Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość JTM
Witam Kochne KaDeTki Ale paskudnie za oknem, szaro, buro, wieje i leje brrrr, a maj to przecież taki piękny miesiąc :-) \ Transferowiczki z 13 maja praktycznie już jesteście na półmetku czekania na bete, jak samopoczucie?, bo jeśli chodzi o objawy to tak naprawdę pojawiają się one póżniej, właśnie tak ok 2-3 tygodni po transferze \ Avocado idziesz w poniedziałek na bete?, jeśli dobrze rozumiem to będzie 12 dpt i beta już powinna wyjść \ Gosiagosia a Ty robiłaaś już bete? \ U mnie 18 dpt, piersi bolą, brzuch czasami pobolewa, częściej kłuje i "ciągnie", mam wrażenie że ciągle chce mi się jeść ale na nic nie mam ochoty, we wtorek kolejna beta a wizyta u mojego gina jeszcze w następnym tygodniu. \ Podpytywałam położną, to że brzuch boli jak na @ to normalne, wtedy dobrze jest wziąć no-spe lub buskopan \ pozdrawiam, dobrzej nocy życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane, nie testowałam dzisiaj, miałam ważną sprawę rano i nie zdążyłam, poza tym czuję się smutno, bo miałam lekkie spięcie z przyjaciółkami. Spięcia między naszymi pociechami powodują też spięcia między nami niestety. Spróbuję zrobić betę w poniedziałek albo wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z rana
Jagoda dziele sobie na 3 części : pierwsza odmawiam rano zaraz gdy tylko otworze oczy, ide sie kąpać i szykować do pracy. Druga odmawiam nie dużo później bo gdy odprowadze dziecko rano do przeszkola i ide do pracy, a trzecią część gdy wracma z pracy i idę po dziecko do przedszkola. Gorzej jest w weekendy bo nie przy dziecku nie bardzo mam czas na cisze - wtedy jedna cześć odmawiam z rana gdy sie tylko przebudzę, a dwie pozostałe z reguły w nocy przed zasnięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aga
Cześć Dziewczyny! Gosiagosia - widzę, ze nie testowałaś jeszcze. Ja też nie. jutro rano jadę. Avocado - co u Ciebie? Nie odzywasz się... Jak się czujesz? Ja przeżyłam wczoraj trochę stresu. To był mój 10dpt. Mąż pojechał do pracy, a ja wysprzątałam całe mieszkanie, wyprasowałam i zmieniłam pościel, nastawiłam obiad i położyłam się obejrzeć film. Jak wstałam zrobić siku, to okazało się, że mam na bieliźnie dwie spore plamy krwi... Wpadłam oczywiście w panikę. Musiałam wyjść z domu odebrać prezent dla mamy i po drodze (mimo że obiecałam Jagodzie, że nie zrobię))) kupiłam sikańca. Po powrocie do domu jeszcze trochę plamiłam do wieczora ale już tylko na brązowo. Zrobiłam sikańca i wyszła mi słaba blada kreska na wyniku. Dołożyłam sobie jeden utrogestan więcej do dawki i połknęłam po południu i wieczorem i dziś rano po jednym duphastonie. Nie wiem czy dobrze, ale pomyślałam że więcej progesteronu nie zaszkodzi... Nie wiem, czy to było poronienie, czy implantacja (trochę późno, bo 10dtp 5-dniowej blastocysty). Dzisiaj jak aplikowałam sobie utrogestan, to jeszcze trochę małych brązowych skrzepów zauważyłam. Szaleństwo jakieś, to wszystko)))) Dziewczyny, czy któraś miała taką dziwną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvocadoStar
Aga, napisz mi swojego maila. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aga
agaal1975@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu z rana spróbuję z tą modlitwą, ale nie wiem, czy uda mi się wytrwać :) & Avocado napisz jak się czujesz?? mnie też martwi crio... ale już wszystko w rękach lekarza. Po pierwszej próbie, jeśli się nie uda, będę kombinować. Póki co nie chcę sobie zaprzątać tym głowy. Jestem niepoprawną optymistką. Wyobraź sobie, że specjalnie pojechałam na wizytę na początku cyklu, żeby może jeszcze teraz już zacząć przyjmować leki. Miałam nadzieję na transfer. Myślałam sobie, że lekarz już teraz znajdzie mi dawczynię. Ewentualnie kolejny cykl. A tu się szykuje jakieś dłuższe czekanie. Tak samo jestem