Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Cześć dziewczyny ! Ilonek dziewczyny mają rację porozmawiaj z Nim i nie przekreślaj ! PRZYTULAM MOCNO !!! a mój Kuba wczoraj zaczął latać mocno rączkami ku głowy myślałam, że to jakiś skok a dzisiaj zobaczyłam , że płaty z głowy u Niego odpadają i to właśnie jego swędzi !!! więc od razu oliwką i trochę poczesałam a teraz musiałam czapkę założyć i dopiero zasnął. Kochane mam pytanie do dziewczyn które chrzczą chłopczyków i chrzciny planują pod koniec sierpnia początek września - jak ubieracie swoich maluchów ?! I co z tą grupą na FB ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esmi ja prawdopodobnie 11 pazdziernika ubieram sweterek pod niego body biale z kolnierzykiem i spodenki dżiny lub takie granatowe z hm mi jakos nie leza te garniturki chociaz powiem ze dzieci uroczo w nichh wygladaja:). zobacze jeszcze pod koniec sierpnia co z tych do chrzcin w coccodrillo bedzie. wczoraj bylam u gina na usg juz teggo nacieku nie widac teraz to wg mojego uznania za 3 tyg chyba ze cos bedzie mnie martwic:). czy wasze dzieci maja zacisniete piąstki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :* Nie jestem abstynentką, ale całą ciążę i te dwa miesiące po porodzie nic nie piłam. Na dodatek przez te nerwy palić zaczęłam, a rzuciłam jak tylko dowiedziałam się o ciąży i taka byłam z siebie dumna. Jego nie miało co przerosnąć bo o dziecku marzył i wręcz przepada za nią. Zresztą trafił nam się prawdziwy skarb, który praktyczznie przesypia całe noce, a i w dzień nie sprawia większych problemów. Nie umie jak normalny człowiek pobalować i następnego dnia się ogarnąć tylko poprawia się do skutku, więc już nie raz mówiłam, nie służy nie pij. Po chrzcinach wziął wolne z pracy, żeby spędzić z nami czas i spędził zalany na kanapie. Różne mam myśli naprawdę, bo strasznie czekałam na Polę, dwie pierwsze ciąże poroniłam, bałam się, że nigdy nie będę miała dzieci. A tu jest śliczna i zdrowa i zamiast się nią cieszyć cztery dni ręce mi się trzęsą z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek to przerażające tak jak piszesz zdrowy człowiek nie pije tyle dni... to wyglada bardzo poważnie :( przykro mi że przez to przechodzisz dopiero co urodzil się Wam maluszek i zamiast się tym cieszyc to przechodzisz takie piekło :( Musisz być stanowcza i silna dobrze że w razie czego dasz sobie rade finansowo to bardzo dużo i daje poczucie bezpieczeństwa... ale tak jak aaaj pisze warto jeszcze powalczyć tylko trzeba wyciągnąć ciężkie działa bo inaczej do niego nic nie dotrze. Dziewczyny dajcie mi jakieś pomysły jak zorganizować czas 13 latce bo przyjechała do mnie chrzesnica na tydzień i nie chce zeby sie tu wynudzila ;) basen kino wesołe miasteczko co jeszcze? Hmm liczę na Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy waszym dzieciaczkom yez sie ulewa. Moja ulewa raz mniej raz wiecej ale prawie po kazdym karmieniu. Zazynam sie martwic ze to refluks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik co do BECIKOWEGO to tyle zachodu, że cho cho. Trzeba jechać na BEMA 89D do biura świadczeń i pobrać pliki do BECIKOWEGO. Najlepiej jechać do US po zaświadczenia o dochodach za rok 2012 ( obojga rodziców ) , zaświadczenie od lekarza ( UWAGA ! Jeżeli zmieniałyście lekarzy w czasie ciąży trzeba także od wszystkich poprosić o zaświadczenia u mnie pierwszy trymestr jeden lekarz a dwa kolejne inny lekarz czyli dwa zaświadczenia, akt urodzenia, nr konta bankowego i dowód osobisty wnioskodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu kafe nie działa AAAJ też nie jestem zwolenniczką rozwodów, ale człowiek z nerwów myśli o różnych rzeczach. Nam też układa się wspaniale... do każdej kolejnej imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj karmiłam Polę 6 razy, średnio co 3 godz, zjadała po 120-130 ml na raz, zobaczymy