Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

No i po swietach...Nareszcie koniec objadania sie.Od jutra zaczynam cwiczyc i ograniczac jedzenie.Zostaly mi 4kg po ciazy jeszcze:( Angela moja mama juz niestety pojechala.A pomoc faktycznie niesamowita.Dziewczyny mam pytanie.Podajecie swoim maluchom witamine k i d??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera moja z powdu malej wagi urodzeniowej dostala multiwitaminy ( jest w tym wit d), kwas foliowy i zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, swieta I po swietach :) czas przejsc na diete :) Co do witamin to sa polskie k i d w jednym z polski I wlasnie sie Zastanawialam czy je kupic I podawac. Znajoma w Polsce wlasnie to po daje. Natomiast health visitor dala mi zestaw kropli a, c I d od pierwszego miesiaca. Zapytajcie napewno dostaniecie za darmo oraz sa darmowe witaminy dla matek przez rok czasu. Wasza Hv napewno wam da :) <<<<<< Nie wiedzialam , ze te moje fotki tam doszly na maila bo tyle razy probowalam I ciagle cos bylo nie tak. Wasze dzieciaki tez slodkie. Kazde ma cos w Sobie :) A ile wasze waza? Moja byla mala I w zeszlym tyg wazyla 3440 wiec mleczko mamusi sluzy :) chociaz ostatnio dwa razy na noc dalam aptamil bo nie mogla spac I Chyba sie moim nie najadala. <<<< a jakim wy mlekiem dokarmiacie? Ahhh I jak czesto wasze robia kupki?? Moja nie robila 6 dni ale dzis zrobila mega wielka. Czesto ma gazy I po daje jej infacol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi moj smok wazy juz 5 kilo wiec tez sluzy mu moje mleko i tez dokarmiam aptamilem.Mama mi wlasnie przywiozla wit k+d w jednym i zastanawiam sie czy podawac.Co do kupek moj robi bardzo duzo.Co najmniej 5 na dobe.Bardzo rzadkich (sorry za szczegoly). Zazwyczaj strasznie sie przy nich prezy.Dzis w nocy zafundowal mi 3w 1 w ciagu 10 minut.Najpierw zwymiotowal na mnie i na siebie po czym zrobil mega wielka kupe ze byl caly do przebrania bo pampers nie dal rady.W trakcie przebierania zrobil jeszcze siku na mnie, na siebie i caly przewijak:)Dodam ze bylo to o 3 nad ranem :)No i jak tu go nie kochac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski :) Tez chce juz gadac z wami o kupkach i witaminach :( Zaczelam 38 tydzien, oficjalnie wiec ciaza jest donoszona a mala moze urodzic sie w kazdej chwili :D jestem przygotowana na porod zarowno pod wzgledem wszystkich potrzebnych rzeczy jak i psychicznym wiec nic tylko czekac, trzymac kciuki i rodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna fajnie, ze ze wszystkim zdazylas :) A widzisz tak sie martwilas o mieszkanie a wszystko sie dobrze skonczylo. Teraz nic tylko czekac na malenstwo :) A o kupkach jeszcze pogadamy :) Ciekawe co tam u Kleo. Jak sobie radzi. Nic sie nie odzywa. W sumie sie nie dziwie pierwsze tygodnie to jest maly hardcore i na internet brakuje czasu :) Milego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zdalam sobie sprawe ze brakuje mi tylko klapek pod prysznic do szpitala :P wam byly potrzebne? I jeszcze jedno, czy mam zabrac ze soba pieluszki dla malej czy maja w szpitalu? Pytalam na facebooku innych mam to wiekszosc pisala ze wlasciwie nic z rzeczy higienicznych nie bylo im potrzebne bo szpital zapewnil wszystko. Jak bylo u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja mialam klapki do szpitala pod prysznic. Nie weszla bym tam bez takze przydaly sie. Co do pieluch ja mialam swoje. Na stronie mojego szpitala jest lista co trzeba zabrac, moze Twoj szpital tez ma cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klapki kupione, spakowane, torba zapieta wiec jestem