Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

co do słodyczy to nie możecie się zaprzeć i poprostu ich nie kupować? ja tak mam, a jak nie kupię to nie mam ich w domu i nie jem:) dwa dni temu teściu przywiózł mi ptasie mleczko, byłam na niego aż zła bo odrazu otworzyłam i zjadłam w jeden wieczór jedną warstwę, a jakby go nie było to bym nie zjadła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Na stronie mojego szpitala znalazłam: Przyjęcie do porodu Niezbędne dokumenty: Dowód tożsamości (np. dowód osobisty, paszport). Karta przebiegu ciąży. Ważne ubezpieczenie. NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej). Niezbędne oryginały wyników badań z okresu ciąży: Grupa krwi i Rh z przeciwciałami odp***ościowymi. Morfologia i badanie moczu – z miesiąca poprzedzającego hospitalizację. Wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży. Inne istotne wyniki badań i/lub konsultacji np.: konsultacja okulistyczna, kardiologiczna, ortopedyczna itd. Do przyjęcia do porodu nie jest potrzebne skierowanie Trzy tygodnie przed planowanym terminem każda przyszła Mama powinna przygotować torbę z następującymi rzeczami: Dla siebie: wygodna nocna bielizna umożliwiająca karmienie piersią szlafrok, skarpetki, klapki, biustonosz do karmienia piersią, przybory toaletowe, w tym stosowany dotychczas preparat do higieny intymnej, dwa ręczniki ( kąpielowy i zwykły), ręczniki papierowe, woda mineralna niegazowana, rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu, paczka zwykłych podpasek. Dla Dziecka: ubranka na wyjście płyn do kąpieli niemowląt, opakowanie chusteczek nawilżających, dziesięć pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych, kocyk lub śpiworek, mały jasiek przydatny przy karmieniu piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słońce 4 tygodnie do tyłu, w sobotę zaczynam 24 tydzień, a ten kalkulator pokazuje wagę co cztery tygodnie i mam teraz taką wagę jak powinnam mieć w 20 tygodniu oczywiście według tego co on tam sobie wylicza to tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Od kiedy jestem na tej diecie już nie mam takiej zgagi, a nawet jak mnie dopadnie jest dużo mniej dokuczliwa, ale to moze być też wynikiem tego że mój brzuch jest nisko, jak leże to widac żebra a dopiero po pewnym odcinku odstaje brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważne ubezpieczenie? a w naszym kraju to nie jest tak że nawet jak nie ma się ubezpieczenia to gwarantują bezpłatny poród każdej kobiecie? czytałam gdzieś kiedyś takie coś a wyniki badań usg to co? ja mam wszystkie w kartę ciąży wpisane i osobną kartkę z połówkowego ze wszystkimi pomiarami, a co do reszty to się zgadzam, u mnie w szpitalu to samo chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońceeee
Paatka- biorę luteinę 3x2 szt., magnez 3x1 szt, biofer 2x1 - bo mi hemoglobina spadła, Prenatal, prenatal gripe, dumox 1000, rutinoscorbin. Masakra tyle tego jest- ale nic nie mogę odstawić. Ale popatrz, Ty piszesz że bierzesz nystatyne a mi kategorycznie zabronił osłony do antybiotyku- i znowu ilu lekarzy tyle opinii. Zaraz sprawdzę wózek bo jestem ciekawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno to tak samo jak u mnie z tą zgagą, tyle że ja sama sobie dietę wymyśliłam i jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Faktycznie masz tego multum. Ale ja tę nystatynę biorę dopochwowo, co drugi dzień, przeciwgrzybicznie, właśnie ze względu na ciało obce. Teraz już w sumie mam tych leków mniej. Bo magnez 3x2, luteine 2x1 i nystetyne 1 co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
A przepis na oponki polecam robię takie same, a moja mama robi na oko i tez super wychodza moze nawet lepsze:) Co do sera to dla mnie dużo lepsze są z serem nie mielonym, bo jest bardziej wyczuwalny, ale to same musicie spróbowac i ocenic:) ubezpieczenie faktycznie chyba nie jest potrzebne bo teraz sprawdzają po peselu, a z porodem bez ubezpieczenia to nie wiem jak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Massaya u mnie dziś też potworna mgła, ale zwlokłam się z łóżka rano, bo musiałam synka do przedszkola zawieźć. Teraz mogę zabrać się za porządki,bo 9 osób w domu przez 4 dni trochę mi do góry chatę rozniosło, zwłaszcza dwoje 3-latków. ----------------------- Trochę ostatnio się zmartwiłam, bo chyba się przeforsowałam i przez dwa dni miałam dosyć mocne bóle brzucha, coś jakby skurcze. Na szczecie wczoraj miałam wizytę u gina i wszystko jest dobrze, ponoć na 5+. Nic się nie otwiera i szyjka długa, ulżyło mi niesamowicie. Dostałam żelazo, no bo hemeglobinka trochę nieciekawa. A propo - Słoncee trzymaj się jakoś, jak