jak będzie dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek po pierwsze szczera rozmowa jak bedzie trzezwy, przedstaw mu swoj punkt widzenia i posluchaj co on ma do powiedzenia. Wiem ze faceci sie ciesza na dziecko tyle ze czasem bardzo dobrze ukrywaja strach ze sobie nie poradza a tego nie pokaza bo dla nich to wstydliwe przyznac sie ze z czyms sobie nie radza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAJ wiem, że Asik Milenka też często ulewa. Moja mała na szczęście nie, ale zawsze wolała jeść mniej a częściej, może to dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia coccodrillo to mój ulubiony sklep z ciuszkami :) Kupuję jeszcze w 5 10 15. Ale w coccodrillo lepsze nic się z ubrankami nie dziej po praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatko dieta owocowo-warzywna ;) ogólnie trwa 6 tygodni ale zrobiłam 3 tygodnie a teraz chce zrobić 4 tygodnie ;) ale do Niej trzeba się przygotować psychicznie do niej i fizycznie ... :) ------------------- Dziewczyny co proponujecie coś na obiad ?! nie mam pomysłów ............................ :( może rosół ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, asik wysyłam na poczte te gniazdo. ?Ilonek to wygląda bardzo poważnie... boże ja bym też takiej sytuacji napewno nie wytrzymała, musisz być stanowcza, mąż napewno jest dobrym człowiekiem i Was kocha, a to po prostu uzależnienie i może powinien sie gdzieś zgłosić, obawiam sie ze jak odejdziesz do mamy on zacznie pić na potęgę, bedzie gorzej, moze z nim porozmawiaj, ze go wspierasz ale musi zacząc coś z tym robić.Zamówiłam bujak, ciekawe czy maly bedzie w nim siedział. Od wczoraj ćwicze, cwiczenia na uda posladki i brzuch, taki trening około 1h trwa.AAAJ moj nie ulewa, tylko jak za duzo mleka wypije to chluśnie, ale to przez jego obżarstwo niestety bo on ciągle by chciał pić mleko, ale wydaje mi sie ze na tym etapie to nic złego, dużo dzieci ulewa, taki ten układ jeszcze niedojrzały więc, ale mozesz porozmawiać z pediatrą, kolezance mala ulewała tak, ze nosem jej szło, i to był refluks, zagęszczała syropem mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
AAAJ moja ulewa juz coraz mniej raz wogole raz mocno zalezy od dnia i ile zje , to normalne jesli dobrze przybiera , moi tesciowe wrecz mowia ze jak dziecko ulewa znaczy ze ma zdrowy brzuszek :D heh Ilonek jak tu ktoras dziewczyna napisala jesli pije kilka dni i ma takie ciagi to hmm nie jest to normlane racja ps a ty nie pal i wyrzuc te fajki daleko !! Agata a jak tym gniazdem sie obsluguje glowe tam wkladasz kurde jak to uplesc heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Aaj mój maluch ulewał bardzo dużo,chlustało z niego,że hej. najwięcej w okolicach 6-9tyhodnia, teraz ma skończone 10 i widać wielka różnicę,zdarza sie to rzadko,przewaznie jak za bardzo się obje.ogólnie je bardzo łapczywie,ale nawet mieliśmy usg brzuszka i nic nie wykazało i jak widać samo przechodzi. -mamoK ja tez nie chce tych ubranek na chrzest,takie na sile robienie z dzieciaka dorosłego.ja mam juz body z kołnierzykiem,teraz szukam spodenek,dżinsy mam ale chcialam cos jasnego blekitne jakieś albo beżowe . - podobno zaciśnięte piąstki to najczęstszy powód kiedy mamy udają sie do neurologa,czytalam ostatnio o tym.moj ma zaciśnięte,ale nie zawsze.wazne jest to czy czasami je rozluźnia,czy wkłada je do buzi,czy podczas snu są otwarte,jeśli tak to nie ma sie czym martwic,ostatnio właśnie na ten temat wypowiadała sie Pani neurolog.mnie martwi,ze nie siega po zabawki,ale to tez juz czytalam pawla zawitkowskiego,ze jeszcze mamy czas.a nasze maluchy w podobnym nieco wieku:-) -brzuchatka my na obiad idziemy dzis w miasto:-) umowilam sie z koleżankami w galerii i tam sobie zjemy,galerianki hehe -dziewczyny czy przy pierwszym okresie po ciąży tak okropnie boli brzuch?mnie boli szczególnie prawa strona, a