatego wczesniej myslalam, ze \Mały sie ustawił na pęcherzu.. Wyczytałam, ze moze to być "cwicząca macica" do porodu..Że to nic zlego. No ale tez ze takie twardnienie to własnie skurcze maogące doprowadzic do skracania szyjki, tym samym do wczesniejszego porodu.. Macie jakies doswiaczenie w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Loniu , miałam to samo ok 24 tyg. Bardzo się wystraszyłam , dziś wiem że niepotrzebnie ale wiadomo że człowiek mądry jest potem. Mnie tak sztywniał, twardniał i stawiał się i mówili mi że tak ma być ale ja właśnie bałam się skracającej szyjki więc poszłam do lekarza który rozwiał moje obawy. Przepisała mi nospę forte i magnez. Po jakimś czasie samo minęło. Jesli masz być spokojniejsza to idż do lekarza niech sprawdzi czy szyjka jest zamknięta. Myślę że nic złego się nie dzieje ale tu bardziej chodzi o Twój spokój ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta G84 Ja też wcześniej miałam bakterie i brałam 2 różne antybiotyki, z których okazało się, że źle reaguję na jeden z nich itrafiłam z krwista biegunką do szpitala. Tam właśnie pobrano mi wymaz i zrobiono posiew, żeby dowiedzieć się jakie konkretnie bakterie posiadam i wtedy dostałam konkretny antybiotyk, który działał na te bakterie i od tego czasu odpukać spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu Ja tez tak miałam, jak chodziłam, coś podnosiłam lub jak leżałam, szczególnie na plecach i też poleciałam do lekarza sprawdzić szyjkę, ale było wszystko ok. Troszeczkę się skróciła, ale to przez to, że miałam bakterie wmoczu, więc inna przyczyna. Ale ile stracha się najadłam, to tylko ja to wiem. Możesz iść do lekarza sprawdzić, będziesz spokojniejsza i tak jak pisze kini magnez + nospa, to trochę powinno się uspokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki - Kini i Edzia - dzięki.. uspokoiłyście mnie.. Fakt - czytałam o tym, że to nie musi być nic groźnego, no ale zawsze musi być jakieś "ale".. Wizytę mam za tydzień, więc na pewno powiem lekarzowi o tym twardnieniu i mam nadzieje, że do tego czasu nic złego się nie wydarzy. A magnez łykam codziennie. Te 500mg.. Kini, powinno wystarczyć, tak? No spe wczoraj też zażyłam, bo już się troszke wystraszyłam. Poza tym staram się oddychać głęboko, zmieniać pozycję i troszkę jakby sie poprawiało. Bo to nie trwa jakoś długo - góra minutkę, może do dwóch. Raz jeszcze dzięki - kochane jesteście. A Wy już sie szykujecie do porodu.. Jak ja Wam zazdroszczę. JUż chciałabym mieć Małego po tej stronie. Niech ten czas szybciej zasuwa....! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, byłam na wizycie. Wszystko w porządku, małe jest starsze około tydzień, chyba duże choć nie umiem do końca odczytać tego usg a w tym stresie i szoku zapomniałam zapytać o długość i wagę. Na jednym zdjęciu EFW jest 852g, na drugim EFW 725g, a na trzecim 1109 g, i nie wiem na który wynik patrzeć. byłam też u endokrynologa, dostałam Eutyrox 50 i jod, jutro skonsultuje to jeszcze z moim ginekologiem i zaczynam brać. I Najważniejsze, Będzie CÓRKA :) Jeszcze bezimienna:) Zaczynam szaleństwo zakupów:) Miłego dnia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanka to gratuluje córuni. I nie ma to jak zakupy :D Teraz to czas dopiero ci będzie zasuwał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanka Gratulacje Córci, a imię na pewno ładne znajdziecie. Najważniejsze, że zdrowa. Rzeczywiście teraz czas będzie Ci szybko leciał, jak wpadniesz w wir pozukiwania wszystkiego, czego potrzebujesz dla Malutkiej i siebie. To jedna z największych radości ciążowych, oczywiście nie licząc ruchów dziecka, bo nie ma żadnego porównania do tego uczucia jak czujesz Maleństwo biegające wzdłuż i w szerz Twojego brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietka gratuluje Coreczki:) tez bym juz chciala wpasc w ten zakupowy szal, ale poczekam, az tez poznamy plec:) jeszcze raz moje gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny:) Na razie i mi i mężowi podoba się Julka, ale przeraża mnie, że tyle Julek wokoło. Mi