Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Mamamama2 no wlasnie mam takie samo odczucie jak Ty.Tez poruszam sie jak nie wiem co nogi ciagam jak stara babcia.U mnie dopiero 31 t.c. Napisz prosze jak bedziesz mogla co gin.poradzil w tej sprawie?Mi tylko siedzi w glowie to zeby malej nie zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez rodze w lutym
mamaAnusi- tak zwykłe wapno mam łykać 3x po 1 tabl. tak przez 10 dni. Do kupienia w aptece bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mmm...szarlotka 02.02 Livvia86 03.02 - dziewczynka inishmore 03.02-chłopak Cytrynka963 03.02 Nadzieja 03.02- niespodzianka ajpluczak 04.02 dziewczynka Miska Misia 04.02 Alwareza 04.02 BebiBabu 05.02 majowa 05.02 Królik skacze 05.02 Sarenka 11 - 06.02 - dziewczynka Żabka37 07 .02 wKoncuSieUda 07. 02 tymianek11 07.02 Agnieszka2607 08.02-dziewczynka (?) paulja 08.02-chłopiec Michaśka27 08.02 Małamaja 10.02-Chłopczyk iwcia2020 11.02-dziewczynka Doska11111 11.02 polaaa88 12.02- chłopiec Zgredzio1988 12.02.2014 dziewczynka  1984Asia1984 14.02 dark_paradise 15.02-Dziewczynka Mala2103 16.02 -Dziewczynka AniaDz 16.02 Roozia 17.02 Apik1 17.02 chudzina123 19.02 szkockaKratka 20.02 Ruda_E 20.02 -chłopiec onatowie299999 21.02 lulika 21.02 RybkaPlum 23.02 m.gda 24.02 tonietakieproste 25 .02 dzidzius210 28.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze boje sie brać jeszcze wiecej tabletek biore juz magnez nospe luteine witaminy acard i doszloby wapno.Spytam sie lepiej gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wkleiłam tabelkę bo była na dość odległej stronie, jeśli kogoś brakuje lub chcecie uzupełnić to śmiało. Za niedługo będziemy uzupełniać rozpakowane mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym problem ze niee umiem sie wpisac bo chyba calej tabelki nie trzeba przepisywac Nadziejo moglabys mnie wkleić?Z gory dzieki.Termin porodu 2014.02.15.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mmm...szarlotka 02.02 Livvia86 03.02 - dziewczynka inishmore 03.02-chłopak Cytrynka963 03.02 Nadzieja 03.02- niespodzianka ajpluczak 04.02 dziewczynka Miska Misia 04.02 Alwareza 04.02 BebiBabu 05.02 majowa 05.02 Królik skacze 05.02 Sarenka 11 - 06.02 - dziewczynka Żabka37 07 .02 wKoncuSieUda 07. 02 tymianek11 07.02 Agnieszka2607 08.02-dziewczynka (?) paulja 08.02-chłopiec Michaśka27 08.02 Małamaja 10.02-Chłopczyk iwcia2020 11.02-dziewczynka Doska11111 11.02 polaaa88 12.02- chłopiec Zgredzio1988 12.02.2014 dziewczynka  1984Asia1984 14.02 dark_paradise 15.02- Dziewczynka mamaAnusi 15.02- Dziewczynka Mala2103 16.02 -Dziewczynka AniaDz 16.02 Roozia 17.02 Apik1 17.02 chudzina123 19.02 szkockaKratka 20.02 Ruda_E 20.02 -chłopiec onatowie299999 21.02 lulika 21.02 RybkaPlum 23.02 m.gda 24.02 tonietakieproste 25 .02 dzidzius210 28.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm...szarlotka 02.02 Livvia86 03.02 - dziewczynka inishmore 03.02-chłopak Cytrynka963 03.02 Nadzieja 03.02- niespodzianka ajpluczak 04.02 dziewczynka Miska Misia 04.02 Alwareza 04.02 BebiBabu 05.02 majowa 05.02 Królik skacze 05.02 Sarenka 11 - 06.02 - dziewczynka Żabka37 07 .02 wKoncuSieUda 07. 