martwi mnie trochę to,ze wcześniej tak nie mialam a nasila aie bol przy kaszlu i kichaniu:-( to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Ilonek przykra sprawa... ja mieszkam z tata ktory po smierci mamy sobie tak'baluje' po trzy dni i strasznie mnie to wkurza... dlatego gdybym takiego jeszcze meza miala to bym chyba sie zalamala. Znam pary ktore byly juz na granicy i skladali wnioski o rozwod a dzisiaj sa bardzo szczesliwym malzenstwem... tez chodzilo o alkohol takze licze ze i u was sie ulozy!! Ja od porodu jestem na diecie ale czasem pozwalam sobie na cos slodkiego lub niezdrowego:-) ale kg leca pomalu. Jutro napije sie reedsa:-P Oczekujaca odezwij sie:-) i mamo3 !! Moj wklada piastki do buzi caly czas i coraz czesciej sie usmiecha:-) czytalam ze dzieci urodzone 2 tyg przed terminem skoki rozwojowe maja 2 tyg pozniej i na odwrot... moj juz wczoraj skonczyl 9 tyg czas leci, nie mozemy sie doczekac z m jak juz bedzis biegal:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
żniwa są oczekujaca pewnie ma duzo pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ile już napisałyscie. nie nadążam czytac:) jesli chodzi o moje wyobrazania to zgadza się wygląd asik, mamyK i kasi Inaczej wyobrażałam sobie ewinkę i agate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej -mnie boli bok brzucha też przy kichaniu, nie mogę zaczerpnąć powietrza? co to jest to nie wiem:( -esmi- ja nie mam żadnych komputerowych kont:) więc odpadam -ubranko-jeszcze brak-ale będzie "normalne" czyli bez muszek itp.mój nie lubi nawet czapek i lubi być na luzno ubrany Ilonek- ja jestem po rozwodzie i sobie bardzo chwalę:) inne życie inny mąż, uciekaj kobieto, bo wpadniesz w depresję.Najgorzej,że łączy was dziecko, mnie to ominęło na całe szczęście z ex "menszem". Prawdziwego męża mam teraz i Ty też sobie znajdziesz.Nie ma się co męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
asik ona to zaplotła na pieluszce flanelowej, bandazem elastycznym ale nie wiem dokladnie jak bo w tym czasie moj sie darl i nie widziałam. Co do piąstek, to ewinka ma racje, moj podczas zabawy i spania ma rozluznione ręce ale mimo wszystko jak sie denerwuje czy pije mleko ma czasem zacisnięte i to jest podobno niepokojące, podobno dziecko w tym wieku powinno wypuszczac kciuk. do buzi wkłada obie ręce na zmiane, ogolnie jest wesoly i spokojny, malo placze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 ona tutaj sie z toba nie zgodze najprosciej wziac rozwod ale co to da twoj przypadek wyszedl ci na dobre, ale widac u ilonka ze ona kocha strasznie meza poprostu maja kryzys znalezli sie na zakrecie. Ilonek sama mowila ze jej maz jest kochany , on ma poprostu problem i warto mu pomoc Tak jak napisalam jesli jest milosc miedzy obojgiem warto walczyc a nie od razu sie poddawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
AAJ- u nas też była miłość. Każda miłość jest inna. Tamta była fałszywa.Jeśli ktoś krzywdzi żonę to jej nie kocha! i nie usprawiedliwia go nic!!!! nawet alkohol. Każdy ma swój rozum i żyje tak jak chce...trzeba kochać siebie...a nie m , który krzywdzi Ja w tamtym czasie przestałam siebie kochać, bo wierzyłam w słowa ex i jego mamusi, że jestem taka i owaka.A oni mieli kompleksy i chcieli mnie zgnoić. Wiem co mówię, i rozumiem Cię Ilonek. Nie daj się i kochaj siebie i szanuj swoje życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
