Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Dobra,mam chwilkę to szybko piszę... Pieluchy wielorazowe ostatnio były w tv porównywane z tymi jednorazowymi i wcale taniej nie wychodzą.Za to więcej z nimi roboty.Wg mnie jednorazowe są już teraz takie fajne, że powietrze przepuszczają...Co do ekologii-zgadzam się z RudaMagda.Od siebie jeszcze dodam,że mnie osobiście na ekologię nie stać, bo w cholerę drogo wszystko wychodzi-i jedzenie i ciuchy i w ogóle wszystko... Ja używam pieluch Pampers, bo wg mnie najlepsze./Nigdy mi nie przeciekły, ale moje dziecko grube w brzusiu od zawsze, to może dlatego;) Podwójna-u mnie Happy na drugim miejscu i to tylko dlatego,że troszkę grubsze od Pampers.Ale jak Mały się urodził to właśnie tych używałam w szpitalu.Pampersy nie wychodzą drogo, jeśli kupuje się je w promocjach.My tylko tak kupujemy i wychodzą 5 gr drożej na pieluszce od Dada.Teraz raczej też polecimy na Pampersach, ale tak jak mówię-u nas mnóstwo marketów i zawsze gdzieś jest promocja. Chusteczki dla mnie najlepsze Huggies,a to dlatego,że lubię dobrze nawilżone.Jak ktoś nie przepada to nie polecam;) Fajne jeszcze były Kindii. Pampers mojego małego uczuliły, a żałuję, bo mnóstwo ich w promocji... Karty do liczenia ruchów nie dostałam przy poprzedniej ciąży, teraz też nie, ale wizytę mam w pon(to będzie 29 tydz)-może mojej gince się odmieniło.Zawsze tylko mnie pyta czy czuję ruchy.A że moje dzieci bardzo r****iwe to jakoś nigdy nie musiałam się skupiać na liczeniu;) Patka, w 30 tyg to już dziecko ma mało miejsca i będziesz czuła delikatne ruchy lub rozpychanie. 35plus, witaj i gratulacje Synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane! --------------- Witam nową koleżankę! -------------- Paatka ja też czuję ostatnio słabsze ruchy ale kojarzę z poprzedniej ciąży, że właśnie około 7 miesiąca były one mniej intensywne, ale podpytaj koniecznie gina i napisz co i jak, to wtedy będziemy się martwić. -------------- Pierwszy raz wyszedł mi posiew z moczu dodatni na bakterie i niestety dostałam antybiotyk - Duomox, pamiętam, że któraś z Was też go brała będąc już w ciąży - chyba Goplana. Zatoki też mi nie odpuszczają, głowa pęka, pani doktor (byłam u rodzinnego) powiedziała, że jak nadal bolą to antybiotyk pomoże, załatwimy w ten sposób dwie pieczenie na jednym ogniu.Miałam w sumie jechać do gina po receptę ale to 60 km więc odpuściłam, ale miałam straszne opory, żeby iść do mojej przychodni. Zaszłam tam po pogrzebie zajomej z pracy (co prawda starszej ode mnie, ok 50) :(, której mój kochany lekarz rodzinny około roku temu jak przyszła do niego z ogromnym bólem biodra stwierdził, że to typowa rwa kulszowa i nie zlecił żadnych badań krwi itp., dał jej tylko jakieś zastrzyki. Parę tygodni później jak ją zabrało pogotowie, bo zemdlała okazało się, że ma raka mózgu (dużo przerzutów), ból biodra był spowodowany uciskiem na nerwy. Mówię Wam miałam wczoraj strasznego doła, bo ja byłam wtedy z tą znajomą u lekarza rodzinnego, wsadziłam ją w samochód i tam zawiozłam, bo nie mogłam patrzeć jak się męczy z powodu bólu nogi, a że pracowita babka była nie chciała pójść do lekarza bo wiedziała, że dadzą jej zwolnienie, a ona teraz nie żyje :( Pół nocy nie spałam. ---------------------- Dziewczyny ja na początku używałam pieluszek happy z pampersami na zmianę i one u mnie bardzo dobrze się sprawdzały. Zamawiałam je pakami przez internet, bo wychodziło znacznie taniej. Huggisy jak dla mnie beznadzieja, wylatywało bokiem :). Jak