Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Postanowiłam powstrzymać się od pożerania słodyczy do piatku, bo glukoza. No to zjadłam pół słoika dżemu brzoskwiniowego z Łowicza. Niby słodzony sokiem jabłkowym, ale:D... i dalej na słodkie mnie bierze. Raju jak zobaczyłam to pudło w zglukozą w aptece - bleee ---- Zgaga znowu atakuje:( - farmaceutka nie chciała mi sprzedać tego cudu, który został tu podany przez którąś z Was - Riflex. Powiedziała, że absolutnie. No to lecę po migdały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika=> starszy ma 7 lat i to on choruje na te jelita. Od kilku lat ma nawracające biegunki. 2 lata temu wyszło zapalenie jelit, ale po przeleczeniu było ok. Tym razem obraz usg jelit jest bardzo zły i stąd podejrzenie choroby. Kilkakrotnie miał badan kał, zawsze wsio ok, ale teraz wyszła krew utajona :-( Myślę, że mu w tym szpitalu zrobią badanie krwi na pasożyty. Wiem, ze będzie mia specjalistyczne badania robione, za które prywatnie bym musiała zapłacić ponad 1000zł i czekac na nie kilka miesięcy. Od rana próbuję się się do szpitala dodzwonić, żeby umówic się na przyjęcie. I wpierw kazali dzwonic później, a teraz albo zajęte, albo nikt nie odbiera. I tak non stop od 2h 😡 ________ Słońce=> głowa do góry! najwazniejsze, że już jesteś na antybiotyku, lada chwila kaszel minie. Leż i myśl o samych pozytywach!! 🌻 ________ Helenka,Masaya=> dacie radę przy dzieciaczkach :-) To jest właśnie dziwne, że zanim miałam swoje, to takiego niemowlaka nawet się bałam na ręce wziąć, a swoje to od razu się bierze i nawet człowiek nie myśli o strachu. A później krok po kroku i już się potrafi wszystko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podwójna ja się nie głodzę, jem tyle żeby funkcjonować. Jak to nie chciała Ci sprzedać? ja co się pytam to mówią że nie ma ja zaraz będę szamać makaron z jajkiem z patelni:( no co .. nie mam po tym zgagi. Mój jak widzi co ja jem to ciągle słyszę.. fuu czym Ty go karmisz! dałabyś mu kaparka spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya, też chciałabym takie właśnie rozciągające sobie włączyć dodatkowo, ale nic ciekawego nie mogę znaleźć...Jakby Ci się udało, to zapodaj, proszę, linka...Ja jestem mega leń kanapowy, ale wystarczy raz się zmobilizować, a potem już idzie:) Najgorszy pierwszy tydzień, bo potem to już taka rutynka:) RudaMagda, właśnie dlatego zaczęłam coś robić, bo mam zadyszkę non stop i na nic siły;))) Może będzie lepiej:) Zresztą można zacząć od 10 min dziennie i zwiększać.Ja mam drugi raz za sobą i zdecydowanie więcej energii:D Anitia, z tymi chustami to jest tak,że one się dopiero co zrobiły popularne, tu, w Europie.Ale od wieków są stosowane w Indiach i Afryce:))) Joanna, zazdroszczę chudnięcia;))) Ale tak pozytywnie zazdroszczę:) Lulika, ja z pościelą nie pomogę, bo mój Synek śpi wiecznie odkryty.Ma kołdrę taką z łóżeczka, ale i tak jej nie używa... Słońce, ale Ci się porobiło:/// kuruj się i oszczędzaj-zobaczysz,że będzie dobrze.Z każdym dniem jesteś bliżej terminu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! A propos kołder, to ja w Jysku kupowałam, ale nie wiem jakie... takie zapinane na rogach, że można złożyć we 2 lub pojedynczo. I też często piorę (moje dziecko niestety dodatkowo leczy się na moczenie nocne) i są ok. __________ No nie zazdroszczę całodniowych zgag :-O ja mam wieczorami i mi wystarczy :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka=> A ja myślałam, że to tylko mój mąż jada takie dziwactwa jak makaron z jajkiem! :-D _________ Dziś byłam z mamą w centrum handl., bo pomagałam jej wybierać kurtkę na zimę. No i oglądałam z utęsknieniem różne ładne ciuchy w rozmiarze 36/38... :-) Kiedy ja znów w to wejdę?? :-D I czy w ogóle wejdę kiedykolwiek :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Jysk kołdry i poduszki są drogie ale dobre, ostatnio dwie poduszki kupiliśmy, jedna 30zł, sporo były przecenione, ale dobre są. Fakt w Ikea tanie są kołdry. Goplana, mąż też w ciąży?hehe, wcześniej nie jadałam takich rzeczy bo to nie dobre jest, aż z ciekawości zerknęłam jakie mają rozmiar moje ciążowe które mam na sobie i 38 :) w 36 z przed ciąży też wchodzę, ale nie wygodnie mi z brzuchem i wolę leginsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana, a powiedz mi jeszcze z ilu gram mąki faworki robiłaś? zrozumiałam że dużo ich wyszło, a mam teraz w sumie czterech dorosłych chłopów w domu i też by się dużo przydało, a przepis znalazłam