Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość irolka od kilku lat

ile macie odlozone kasy na emigracji i i ile lat jestescie

Polecane posty

Gość gość
no i fajnie , zwiedzać jak wiesz można też z Polski ;) ogólnie to żadna nowość :) nawet pojęcia nie masz gdzie Polacy jeżdżą ;) wam nawet się to nie śni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurefskie beneficiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektórzy zazdrośnicy na tym forum nie mogą znieść, że inni mają lepiej, że się odważyli i uciekli z Polski. Dlatego bluzgają. Nie mogą znieść swojej sytuacji, ale również boją się lub nie mogą wyjechać do normalnych krajów. Jedyne co im zostaje to stagnacja i powolne umieranie. Dodatkowo media przeprały im mózgi i podobnie jak ludzie w korei północnej, którzy naprawdę wielbią swojego wodza pomimo głodu i ubóstwa, tak samo oni wmawiają, że będzie lepiej, że Polska będzie jak Norwegia. Buahahahaha Zastanówcie się lepiej dlaczego Chopin, Skłodowska, Mickiewicz i wiele innych wybrało emigracje. Mówiąc do ludzi "emigracyjne śmieci" obrażacie również naszych wieszczy narodowych! Prawda jest taka, że jestescie burakami ze wsi, i PO lub PIS wciśnie wam każdy kit o polskim dobrobycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doskonale wiem, że zwiedzać świat można też mieszkając w Polsce. Ja nie twierdzę, że NIKOGO w Polsce na nic nie stać. Tylko po prostu w UK ludzi stać znacznie częściej na więcej rzeczy, rozrywek czy podróży, zarabiając niewiele ponad minimum. a w Polsce przy takich zarobkach NIE STAĆ. osoby, które znam w Polsce podróżujące po świecie, wszystkie zarabiają dobrze. Nie wiem co do grosza ile, nie moja sprawa, poza moją dobrą koleżanką która pracuje w wielkiej firmie na wysokim stanowisku. Ona to zarabia ok 9 tys netto miesięcznie jej mąż pewnie podobnie. Byli na Karaibach, w Brazylii, planują Japonię.Nie mają dzieci. Znam małżeństwo z dzieckiem, już jak rodzice maluszka byli z nim we Francji, Hiszpanii. Ale znam sporo ludzi w Polsce, którzy zarabiają np w sumie trzy tyś netto na rodiznę z dzieckiem i naprawdę sami mi to mówią, zazdroszczą np mi podróży. Nigdy nie byli na pokładzie samolotu w życiu nie mówiąc o innym kraju. poza wycieczką do Niemiec albo Czech w czasach szkolnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosta sprawa , jak ktoś tu na forum non stop pluje na wycieczki (tani Egipt ciągle się przewija, do znudzenia) to po prostu ta osoba najwyraźniej ... zazdrości, bo jej nawet na tani Egipt nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chopin czy Skłodowska nie uciekli z PL , bo Polski wtedy nie było smieciu. Polacy mimo prześladowań walczyli o ojczyznę. Poza tym oni wyjeżdżali robic kariery na zachodzie, a nie jak wy smiecie, gary zmywać. Ja w UKa zyje, pracuje i wiem jak tu jest. mnie nie oszukacie, bando niedoy****ych wyrobników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakSobiePoscielisz
Oj, biedny prostaku :D :D :D :D :D :D :D :D Dla ciebie tylko "UK" i zmywanie garow istnieje :D :D :D :D :D Wracaj do swojej ukochanej ojczyzny, cieciu, tam bedzies byznesmenem, bedziesz szanowanym obywatelem i moze wreszcie troche ci sie sampopczucie poprawi :O Niewnawidze ludzi ktorzy pluja na kraj w ktorym zyja :O Odrobine wdziecznosci, buraku z podstawowka, sam na saksy wyjechales bo ci "ukochana ojczyzna" na godne zycie nie pozwalala wiec nie blaznij sie juz wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
