Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Madźź co zajadamy dobrego lub niedobrego? No cóż ja właśnie skązylam jeśc pizze :P to chybado najzdrowszych nie należy(ale jeden + pizze zrobiłam sama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Laurka
czesc, u mnie leci juz 14 tydzien, czuje sie o wiele lepiej niz w pierwszym trymestrze, kiedy to przez dwa tygodnie meczylam sie non stop. nie moglam jesc, pic, nawet spac, tak mnie mdlosci meczyly. teraz przeszly :) Brzuszka jeszcze nie widac, chociaz jak cos zjem to jest wydety.......ale mysle, ze teraz zacznie ostro rosnac :) i zaczna sie problemy z ciuchami, dotychczas chodze we wszystkich ciuchach bez problemow. JA witamin zadnych nie biore, jedynie kwas foliowy, ale ten juz tez chyba powinnam odstawic...jak to jest u Was? bierzecie jeszcze???? Ja mam nastepna wizyte dopiero w polowie lutego, wiec do tego czasu chyba bede brac, co? Moja gin na nieszczescie wyladowala w szpitalu i czeka mnie wizyta u kogos nowego... badania prenatalne za mna, tzn.usg i badanie z krwii, jeszcze jedno z krwii przede mna, a potem czekam na wyniki. Oby bylo wszystko ok..... Pozdrawiam Was, Laurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz kazal brac kwas i witaminy, takze ja biore caly czas i nic mi nie wspominal zeby przestac brac, a tez jestem w 14 tc. Najlepiej zapytaj lekarke o witaminy i kwas, ja biore witaminy femibion (zalecil mi je lekarz sa drogie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
dziewczyny wlasnie wrocilam z apteki i kupilam witaminki Vita-Miner Prenatal+Dha X 30 Tabl+30 Kaps za 18 zl ma wszystkie potrzebne witaminy + omega 3. Mysle ze to dobry zakup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurka teoretycznie od 12 tyg powinno sie przyjmować jeszcze jakieś witaminy ja kwasu juz nie biore bo witaminy które biore juz w sobie go zawieraja:) a brzuszek tez juz mam:) jakies 2,5tyg temu musiałam zmienic spodnie normalne na ciążowe ale tłumacze sobie że to przez to że po pierwszej ciązy jestem podatna na rozciąganie i dlatego szybciej rosne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
u mnie 15 tydzien i brzucho jest juz spory w porownaniu przed ciaza gdy zakladam np moje ulubione dzinsy to nie zapinam juz guzikow bo sie nie da haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od poczatku roku biore vita-miner prenatal. nie biore juz kwasu foliowego,bo jest w tych witaminach. mam wrazenie,ze od kiedy je lykam to lepiej sie czuje, mam wiecej energii co do jedzenia, staram sie gotowac sama, nie robic dan z proszku, bo boli mnie od nich pozniej brzuch... raz skusilam sie na mcdonalda i chyba wiecej juz tego nie zrobie bo caly wieczor czulam jak powietrze mi w brzuchu sie robi..wiec sobie chyba odpuszcze. jak mam ochote na jakiegos fast fooda to robimy sami, jest teraz troche czasu na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
dziewczyny co do tego preparatu witaminowego Vita-miner prenatal+dha x 30 tabl+30 kaps to sa same pozytywne opinie dobry i w bardzo niskiej cenie ;) takze zamiast wzdawac nie wiadomo ile pieniedzy warto sie zastanowic nad nim zastanowic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
u mnie brzuszka jeszcze nie widać, choć jak dobrze pojem to jest jakby wydęty :) ale w spodnie i inne rzeczy nadal wchodzę, dopinam się, za to po domu chodze tylko w dresach, wygodniej. pytanie: czy wam zaczęly krwawic dziąsła? nie wiem co się dzieje, ale od kilku dni podczas mycia mam na szczoteczce krew. czy to jest spowodowane ciążą czy mam iśc do lek/stomatologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
wiesz co ja wlasciwie to tez zauwazylam ze mi krwawia dziasla i wycztalam aby myc zeby jak najdelikatniejsza szczoteczka powinno pomoc .... a jak nie to do stomatologa marsz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez troszke krwawia,ale to podobno od ciazy, ze inne krazenie itp i niby po ciazy powinno minac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak od ciązy mogą krwawic dziąsła ja myłam delikatną szczoteczką i pastą elmex albo sensodyna nie pamiętam teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