jechałam do gina myślałam właśnie o Tobie, bałam się,że i u mnie szyjka się skraca. Na pewno jak trochę się po-oszczędzasz i poleżysz to się poprawi i będziesz jeszcze śmigać w III trymestrze. Paatka i Słoncee oczywiście nie życzę Wam tego... ale tak dla małego pocieszenia w tej sytuacji - moje koleżanki, którym groził wcześniejszy poród, urodziły grubo po terminie :) ---------------------- Goplana bardzo współczuję Ci problemów zdrowotnych synka, wiem co przeżywasz. Życzę Wam,aby badania w szpitalu wyszły pomyślnie. ------- Ach ta Wasza wstrętna zgaga! Ja nawet nie wiem co to jest? Nigdy jej nie miałam,ani w ciąży ani w ogóle. Pewnie przez moją dietę mnie to omija. Chociaż jedno mam z głowy :), ale jak piszecie o oponkach i faworkach to aż mnie skręca z zazdrości taką mam ochotę na słodkie :) Dziewczyny schudłam 1,5 kg, bilans - od początku ciąży przybyło mi 3 kg. Gin powiedział, że jest ok,wydaję mi się, że tylko brzuch rośnie a ja nie :) Joanna jak tam Twoja dietka?Dajesz radę? Zielona Oliwko nie chcę Cię martwić, ale w pierwszej ciąży wynik miałam po glukozie 142 i to już była cukrzyca ciążowa, ale Twój lekarz może mieć inne zadanie i nie martw się na zapas. -------------------------- Agnieszka Tobie chyba faktycznie hormony szaleją:) Nie rozumiem dlaczego psujesz atmosferę swoimi postami? ----------------------- Pisałyście jeszcze o opiece dla ojca po porodzie. U mnie było tak, że jak miałam cesarkę to proponowali mu opiekę bodaj tydzień, ale nie chciał, bo i tak miał urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie, że nigdy nie robiłam oponek? I nawet nigdy nie jadłam!!!! :-D Jak się to wykrawa? Wałkuje, potem szklanką i w środku kieliszkiem? A! I zawsze na oleju smażę faworki. Smalec lepszy? Dlaczego? A taki w kostkach z marketu może być? ________ Do szpitala idę z synkiem dopiero 27.11. Wcześniej nie można, bo młody jest po antybiotyku i wyniki badań mogą przeinaczone. ________ Dziewczyny... złośliwości ignorujemy, ignorujemy... :-) Bądźmy ponad to! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masaya jak zamówiłaś kilka rzeczy u jednego sprzedawcy tak żeby za przesyłkę zapłacić raz? bo nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, na stronie jest napisane że raz się płaci za przesyłkę, ale ostatnio jak kupiłam dwie rzeczy u jednej osoby to automatycznie naliczyło mi przesyłkę razy dwa i nie mogłam tego usunąć ani nie zapłacić, a teraz chce zamówić osiem rzeczy i nie chce płacić osiem razy za przesyłkę. Są jakieś na to sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianOla
Dzidziuś podziwiam, ja nie potrafię ogarnąć tak wielu tematów w jednym poście, musiałabym na raty pisać:) ------ Patka fajny ten wózek Bebetto Luca, my chyba kupimy Bebetto Pascal, ale Luca też jeszcze dokładnie sobie obejrzę:) ----- Dziś zamówiłam firanki do pokoju dla Małej, nosiałam się z tym już dwa tygodnie, bo nie mogłam się zdecydować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bałam się przyznać, ale ja też na oleju smażę:) smalec jest podobno lepszy, tak też radzą w internecie. Do takich rzeczy wydaje mi się że najlepiej jest sobie kupić fryturę i używać wielokrotnie, ale trzeba mieć dobry ogień na kuchence. A na samą myśl o smalcu mi źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Goplano oponki wykrawa sie dokładnie tak jak mówisz:) moja mama kiedyś "kulała" takie podłużne wałeczki, potem je dzieliła i zlepiała kółeczka, ale sposob ze szklanką jest zdecydowanie szybszy, wygodniejszy. A środki wycięte kieliszkiem rosną na małe, przepyszne pączusie:) Ja takie smakołyki smaże na oleju, nie zażyło mi się, żeby szczypał mnie w oczy z powdou zbyt wysokiej temperatury, ale to może dlatego,że nigdy nie smażyłam 200 sztuk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
"nie zdarzyło mi się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie też jakoś smalec nie pasi.. ;-) Nie ma brzydkiego zapachu przy smażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde tak szybko piszecie , że nie wiem co której odpisać. Ja też nie mam nc z wyprawki tylko te parę ciuchów z allegro. Nie mam kocyków ani łóżeczka, wózka, przyborów toaletowych no nic. Ale mam czas. teraz nie myślę o tym bo planujemy jeszcze remont więc na to bierzemy kredyt. Mam nadzieję że uda się przed zimą to zrobić, bo jak nie to dopiero wiosną. Także mąż powiedział, że wyprawka na razie na drugi plan schodzi. Któraś pisała o kalkulatorze, podeślijcie linka to i ja się sprawdzę.... aha mam jeszcze takie pytanie do Was z d... wyjęte: jaką suszarkę do włosów polecacie, bo chciałabym zakupić na prezent. Widziałam też na allegro takie z