że inni mają lepiej, że się odważyli i uciekli z Polski. Dlatego bluzgają. xxx dlaczego twierdzisz ,że żeby mieć lepiej trzeba wyjeżdżać z własnego kraju ? Wyjechali tylko ci co zawsze będą dziadować choćby im się wydawało ,że w końcu żyją na jakimś tam poziomie. Współczuję tym co muszą się tułać po świecie zostawiając rodzinę rodziców żyjąc w obcym kraju zawsze na marginesie jako obcokrajowiec i poświęcając całe życie na ciułanie marnych groszy :) To wcale nie jest tego warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie dzięki ukochanej ojczyźnie możemy szmato do bogatszego kraju wyjechać i zarobic trochę bubu. Jeszcze 10 lat temu nie było to możliwe. Wiesz szmato dlaczego w ogole Polska jest biedniejsza od UKa badz Niemiec Zachodnich czy Norwegii. Wy jestescie beznadziejne posrance. Powiedz mi co to za wyczyn dzisiaj na polskim paszporcie wyjechac za granice by gary czyścic? Wasz szczyt umiejętności to recepcjonistka badz kasjerka w banku. Zal mi was emigracyjne smiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi cie zal , ze skonczyłes jakis posrany AWF i niespelnione pilkarskie ambicje padły ci na mozg :D Skoro masz jakis tam AWf skonczony skąd mozesz wiedziec , ze nie ma " kasjerek " w banku ? Nigdy nie eest za pózno na szkole ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wlasnie dzięki ukochanej ojczyźnie możemy szmato do bogatszego kraju wyjechać i zarobic trochę bubu. Jeszcze 10 lat temu nie było to możliwe. XXX to tak jakbyś dziękował matce, że w domu była bieda i patologia więc musiałeś się szybko wyprowadzić - no po prostu cudowna mamusia - dużo lepsza od takiej, która się starała zapewnić dostatnie życie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co, nasz super UKu UKu, w Polsce ludzie nie pracują na kasie? Nie ma w Polsce recepcjonistek? sprzątaczek? śmieciarzy? kelnerów ? itp itd ...? ano, chyba nie ma ... sami biznesmeni i profesorowie ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma kasjerek, a kto niby ciapolom naskakuje. W PL sa sprzątaczki, recepcjonistki czy kasjerki w banku, ale to sa zawody niskich lotów i jakoś nikt głowy do góry nie podnośi z powodu, ze tam pracuje. Jestescie emigracyjne, niespełnione smiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy nie mają pojęcia jakie pieniądze zarabia się w UK. Przekonałem się o tym nie raz, że ludzie zwłaszcza polacy patrzą na wszystko ze swojej perspektywy. Skoro oni robią w fabryce za tysiąc funtów, to wydaje im się, że w Anglii nikt nie ma lepiej. Rozczaruję was, do Anglii nie wyjeżdżają tylko zwykli pracownicy fabryk. Jest tutaj sporo polskich milionerów, bankowców i innych. Aby uzmysłowić ile można tutaj zarobić podam swój przykład: Pracuję jako kierowca ciężarówki klasy 1. Jestem self employment, mój język nie jest perfekcyjny. Zarabiam 50.000 funtów rocznie i sam muszę odprowadzić podatek, więc trochę kręcę na tym. Niedawno kupiłem mieszkanie z 40% wkładem własnym, wynajmuję 3 sypialnie co spłaca mi kredyt. Jeżeli nie wierzycie mi sprawdźcie w internecie ile zarabia kierowca klasy 1 w Anglii. A to tylko przykład, jest mnóstwo budowlańców, którzy również zarabiają duże pieniądze. Tak więc Anglia to nie tylko fabryki, jak się niektórym zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Londyn to piękne i potężne miasto. Przy nim Warszawa wygląda jak wioska. Ludzie są mili i pogodni. Jest mnóstwo rozrywek, można się zakochać w tym mieście. To miejsce dla osób z ambicjami, przyjeżdżają tutaj nawet Amerykanie, bo to drugie centrum świata po New York. Niedawno powstał związek Polskich biznesmenów w Londynie, można sprawdzić w internecie. To przeczy