Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cytrynkax3

Czy warto wrócić do Polski?

Polecane posty

Gość gość
Co do rasizmu. Tak jak juz ktos napisał, nie potrafisz odróżnic obłudy od prawdy bo jestes za ciemna masa. Ja biegle mówie po angielsku i przebywam z Anglikami. To, ze są mili i się uśmiechają nic nie znaczy. Wystarczy wejsc na pierwsze lepsze fora brytyjskie by zobaczyc co tak naprawde sądza oni o Polakach. Zobacz jak traktowali po wojnie polskich pilotów i bohaterów narodowych np gen Maczka. Zobacz co mówia ukradkiem o Pakolach czy czarnych. Tobie juz chyba naprawde ta obca sperma na twarzy oczy zasłoniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
a co do tego co mam w UK - to mam pod względem zawodowym teoretycznie gorzej, bo już tylko dorywczo pracuję w zawodzie (ale zarabiam lepiej), a w Polsce miałam dobrą prace na etacie, ale to co mam najwazniejsze - święty spokój, nie zastanawiam się kiedy mnie US zechce uwalić, komu dac w łapę, żeby zechciał leczyć, ile czasu minie zanim jakiś pijany idiota rozjedzie mnie na chodniku... Polska to piękny kraj, ale szkoda na niego moich nerwów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
wejdź na jakiekolwiek polskie forum i zobacz co piszą polacy o polakach! czepiają sie i wyzywają nawet jak ktoś dziecku da oryginalne imię! ba! wystarczy, że da imię, które się komuś nie podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj będąc w Polsce widze nowoczesne samochody na drogach, wybudowane nowe domy takie, że Anglik nie mógłby nawet o nich pośnic, wielkie wieżowce i ogromne centa handlowe. Widze ludzi z pelnymi, uginajacymi sie koszykami pod supermarketami. Widze dzieciaków biegających w markowych ciuchach i butach z nowoczesnymi telefonami w rękach. Widze najnowocześniejszy sprzet RTV i AGDr w polskich mieszkaniach, widze lśniace i nowoczesne stacje benzynowe przy powstajacych autostradach, widze odnowione dworce, piekne stadiony, hale sportowe i baseny. Widze nowe lotniska i autobusy tam podjezdzajace, widze nowe tramwaje, trolejbusy i autobusy komunikacji miejskiej. W każdym mieście widze odnowione starówki i zadaje sobie pytanie CZY TO WZIĘŁO SIĘ WSZYSTKO Z BIEDY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
ja widzę emeryturę mojej mamy po 40 latach charówki, widzę i płakac mi sie chce, widzę ile lat sama walczyła, żeby utrzymac 5 dzieci zanim komornik wreszcie wziął sie do roboty, widzę co można osiągnąć uczciwą pracą - osoby, które nie chcą kraść, rozpychac się łokciami, wręczac łapówek nie beda miały łatwego życia, z prostej pracy sie nie utrzymają, nikt nie będzie ich szanował. W UK i sprzątaczka może do czegoś dojść, poza pęcherzami na rękach. Widziałam będąc w Polsce jak sie zarabia kasę, widziałam i wiedziałam, że nigdy nie chcę tego robić, widziałam za granicą ludzi, którzy przyjechali zarobić na spłatę długów, bo ktoś ich w Polsce wyrolował, bo byli ostatnim ogniwem... jak zbudowano te cudowne autostrady? Ilu z podwykonawców poszło z torbami i gdzie dziś są? Pewnie się rozjechali po świecie i płaczą po kątach z tęsknoty za macochą, która pozwoliła ich skrzywidzić... To co widzisz nie jest piekne - to blichtr i bezguście, to auta, za które własciele płacą dwukrotnie więcej niż inni ludzie na swiecie, to domu budowane bez głowy i nie wiadomo dla kogo - moi tesciowie mają taki, ciekawe, co się z nim stanie po ich śmierci, czy będa chętni, żeby to kupić... Dworce w mieście, z którego pochodzę są zamknięte i niszczeją- jeden, bo pociągi już nie jeżdżą, drugi, bo konstruktor odwalił fuszerkę i teraz budynek grozi zawaleniem... Skończa sie pieniądze z Unii, trzeba będzie zacząc wkładac do wspólnej czarnej dziury to zobaczymy co będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak!przecież Anglik w życiu nie widział nowoczesnego sprzętu AGD, centrum handlowego czy przyzwoitej drogi! zabukuj sobie prędko termin do jakiegoś psychiatry i bilet do Anglii - przejedź się raz poza swoją wioskę, a zobaczysz, że inni ludzie też mają prąd, bieżącą wodę w domu i nie muszą chodzić srać za chałupę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszecie, że w Anglii wyższe podatki? ale kwota wolna od podatku to 10 tys funtów rocznie!!! a w Polsce 3 tys zł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za belkot debila z 11:09??? Wolne masz dzisiaj w fabryce i cie na wspominki naszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co? prawda cię zdenerwowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