na 300gram, ale to za mało będzie, podwoić czy potroić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki przepis, który podwoiłam: 25 dag mąki 1 jajo + 2 żółtka 1/2 szklanki śmietany 1 łyżeczka cukru pudru 1 łyżeczka octu 1 łyżeczka spirytusu (jak masz) I wyszło tak ok. 5 puszek po ciastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heelenka- to znowu super okazja z tymi ubrankami Ci się trafiła :) a na temat faworków nic mi nie mów, bo ślinka mi cieknie.. Dobrze, że tetra dziś przyszła, to będzie dla mnie w sam raz :D A no i odbierałam dziś paczki z zakupami allegrowymi i z czystym sumieniem mogę Wam polecić użytkowników: rodzyneczki i misietulisie. Jestem bardzo zadowolona z zakupów, ich jakości, szybkości wysyłki itp. Także dziś koniecznie muszę wygospodarować miejsce na to wszystko, bo jutro jeszcze łóżeczko przychodzi i jak się za organizację nie wezmę, to chyba wszystko na środku pokoju będzie stało. Dotarły też kolejne pajace z Babaluno - tą firmę też polecam - już chyba enty raz :P Papugi jak dla mnie są fajne, ale u kogoś i to na chwilę.. Nie chciałabym mieć w domu takie gęgałki :D szumu pewnie więcej narobią niż niemowlę :) podwójna77- na tą pogodę to tyle osób już psioczy, że chyba coś w tym jest.. Rozstraja człowieka kompletnie. Chyba lepsze od powstrzymywania się od słodyczy będzie jak trochę więcej zaczniesz pić, jeść warzywka.. No i przyjemniejsze, w końcu słodkości sobie nie odmawiasz :D RybkaPlum- W necie jeszcze nie szukałam. Mam w książce przykłady ćwiczeń, ale też wolę sobie w ekran patrzeć i powtarzać za kimś, przynajmniej na początku :) Jak znajdę coś godnego uwagi to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana co po kolei z tymi składnikami robisz? Ja raz wżyciu robiłam faworki i to dawno.. Normalnie nie wiem jak się za to zabrać, a takiej ochoty mi narobiłyście z heelenką, że głowa mała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko razem zagniatam i tyle :-) i bardzo cienko wałkuję. Mam jeszcze 2 puszki w szafie. Zrobię dzieciom niespodziankę, bo myśleli, że dawno się skończyły :-) Moja ciocia pół roku trzymała w puszce i były dobre, więc warto zrobić więcej i mieć jedną puszkę np. dla niepodziewanych gości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się za nie biorę jak tak :) tylko do babci po garnek chyba skocze, bo ona ma taki specjalny m.in. do pączków.. A Wy w jakich garnkach smażycie faworki? Ja co chwilę odkrywam, że czegoś mi jeszcze w kuchni brak.. Ostatnio psioczyłam, że nie mam maszynki do mięsa.. Ale jest tyle tych sprzętów kuchennych, że chyba spiżarnie musiałabym dobudować, żeby się z tym pomieścić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelenka - nie chciala sprzedać, bo dla ciężarnej absolutnie i tyle. ------- Goplana - mniam:D ------- Masaya - od 2 tygodni mnie tak na słodko wzięło. Wcześniej mnie nie wruszało, a ogólnie to ja łasuch jestem:) ------- Zgage ma okropną:( buuuu a tylko chlebek z dżemikiem zjadłam. ------- Dziewczyny w jakiej ilości wody rozpuszczałyście 75g glukozy? W szklance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja miałam w 2 plastikowych kubeczkach, takich jednorazowych jak w automatach z wodą i duzo cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna=> mnie w aptece nie chcieli tabletek na gardło sprzedać. :-O A glukozę to pewnie pielęgiarki rozpuszczą. Ja juz gotową dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas trzeba przynieśc swoją. A nie pamiętam w jakiej ilości lata temu rozpuszczałam, swoją drogą wtedy 50 g robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Mnie własnie tak pielęgniarka przygotowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam te 75g rozpuszczone tylko w jednym plastikowym kubku, takim jak z automatu.. Do tego musiałam to wypić przy niej, jakoś w dwie minuty się z tym uporałam. Na dnie został osad, ale już nie musiałam tego wcinać :P Z pewnością z cytryną byłoby lepsze.. Ważne, że mam to już za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Goplana. To bym sobie płakała przy kuchence cały wieczór jak prawie z kila bym zrobiła podwójna ale w ulotce refluxin-m jest napisane że można stosować w ciąży czytałam ją w internecie, a na gardło to nie ma tabletek.. szukałam i tylko woda z solą pozostaje Masaya papugi to dla brata pod choinkę, ale trochę będą musiały ze mną pomieszkać:) ciekawie będzie, już na samą myśl obydwoje śmiejemy sie co to będzie, ale kotka będzie miała zajawkę:) za