teorii, że wszyscy Polacy to robole z fabryk. Około 30% Polaków to ludzie sukcesu. Mnóstwo biznesmenów, którzy zaczynali w Polsce uciekli do UK bo wykańczała ich skarbówka. Również do sprawdzenia w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma kasjerek, a kto niby ciapolom naskakuje. W PL sa sprzątaczki, recepcjonistki czy kasjerki w banku, ale to sa zawody niskich lotów i jakoś nikt głowy do góry nie podnośi z powodu, ze tam pracuje. Jestescie emigracyjne, niespełnione smiecie. xx Ty jestes za to ' wysokich lotów " :D Twoje wysokie wykształcenie na AWf z Pl zapewnilo ci prace w fabryce czy innym magazynie w Uk :D Ja skonczylam pomiatana przez ciebie WSB i teraz ucze innych bankowości w UK :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norwegia sto lat temu była biedna. Później odkryto olbrzymie złoża ropy naftowej na morzu północnym. Norweski Król postanowił, że dochody należy przeznaczyć na dobro własnego narodu. Polska była biedna. Później odkryto gaz łupkowy. Polscy politycy kłócili się, a w między czasie w Ameryce również odkryto podobny gaz. Amerykanie opanowali cały światowy rynek na wydobycie tego gazu. Teraz po prostu się nie opłaca go wydobywać w PL, bo Amerykanie mogą obniżyć ceny i polski biznes zbankrutuje. A wydobycie w tej technologii jest bardzo kosztowne. Gdyby Polacy kilka lat temu skorzystali z szansy, być może sytuacja uległa by zmianie i zyło by się dobrze, Chociaż prawdopodobnie kilku złodziei przywłaszczyłoby sobie całe zyski. Niestety Polacy to naród, który nigdy nie będzie jak Norwegowie. My umiemy się tylko kłócić i nawzajem zagryzać, co widać na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to mówią Niemcy: Polnische Wirtschaft, co naczy Polskie gospodarzenie, i jest wyrażeniem negatywnym. To było widać od zawsze, a zwłaszcza pod zaborami. Można było porównać gospodarstwo Niemieckie i Polskie. Niemieckie było zadbane i bogate. W polskim chłopi srali przed chałupą, smród bieda i ubóstwo. Mentalność narodu się nie zmienia. Polska zawsze będzie wyglądać jak te chłopskie gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I żeby ktoś nie mówił, że to dlatego, że wtedy byliśmy podlegli. Zapraszam na typową Polską wieś, a przekonacie się o czym mówię. Cała Polska i jej sposób gospodarowania są podobne, narobić długów, nie martwić się o jutro i dogryźć sąsiadowi. Gdyby Anglicy postępowali potobnie nigdy nie podbili by pół świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby naród był potężny musi współpracować i szanować się nawzajem. Powiem wam jakby wyglądała sytuacja, gdyby to Anglicy emigrowali do Polski. Wspomagaliby się nawzajem. Założyli własne stowarzyszenia. Staraliby się umieścić swoich w rządzie. Zażądaliby uznania ich jako mniejszości. Otrzymaliby wsparcie od Angielskiego rządu. Z czasem, trzymając się razem przejęliby kluczowe polskie przedsiębiorstwa i zaczęliby rządzić polakami. Natomiast Polacy postępują tak: Wyjeżdzają za granicę powiedzmy do UK. Gdy koleżanka lub kolega dostają np.w takiej fabryce lepsze stanowisko, zaczynają ich nienawidzić i donosić dla szefa Anglika o każdym potknięciu tej osoby. Polacy w Polsce plują na emigracje, zamiast wykorzystać okazję i dzięki współpracy poprawić systuację w PL, emigranci przesyłają sporo forsy do PL. Ogólnie wszyscy się kłócą, nawzajem nienawidzą i donoszą dla obcych o potknięciach własnych rodaków. Ponieważ nie umiemy współpracować, zawsze będziemy pod czyimś obcym butem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polskę i Niemcy można porównać na przykładzie