Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość katherina90
dziewczyny ja teraz żałuje że nie pytałam ostatnio lekarki o płeć.. Byłam w 13 tyg i z góry przyjełam że nic nie bedzie widać a ona tez wcale o tym nic nie mówiła.. No i obojetne mi to czy chłopiec czy dziewczynka bo to pierwsze dziecko i na nim sie pewnie nie skończy ale teraz jak już tak wy wiecie to też bym chciała wiedzieć:) Co do mnie to ciezko okreslic ze współżycia płeć bo z tego co pamiętam było i przed i w trakcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Dziewczyny a jak powiedzialyscie swojemu pracodawcy o ciazy? Ja szefowej jeszcze nic nie powiedzialam bo tak sie boje ze mnie zwolni.. :-( mam umowe zlecenie.. W maju jedna dziewczyna poszla na l4 bo zaszla tylko ze ona miala umowe o prace a w sierpniu druga z tym ze ta sie przyznala w 6 miesiacu ze jest w ciazy.. Co prawda jej nie zwolnili ale sie wkurzyli a teraz ja.. Nie wiem co zrobic.. Tym bardziej ze umowe mialam do konca roku i nie mam jeszcze nowej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Dziewczyny a jak powiedzialyscie swojemu pracodawcy o ciazy? Ja szefowej jeszcze nic nie powiedzialam bo tak sie boje ze mnie zwolni.. :-( mam umowe zlecenie.. W maju jedna dziewczyna poszla na l4 bo zaszla tylko ze ona miala umowe o prace a w sierpniu druga z tym ze ta sie przyznala w 6 miesiacu ze jest w ciazy.. Co prawda jej nie zwolnili ale sie wkurzyli a teraz ja.. Nie wiem co zrobic.. Tym bardziej ze umowe mialam do konca roku i nie mam jeszcze nowej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Dziewczyny a jak powiedzialyscie swojemu pracodawcy o ciazy? Ja szefowej jeszcze nic nie powiedzialam bo tak sie boje ze mnie zwolni.. :-( mam umowe zlecenie.. W maju jedna dziewczyna poszla na l4 bo zaszla tylko ze ona miala umowe o prace a w sierpniu druga z tym ze ta sie przyznala w 6 miesiacu ze jest w ciazy.. Co prawda jej nie zwolnili ale sie wkurzyli a teraz ja.. Nie wiem co zrobic.. Tym bardziej ze umowe mialam do konca roku i nie mam jeszcze nowej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Checky brown zaczekaj jeszcze aż dostaniesz umowę wtedy bym powiedziała, albo i nie tylko bym męża wysłała tam żeby doręczył zwolnienie jeśli dostaniesz. a wogóle to naciskaj ich na umowę bo jest już 9 stycznia i powiedz że chcesz wiedzieć na czym stoisz i na jak długo bedzie kolejna umowa. oni przecież powinni ci juz dawno ją dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Tylko ze to jest umowa zlecenie a nie o prace.. W takiej umowie moga mnie zwolnic z dnia na dzien.. Tylko nie wiem jak to jest w ciazy.. Zaczelam dzis 12 tydzien jeszcze nic nie widac ale nie wiem kiedy zaczne "rosnac".. A po drugie musza znalezc kogos na moje zastepstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam!!! cheeky brown niestety umowa zlecenie Cię w ogóle nie chroni z żaden sposób (tak przynajmniej mi sie wydaje) . trzeba liczyc na dobrą wole szefa czy moze cie zatrudni na etat.. choc widząc jego postępowanie (z tym ze od nowego roku nie masz nowej umowy) sądze ze jest to typowy prywaciaż czyli mało dać dużo oczekiwać w zamian:/ z tego co czytałam gdzieś w necie to przy umowie na czas określony (ja taką mam) należy powiadomic pracodawce do końca 12tyg a jak jest w twoim przypadku to trudno powiedziec. Jak tam sie czujecie dziewuszki??? Ja jak zwykle super aż mi to dziwne:) Katherina ja na usg pytałam o płeć to mi pan doktor powiedział ze mi nie powie bo nie jest na 100% pewny a nie będzie zgadywał i wprowadzał mnie w błąd:) w pierwszej ciąży usłyszałam dokładnie ten samy tekst:) Eniek ja na twoim miejscu powiedziałabym o boleściach na wizycie może to być związane z powiększaniem sie macicy ale zabytac ne zaszkodzi:) Salvaje gratuluje synka:) dziadziuś sie pewnie ucieszy bo jak mówią dopiero przy wnuku jest 100% dziadkiem haha witam nie mamy!!!:) Kobitki jakie witaminy bierzecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale kiedys słyszłam cos o okresie ochronnym że nie mozna zwolnic kobiety w ciąży po 3 miesiącu chyba. a jak to z umową zlecenie to nie wiem... musisz poszperać na internecie. ale zapytaj ich o umowę kiedy ci dadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