wróblami to z siatki na 3 metrowe tuje skacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka=> na gardło są tabletki Propolis dla ciężarnych, ale nic nie dają. A mi w 5.mies. lekarz powiedział, że spokojnie mogę brać na gardło normalne tabletki do ssania. A gin na początku ciąży mówił, że lepszy antybiotyk w ciąży niż infekcja. No ale w aptece się boją i nie chcą nic sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya - dzięki:) -------- Heelenka - to moze sprawdziła cos co brzmiało podobnie i miala na stanie, nie wiem. Na necie nie czytałam. Moja kotka pewnie by nam spać nie dała z papugami. miałam w domu jakiś czas temu przez 2 tygodnie, oszalec można było:D -------- Zniosłam wielkie poduchy, będe spać na wpół siedząc. Mam tyle do roboty, a nie mogę się zebrać. Jak się schylę to zgaga tylko gorsza:(. Musiałam sobie buty kupić na zimę, bo ja tylko na obcasie posiadam i mama ze mną po sklepach hulała, sma nie czuję się na silach na dluższe chodzenie. Ale udało mi się zakupić w ccc, do którego wlazłam najpierw. Jest teraz -20% na wszystko. Fakt, że dałam za buty 140 zł, ale skórzane i stwierdziłam, że jak mam dać z chińskie badziewie, na które nie ma gwarancji jakies 90 zł, to wolę dołożyć do takich, które są ładne i 2 lata gwarancji mają, w końcu ciąża za 3 miesiące się skończy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana - mnie lekarka pierwszego kontaktu przyjąc w 5 miesiącu nie chciała, to co się dziwić farmaceutom? A na gardło polecam płukanie 1 łyżeczka wody utlenionej na pół szklanki wody. Tylko często nie można, ale naprawdę przeciwbólowo działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tu tylko po koldre wyszlam a wy tyle naskrobalyscie :-) Golpana moja tez miala do tej pory dorosla i jakos tak do tej mniejszej nie moglan sie przekonac u ostatecznie kupilam ta wieksza tym bardziej ze zmiany poscielu mam na wieksza. A co do makaronu z jajkiem mniam mniam uwielbiam :-) Goplano dobrze ze zrobia wam ful badan w szpitalu to podstawa dobrej diagnozy. Daj znac kiedy macie termin. Podwojna77 bardzo mozliwe ze to od zgagi i co do tej glodowki tez masz racje bo wtedy to juz sam kwas. A co do poscieli to poduche kupilam taka do prania do 90 stopn dla alergikow mam juz jedna taka i bede mogla je na zmiane prac. Na poduszke zamowie pokrowiec i na lozko tez a to dlatego ze u mnie ciazko z wietrzeniem poscieli tak porzadnie przez kilka godzin np zima zeby cale to dziadostwo wyginelo... Koldre kupilam antyroztoczowa ma podobno sklad utrudnuajacy namnazanie sie rozroczy i mozna ja prac w 60 stopniach...i jak bedzie dobrze to na koldre nie bede brala juz pokrowca. Postawilam na radykalne srodki bo cora caly czas na sterydach inhalatorem i chce je ograniczyc je jak tylko sie da. A jakie leki bierze Twoj alergik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ta woda z solą to nic nie pomagała, a z utlenioną nie próbowałam bo nawet nie mam w domu Podwójna nie strasz z tymi papugami:) kot się ciągle wydziera więc jestem przyzwyczajona, w razie czego na korytarz je wyniosę:) Masaya odnośnie maszynki do mielenia to ja nie mam i odkryłam, że kopytka kluski, kotlety ziemniaczane można i bez niej robić:) podwójna jak na w pół siedząco? nie zasnęłabym tak, muszę mieć płasko, też mi się zgaga nasilała jak się schylałam. Odkąd jem mniej to nie miałam zgagi i jest super, to już kilka ładnych dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Wy tu o faworkach,a ja dzis oponki robiłam. Moi domownicy mówią,że ich rozpieszczam:) Ale ja bardzo lubię w kochni przebywać, piec i gotować... to mnie wręcz odpręża i daje satysfakcje. A co do maszynki do mielenia to według przepisu na oponki, twaróg powinien być zmielony, ale ja z lenistwa pogniotłam go tłuczkiem do ziemniaczków i uważam,że było ok:) Jeśli chodzi o glukozę, to ja również dostałam już w laboratorium rozrobioną. 75g w jednym, plastikowym kubeczku wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
żeby nie było - miało być "w kuchni":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
mi normalnie na ból gardła w aptece sprzedali tabletki do ssania i aerozol nie wiem w czym problem... a glukoza była całkiem normalnym badaniem nie wiem czemu tak każdy to przeżywa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może dlatego że dla niektórych nie jest to "normalne" badanie. Mnie w poprzedniej ciąży zemdliło i wymiotowałam. Ludzie są różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×