02 tymianek11 07.02 Agnieszka2607 08.02-dziewczynka (?) paulja 08.02-chłopiec Michaśka27 08.02 Małamaja 10.02-Chłopczyk iwcia2020 11.02-dziewczynka Doska11111 11.02 polaaa88 12.02- chłopiec Zgredzio1988 12.02.2014 dziewczynka  1984Asia1984 14.02 dark_paradise 15.02- Dziewczynka mamaAnusi 15.02- Dziewczynka Mala2103 16.02 -Dziewczynka AniaDz 16.02 Roozia 17.02 Apik1 17.02 chudzina123 19.02 szkockaKratka 20.02 Ruda_E 20.02 -chłopiec onatowie299999 21.02 lulika 21.02 RybkaPlum 23.02 m.gda 24.02 tonietakieproste 25 .02 dzidzius210 28.02 sylwian88 09.02 chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamama2 moją cegielke tez dorzucam :-) Dzis mialam wizyte. Wszystko byloby ok gdyby nie kolejne 3kg do kolekcji. Wiem ze bzdurą jest przejmowac sie dodatkowymi kilogramami ale ja juz chyba mam kuku na tym punkcie. Liczylam jeszcze na usg i niestety nic z tego, ale ginka podlaczyla mnie na chwile do ktg i wyszly jakies skurcze :-( Mam sie wiecej oszczedzac i chyba w tym roku mamie przy szykowaniu do wigilii zabardzo nie pomoge. Pomelo co tam u ciebie? Dawno nie pisalas. Pozdrawiam cieplutko :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogliszka
Ja mam termin na 10.02(dziewczynka) ale tez nie potrafie sie wkleic:-( Mialam wczoraj usg genetyczne.Moja kruszynka nie zamienila sie w chlopca wiwc bedzie Blanka. Wszystko jest dobrze.Parametry sa ok,nie ma sincow,guzow,krwiakow,narosli.Moje wyniki tez sa dobre,lepszych nie mialam przez cala ciaze. Przytylam niecaly kg od ostatniej wizyty ale to nic bo wczesniej moja waga konkretnie podskoczyla.Moja coreczka jest drobna ale mam sie nie przejmowac, bo jeszcze ma czas by nabrac masy.Teraz wazy ok 1860g .A ja KOCHAM kazdy jeden maly g:-* Jestem ostatnio wypelniona sprzecznymi uczuciami.Ciesze sie a za cheile byle p*****la sprawia ze wypelnia mnie zal. Mam pytanie do dziewczyn,ktore beda mialy cc. Dostalam od swojego gin druk xgody na cc po porodzie naturalnym i do tego jeszcze jeden papier : PLAN PORODU ,czy ktoras z Was tez dostala cos takiego do wypelnienia?Przeciez to bez sensu.Co mnie np bchodzi wyrazenie lub nie zgody na np nacinsnie krocza skoro mam miec cesarke. Takich pyt jest tam chyba z 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cie Modliszka w naszym cieplym gronie.Twoj termin podobny do mojego. Co do cesarki ja tez bede ją miala.U mnie w szpitalu papierzyska takie wypelnia sie przed sama cesarka lub z wieczora.Raczej musisz wypelnic****odpisac bo inaczej raczej cesarki nie zrobia.W kazdym szpitalu inaczej.Ale wzedzie chyba tak jest ze na pierwszym miejscu sa papiery potem czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja totalnie bez energii dzisiaj, jakoś taka beznadziejna jestem no ale kolo poludnia trzeba wyjść z tego gniazdka :P Mąż w pracy, dzieci teściowa przy okazji odwiozła do placówek a matka jeszcze w piżamie zalega na sofie Bajka! Chyba dziś zrobię listę rzeczy które muszę nabyć przed porodem, choć nawet tego mi się nie chce :P Mamamama2, trzymam za Was kciuki,ostatnio koledze z pracy urodził sie synek, tez były problemy z serduszkiem,pierwsza operacja sie udała tylko sepsa małego zaatakowała i niestety stracili Szymonka. Mam nadzieję,ze u Was potoczy się to wszystko pozytywnie i mocno trzymam kciuki.Teraz mi nawet jakos tak głupio iść w odwiedziny do pracy i idę zazwyczaj wtedy, kiedy mam w miarę pewność że go nie spotkam, bo moja widoczna ciąza, musi byc dla niego ciężka. Ja muszę odwiedzić kosmetyczkę zadbac o stopy i dłonie no i fryzurkę jakąs zrobić ale odkładam to na styczeń, by na spokojnie do porodu iśc bo potem będę miała mały sajgon z moją męską ekipą :P Spojenie łonowe, nadal pobolewa ale wiem,że to normalne u mnie, choć przyjemne to nie jest. Niech ktoś mnie kopnie w doopę, bo lenia mam strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Mamusie ;) My wczoraj wkroczyłyśmy w 33 tydzień ;) Wczoraj również byliśmy na wizycie, z Małą wszystko w porządku, nadal jest mniejsza ale Pani doktor twierdzi, że nie ma co się tym przejmować tym bardziej, że My z Mężem do dużych nie należymy poza tym łatwiej będzie rodzić ;) Mała waży niewiele ponad 1900 g. Mam pytanko. Powiedzcie mi czy te, które posiadają rożki to czy zabieracie je do szpitala może?? Ja mam taki duży i sama nie wiem czy go brać czy nie... Qrcze jeszcze 7 tygodni, chyba zaczynam mieć stresa... Dziś będziemy robić przemeblowanie w domku, już nie mogę się doczekać... Wiem, że już kiedyś Wam pisałam ale mam straszny dylemat co do kota :( Myślałam, że uda nam się zmienić mieszkanie na 2 pokoje ale dupa blada i nic z tego nie wyjdzie :( I jestem przerażona myślą, że będziemy musieli tu z kotem i dzieckiem na 20m2 mieszkać, przerażają mnie te sierściuchy, to, że może wchodzić do łóżeczka a przede wszystkim to, że Mąż i Jego rodzina są uczuleni na sierść i że Mała też może być... Nie wyobrażam sobie oddać Mańka ale chyba nie mam wyjścia :( Sama nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martha znam tego lenia;D dopada mnie regularnie;) tez mam plan stworzyć listę rzeczy potrzebnych mi i dziecku, ale nie wiem czy się dziś za to zabiorę;p mówicie, że macie drobne maleństwa - moja córcia miała 1,2 kg w 29tc, to ona to dopiero malutka! ale mam nadzieję, że ładnie teraz nabiera ciałka;) Kończymy 32tc. zgredzio - współczuję dylematu z kocurkiem;/ też bym się bała, tym bardziej, że koty są takie wszędobylskie;/ z psem jest łatwiej. Ja nie biorę rożka do szpitala. U nas nie trzeba nic brać dla dziecka (prócz pieluszek i chusteczek), bo w szpitalu ubieraja dziecko w szpitalne ciuszki. Tylko na wyjście trzeba przywieźć ubranko. Cały czas się zastanawiam nad znieczuleniem...i dalej nie wiem... Oprócz zewnątrzoponowego są u mnie w szpitalu gaz rozweselający i tens. Mam nadzieję, że jakoś to przeżyję... Do dziewczyn które rodziły - pocieszcie i powiedzcie, że po porodzie miejsca intymne wracają do swojego kształtu i rozmiaru. Bo to jest jedna z moich obaw dot. porodu naturalnego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez rodze w lutym
Witam kobietki. Ja mam termin na 15 lutego- ten z OM, ale na USG z pomiarów malucha wychodzi 16 styczen :-). W srode bylam na wizycie i mały waży 2400g - w 32 tyg. z OM wiec jest spory :-) Póki co jeszcze nie pakowalam sie do szpitala- zostawiam to na styczen. To moje 3 dziecko, Mam juz 8 letnia corke i 3 letniego syna :-) Teraz bedzie synek. Jeśli chodzi o wyglad "tam na dole" to po porodzie nic sie nie zmienilo. Dodam, że nie bylam nacinana ani nie "pękłam" przy tych 2 porodach wiec moze to ma jakies znaczenie. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam sie do dark paradise do pytania, tez mnie interesuja te kwestie...ale widze, ze wiekszosc dziewczyn chyba bedzie mialo cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jestem z forum luty marzec, ale podczytuję Was czasami do zgredzio => również mam taką sytuację, z ogromnego budynku zamieszkujemy tylko pokój połączony z kuchnią i łazienką co nie zmienia faktu, że kotka siedzi ciągle tylko w pokoju. Też martwię się od dawna jak ona zareaguje na nowego członka rodziny. Po przeczytaniu kilku porad, kupiłam i już wstawiłam łóżeczko do pokoju i uczę kotkę że tam nie wolno wchodzić, ponoć napompowane balony odstraszają, ale ja mam w łóżeczku