gotowa :) Dzisiaj w nocy mialam jeden tak mocny skurcz ze az krzynelam, myslalam ze to moze juz...ale na jednym sie skonczylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej co tu tak cicho? Dziewczyny powiedzcie czy ktoras z was po cc otrzymala list zeby przyjsc na kontrole.Moja polozna mowila ze po 6 tyg od cc powinnam miec wizyte kontrolna.Jak narazie nie otrzymalam zadnej info na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Cicho bo kazda ma pelna rece roboty :) Angela ja nie mialam cc a list z data badania przyszedl mi kilka dni po porodzie. Tez mam w 6 tygodniu. A jak wasze dzieciaczki? Ciekawie jak kleo I Lidzia Ja nadal karmie piersia chociaz zdarza mi sie dokarmic Raz dziennie mm. Zaczelam troche sciagac mleka zeby produkowac wiecej, Zauwazylam ze mala uwielbia spac przy piersi I z tym jest problem. Jest glodna zaczyna sac 3 min I spi !!! I tak w kolko ... Po niby nakarmieniu odkaladam spac a ta kilka minut I sie budzi. Placz ... I znow chce do piersi. Nie wiem sama co robic. Macie tez podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela ja juz mialam wizyte w6 tygodniu.List z data dostalam bardzo szybko po porodzie dla mnie I dla malego w 8 tygodniu na szczepienie.Mamy teraz we wtorek.Omi ja wczoraj mialam kryzys.Maly sie wnerwial przy cycu na maksa wiec stwierdzilam ze chyba dam sobie spoko I przejde w calosci na mm ale po poludniu scisgnelam prawie 100ml z jednej piersi I troche mi Szkoda wiec walcze dalej.Tak jak Ty zaczelam sciagac I dawac butle ale przed spaniem po kapieli bez cyca nie usnie nie ma opcji wiec chyba mi serce peknie jak bedzie cyca szukac a tam zero mleka.Dzis chce kupic karmi I sprobowac.A jak u was wygladaja Nocki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kurde ja zadnych listow nie otrzymalam ale moze jest to spowodowane zmiana GP. Co do karmienia mam ten sam problem ,mala czesciej przy cycu spi niz je.Staram sie odciagac ale same wiecie jak to jest (czesto nie ma czasu).Mleka tez nie mam za duzo bo mala oszukiwala a poza tym zmienilam pompke na avent i jest kiepska.Sciaga mniej mleka niz ta tomi teepe za to po niej nie mam odciskow na palcach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna chyba urodzila bo od kilku dni cisza...Kochana odezwij sie!Mnie dzis synek zaskoczyl bo obudzil sie na karmienie o 1.40.Zwykle byla to 12.Mam nadzieje ze juz mu tak zostanie :)Milego weekendu dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh Vercia, chcialabym :( Nie pisalam nic bo ostatnio jestem nie w temacie, ale czytam was i ucze sie, chociaz przyznam ze to co piszecie to jeszcze dla mnie czarna magia, mam nadzieje w praktyce to wszystko okaze sie proscizna :P . We wtorek mam wizyte u poloznej, to bedzie 39 tydzien, Mala jest caly czas wysoko, kopie mnie po zebrach, te skurcze ktore ostatnio mialam co noc ucichly. Kompletnie nic sie nie dzieje co mogloby zwiastowac porod, a ja jestem juz taka niecierpliwa :P . Mam jeszcze do was pytanie, moze ktoras bedzie pamietac, tylko sie ze mnie nie smiejcie :P na poprzedniej wizycie polozna powiedziala, ze na tym spotkaniu zrobi mi jakies badanie. Wymienila nazwe tego badania tylko ja kurcze zapomnialam :( staralam sie zapamietac nazwe i sprawdzic w domu co to za badanie, ale wylecialo mi z glowy... :D brzmialo jakos "ajm" czy "ejm", kurcze kojarzy moze ktoras z was o co moze chodzic? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna niestety nie wiem o jakim badaniu mowisz :(. Omi mam ten sam problem, mala krzyczy ze glodna a jak przystawiam do piersi to ssie chwile i zasypia(straszny z niej len) a jak chcesz ja odlozyc do lozeczka to ryk. Wkurza mnie to bo chce ja karmic cycem ale brak jej wspolpracy pewnie spowoduje zanik mleka bo ciezko mi w nocy ja karmic potem odbijac i jeszcze isc sciagac swoje mleko . Vera czyli udana nocka ,oby takich wiecej.Ile teraz je Twoj maly, Nina dostaje 80 ale to juz dla niej za malo bo po karmieniu placze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna a myslalam ze juz jestes po porodzie a Ty jeszcze w dwupaczku :) Niestety nie wiem o jakim badaniu mowila Ci polozna :( Angela moj teraz pije roznie. Jezeli dostaje mm to wypije ok 90 czasem troszke mniej. Jak sciagne swoje mleko i dam mu 90 to mu zdecydowanie za malo. Wczoraj sciagnelam swojego 90 i dalam mu wieczorem przed snem i darl sie w nieboglosy z glodu wiec dorobilam mu jeszcze 60 mm. Wypil wszystko i gdyby mial wiecej to wypilby wiecej ale jakos dalo mi sie go uspic. Moje mleko to taka woda no ale on tak kocha te moje cycusie ze zal mi przestac karmic kompletnie:) A ja od wczoraj mialam maly relaks pojechalam sobie na solarium a dzis rano na zakupy. Tatus zostaje z synkiem a mama wychodzi troche do ludzi sama bo zeswiruje :) Mam nadzieje ze dzis tez pospi w nocy do 2. Szkoda tylko ze potem budzi sie co dwie godziny, ale i tak dzis czuje sie wyspana :) Nareszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedzcie mi kiedy najszybciej mizna wyjsc z maluszkiem na spacer? Moja mama chce przyleciec zaraz po porodzie i chcialalaby zalapac sie na jakis spacerek, a niestety bedzie u mnie tylko niecaly tydzien i obawiam sie ze kilkudniowe dziecko to jeszcze chyba za szybko, nawet mimo ladnej pogody :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna wszystko zalezy od pogody.Ja wyszlam z Olafem jak mial 6 dni ale 4 bylismy w szpitalu.Gdyby nie to to pewnie wyszlabym wczesniej.Zapytaj poloznej jak masz obawy.Ja mysle ze kilkuminutowy spacerek w 3/4 dniu nie zaszkodzi jezeli pogoda jest ladna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ktora z was byla paląca przed ciaza? Wrocilyscie do palenia po urodzeniu, albo chociaz pozwolilyscie sobie na mala przyjemnosc? :P Ja wracac do nalogowego palenia nie chce, ale przyznam ze nie moge sie doczekac az zapale sobie chociaz jednego cienkiego mentolka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna ja nigdy nie palilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enna, moze chodzi o MRSA? To jest wymaz na gronkowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie jak na razie ciężko. Mały je co dwie godziny, czasem mniej, jak zdążą się 3h przerwy to jestem w siódmym niebie :) dzis od trzeciej nad ranem nie chcial spać kręcił sie i plakal spal po 15min. Nie wiem co mu bylo chyba cos go bolało :( ale juz lepiej. Nie lubi spać w łóżeczku, najbardziej lubi fotelik samochodowy xd. Nathan po urodzeniu ważył 3900 w piątym dniu 3600 a w dziesiątym dniu juz 4400. Na moim mleku, więc ladnie przybrał. . Mi tez zasypia przy cycu ale wybudzam go zeby pil chociaż te 10/15minut. Bo potem nici ze snu. Najgorsze to przebieranie pampersa...po prostu nie nawidzi tego i tak płacze, że nie można go uspokoić. Z chwilą ubrania śpiochów nastaje cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hejka moja mama juz sobie pojechala i znow musze radzic sobie sama.Mala dzisiaj ladnie spala wiec jest spoko.Ostatnio robilam remanent w szafie Niny i odpadla mi cala reklamowka ciuchow, mala tak szybko rosnie.;). Co tam u Was slychac Mam pytanie czy ktoras z was wie jak to jest z przewozem wozka samolotem.Chcialam leciec w czerwcu ,mala bedzie miala wtedy troche ponad 