podzielam zdanie Lucy co do umowy. Dziewczyny wiem że pewnie za bardzo wybiegam w przyszłość ale ostatnio wyjątkowo stresuje mnie kwestia porodu i jeszcze na dodatek nie mogę się z moim dogadać na ten temat. Wiem juz ze bede miala cc wiec pewnie jeszcze w czerwcu nie wiem natomiast gdzie sie na nie zdecydować .. Mam do wyboru miasto gdzie jestem zameldowana i gdzie mam mame i siostry do pomocy oraz sporo znajomych położnych na tamtym oddziale i miasto gdzie teraz praktycznie mieszkam. Tu nikogo nie znam, nie wiem jak jest na tym oddziale, no i jedyna bliska osoba która tu ze mną będzie to mój narzeczony... Mama namawia mnie żebym przyjechała do rodzinnego miasta, straszy że samej będzie mi ciężko.. Na dobrą sprawe wiem że łatwo nie będzie bo nigdy nie mialam doczynienia z noworodkiem.. Mój natomiast się obraża jak o tym wspomnę.. No i jestem w kropce. Sama nie wiem czego chce ale z drugiej strony tak sie boje że zostaniemy we dwoje i nie dość że jeszcze nie bedziemy sobie w niczym radzić to jeszcze beda ciagle awantury..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butyproboszcza
tyle lipcowych mamusiek a na sierpień żadnej? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Tylko ze w mojej umowie mam skladki na ubezpieczenie.. Nie wiem czy ma to jakis zwiazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem mama z pazdziernika wiec swiezo po porodzie. ja powiedzialam rodzinie ze w pierwszym miesiacu ma nikt glowy nam nie zawracac, maz wzial wolne 3 tygodnie. i razem dalismy rade, oswoilismy sie z malenstwem a ono z nami. to byl nalepszy miesiac w moim zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katherina ciężko coś poradzić w twojej sytuacji . Ja bym wybrała szpital w których mam znanych pracowników po cc wiem że dziewczyny po cc są obolałe w miejscu nacięcia i potrzebują pomocy napewno przy kąpaniu malucha z tego co kojarze nie powinno sie też jakiś ogromnych ciężarów dzwigać jak np wynoszenie wózka z dzieckiem na podwórko , jak wanienka z wodą , bo jakby nie patrzeć cc to operacyjny zabieg... jeżeli narzeczony pracuej to ciężko mu bedzie we większości rzeczy c***omagać moze przedstaw mu takie argumenty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katherina ja bym na twoim miejscu wybrała pomoc mamy i siosty i pozatym położne znajome przy i po porodzie są podobno najwazniejsze, To tez moje piersze dziecko i ja i mąż jesteśmy zieloni co i jak ,... ale mam rodziców blisko i mama na pewno codziennie bedzie przychodzic przez pewien czas, bo sama bym sie załamała. powiedz narzeczonemu że możemu łatwo teraz tak mówić ale jak dziecko już bedzie u was w domku to on ręce rozłozy i popatrzy na ciebie że ty jako mama masz wszystko już wiedzieć i umieć a tobie samej bedzie ciężko i i tak bedziesz z mamą na telefonie wisiała non stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheeky brown kurcze nie wiem jak z tymi składkami bo chyba na normalnej umowie zlecenie nie opłacaja ci składek ale moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Tak ale ja mam odprowadzane skladki na umowie zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheeky brown niestety nic Cie nie chroni, moga Cie zwolnic kiedy chca i chyba nawet macierzynskiego nie bedziesz miala z tego co sie orientuje. Lucy wlasnie jak ktos sie boi zwolnienia to informuje pracodawce po 12 tyg bo wtedy juz pracodawca nie moze zwolnic i kobieta jest chroniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniekkk
Ja chyba będę miała termin na 1 sierpnia, ale kiedy maluch wyjdzie to nie wiadomo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
no właśnie tego się boje, że potem poprostu sobie nie poradzimy. A na dodatek myśl że zostane w szpitalu skazana tylko na siebie i chłopa 24 godz po cesarce mnie przeraża... Jak się trafią jakieś zołzy na dyżurze to nic nie pomogą i się tylko wpędze w depresje poporodową.. A potem niby mamy byc razem w domu ale i tak nie wiem czy damy rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