lokówką i różnymi końcówkami. Może mi któraś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziana Olu ostatnio rzadko się udzielam, próbuję utrzymać kontakt z Wami, przepraszam wiem, że takie długie posty trudno się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchowata ja ma szuszarkę Rowenta z końcówkami, jakby co plecam, dostałam ją chyba z 5 lat temu od rodziców jako prezent na święta bn. Używam ją dosyć często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidziuś - a możesz mi podac link z allegro który to model? Szukam właśnie na prezent urodzinowy i nie mam pojęcia która jest dobra. Aha - ja jak widzicie tez tak z doskoku piszę. Mąż mi zabrał laptopa w delegację i mam możliwość tylko z pracy pisać. A jak mam coś ważnego to nie mogę. Zresztą już mnie tu denerwują, ciekawe ile wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Dzidzuś Ja nie napisałam tego z żadną pretensją - nie tak to miałaś odebrać. Ja naprawdę podziwiam,że potrafisz ująć tak wiele wątków w jednej wypowiedzi. także to był taki "szacun" dla Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
dzidzius210 byłam miła cały czas, ale skoro Goplana aż tak przeżyła to, że dla mnie imię Bruno jest 'fuj' to zrobiła się taka atmosfera jaka zrobiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NadzianaOlu nie odebrałam tego jako pretensje, doskonale Cię zrozumiałam :) Tak chciałam się tylko wytłumaczyć :) Brzuchowata nie mogę znaleźć mojej suszarki na allegro, mój model to już chyba przeżytek, ale działa, mam coś podobnego jak aukcja nr 3695668662, tylko mam jeszcze dodatkową końcówkę do prostowania włosów. Te suszarki z lokówkami wyglądają też fajnie np 3653862681 tylko prawie 200 zł, ja bym się ucieszyła z takiego prezentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna6950- też poszukam takiej listy na stronie szpitala.. Na razie walczę z netem, strasznie dziś się rozłącza :/ słońceee- mi do antybiotyku nie dali osłonowego, ale żołądek okrutnie mi dokuczał i miałam problemy intymne, także zadzwoniłam do lekarki i poprosiłam o coś osłonowego. Już myślałam, że oszaleje, tak się źle czułam.. Po osłonie było lepiej.. dzidzius- wspaniale, że z Wami wszystko dobrze :) mimo tych przygód z gośćmi. heelenka- zawsze przed kupnem sprawdzam ile rzeczy mogę kupić, żeby zmieściło się w ramach jednej przesyłki. Sprawdź najpierw do ilu sztuk mieści się w jednej przesyłce kurierskiej. Potem kupowałam przedmioty, ale za każdym razem po kupieniu nie wybierałam sposobu dostawy, tylko takim przyciskiem w lewym dolnym rogu wracałam do zakupów. Jak kupiłam wszystko, to przy ostatniej rzeczy zaznaczałam wszystkie przedmioty, które kupiłam u tego sprzedawcy. I tak miałam np. 8 rzeczy zaznaczonych do których wybierałam jedną formę dostawy i płaciłam od razu. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, nie potrafię tak ładnie tego wytłumaczyć. Dziewczyny wiele osób smaży na oleju, tylko może ja tak od małego do tego smalcu jestem przyzwyczajona i czuję różnicę później w smaku :) i jak dobry smalec to nie śmierdzi przy smażeniu. Nie próbowałam na tych marketowych smalcach, więc nie wiem jak to jest. On jest często gorszej jakości. NadzianaOla- takie porcje to była norma jak jeszcze u babci mieszkaliśmy. Na 10 osób + jacyś goście te 200 pączków to był minimum :) E, mnie też zdarza się produkować hurtowo posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko, myślę, że to Ty przeżyłaś za bardzo to, że dziewczyny trzymały moja stronę i skrytykowały Ciebie. Tuż po tym przyczepiłaś się do kontrolowania dzieci, glukozy. Nie wspierasz ani nie radzisz. Twoje pełne złośliwości posty służą tylko temu, żeby kogoś obrazić, komuś dokopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka rozumiem - wyraziłaś swoje zdanie, ale wywnioskowałam, że Goplanie zrobiło się trochę przykro w jaki sposób to uczyniłaś. Jak to mówi mój 3 letni synek "Mamunia mam jepszy pomysł" - pisz po prostu mniej uszczypliwe posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońceeee
Helenko jak szukasz czegoś na alegro to sprawdzaj opcje przesyłki. Czasem jest tak że płacisz za każda kupioną rzecz osobno mimo że u jednego dostawcy. To mnie też denerwuje. Ostatnio chciałam kupić u jednej osoby 20 rzeczy i koszt tego mnie przeraził, więc dałam sobie spokój. Najlepiej wybrać przesyłkę kurierską i sprawdzić ile maksymalnie szt może być w jednej paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońceeee
Dzidziuś Masaya podziwiam Was za te dłupie wypowiedzi- ja tak nie potrafię wszystkiego ogarnąć jak Wy:) chociaz bardzo bym chciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×