mały skończyło roczek to przeszłam na dadę i muszę powiedzieć, że mile się zaskoczyłam pod względem jakości i ceny :) Może teraz nawet szybciej na nie przejdę. Podobnie do dady sobie chwalę pieluszki z rossmana w podobnej cenie tyle, że nie mam go w okolicy a biedronka jak to mówią jest wszędzie :) Ale muszę Wam powiedzieć, że jak mały wyszedł z pieluch (miał około 2,5 roczku) to w ogóle nie odczułam, więcej pieniążków w portfelu, uważam, że bardziej mleko mm jest kosztowne, do dzisiaj je pije i u nas jest to wydatek około 150 zł miesięcznie, kupujemy Nan Junior 2+, synek lubi mleczko i dwa razy dziennie życzy sobie dużą butlę. ------------- O jak mnie korci, żeby już coś więcej kupować, dziś wpłynęła wypłatka na konto ale jakoś mam opory, chyba zacznę po świętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa napisz jak po wizycie. Co do pieluszek, my używaliśmy Pampersa i uważam że są to najlepsze pieluszki, po Huggisach moja młodsza dostała takiego uczulenia, że tydzień musieliśmy z nim walczyć. Z drugą córą przeszlam późnej na Dadę i całkiem niezłe są, ale jak ktoś ma dużo sklepów pod ręką to zawsze zjadzie Pampersy w promocji więc nie ma po co zminiać. xxxxx Ja też zaczęłam się oszczędzać i staram się położyć co jakiś czas choć na pół godzinki, od razu widzę różnicę, nie czuje tak dużego ucisku na szyjkę, a dzisiaj nawet rogaliki drożdżowe upiekłam, tylko niestety zgaga mnie po nich męczy. Cóż trzeba będzie jeść popijając mlekiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane .Mam pytanko?Jestem w28 t.c.mała leży głowkowo.Jest szansa że w takiej pozycji już zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina, ja właśnie tak jak Ty odpoczywam:) To we dwie się oszczędzamy;) MamaAnusi, moja Mała już od dawna leży główkowo, jestem w tym tyg co Ty.Bardzo wątpię czy zmieni pozycję.Synek też mi tak leżał i pozycji nie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny sorry, nie odzywałam się i nawet nie mam siły nadrobić zaległości... Jakiś wirus mnie dopadł, a jeszcze początek tygodnia miałam za przeproszeniem zjeb... do cna:/ Szkoła rodzenia pon i śro, ciągły katar, kaszel masakryczny i ból głowy, a na głowie mój słodki piesek, który z dnia na dzień pokazuje pazurki... Niemoc... dzisiaj to nawet jeść nie miałam siły sobie zrobić:/ I w dodatku miałam jechać z M po łóżeczko, które zarezerwowaliśmy na tablicy.pl (tak apropos kupiliśmy naprawdę fajne łóżeczko Trama za 60 zł do renowacji, zniszczone po prostu, ale i tak planowaliśmy odnowić używane łóżeczko a za tą cenę to po prostu nie mam skrupółów, nawet jak je wyrzucimy, bo się nie będzie nadawało to nie będzie mi też szkoda), przekonałam M, że łóżeczka Trama są solidne i z drewna a nie płyty, więc wystarczy doczyścić, kupić farbę (białą), pomalować i za stówkę będzie super łóżeczko. Zgodził się, chociaż fason mu nie do końca odpowiadał). Powiem szczerze, że szkoda mi było wydawać kupę kasy na to łóżko, tym bardziej, że do sypialni mamy w planach kupić kołyskę, już nawet znaleźliśmy na Allegro. A tak w cenie łóżeczka będziemy mieć i kołyskę i łóżeczko:] Na dworze jest tak okropnie, że M się zlitował i powiedział, że sam to łóżeczko odbierze, bo nie chce żebym się jeszcze doprawiła. Rozpłakałam się, bo wiem że nie lubi sam załatwiać takich spraw, szczególnie jak trzeba jeździć po Warszawie w nieznane miejsca to woli jak go nawiguję, dlatego muszę przyznać, że kochany jest:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnusi oczywicie