tak ,to normalne w ciąży,zwłaszcza w 3 miesiącu- hormony robią swoje.Dziąsła są silniej ukrwione,są też bardziej kruche.Polecam zieloną pastę Elmex i miękką szczoteczkę :) baby a co do jedzenia wcinałabym albo pizzę,albo zapiekankę albo panini z szynką.Coś co jest maxymalnie chrupiące. Oczywiście hamuje się z tym ale uwazam ze prawie nic nam nie zaszkodzi w małych ilościach niezbyt często.O i banany jadłabym na okrągło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj strasznie mnie wymiotuje na jedzenie patrzeć nie mogę i co tu jeść w takiej sytuacji?? Jedynie co niezdrowego jem to kfc bo są tak kurczaczki tylko takie mięsko mogę jest.. Po tych dzisiejszych wymiotach czuje straszna pustkę w brzuchu i wstręt do jedzenia tak jakbym wymiotowala cały dzień. Od ponad tygodnia mi się jedzenie zwracalo a od wczoraj wymioty i to w nieodpowiednich momentach.... A mam straszne jakości ze nie mam nawet jak spać. W piątek zacznę 12 tydzień. Macie jakieś sposoby na wymioty i na to żeby co kolwiek zjeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
najlepiej to idz do lekarza jutro... a tak na teraz to pij duzo wody zebys sie nie odwodnila i pij herbatke mietowa moze amol tez by pomogl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
to ulzylo mi, bo już się wystraszyłam że jakąś paradontozę mam w tym wieku... mam akurat twardą szczoteczkę, będę musiala zmienić, z pasta nie problem bo mam i elmex i sensodyne w domu :) eniek, nie pomoge z wymiotami bo miałam to szczęście że mnie to ominęło. ale jeśli kfc c***odchodzi to póki co jedz to, abys nie padla z głodu, no i dużo pij, może rumianek, zielona herbata? odwodnisz się jak tak będzie z ciebie leciało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
a na pizze i zapiekanki nie mogę patrzeć, wcześniej pochłaniałam je ze smakiem, podobnie jak nabiał, a teraz mam wstręt dzisiaj ide na sushi (oczywiście nie surowe) w każdym razie rybka zdrowa i wszelkie gloności :) a przed chwilką jadłam salatke grecką, uwielbiam sałatki, jejku uwielbiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
post za postem :) a macie tak, ze skrobiecie sobie marchewke i po prostu ja chrupiecie, albo podobnie z ogórkiem czy listkami salaty? ja jak nic nie znajdę ciekawego dla mnie w lodówce to właśnie tak robię a najlepsze jest to, ze mega mi to odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
wiezy co ja pare razy wypilam amola w ciazy a czy jest zalecany to szczeze mowiac nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez tyle tygodni nie wymiotowalam aż tu nagle niespodziewanie.. Myślałam ze mnie to ominie no ale jednak nie :( strasznie glodna jestem ale co mam zjeść jak mnie na sam widok mdli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
wiezy co ja pare razy wypilam amola w ciazy a czy jest zalecany to szczeze mowiac nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po wizycie... nie dowiedziałam się kto tam u mnie w brzuchu siedzi. lekarz powiedział ze ok 20 tyg bedzie widać:( a ja się nastawiłam że już dziś będę wiedziała:( wyniki ogólnie mam dobre, dostałam sporo książeczek do poczytania o jedzeniu w ciąży , o tym co można a czego nie, o karmieniu piersią itp... kolejna wizyta za miesiąc....co do krwawienia z dziąseł , to ja też tak miałam, ale kupiłam sobie elektryczną szczoteczkę do zębów i po kilku dniach krwawienie ustało. Ta szczoteczka masuje dziąsła i naprawdę widzę dużą poprawę. co do witamin, ja już nic nie biorę. Kwas foliowy brałam do końca 12 tyg, witaminy Feminal brałam ale powodowały całodzienne wymioty więc lekarz kazał odstawić. Aaa i dziś u lekarza się wazyłam, schudłam prawie 5 kg! jak to możliwe nie wiem. Przecież widzę że już w ubrania się nie mieszczę, a brzuch już naprawdę mam spory jak na prawie 15 tydz... Już nie wiem co się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam coraz większy brzuch a nic nie tyje w kg... A spodnie za ciasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa wiecie że amol to w 98% alkohol? w ciąży do picia raczej nie zalecany. ja kilka razy użyłam zewnętrznie do posmarowania głowy żeby nie bolała, ale do picia, w ciąży nigdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
pij rumianek podobno pomaga ;) a zjesc mozesz np jakas delikatna zupke jakis krupnik domowy ....ja jak mialam trudnosci zaladkowe to wiesz co pilam ?? hehe pepsi ;) i pomagalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
tak to fakt z tym amolem ze tyle etanolu jest ale bez przesady nikt nie mowi ze bedzie sie go caly czas pilo ja wypilam raz na jakis czyli w ciazy wypilam ogolnie ze trzy razy tego specyfiku po lyzeczke amolku i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie pepsi nie mam szkoda :( zapomniałam o pepsi a zawsze mi pomagalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
to fakt ze tyle ma alkoholu ale bez przesady przeciez tego nie pije sie litrami tylko z lzeczke ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kamilka , a prenatalne dzis mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×