autostrad. Dostajemy olbrzymie pieniądze z unii na budowę dróg, i jakoś nasze autostrady położone na równinie kosztują tyle, co autostrady przekute w tunelach za km. Nowe drogi po kilku latach się rozpadają. I ta naprawdę nawet nie za bardzo umiemy je wybudować, bo nawet na igrzyska nie zdążyliśmy. Niemcy zanim zbudują nawierzchnię najpierw zrywają metr gleby w głąb, robią solidny fundament, z siedem różnych warstw. A my Polacy budujemy na piachu. Cała Polska jest zbudowana na piachu. Dotacje unijne się skończą, minie kilka lat i wszystko zmyje woda, a niemieckie drogi jeszcze z czasów hitlera stoją sobie do dziś i nic im nie jest. Dlaczego jesteśmy takim narodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kierowcy ciężarówki. ja Ci wierzę co do zarobków. Mój mąż iod kilku lat pracuje w tzw creative industry. Tutaj, w UK, skończył kurs w college, 3 lata. Na start dostał zarobki 19 tysięcy rocznie za 35 godzin tygodniowo. mało. po półtora roku miał o kilka tysięcy więcej. idzie znaleźć strony ze szczegółowymi opisami konkretnych zawodów, oczekiwań wobec kandydatów na dane stanowisko, rozwoju kariery, zarobków początkowych i po 10-20 latach kariery, miast, itp itd. Zanosi się na to, że za jakieś 5 lat mój mąż będzie zarabiał 35-może nawet 40 tysięcy rocznie. A dopiero co przekroczył 30stkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakSobiePoscielisz
Jeszcze 10 lat temu nie było to możliwe. ??? To jak to mozliwe ze ja od ponad 20 lat za granica mieszkam ??? Przez zielona granice nie uciekalam ani nikt mnie w bagazniku nie przemycil ;)... Bylo, mozliwe, bylo, ale nie dla takich smieci jak ty :P Wyksztalconych Polakow zawsze z otwartymi ramionami na calym swiecie witali. W doopie byles i goowno widziales, cieciu :P Ciulaj funciki i do patologicznej mamusi wracaj, przywita cie chlebem i woda ...bo na nic innego jej nie bedzie stac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po 6 latach, z mężem, bez dzieci (nie chcemy mieć), mamy odłozone 9 tysięcy tak na czysto, nigdy w sumie nie ruszane. Mamy też kupione mieszkanie w tzw first time buyers scheme. wkład własny był 3000. a żyjemy jak chcemy, na luzie, wyjścia do kina resuatracje, koncerty, jakaś wycieczka nie do Polski tak raczej co 1,5 roku a nie co roku. ale dbamy, by odkładać miesięcznie mniej więcej 300. choć różnie bywa. czasem nic, czasem odłożymy 450-500 f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emigracyjne smiecie po WSBzdetach hahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, żeby się od śmieci wyzywać bo ktoś tam dołapał się do lepszej posady bo się komuś poszczęściło albo nie? Tego w żadnym innym kraju nie ma, to jest gorszy wstyd od czyszczenia kibli. To jest kołtuństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję już nie odpisywać nic w tym wątku, bo karmimy trolla ;0 a on, bidak, ma radochę. frustrat jeden. żal człowieka. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Jak to mówią Niemcy: Polnische Wirtschaft, co naczy Polskie gospodarzenie, i jest wyrażeniem negatywnym. To było widać od zawsze, a zwłaszcza pod zaborami. Można było porównać gospodarstwo Niemieckie i Polskie. Niemieckie było zadbane i bogate. W polskim chłopi srali przed chałupą, smród bieda i ubóstwo. Mentalność narodu się nie zmienia. Polska zawsze będzie wyglądać jak te chłopskie gospodarstwo. xxx ty hitlerowska śmierdząca ściero ! szkopy *****.ne mają kasę bo okradli żydów polaków i każdy kraj europy przez który przejeżdżali w trakcie II wojny światowej ! dodatkowo pomogli im amerykanie zaraz po wojnie ! ten sk*******ały naród dobrobyt zbudował na śmierci , złodziejstwie i złotych zębach pomordowanych ludzi w obozach ! a ty śmier...dzące góffffno bilige hure ! przyłazi tu i jeszcze broni tą padłą nację ! wypierd...laj stąd ! na szkopskie fora ! tam cie przywitają w niemieckim stylu i pokaża ci gdzie twoje miejsce Du Arschkriecher! Scheißkerl,Hurensohn, Wichser!