że jest szansa że dzidzia pozostanie tak ułożona, ale nie musi. Dziec***otrafią się przekręcić w ostatnim miesiącu. Moja młodsza córa była ułożona pośladkowo do 7 miesiąca, a w 8 przekręciła się główkowo i rodziłam naturalnie. Zobaczymy jak ten maluch się ułoży, bo narazie czuję jego mocne kopniaki w w żebra:) xxxxxx Rybka musimy odpoczywać, ja też wolę odpoczywać w domu nić w szpitalu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja mam już syna młodzieniaszka.Niemal 15 letniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Podwójna - ja mam już syna młodzieniaszka.Niemal 15 letniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
35plus witamy:) gratuluję synka! --------- Patka, daj znać jak już będzie po wizycie. Co do ruchów, to ja też czytałam,że od 35 tygodnia nie są już tak częste, bo dziecko ma co raz mniej miejsca w brzuszku. ------- Na pieluszki wielorazowe chyba jednak się nie skuszę. Położna mi mówiła,że jeśli chodzi o kosmetyki to najlepiej kupić wszystko z jednej firmy. Bo w razie wystąpienia alergii odstawiamy wszystko i jeśli przejdzie to znaczy,że to od kosmetyków. Z jakiej firmy zamierzacie kupić? W internecie o Johnsonie często czytałam,ze uczula. Ale wiadomo,że to kwestia indywidualna. A powiedzcie mi jeszcze... moze komuś wyda się to śmieszna pytanie, ale jestem niedoświadczona więc wolę zapytać:) co właściwie trzeba kupić dla takiego maluszka. Cos do kąpieli, oliwka i co jeszcze? Jakiś krem ochronny do buźki w razie wyjscia na dwór? ------- Tamisia, faktycznie sporo masz na głowie - trzymaj się dzielnie. Dobrze,że masz mężczyznę na którego możesz liczyć:) ------ MamoAnusi, dzidzia może już tak zostać ułożona. Ale widzisz, moja póki co jest ułożona miednicowo i mam nadzieję,że się jeszcze przekręci. Ale tak jak już dziewczyny pisały, nasze maleństwa jeszcze nie raz mogą się obracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ola, ja dla córki kupiłam szczotkę do włosów i w ogóle jej nie użyłam, bo miała gęste i za sztywne, musiałam kupić inną, kupiłam termometr do kąpieli i też leżał, bo sprawdzałam wodę łokciem, więc nie ma co przesadzać z gadżetami :) Natomiast za radą koleżanki kupiłam butelkę, smoczek i mleko początkowe (jakby co) i zaraz po przyjściu ze szpitala się przydały - mała nie chciała ssać piersi, w szpitalu nie wolno było dokarmiać, więc najadła się dopiero w trzeciej dobie po narodzinach :) :) Natomiast ja nie wiem, ile kupić śpioszków, kaftaników, body, itp w tych najmniejszych rozmiarach, żeby nie przesadzić, ale żeby nie trzeba było ciągle prać - marzec to nie najlepszy miesiąc na szybkie suszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
to wyżej to ja, 35plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Ależ dyskusja o pieluszkach :) Ostatnio skłaniamy się ku naszym pieluszkom z Happy, a chusteczkom z Huggies.. I takie na start zakupimy.. --------- heelenka- ja chyba zbyt leniwa jestem na te wielorazowe pieluchy :P ale ciekawa jestem jak się sprawdzają.. --------- 35+- witaj, gratuluję synka :) zapraszamy do wspólnego oczekiwania na nasze dzieciaczki :) --------- Paatkaa- chyba każdy maluszek jest inny i intensywność ruchów ma różną. Więc jedynie lekarz może Cie uspokoić i na pewno tak będzie.. Ruchy może i są mniej wyczuwalne, ale jednak są.. Może trafił Ci się po prostu spokojniejszy maluszek :) --------- dzidzius210- też brałam duomox na początku ciąży i wszystko jest ok :) kobietom w ciąży często przepisują właśnie ten lek jak już konieczny