nastawiona na KD. Że uda się za pierwszym razem...dlatego myślę, że czy to będzie crio, czy nie, czy takie lub inne leki... po prostu się uda. No może jeszcze za drugim... Gorzej mi jak czytam o niepowodzenia...Strasznie mi przykro z tego powodu. Jeśli Cię to uspokoi różnica statystyczna powodzenia przy crio jest niewielka. Na Salve taką statystykę mają. Za to jest różnica na swoich i KD z korzyścią dla KD i to kilka procent. Sporo Gosia trzymam mocno kciuki. & Kola... jestem myślami z Tobą. & Kasja oraz inne dziewczyny, które piszą o objawach... ja do objawów pochodzę z dystansem. Przy naturalnych staraniach niemal co miesiąc miałam wszystkie objawy ciąży. Mdłości, rozdrażnienie, wrażliwość piersi itd... Moja koleżanka przy dwóch ciążach miała zupełnie inne objawy. Na tak wczesnym etapie to jest bardzo różnie. Trzymam za wszystkie mocno kciuki, żeby najlepszym objawem okazała się wysoka beta... & JTM Twoje powodzenie mnie buduje :) & Ewa... co do oddania komórek decyzję musisz podjąć sama, wspólnie z partnerem ewentualnie... ale jak napisałam bardzo szlACHETNE JEST JUŻ TO, ŻE MASZ TAKI ZAMIAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasja30
czesc dziewczyny jak tam sie czujecie ?pogode mamy nie za ladna ,u mnie pada deszczyk . trzymam kciuki za nasze wysokie bety . Kobiety jakie mieliscie wynik na tarczyce przed transfrem TSH ,bo ja mialam 0.633 moja endokrynolog powiedziala ze dobry . ONEjak tam sie czujesz , masz jakie objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja fiksuję. Zrobiłam rano test o czułości 10 no i oczywiście jedna wredna krecha. To mój 6dpt. Miałam już objawy zbliżającej się @. Ból krzyża, PMS i ból w kolanie (jeden z moich symptomów). Mąż mnie skarcił za testowanie i zabrał nad Zatokę. Objawy @ minęły. Do czwartku zasilę grono kobiet na skraju wyczerpania nerwowego, to pewne. A co u Was? Buziaki, Wasza Kola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasja- ja miałam TSH ok 1,7 i też było dobre. Ważne, by nie przekraczało 1,2. A jak Ty się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka, by nie przekraczało 2,5 oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasja30
czesc Kola dziekuje za odpowiedz ,czyje sie dobrze, tylko mam piersi wrazliwe ale czytalam ze po duhastonie tez tak jest . Ale szybko zrobilas test ,ja chyba nie bede robila testu tylko odrazu bete ,ale jak pomsle o tym dniu to juz sie boje . Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biorczyni
Cześć dziewczyny jestem już w domu.Wracam do rzeczywistości i do pracy. One,Kasja,Kola,Avocado,Groszek,Gosiagosia,Gość Aga i wszystkie inne dziewczyny po transferze,(o których chciałam napisać,ale zapomniałam Waszych ników i dni transferów-:(przepraszam) życzę,aby bety a potem brzuchy Wam szybko rosły,żeby kolejne transfery były już tylko na życzenie (w razie chęci rodzeństwa dla oczekiwanych maluchów).:):):).Trzymam kciuki i codziennie czekam na kolejne dobre wieści z forum. Wszystkim oczekującym na dawczynie życzę wiele cierpliwości i krótkiego czasu oczekiwania. Ja chyba zaczynam od początku bo po ostatniej mojej wizycie w Invicta straciłam cierpliwość i chyba udam się (być może) do Gamety.Mimo,że logistycznie będzie to dla nas trudne-ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Pisałam jakiś czas temu na forum o moim przypadku. Obecnie przeniosłam się z Katowic do Gamety w Łodzi. Jestem już po pierwszym spotkaniu z prof. Radwanem. Moje amh obecnie jest na poziomie 0,9. Profesor stwierdził, że mam szanse ale to, że mam już 33 lata może powodować starzenie się moich komórek. Nie rozmawialiśmy na temat komórek dawczyni. Chciałabym prosić Was o informacje na temat: ile czeka się w tej klinice na świeże komórki (mając na uwadze podobieństwo dawczyni komórek do biorczyni), ile na mrożone i jak to wszystko się odbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biorczyni