piłkę gimnastyczną, której się boi, karuzelę z pozytywką którą czasami nakręcam specjalnie żeby się jej bała i póki co skutkuje:) czasami w nocy tylko widzę że próbuje do niego wskakiwać, ale że ja mam płytki sen lub ostatnio praktycznie w ogóle nie śpię to widzę i jak ona zauważy że ja nie śpię to wie że źle robi i sama ucieka zanim wstanę. Mądry z niej zwierzak, sama przychodzi i wykłada mi się na brzuchu i tuli. Myślę że nie będzie tak źle. No chyba że synek będzie miał uczulenie na koty pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki i zdrówka życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki u mnie wszystko wróciło do normy tam na dole. Przy pierwszym porodzie byłam nacięta (3 szwy) zagoiło się i wsjo było ok, nie było dyskomfortu ani luzu. Przy drugim porodzie nie byłam nacięta, po porodzie tylko lekko spuchnieta ale to normalne, Potem wszystko tez wróciło do normy. Dziewczyny, nie ma co się denerwować, wszystko wraca do normy, tylko pamiętajcie o tym by ćwiczyć mięsnie kegla, wg mnie to sporo daje. tez rodze w lutym, to masz spora rozbieżność w terminach porodu. Ja pamiętam jak młodszego rodziłam, to po mnie dziewczyna urodziła córeczkę i lezałysmy na sali razem obok siebie, jej córa 2,900 taka kruszynka a mój klocek olbrzymi 4, 200! wyglądali jakby ich ze 2 miesiące dzieliły :D Teraz dziewczynka jest w zasadzie taka sama jak Samuel, On po prostu był dość długi bo miał 60 cm i część ubranek na noworodka, które miałam po starszym nawet na niego nie wcisnęłam :D Benio natomiast wygląda na przeciętniaka ale ja tam się tym cieszę, bo będzie lepiej rodzic takie mniejsze :p Mój piernik mały strasznie się wypina, jakoś chłopak nie lubi kiedy mam komputer na kolanach, trzeba się ruszyć do roboty i "polulac" dziecko bo kręci się niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mmm...szarlotka 02.02 Livvia86 03.02 - dziewczynka inishmore 03.02-chłopak Cytrynka963 03.02 Nadzieja 03.02- niespodzianka ajpluczak 04.02 dziewczynka Miska Misia 04.02 Alwareza 04.02 BebiBabu 05.02 majowa 05.02 Królik skacze 05.02 Sarenka 11 - 06.02 - dziewczynka Żabka37 07 .02 wKoncuSieUda 07. 02 tymianek11 07.02 Agnieszka2607 08.02-dziewczynka (?) paulja 08.02-chłopiec Michaśka27 08.02 sylwian88 09.02 - chłopiec Małamaja 10.02-Chłopczyk Mogliszka 10.02 - dziewczynka iwcia2020 11.02-dziewczynka Doska11111 11.02 polaaa88 12.02- chłopiec Zgredzio1988 12.02.2014 dziewczynka  1984Asia1984 14.02 dark_paradise 15.02-Dziewczynka MamaAnusi 15.02- Dziewczynka Mala2103 16.02 -Dziewczynka AniaDz 16.02 Roozia 17.02 Apik1 17.02 chudzina123 19.02 szkockaKratka 20.02 Ruda_E 20.02 -chłopiec onatowie299999 21.02 lulika 21.02 RybkaPlum 23.02 m.gda 24.02 tonietakieproste 25 .02 dzidzius210 28.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) za 4 dni wigilia :) ale ten czas szybko zleciał. Jeszcze mam nie umyte okna ale jutro męża pogonię :) Mogliszka - jesteś dopisana sylwian -pozwoliłam sobie poprawić Twój wpis bo umieściłaś się na końcu a kolejność dziewczyn jest wg. terminu porodu. MarthaS - też mam lenia więc Ci nie pomogę w zorganizowaniu się :) co do rożka to ja biorę do szpitala bo wymagają tego tak samo jak ubranka, pieluchy tetrowe, coś na odparzenia itp. ja już zaczęłam 34 tydzień, wczoraj byłam u lekarza ze szpitala gdzie będę rodzic i mam już ustalony termin cesarki na 24 stycznia :) mój Szkrab w 31 tygodniu był główką u dołu a teraz zmienił sobie położenie na miednicowe. Lekarz twierdzi że