jest antybiotyk. Przykra historia tej znajomej.. :( Takich lekarzy to się nie powinno do ludzi dopuszczać.. --------- kalina82, RybkaPlum- bardzo dobrze, że więcej odpoczywacie i że widać efekty :) w końcu kiedy macie odsapnąć jak nie teraz, będąc w ciąży.. --------- tamisia- Zdrowiej szybciutko! Gratuluję zakupu łóżeczka, o tej firmie nie słyszałam, ale podejrzę zaraz w necie :P ---------- NadzianaOla- Nie wybrałam jeszcze kosmetyków dla małego. Znajome polecają Oilatum do kąpieli, po nim już niczym smarować dziecka nie trzeba, bo ponoć dobrze natłuszcza skórę. Albo inny emolient.. Tylko szamponik dobrze jest kupić, bo po Oilatum włoski mogą być jak przetłuszczone. A krem kupuję nivea na każda pogodę (to na wyjścia na zewnątrz). Nie wiem czy w domku też jakiś trzeba używać. Jeśli tak to też na jakiś z nivea się zdecyduję, żeby właśnie za dużo kosmetyków różnych firm nie używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
A przy okazji kosmetyków, co się teraz używa przy przewijaniu? Za czasów mojej córki był alantan, sudocrem albo oliwka, a teraz? Pojęcia nie mam jak się zabrać za przewijanie chłopca... :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja z kolei bym wolała zeby mała pozostała połozeniu glowkowym, poniewaz sie boje ze okreci sie pepowina przekrecajac sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co ze sie okreci????????????????? Umrze odrazu??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
Ale za "tamtych czasów" dla chłopca chyba była zasypka... I coś do przemywania pępuszka trzeba mieć, za "tamtych czasów" :) to był spirytus z monopolowego, a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35, a dla dziewczynek zasypki nie było? pamiętam że mama taką przy siostrze 16 lat temu używała.. co do pępuszka to nie wiem, ale dziewczyny zaraz napiszą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
W szpitalu położna powiedziała, że zasypka to dla chłopca, a dla dziewczynki oliwka albo krem - i tak mi się wryło w pamięć :) :) Zaczęłam oglądać ubranka, frajda nie do opisania.... Kupowanie będzie jeszcze przyjemniejsze, już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Za tamtych czasów miałam sudokrem do tyłka, fiolet do pępka, mąkę ziemniaczaną do kąpieli i oliwkę bambino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Przeczytałam was tylko pie przez dziesiąte, bo brzydko mówiąc, padam na ryj :-P ;-) U Huberta na razie stwierdzono nietolerancję laktozy, czyli mleko idzie wek, że się tak po kaszubsku wyrażę. I oto mój syn niejadek nawet płatków z mlekiem na śniadanie nie zje. Zostają parówki i jajecznica, bo kanapki to on w życiu nie zjadł :-O Czekamy na resztę badań, bo nietoleracja laktozy nie ma wpływu na zapalenie jelit, które on ciągle ma. 2 dni siedzenia w szpitalu - wprawdzie na niby fotelu a nie drewnianym krześle - zrobiły swoje ;-) Jak wczoraj mąż mnie wymienił ok. 19., to przyszłam do domu i padłam - spałam 11h!! ___________ Muszę Wam się pochwalić, że moje dziecko jest bardzo dzielne! Ma tylko 7 lat, a poszedł na pobranie krwi, podwinął rękaw i tylko się skrzywił. Bardzo to przeżywał i się denerwował, ale nic nie pokazał. A taką gruba igłą pobierała i aż 5 fiolek. Za to 12-latek dziś odstawił cyrk przy pobieraniu. __________ Pieluchy to tylko pampersy kupuję, bo inne albo przeciekały, albo strasznie sztywne były. A! Przed założeniem pieluszkę trzeba zmiąć w dłoniach, wtedy jest miększa :-) A chusteczki to biedronkowe kupuję. __________ Podwójna=> dziękuję