Podczas ostatniej wizyty w INVICTA usłyszałam,że nie mają dla mnie dawczyni i na razie mieć nie będą bo na to samo czeka tam zbyt wiele par. Tymczasem ja już drugi miesiąc biorę tabletki antykoncepcyjne,bo pierwsza informacja z kliniki,(prawie dwa miesiące temu) była:dawczyni będzie szybko. Taki drobny szczegół.Teraz kazali mi przerwać z tymi tabletkami. Nie mam nic do dr Kunickiego,uważam,że jest bardzo dobrym specjalistą w pełni zaangażowanym w swoją pracę i trochę mi szkoda,ale klinika w której pracuje jest chyba kiepska organizacyjnie. Poczułam się jak bohaterka filmów Barei: Nie mamy pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi? (Miś)- Tu to samo:Nie mamy dla Pani dawczyni i co Pani nam zrobi?Jako powód podano mi,zbyt popularną grupę krwi.Zawsze myślałam,że to ułatwia poszukiwania a tu klops.W dodatku Pani w rozmowie:próbowała przekonać mnie do mrożonych komórek i ew,transferu w Gdańsku,a ja chciałam świeże i w Warszawie.I znowu scena z tego samego filmu staje mi przed oczami,kiedy szatniarz póbuje wcisnąć inny płaszcz Ochódzkiemu-bierz Pan co jest. Ciężko czasami być biorczynią;).Przepraszam,że narzekam na klinikę,ale muszę się do Was wygadać.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13 Biorczyni serdecznie współczuję...Również czekam... spodziewałam się, ze to będzie kwestia jednego cyklu, ale chyba byłam w błędzie... cóż, takie życie. Teraz zbliżają się wakacje, to podobno nieco trudniejszy czas na znalezienie dawczyni. Powodzenia & Majeczka08 Ja byłam prawie dwa tygodnie temu w klinice w Gamecie... wciąż czekam, maksymalnie twierdzą, ze ok. trzech miesięcy, jeśli wyznaczysz konkretne cechy niestety dłużej, jeśli na świeżych też może się przedłużyć by dograć Wasze cykle (dawczyni i biorczyni). Krótko mówiąc: im więcej wymagań, tym dłużej. Chyba że po prostu prosisz o dobranie pod Twój typ urody... czyli od jasnej blondynki do ciemnej oczy od szarych po niebieskie przez zielone... wtedy wiadomo, że czas oczekiwania znów krótszy. Oczywiście możesz mieć szczęście :) i dawczyni znajdzie się po kilku dniach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13 dziewczyny czekan na wysokie bety... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze biorczyni troche mnie podlamalas tym wpisem. Je tez bylam pewna, ze popularna grupa krwi tylko przyspiesza proces poszukiwan, ale jak widac to nie do konca prawda. Chyba dzis napisze albo zadzwonie do Invicty i niech mi powiedza ile dziewczyn czeka na taka sama dawczynie jak ja bo jesli jest ich kilka to bede wiedziec ze nie ma co sobie nadziei robic i trzeba szukac gdzie indziej. Logistycznie Lodz to bedzie dla mnie koszmar, ale nie takie przeszkody sie w zyciu pokonywalo... Dziewczyny ktore dzisiaj robia bete-zaciskam kciuki i czekam na pozytywne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13 Dreamer: właśnie wracając do popularnej grupy krwi... to właśnie w dwóch klinikach, w których się dowiadywałam o KD mówiono wręcz odwrotnie, im popularniejsza, tym szybciej. Wydaje mi się to logiczne. Poza tym dwie różne grupy krwi u mężczyzny i kobiety dają więcej jeszcze możliwości krzyżówkowych, bo to głównie o to chodzi, by dziecko miało taką grupę krwi, jaka wyszłaby z połączenia grup krwi rodziców. Być może w Invicta mają inne procedury. Trzymam mocno kciuki. W większości klinik czas oczekiwania do ok. 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JTM