argumenty się skończyły? tak szybko? jesteś głupszy niż myślałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pa1
ciekawy temat myslalam, chcialam poczytac bo sama mieszkam w UK i ciekawa jestem opinii ludzi, ktorzy wrocili do PL z zagranicy i ich wrazen....no ale jak tu czytac??!!! co druga wypowiedz to potok chamskich slow i wyzwisk- tak teraz ludzie rozmowy, dyskusje prowadza??i dlaczego tak emocjonalnie zaraz podchodzicie do kogos kto ma odmienne zdanie?kazdy ma prawo zyc tak jak chce (dopoki innych nie krzywdzi), wiec moze troche szacunku do innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pseudo "Angole" wydoopczajcie na angielskie fora, i tam sie spuszczajcie ze swojego szczescia, jak bedziecie wogole potrafili sie dogadac. Nie wiem po jakiego hooja siedzicie na polskich stronach. To jest forum dla emigrantow z Polski, ale wy qqrwwy przeciez juz jestescie "angolami", wiec co wogole tutaj robicie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
exdebill_rzuca okiem - wyIIerdaalaaj stad fiucie, nie wiem co wogole tutaj rpobisz jeszcze. Dowartosciowujesz sie tym swoim belkotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile kobiet z niepelnosprawnymi dziecmi z PL siedzi w UK, bo kochani, polscy tatusiowie sie stlenili i ani opiekowac sie nimi nie chca, ani placic alimentow, a ze prawo w PL nie istnieje, wiec kobiety z tymi dziecmi byly pozostawione same sobie, zeby umieraly po cichu w nedzy. UK daje im i ich dzieciom dach nad glowa i chleb, Polska ma ich w d***e... W PL poki jestes zdrowy i mlody jakos sie kreci, jak zdrowie zacznie poupadac, lecisz na ulice, bo nikt sie toba nie przejmie i chociaz pracowales 20-40 lat to renty masz tyle, ze mozesz sobie kupic sznur i sie powiesic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
Jesteśmy Polaki, bylismy i będziemy, siedzimy gdzie chcemy i piszemy jak jest - kazdy widzi co chce widzieć - Polska jest fajnym krajem, lubię ją na dwa, trzy tygodnie, lubię przyrodę, zmienność pór roku, rodzinę i przyjaciół, moje stare miejsca, lubię jedzenie, lubię picie, może jeszcze parę innych rzeczy by się znalazło, ale ogólnie jednak to jest chory kraj i nie widzę jak miałby się wyleczyć ze swoich bolączek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
exdebill_rzuca okiem - wyIIerdaalaaj stad pomiocie starczy juz tych wypocin, bo sie zaraz zaplujesz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
no własnie jest cudownym, kultutralnym, wykształconym i obytym przedstawicielem tego pieknego kraju, który opisałes powyżej hehe, wystarczy przycisnąć, albo popatrzeć głębiej, przetrzeć okulary i wychodzi cała prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sam wy/pi/e/r/d/a/l/a/j!!! ktoś cię zmusza do siedzenie tutaj i czytania tego co piszą do siebie imigranci??? z****** "prawdziwy polaku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pa1
no ja juz spadam stad...czytac sie tego nie da..ludzi agresywni wobec innych sa po prostu nieszczesliwi...moze czas zmienic cos w swoim zyciu a nie po innych skakac??milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZYPADKIEM
ja tez wlasnie chcialabym wypowiedzi ludzi ktorzy byli za granica i wrocili sama mieszkam w norwegi 4 lata i wlasnie powoli chce sie zbierac do polski za jakies 1.5 lat wracam mam ochote osiagnac cos w pl bo tutaj przyjkechalam zaraz po szkole w pl malo co pracowalam¨ale mam juz dwa mieszkania w pl wiec jakos dam rade.widac ze ludzie ktorzy wrocili chyba sie nie nudza w pl skoro ich na forach niema;) a tak poza tym to wy tu opisujecie ze w pl jest ciezko bo sluzba zdrowia rzad podatki to tak jak w norwegi maja takie same problemy w szpitalu na swoja kolej moglam czekac nawet 5 godzin ado lekarza rodzinnego jak to nie pilne to za dwa tygodnie wszystko platne leki wizyty pobyt w szpitalu badania rzad porabany wszystkich emigrantow najchetniejby wypierd....i wszystko utrudnia wszystko drogie zanim zarobisz to wszystko trezba wydac a tutaj niema kwoty wolnej od podatku ja np place 36 procent od wyplaty malo???no wlasnie wszedzie dobrze alewdomu naswojej ziemi najlepiej tu sobie poradzilam mloda bez jezyka znajomych rodziny a u siebie w kraju sobie nie poradzejak nie jak tak!!!do odwaznych swiat nalezy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ssaczu polskich fiutow>>>> emeryt moze i dostaje 60 funtow najnizszej emerytury, jezeli sobie nie odlozy na dodatkowa, ale za to ma od panstwa ZA DARMO: leki, transport, wszelkie imprezy kulturalne, doplaty do pradu, gazu, ogrzewania. A co emeryt w PL ma po przepracowaniu 40 lat? Bo w UK najnisza emeryture sie ma juz po oplaceniu 30 lat skladek. Dodatkowo dostaje domek socjalny, albo dodatek mieszkaniowy jak placi komus rent. Jak podatki w PL takie niskie to czemu firmy nie chca ich placic, tylko rejestruja firmy wlasnie w UK? Czyzby chciwosc i wrodzone cwaniactwo ze zlodziejstwem wygrywalo? Jestes zwyklym kundlem, tak sie nazywa psa, ktory dobrego pana kasa, a lasi sie do tego co go kopie. Tak najezdzasz na ciapakow, a zachowujesz sie dokladnie jak Turasy w Niemczech, ktorzy dostaja socjal, domki, zasilki, edukacje dla dzieci, a dalej wolaj, ze nienawidza Niemiec. Kundlu jak kraje UE w koncu sie w*****a do reszty i zamkna przed takimi tumanami jak ty, co tylko Kali jesc, Kali krasc potrafi to bedziecie plakac jak bobry, bo skoncza sie transfery kaski, zeby utrzymywac tego ledwie dychajacego trupa jakim jest PL. takich jak ty nie powinni wypuszczac w swiat, bo tylko smrod po sobie zostawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaska
tak. warto, na święta Bożego Narodzenia. Na stałe, żartujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac ze ludzie ktorzy wrocili chyba sie nie nudza w pl skoro ich na forach niema xxx nie ma bo już dawno z Polski wyjechali!!! nie mają czasu bo w fabrykach dwunastogodzinne zmiany zasuwają! znam wiele osób z UK, którzy tak jak ty wrócili do Polski z głową w chmurach (zapomnieli, dlaczego wyjechali) i z odłożoną kasą po pół roku byli już w Anglii z powrotem, z podkulonym ogonem, bez kasy, zaczynają wszystko od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli samych nieudacznikow takich jak ty znasz. X Ja znam kilka par z dziecmi i nie, co wrocily do Polski i napewno juz tu nie przyjada, nawet majac prace za 50 tys tutaj. Widac nie kazdy jest takim materialista jak ty kawalerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czyli samych nieudacznikow takich jak ty znasz. xxx kolejny najmądrzejszy - wie kogo znam a kogo nie i kim jestem! do twojej wiadomości - znam również i innych, którzy nie wyjechali i nie mają zamiaru - nawet sama do takich należę znam również takich, co wyjechali, wrócili i znowu mają zamiar wyjechać a co do 50 tys - również znam takich co tyle zarabiają - mam nawet takiego jednego w domu - mój mąż - jest kierowcą w Sainburrym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzisz w Polsce pelne koszyki w supermarketach? Bo tylko supermarkety jeszcze pozostaly, bo male sklepiki poupadaly, bo ludzie nie mieli kasy, zeby w nich kupowac... W supermarketach sa promocje, wiec ludzie kupuja wiecej, bo taniej. Supermarkety moga sobie pozwolic na promocje, bo do pol roku producentom nie placa za ich towary, a tego co nie sprzedadza im oddaja, i miej biznes w PL, i utrzymaj sie bez wyplaty za towar pol roku... Z tego macie pelne koszyki w supermarketach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pełne koszyki w marketach w Polsce widziałam tylko przed Bożym Narodzeniem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci co chca wracac niech wracaj, im mniej nas w Europie to lepiej tym, ktorzy chca zostac na stale, bo ci co tesknia robia tylko gowno w tych krajach, ktore daja im prace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×