A czy w umowie zlecenie tez ta ochrona od 3 miesiaca przysluguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto zdawać sobie sprawę, że to, czy kobieta będzie miała prawo pobierać zasiłek chorobowy jest zależne od tego, czy odprowadza składki. W przypadku umowy zlecenia najczęściej jest to kwestia rozwiązywana indywidualnie przez zleceniobiorcę – zleceniodawca rzadko odprowadza jakiekolwiek składki zdrowotne na rzecz pracownika. Kobiecie w ciąży pracującej na umowę zlecenie, jeśli w czasie trwania ciąży owa umowa wygaśnie, nie przysługuje zasiłek macierzyński. Oczywistą kwestią jest także brak urlopu macierzyńskiego i wychowawczego – te przywileje związane są tylko i wyłącznie z umową o pracę. przeczytane ... poszperaj na necie moze znajdziesz cos ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto zdawać sobie sprawę, że to, czy kobieta będzie miała prawo pobierać zasiłek chorobowy jest zależne od tego, czy odprowadza składki. W przypadku umowy zlecenia najczęściej jest to kwestia rozwiązywana indywidualnie przez zleceniobiorcę – zleceniodawca rzadko odprowadza jakiekolwiek składki zdrowotne na rzecz pracownika. Kobiecie w ciąży pracującej na umowę zlecenie, jeśli w czasie trwania ciąży owa umowa wygaśnie, nie przysługuje zasiłek macierzyński. Oczywistą kwestią jest także brak urlopu macierzyńskiego i wychowawczego – te przywileje związane są tylko i wyłącznie z umową o pracę. przeczytane... poszukaj w necie czegos moze cos znajdziesz ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Szperalam i wiem ze jesli w dniu porodu bede miec wazna umowe na ktorej bede na l4 to przysluguje mi macierzynski itd bo ja mimo ze mam umowe zlecenie to mam odprowadzane skladni chorobowe i emerytalne ( najnizsze), normalnie chodze do lekarza i nie place przeciez. Tylko nie moge znalezc informacji o tym czy od 3 miesiaca chroni mnie ustawa ze nie moga mnie zwolnic.. Bo jesli mnie nie zwolnia z dobrej woli lub nie beda mogli to i dadza wczesniej umowe to przysluguje mi to wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoWa2
witam mamuski;) chwile mnie nie bylo i mialam troche do czytani.... Eniek ja mam podobnie jak ty klujace mocne bole z tym ze po prawej stronie. najbardziej mi dokuczaja jak chodze wstaje jak zakladam spodnie. Pytalam o to na wizycie, zostalam dpkladnie zbadana i wyszlo na to ze to wiezadla macicy... hmmmm no nie wiem czy to to w sumie to juz wymyslilam ze mnie wyrostek robaczkowy boli! Cheeky z tego co wiem zlecenie w ciazy nic ci nie daje, nie broni cie przed zwolnieniem zawsze mozesz zadzwonic do pip i zapytac tam na wszystkie pytania ci odpowiedza ja tak czasem robie i przynajmniej mam wiadomosci z pewnego zrodla. Zadzwon i popytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie;)ja wlasnie bylam dzis u lekarza;)wszystko jest ok balam sie bo pobolewal mnie brzuch jak na @ ale zbadal mnie zrobil usg i wszystko jest oki;)także ciesze sie bardzo:) dodatkowo dowiedzialam sie ze prawdopodobnie będzie dziewczynka;)lekarz mówil ze na pewno bo ladnie to widać ale ja wole nie wierzyc do końca bo to roznie moze byc;)czyli moze będzie Wiktoria...;)maz sie ucieszyl;)dostalam skierowanie na usg polowkowe juz na 17 lutego,no nie wierze ze to tak szybko sie dzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoWa2
tyle sie opisalam i zjadlo mi post;( to jeszcze raz ale w skrocie. Eniek ja mam takie mocne klucia ale po prawej stronie. gin zbadala mnie dokladnie i stwierdzila ze to wiezadla macicy i ze niedlugo jak macica podrosnie przejdzie. cheeky wydaje mi sie ze umowa na zlecenie nie chroni przed zwolnieniem w ciazy. Sprobuj zadzwonic do pipu ja tak czesto robie jak mam jakies problemy z praca. odpowiedza ci na wszystkie pytania i bedziesz miala info z pewnego zrodla. pracodawce pogon o umowe bedziesz wiedziala na czy stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×