podoba się Sonia, ale mąż pewnie będzie marudził :) Ruchy są niesamowite, i ta mała wypięta (chyba) pupka :) A czas leci jak szalony, dopiero test robiłam:) U mnie będzie miesiąc wcześniej około cesarka więc połowa lipca jakoś. Rzut beretem normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanko.. gratuluje.. :-) Przerwałas passę chłopców na forum.. ;-) Pewnie teraz bedą się "sypac" same dziewczynki.. :-) Dlaczego bedziesz miala cesarke? Względy medyczne? I aż mc wczesniej? xxx Pozdrawiam Mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy to normalne, ze dopiero teraz tzn w 14 tygodniu mnie od czegos odrzucilo? Do tej pory nie mialam problemu z zapachami, czy z jedzeniem, a dzisiaj jak codzien, otworzylam moja buteleczke z witaminami i zaliczylam bliskie spotkanie z kibelkiem :/ I tak sie zastanawiam, czy np mogly te witaminy sie popsuc? Caly czas nosze je w torebce, moze sie nagrzaly albo cos.... No i musze zmienic witaminki, jakie polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, ja jestem miesiac przed Toba, bo mam 8. Tydzien i mysle, ze to normalne. Sama tez nie mam wymiotow, jedyne co, to rano delikatne mdlosci, ale szybko przechodza. Ale ciekawa jestem, jakie bierzesz witaminy? Mi lekarz powiedzial, zeby na razie nic nie brac, ale chyba go nie poslucham i zaczne brac na wlasna reke, bo mialam w przeszlosci anemie i sie boje, ze mi wroci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta do 12 tyg bralam femibon natal 1 a po 12 femibion natal 2 A termin waznosci sprawdzalas? Ale raczej watpie zeby to bylo to, po prostu cos ci nie spasowalo i tyle :-) to normalne, takze nie masz co sie martwic. Ja nie mialam zadnych objawow az ze 3 razy wymiotowalam i zajarzylam ze zawsze po herbacie malinowej, nie pilam jej i bylo wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morgana- ja odkad uslyszalam serduszko zaczelam brac witaminy i caly czas bralam pharmaton matruelle i bylo ok. No a dzisiaj mnie odrzucilo, wiec bede musiala zmienic. A co do mdlosci i innych to mi wszystkie objawy przeszly w 6 tygodniu, wiec bardzo nietypowo:-) wwwwwwww. Gusia- data waznosci ok, widocznie cos mi teraz nie spasowalo. A o femibonie slyszalam same dobre opinie, wiec jutro sobie zakupie:-) a jak tam Twoja mala Królewna?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko ja biorę matruelle pharmaton są dobre ale duże i mają ten swój czekoladowy zapach więc może dlatego :( spróbuj zmienić witaminki ale takie incydenty mogą się niestety zdarzać mi do 16 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agolcia- no wlasnie do tej pory pachnialy mi czekolada:) a dzis otworzylam i tak jakby ryby, ale tak intensywny zapach, ze szok. Moj m wachal i dla niego bylo ok.. Sama juz nie wiem, moze sie faktycznie popsuly, zrezta teraz to i tak jest malo istotne, bo juz patrzec na nie nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w nocy miałam silny ból w boku jakby nerka mnie bolała trwało to 15min ból był promieniujący że rozchodził się na brzuszek, ledwo odwróciłam się na drugi bok ale to nic nie pomogło. Czy miałyście takie bóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta moja królewna rośnie jak na drożdżach. Juz zaczynam odkladać ciuszki dla siostrzenicy bo na nia sa male, a kilku to pewnie nie zalozy bo goscie kupili nie na ta pore roku. Jak beda was pytali co chcecie dostac to najlepszy pomysl to albo pieluchy albo cos na wyrost, bo duzo osób nie pomyśli i kupuje na juz a tych sie ma z reguly pod dostatkiem. Lezac na brzuszku juz cholera podnosi główke dosc wysoko, pozniej wstawie fotke, i wierci sie tak glizdeczka ze samej to juz nie mozna zosyawic bo jeszcze zleci. Dobrze ze sa te lezaczki to wsadze i moge cos zrobic. 🌻 Femibion jak dla mnie nie mial zadnego smaku ani zapachu wiec powinien byc ok. A wech w ciazy masz bardziej wyczulony wiec moglo i ryba zajezdzac :-) 🌻 A jak tam samopoczucie ciezaroweczek na finiszu? Poprasowane wszystko? Znikam bo mały ssaczek sie denerwuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×