AAAJ problem alkoholowy to najwieksze gówno jakie istnieje uwierz i zawsze cierpi zona i dzieci bo pseudo zmiany sa do nastepnego razu ... tyle ze alkoholik nigdy nie powie ze jest chory bo przeciez "kazdemu zdarza sie wypic". kiedys na psychiatrii pani dr powiedzial ze alkoholicy to najbardziej niewdzeczna grupa do leczenia bo zazwyczaj sie nie zmieniaja ... Esmi ja mam szyblki obiad pulpety :D wrzucam na wode z kostką miesną kulki pozniej koncentrat smietana koperek i zageszczam mąka i juz szybki obiad a ja lubie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 ona i asik ja rozumiem wszystko i wasze zdanie i moje, nie ma co dyskutowac choroba alkoholowa jest straszna i odbija sie mocno na rodzinie wiem bo moj wujek jest alkoholikiem nie pijacym juz 20 lat i wiem jak z nim bylo ale ciotka zostala przy nim i pomogla mu mimo ze bylo ciezko dzis sa wrecz idealnym malzenstwem ale wiem tez ze nie kazdy potrafi sie zmienic. Ale wiem tez na przykladzie wujka ze idzie z tego wyjsc i idzie jeszcze byc szczesliwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek musicie na spokojnie pogadać,powiedz mu co ci leży na serce,mam nadzieję że wszystko wam się ułoży i będziecie szczęśliwi jak kiedyś:-) Flavia to wpisalam się w wyobrażenia:-)ją myślałam że masz włosy brązowe,ewentualnie jakieś jasne pasemka. Moja mało ulewa i rzadko tylko jak ją za szybko podniose. Też często wpycha piastki do buzi i ssie,a smoczka nie chce ssac. A mam pytanie bo tydzień temu 5300 ważyła a dziś 5100 mam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Justi2
Mój synek też zaciska piąstki ale tylko jak jest niespokojny. Co do okresu to po urodzeniu córki wrócił mi dopiero jak miała pół roku i był o wiele mniej bolesny niż przed ciążą. Teraz jeszcze nie dostałam i karmię nadal tylko piersią. To jakiś dziwny ból co piszecie dziewczyny. A Ty Ewinka karmisz tylko piersią? To szybko dostałaś okres. Może to dlatego, że już jest dłuższa przerwa od karmienia w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
kasiu a czemu straciła na wadze twoja malutka? ja nie wiem czy tak moze byc, powiedz o tym lekarzowi. mój teraz ma ok 7 kg i ma już 70cm wzrostu. jest prawie na cały wózek. mój mąz po narodzinach synka tak stawiał że prawie co weekend pił a ja w nocy musiałam brac małego do łazienki ze sobą. Ale odbyłam z nim poważną rozmowe, potrząsnęłam mozna powiedziec i ocknął się. Ogólnie on pije od święta jesli chodzi o wódkę, piwo czasem 1 czasem 2 dziennie a czesem wcale, ale on piwem się nie upija. Poproastu wtedy był tak wystraszony tą nowa sytuacją ze nie mógł się odnalezc. Teraz duzo więcej robi przy małym, ogólnie zauwazyłam ze mają coraz lepszy kontakt. zawsze rano jak mąz wstaje do pracy to mały akurat się budzi, pogugają sobie,m go wycałuje i dopiero jedzie, a synek tylko tate zobaczy to usmiech od ucha do ucha. Krystianek rzadko ulewa, beka porządnie. piąstki rozluznia do spania tak jak piszecie, czasem ma zamkniete a czasem luzne, różnie. ale do buzki rzadko bierze. my na chrzest mamy białe spodnie, koszule, kamizelkę, mały krawacik i czapeczkę do przerobienia bo jest za duża, zobacze jaka będzie pogoda jak zimno to pod spód idzie body na długi, jak ciepło to tylko na ramiączka. żałuje ze to nie koszulobody ale w sumie na ten 1 raz juz nie będe dokupowac. na przepranie kupiłam białe body z narysowanym niebieskim krawatem i kieszonkami takie rysunki. mam jeszcze body niebieskkie w krateczke z kołnierzem zobacze co mu wezmę. wczoraj byłam na zakupach i wydałam 400zł w sumie to nie wiem na co bo kupiłam małemu kilka body nowych i kilka pajaców w ciuszku, sobie 2 bluzki w ciuszku i męzowi bluzkę na promocji, mleko dla małego, troche slodyczy, mrożonki, karmę dla psów. no szok takie drogie wszystko. ja to uwazam że jestem gruba, cięzko mi z tym bo chce byc szczupła ale nie moge się zabrac. najgorsze sa u mnie nogi niestety, jesli chodzi o brzuch to jest ok. u mnie dziś maluch spał od 8.30 do 6 rano z jedną pobudną na karmienie o 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
kasia a byla wazona w ubraniu pampersie na pie;uszce tetrowe itp? pewnie waga byla niewytarowana wątpie ze stracila z masy obstawiam to co napisalam niewytarowana waga ostatnio i pampers czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×