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Polskę i Niemcy można porównać na przykładzie autostrad. Dostajemy olbrzymie pieniądze z unii na budowę dróg, i jakoś nasze autostrady położone na równinie kosztują tyle, co autostrady przekute w tunelach za km. Nowe drogi po kilku latach się rozpadają. I ta naprawdę nawet nie za bardzo umiemy je wybudować, bo nawet na igrzyska nie zdążyliśmy. Niemcy zanim zbudują nawierzchnię najpierw zrywają metr gleby w głąb, robią solidny fundament, z siedem różnych warstw. A my Polacy budujemy na piachu. Cała Polska jest zbudowana na piachu. Dotacje unijne się skończą, minie kilka lat i wszystko zmyje woda, a niemieckie drogi jeszcze z czasów hitlera stoją sobie do dziś i nic im nie jest. Dlaczego jesteśmy takim narodem? xxx bo jesteś własnie przykładem pissdy bez charakteru ! jęczysz na internecie ale nie potrafisz nic poza tym ! masz rządy PO wskich złodziei a zadajesz durne pytania w stylu " dlaczego jesteśmy..." ? zacznij od robienia czegoś nie marnuj czasu na siedzenie przed komp ! wyjdz na ulice walcz z bezprawiem rządu z ich rządami ! a nie miaucz jak fujara !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Norwegia sto lat temu była biedna. Później odkryto olbrzymie złoża ropy naftowej na morzu północnym. Norweski Król postanowił, że dochody należy przeznaczyć na dobro własnego narodu. Polska była biedna. Później odkryto gaz łupkowy. Polscy politycy kłócili się, a w między czasie w Ameryce również odkryto podobny gaz. Amerykanie opanowali cały światowy rynek na wydobycie tego gazu. Teraz po prostu się nie opłaca go wydobywać w PL, bo Amerykanie mogą obniżyć ceny i polski biznes zbankrutuje. A wydobycie w tej technologii jest bardzo kosztowne. Gdyby Polacy kilka lat temu skorzystali z szansy, być może sytuacja uległa by zmianie i zyło by się dobrze, Chociaż prawdopodobnie kilku złodziei przywłaszczyłoby sobie całe zyski. Niestety Polacy to naród, który nigdy nie będzie jak Norwegowie. My umiemy się tylko kłócić i nawzajem zagryzać, co widać na tym forum. xxx Norwegia od momentu odkrycia ropy, straciła około 10 lat na samo uruchomienie masowego wydobycia. Przecież musiała zbudowac infraktusture i zdobyc wszystkie odpowiednie koncesje. Kolejne 20 lat potrzebowała, by wzbogacic sie do tego stopnia, by osiągnąc status kraju bogatego. Czyli od momentu odkrycia złóż do bycia bogatym, potrzebowała 30 lat. W Polsce odkryto łupki jakies 5 lat temu, nie wiadomo ile tych łupów jest. Poza tym nasz gaz jest ukryty ponad 3000 metrow pod ziemią, a amerykanski tylko ponad 1000. Przy obecnych technologiach, polskie wydobycie jest nieopłacalne. Jednak Polacy opracowali metode wydobycia lepsza niż Amerykanie. Wymaga ona jednka jeszcze wileu badan i udoskonalen. Widac jakim jestes niemotą, i nieoczytanym śmieciem. Co do koncesji, to Polacy nie sprzedali żadnych żłoż, tylko prawa na ich poszukiwanie. Przypomnę, że nasz Lotos także wykupił takie prawa u Norwegow i poszukuje złoz ropy i gazu na Morzu Północnym. Jesteście nic niewartym, polskojęzycznym syfem, ciągle narzekającym i plującym. Gnijcie w UKa śmiecie, tam jest wasze miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×