Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość gość
A ile placilyscie za badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Jestem po wizycie, dostałam zwiekszona dawkę liteiny ale po za tym jest wszystko ok. Ufffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Hej dziewczyny. Ja dalej jestem w szpitalu, możliwe ze jutro wyjdę. Trochę mi się polepszyło, ale boje się ze bedzie tak jak ostatnim razem tzn. ze wymioty wrócą po dwóch dniach. Jestem strasznie wyleczona juz ta sytuacja. Lekarze podejrzewali ze to od tarczycy bo TSH wyszło poniżej normy ale stwierdzili, ze to jednak nie to - tylko urok I trymestru. I trzeba przeczekać, mam nadzieje ze juz nie długo bo juz nie mam siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Stosujecie już coś na roztępy? Lekarz mi mówił, że można od skończonego 12 tygodnia, ale żaden preparat związek ginekologów nie rekomenduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam już Palmers i zamierzam go stosować. W pierwszej ciąży nic specjalnego nie kupowałam przeciw rozstępom, używałam zwykłej oliwki dla dzieci i na szczęście rozstępów nie mam. Teraz jednak sądzę e nie będę już miała drugi raz tyle szczęścia więc coś specjalistycznego trzeba stosować. czekam właśnie do końca 12 tyg żeby zacząć się smarować. Póki co to zwykły balsam nivea ten pod prysznic się sprawdza. Nie wyobrażam sobie nie smarować się teraz niczym, bo jak wychodze spod prysznica to mam wrażenie że skóra mi dosłownie pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja kupiłam z pharmaceris z czerwonym paskiem przecież rozstępom ale smarowałam do tej pory raz jak bardzo swedziala mnie skóra na brzuchu. Szukałam właśnie z palmers ale akurat nie mieli... Może następny kupie z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Kupiłam w końcu Mustela, zobaczymy w czerwcu, czy coś pomoże. Jescze jedno pytanie, czy jecie jakieś witaminy poza kwasem foliowym? Ja w ogóle mało jem przez te mdłości i tak się zastanawiam, a lekarz nic nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Czesc Kobitki :) dawnooo tu nie zagladalam :) Jak samopoczucie u Was? Mnie boli co dzien podbrzusze , mam nadzieje, ze przejdzie szybko... aa i krwawienie z nosa :( Ja biore juz witaminy :) tyle, ze nie mieszkam w Polsce i kazali mi brac juz jakis czas temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Witam Was :) cos widze ze po wstępnej euforii ze jesteśmy w ciazy nastąpił na forum mały przestój To napisze co u mnie Ja oprócz standardowych zaparć i dziwnie realnych snów nie mam żadnych oznak ze jestem w ciazy Czuje sie o wiele lepiej niż na początku Mam więcej energii a i senność mi przeszła Zero uczucia ze jestem w ciazy Tak sobie myśle ze to dopiero 3 mies a gdzie tam do końca..... Czuje jakbym juz rok była w tej ciazy Z 1 dzieckiem tak nie miałam a teraz b mi sie dluzy Oczyw imprezy omijają mnie bo od września jestem abstynentka i tak aż do końca karmienia piersią.... Oglądałam odcinek przyjaciół jak aniston była w ciazy i pod koniec juz miała straszne humory ze nikt z nią wytrzymać nie mógł :) ja tez tak czasami mam to chyba pod wpływem hormonów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Mojemu mężowi sie obrywa :P I tak ma ze mną dobrze bo mogłabym b wykorzystywać moja uprzywilejowana sytuacje a w sumie zachowuje sie jak przed ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) pisalam tu juz wczesniej, ale pozniej nie moglam znalezc topiku. W koncu sie udalo :) ja jestem w 13 tc, na ostatnim usg (3 tyg temu) tp wyszedl na 13.06.2015. Mi juz mdlosci przeszly jakies 3 tygodnie temu, nawet juz troche mniej jestem wrazliwa na zapachy... co za ulga :) Kathana ja biore Femibion Natal 2, tez w sumie od niedawna, bo tydzien. Wczesniej tylko kwas foliowy. No i biore tez Duphaston 2x dziennie. Na poprzedniej wizycie (10.11) moj maluszek mial 2,5 cm :) widzialam raczki, nozki, glowke i ruszal sie. Kolejna wizyte mam 10.12 i nie moge sie doczekac, mam nadzieje, ze u malucha wszystko w porzadku. Dziewczyny macie juz widoczne brzuszki? U mnie nie bardzo widac, ale ja mialam nadprogromowe kilogramy przed ciaza, moze to dlatego. Jedyne co to mnie troche wydelo, ake na lezaco nic nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoasiunia gratuluje zdrowego synka, super, ze juz poznalas plec. Ja tez po cichu licze, ze na wizycie uda sie podpatrzec kto tam rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola89
Dziewczyny, a jak u Was z wagą? Ja już właściwie zaczynam 14 tydzień, brzucha za nic nie widać, a do tego schudłam od początku ciąży 4 kg ;/ fakt, że na początku męczyły mnie takie nudności (choć bez wymiotów), że nie mogłam na jedzenie patrzeć, ale już od prawie 2 tygodni jest lepiej, a z wagi kolejny kilogram ubył ;/ bardzo mnie to niepokoi, choć to może genetyczne? moja mama w 3 pierwszych ciążach właściwie do 7 miesiąca wyglądała jakby wzdęcia miała i przez całą ciąże nie przybierała więcej niż 7 kg, dopiero przy 4 ciąży przytyła ponad 20 kg... wizytę u ginekologa mam jutro, to tym bardziej zaczynam się martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amd amd