Dziewczyny tak na marginesie, moje podejście było z eskimosków ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie KaDeTki:) Avokado, Gosiagosia, Gość Aga jak tam dziewczyny kiedy dokładnie testujecie? Trzymam mocno kciuki za wysoką betę u każdej:) Jagoda, Dreamer, Biorczyni czekanie zawsze jest straszne.....ja czekałam ponad rok, odpadły mi co prawda dylematy dotyczące grupy krwi i wyglądu dawczyni, bo w mojej klinice nie ma banku jajeczek, ani dawczyń do wyboru... Przy decyzji o KD pogodziłam się z faktem, że maluch nie będzie do mnie podobny.....mam nadzieję, że choć troszkę wda się w męża......a jeśli nie....to trudno. Mnóstwo par ma biologiczne niepodobne do siebie potomstwo:) Co do grupy krwi ja też mam popularną, więc może się uda:) JTM - miałam Cię dopytać, które to było podejście? i jak się czujecie? cały czas się zastanawiam czy to bliźniaki:P Kola kochana - ten test to chyba za wcześnie wykonałaś? One, Kasja łączę się z wami w oczekiwaniu........czas strasznie wolno płynie.....dziś 5 dzień po transferze (chyba:)dnia transferu nie liczę), nadal nic nie czuję.....piersi pobolewają, ale to efekt luteiny i duphastonu. Dziś obudziłam się pełna niepokoju, śniły mi się wypadające zęby, ale nie jeden, kilka, z dwóch stron paszczy, nie zniszczone, nie krwawe, ale pod koniec snu byłam prawie szczerbata na dolnej szczęce.......niby nie jestem przesądna ale niepokój pozostał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13 Dziewczyny testujące ... jak tam się macie? Kola, kochanie, sześć dpt to dużo za wcześnie. Wiem, że się niecierpliwisz, że się denerwujesz, ale chyba będziesz musiała poczekać kolejnych sześć dni na test. Nie sugeruj się żadnymi objawami zbliżającej się @. Z tego co czytam większość kobiet ma objawy ciąży jak na @. Ale to również różnie. Każda ma inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz od transferu wyszło u mnie słoneczko, wybiorę się na relaksacyjny spacer, może głupie myśli zostawię gdzieś po drodze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc z rana
One - @ jagoda dasz rade, mowie Ci, tylko musisz sobie postanowcić ze wytrwasz i wytrwasz :) Kola nie znam sie az tak bardzo , ale wydaje mi sie ze 6 dni to zdecydowanie za mało. Nawet jesli zarodek miał kilka dni, + te 6 dni to i tak mało. Nie martw sie na zapas ❤️ Przeciez nawet przy naturalnym zapołodnieniu zaleca sie robic tes tak ok 2 tyg po zapłodnieniu, no wiec łatwo policzyc, ze test zrobiłaś kilka dni za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JTM
Kola - robienie sikańca w tym dniu bez sensu, tylko Cię zestresowało, gdybyś zrobiła z krwi to hcg powinno już wykazać (ale tak wcześnie nie powinno się też nawet robić z krwi) / Groszku - to moje 6 podejście ale z KD pierwsze, bliżniaki zawsze były moim marzeniem, teraz jednak wolałabym żeby był jeden. Ciąża którą straciłam w 9 tyg (z moich komórek) to właśnie były bliżniaki i często z mężem rozmawialiśmy że gdyby może wtedy był jeden to byłby silniejszy i moze by się udało, ale to tylko gdybanie :-( / Dziewczyny te co miały dziś robić bete byłyście w lab? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13 Dziewczyny testujące nie dajcie na siebie tyle czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziewczyny, tyle już po transferze, że nie wymieniam po imieniu, ale za wszystkie trzymam kciuki i o każdej myślę po kolei. ja jutro jadę do labu.. Jagoda, niedługo pewnie będzie ten oczekiwany telefon z kliniki, nie martw się na zapas, ty jeszcze taka młodziutka jesteś, wiem, że czekanie się dłuży, ale przynajmniej na pociechę jest to, że wiek tak nie przyciska :) Biorczyni, ewentualnie są możliwości sprawdzić w banku mrożonych komórek, to pewnie szybciej z czekaniem. Tylko nie wiadomo, jakie są szanse powodzenia.Jak można poczekać, to chyba lepiej świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JTM
Doszczegółowie, że mój transfer był z mrożonych zarodków, a komórki KD były świeżaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, też wam kibicuje, oby bety się udały. OneWish dawno Cię nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×