już się nie obróci ale i tak bez tego mam wskazania do cc. Maluch waży 1860 jest malutki jak na ten tydzień, szyjkę mam już skróconą co mnie martwi że za wcześnie. Bóle brzucha i skurcze nasilają się są coraz mocniejsze. Dzisiaj dostałam takiego bólu że musiałam wołać męża bo nie byłam w stanie się ruszyć. Więc od rana leżę, boję się że nie dotrwam do 24 stycznia. Torbę do szpitala mam częściowo spakowaną, martwi mnie że dalej nie mam kombinezonu dla dziecka. Tak w ogóle to jestem przerażona porodem i czy z dzieckiem będzie dobrze. Grunt żeby wytrzymać do 24 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak ćwiczycie mięśnie Kegla? bo są różne szkoły - albo ściskac jak długo się da, albo w jakiś cyklach po iles powtorzeń. Ja ćwiczę bez jakis zasad i jak mi się przypomni. Ale regularnie ćwiczę sobie pilates dla kobiet w ciąży:) po jakieś 30 min dziennie, więcej się boję, żeby nie przedobrzyć. Mam nadzieję, że nieco to pomoże w porodzie. Na szkole rodzenia też sobie ćwiczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja głowa do góry:) pójdzie gładko, tylko się oszczędzaj:) ja mam wrażenie, że moja mała też leży w poprzek, bo czuję ją po bokach, a po żebrach mnie nie kopie... A jakie masz wskazanie do cc? Też nie mam kombinezonu jeszcze, chce też kupic cieplejsze polarkowe pajace, ale nie znalazłam żadnych fajnych;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark paradise mam padaczkę, torbiel i naczyniaka żylnego w głowie i to jest przede wszystkim wskazaniem do cc. Parcie byłoby dla mnie niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolałabym mieć poród naturalny, wydaje mi się że lepsze rozwiązanie dla dziecka niż nagłe wyciągnięcie z brzucha - to nie jest naturalne. Poza tym mąż bardzo by chciał być przy mnie a niestety nie będzie mógł. Czasami trochę czuję się przez to winna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark, widziałam polarkowe pajace w Smyku ale z kapturkiem były i chyba jakas promocja na nie była. Nadzieja, zloty mąz skoro ci myje okna! Mój to pewnie nie wie jak się to robi w ogóle :p Ja sie nie boje o poród za to o dziecko to juz bardzo, mam nadzieję, ze wszystko dobrze bedzie. No i czyś Ty powariowała? dlaczego czujesz sie winna, przeciez ta choroba to nie Twój wybór! Dobrze,ze ciąza przebiega prawidłowo. Własnie mi przyszedł sms z biletem do kina :D Miałam iść ze starszym na film ale bilety chciałam przy kasie kupić a tu proszę, suprajs od męża, bilet mam w kieszeni :D tzn w telefonie :) Kupilismy tez kiedys bilety na premiere hobbita, wiec w swiateczny wieczór wszyscy razem idziemy do kina, młodszy zostaje z babcją ale on pewnie juz zaśnie za to mam nadzieję, ze jakoś przemycę Natana, bo on ma ledwo 7 lat, ale moze jakoś go wcisnę pomiedzy siostrzeńców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mm Kegla, to ja ćwiczyłam zawsze w seriach po kilka razy, robię to dość często jak tylko sobie przypomnę a staram się co najmniej raz dziennie je ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja nie ma co się gnębić. Ja słyszałam, że bezpieczniejszy dla dziecka jest poród przez cc. Wiadomo jest to dla dzieciątka większy szok, że tak szybko jest na zew., ale przynajmniej nie masz obaw, że utknie w kanale rodnym, że nie będą chciały przejść ramionka i in. A tak naprawdę żadna z nas nie może być pewna porodu naturalnego. No i plusem jest u Ciebie oczywiście nietkniete krocze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×