za badania prenatalne zaplacilam 150 zl lekarz (chodzę prywatnie) zapowiedział ze powoli mogę wracac do pracy.... srednio mi sie to widzi to tego mialam krwawienie lezalam w szpitalu przy moim rh- dostalam zastrzyk (mam dostac jeszcze jeden) mam isc jeszcze do kontroli i wracac do pracy w tym tygodniu ...a jak jest u was ? ps. dodam ze leżałam z dziewczynami, które mialy podobna sytuacje krwawienie ale bez konfliktu serologicznego i zwolnienie maja juz caly czas co o tym myslicie ? moze za duzo lezalam w domu i tak sie przyzwyczailam? ze doszukue sie na sile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
amd amd a czemu nie chcesz isc na L4? u nas z pierwszym miesiacem przynosza dziewczyny i nikt nie prostestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja tez jestem juz na l4 , pierwsze l4 z powodu krwawienia, i tak juz zostało. Na początku planowałam pracować maksymalnie długo ale niestety zdrowie i samopoczucie mi nie pozwoliło. Ciąża jest priorytetem. Myśle ze powinnaś porozmawiać z lekarzem, nie wiem gdzie pracujesz i jaki rodzaj pracy wykonujesz, ale jak tylko masz problemy uważam ze powinnaś być w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
A co do brzucha u mnie widać , przed zajściem w ciąże schudła 6kg , pózniej waga się wąchała, także mam jeszcze zapas żeby dojść do tego standardu 59kg ,:) ale brzuch widać nie jak super , ale juz jedna osoba postronna zauważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amd amd
no wlasnie moze praca nie jest jakos bardzo meczaca fizycznie ale psychicznie tak... ja chce isc na zwolnienie chce wrcac do pracy lekarzowi powiedzialam ze wolalabym teraz nie wracac ...a on ze trzeba sie ruszyc... boje sie ze po tym krwawieniu moze sie to powtorzyc same wiecie w domu to zawsze inaczej i nie ma tego stresu dziwi mnie to bo zawsze sie słyszy ze lekarze daja te zwolnienia a ten moj jakis dziwny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszon
Hej Kobietki. Jak u Was dzień minął? U mnie już można by rzec lepiej troszkę. Mdłości i wymioty dalej mnie męczą, ale już mniej niż w zeszłym tygodniu. Teraz najbardziej dokucza mi pęcherz. Co 20 minut biegam do toalety. Brzuszek już coraz większy się robi. W sobotę mamy wizytę, Córcia jedzie z nami, więc na pewno będą łzy ze szczęścia płynęły. Na samą myśl już mi się łezka w oku kręci. A tak w ogóle to dziś zaczeliśmy 12 tydzień! II trymestr już nas wita:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Amd ja milam bardzo mobbingującą prace. Miałam juz 3 ciężarne w jednym oddziale żadna ciąży nie donosiła jak ha zaczęłam krwawic to dla mnie było oczywiste ze nie pociągnę tak :( Chyba bede jako ostatnia miała prenatalne Z was wszystkich :) p**drawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z badań prenatalnych i jestem przeszczęśliwa bo Dzidzia dobrze się rozwija :) Niestety nie udało się na razie ustalić płci więc będę musiała z tym poczekać do następnej wizyty czyli za miesiąc. Ale i tak mam przeczucie, że to będzie Synek :) Mam do Was pytanie czy robiłyście ten test PAPPA? bo podobno teraz jest zalecany wszystkim kobietom w ciąży w Pl bo za granicą to nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
siemanko dziewczyny;) ja po 2 latach staran jestem w ciazyyy;)) dzis bylam z tego tytulu na badaniach prenatalnych;) z usg wszystko ok;)) no i stwierdzono 12 tydzien i jeden dzien i ze chlop bedzie;))) gdzies slyszalam ze do 20 tygodnia narzady sa bardzo podobne:) wierzyc czy nie??:)pozdroweczki czerwcoweczki;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Zu_85 to z krwi ten PAPA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
to mialam robione;) i kolezanka tez;)) wiec chyba rzeczywiscie robia juz kazdej;)yyyy a co myslisz na temat 12 tc i juz wiadomo co nosze?:) az mnie sie wierzyc nie chce;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska ja czytalam, ze do 13 tygodnia nie mozna okreslic plci. A u Ciebie 12 tc wg OM czy USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki! U mnie dziś rewelacja, póki co pierwszy dzień od niepamiętnych czasów bez wymiotów. Mam nadzieje że tak zostanie do wieczora. Poza tym że kręgosłup mi troche dokucza to jest na prawdę dobrze. Co do tego badania o którym wspominałyście mój ginek jeszcze nic nie mówił, może na tej wizycie mi zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Akida na usg przez brzuszek;) bylam na badaniach prenatalnych i ponoc rewelacyjny sprzet;) ale zeby w 12 tygodniu:) hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Czesc dziewczyny, u mnie male zalamanie, nie dosc ze mnie mdli to jeszcze chyba mnie chorobsko zbiera. Dodam jeszcze ze praktycznie wogole nie wymiotowalam do tej pory. Mam stan podgoraczkowy 37.2 i czytam ze jedynie co moge zazyc to herbate z cytryna. Ja wiem czemu sie rozchorowalam ... po prostu mi jest caly czas zimno. W domu cieplo, maz z krotkim rekawem a ja ciuchy i na to cieply szlafrok. I tak caly 1 trymestr. Juz mnie zaczyna to irytowac, caly czas mam dreszcze, spie pod dwoma koldrami, i nie przechodzi. Jeszcze dzisiaj ta goraczka... uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×