3 miesiace i musze wziasc gleboki wozek.Z tego co widzialam to przewaznie rodzice podrozowali z spacerowkami ale moja jeszcze na taki zamala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Angela:) Tez zastanawialam sie jak wyglada sprawa z glebokim wozkiem bo chcialabym poleciec w sierpniu do Polski. Jak sie czegos dowiesz to koniecznie daj znac. . A tymczasem ja i moj wielki brzuch idziemy na kontrole do poloznej, mam nadzieje ze to juz ostatnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidzia fajnie ze sie odezwalas :) Poczatki bywaja trudne...niestety pozniej wcale nie jest lzej hi hi :) Co do wozka ja tez sie zastanawiam. Co prawda mam zamiar zmienic mu juz latem na spacerowke ale ja mam wozek quinny wiec stelaz i spacerowka jest osobno. Mam nadzieje ze nie licza tego jako dwa osobne elementy tylko jako calosc. Wczesniej nie zwracalam uwagi, ale przeciez teraz wiekszosc osob ma wozki 3w1, a nie kazde dziecko jest na tyle duze zeby jezdzic w zwyklej skladanej parasolce. Mysle ze trzeba po prostu przed samolotem zlozyc stelaz i osobno gondole. Zalezy tez moze od linii lotniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak Wasze maluszki?Spia ladnie w nocy? Ja mam dzis wizyte u lekarza, 8mio tygodniowy check up i szczepienie. Mam nadzieje ze maly nie bedzie bardzo plakal. Kupilismy mu karuzele z projektorem Chicco bright Stars i wczoraj mu zamontowalismy. Maly jest zachwycony. Wczoraj byl taki podekcytowany, ze az nie chcial spac a dzis od rana lezal sobie chyba godzine zapatrzony w swiatelka nad glowa takze polecam :) Teraz smacznie spi a mama ma chwile dla siebie :) Enna moglabys sie juz w koncu rozpakowac kochana :) Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na skarb
Hej dziewczyny, mam do Was ogromne pytanie i mam wielką nadzieję że mi pomożecie. Jestem w tym momencie w 23 tygodniu ciąży, brzuszek już spory a pytanie dotyczy Maternity Allowane. Otórz pracowałam tylko przez agencję, potem jak zaszłam w ciążę byłam tylko może 3 razy w pracy, bo nie dawałam rady. I teraz mam przepracowane łącznie 21 tygodni a musi być 26. Czyli mam 21 payslipów z czego 2 są za urlop (podobno się liczą) a jeden jest na sumę mniejszą niż 30 funtów.A wysyła się do nich 13 więc tego nie rozumiem... mogą sprawdzić czy przepracowałam 26tygodni? Żadych benefitów nie pobierałam nigdy i nie pobieram, mój mąż pracuje na kontrakcie. Z agencji nic mi nie dają, żadnej pracy i jestem w kropce. Myślicie że mogę się starać o MA z tymi 21 tygodniami czy to raczej nie przejdzie? Wiem że troszke nie na temat i się Wam tu wcięłam w forum ale nigdzie nie moge się doczytać więc pomyślałam że najlepiej u kogoś kto mógł z tego korzystać, kto miał styczność z prawem UK. PS. bardzo Wam gratuluję waszych dzieciaczków. Ja czekam na moją kruszynkę, niestety dwa razy już straciłam maleństwa, i teraz jestem pełna nadziei że się uda. I że będę szczęśliwą mamą tak jak Wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z agencja rozwiazalas umowe? Jesli nie, to wydaje mi sie, ze nadal masz status osoby zatrudnionej, lub bylas zatrudniona przez 26 tygodni wiec wtedy spokojnie zalapiesz sie na MA. Z payslipow wybierz 13 tych ktore maja najwyzsze kwoty, tych ktore maja mniej niz 30 nie pokazuj:) . Mialam dzisiaj wizyte u poloznej. Wszystko przebiega dobrze, nastepna wizyta za tydzien czyli dzien przed terminem chociaz mam nadzieje ze juz nie zdaze tam pojsc :p jestem niecierpliwa, chce juz urodzic :( w weekend postaramy sie z partenerem przyspieszyc co nieco znanym sposobem hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×