za to, że zapytałaś położną o lewatywę. _________ Jak to jest z tymi położnymi - to są z ośrodka środowiskowe, tak? Do każdej ciężarnej muszą przyjść przed porodem? __________ 35+ witaj 🖐️ Ile lat ma Twoja córka? __________ Już 7 lat temu położna mi mówiła, że zasypek się nie używa. Ja polecam maść pieluszkową robioną w aptece, a na czerwoną pupę mąkę ziemniaczaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Po wizycie, wszystko w porządku. Może ja tak zawsze muszę zacząć sobie panikować, dla sportu przed wizytą? ;) Mały zdrowy, przy lekarzu się r****iwy zrobił. Może pogoda mu nie leżała, ciężko stwierdzić. Dalsze zalecenia bez zmian. Marcin już waży 1535, więc kawał chłopa rośnie. Pochwalił się przyrodzeniem, które jest na tyle imponujące, że lekarz prawie z nogą pomylił :D aż to uwiecznił nam na zdjęciu. Za trzy tygodnie wizyta, później kolejne 3 tygodnie i rodzimy, tak to stwierdził mój gin. Zobaczymy. --- 35 plus może do szkoły rodzenia się udasz? Dużo się pozmieniało. Do pępka nie używa się nic tylko trzeba utrzymywać suchy. Choć w szpitalu czymś przemywają (Oktenisept jak dobrze pamiętam). Do odparzeń bez względu na płeć moja położna poleca Linomag choć Sudokrem jest równie dobry. A do kąpieli Oilatum lub Emolienty- nie trzeba później używać oliwki po kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! Do pępka jest jakiś płyn oct..... coś tam, coś tam... nie pamiętam :-P Młode mamy pewnie wiedzą. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Octenisept! Właśnie to miałam na myśli. ______ Patka=> na kiedy masz termin? Dlaczego Twój gin przewiduje poród już za 6 tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Młody duży (właściwie na 31 tydzień), ja ze skracającą się szyjką, krążkiem, stawiającym się brzuchem. On chyba zakłada, że jak wyciągnie mi krążek to od razu urodzę, a tenże chce wyciągnąć właśnie za 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka=> no tak, po 36 tc już poród uznaje się za terminowy. _______ Joanna=> fajne te koszule. Własnie chcę taką dyskretną, bo mam rozpinaną z przodu, a wtedy podczas karmienia, zastawa na widoku ogólnym, że tak powiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana ciesze si ze badania z synkiem ida do przodu..mam nadzieje ze reszta badan da konkretne wyniki i ze wystarczy jednorazowe przeleczenie witaj mamo 35+ :-) ja na corka 6 lat temu tez uzywalam do przemywanie pepka czystego spirytusu bo mi zostalo po robieniu jesiennych nalewek...teraz tez bedzie czysty... Co do pieluch tez sklaniam sie do pampersow ale kazdy sam musi sobie metoda prob i bledow dobrac..dlatego mysle ze na poczatek nie ma co kupowac big promocyjnych paczek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana- niezły masz hardcore.. Trzymaj się dzielnie! -------- Paatka- I widzisz- mały rośnie jak na drożdżach, ma coraz mniej miejsca w brzuszku, to i delikatniej się rozpycha :) Jejku jak przeczytałam, że lekarz tak szybko C***oród wróży to, aż szybko policzyłam ile mi zostało.. --------- Dzisiaj czułam ucisk na dole brzucha, po prawej stronie. Tak sobie myślę, że może mały się tam ułożył. I brzucho coraz cięższe się robi, odczułam to dziś w nocy, gdy się chciałam przekręcić na drugi bok. Rosną te nasze dzieciaczki tak szybko, że głowa mała.. :) Mój ma dziś nockę, więc się wygodnie rozłożymy z synkiem na łóżku.. :) Choć z drugiej strony kto nas wymasuje przed snem? :P Dobrej nocki kochane dwupaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×