Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość AleksandraJL
Aliszonn-Uffff ulżyło mi:) naprawde!!! Czyli nie ma co ślepo w to wierzyc. Mnie najbardziej rozwalilo pytanie naszej znajomej, czy duzo jem haha. Jem normalnie przeciez jak dzidziuś jest mniejszy to czy oznacza to ze mama sie glodzila w ciazy. Głupie myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Mi usg wyszlo 3000 g a urodziłam 2980 g tak wiec praktycznie sie nie pomylili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
ja miałam miec duze dziecko i mialam 4240g i 57cm. tak naprawde wazny jest obwod glowy i ramion. Aliszon (chyba) skad te przekonanie ze dziecko 3500g jest najlepsza waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie nie było, a tu tyle wiadomości :) Ja byłam dziś u lekarza. Wszystko ok, szyjka dalej bez rozwarcia. Pytałam, czy może mogę iść w tyg na to cc, ale niestety... Muszę czekać do soboty. Mojego lekarza nie będzie i mam nadzieję, że będzie jakiś fajny lekarz i nie będę czekała do poniedziałku. Mój mały waży 2900, ale lekarz powiedział, że patrząc na mój brzuszek pewnie waży więcej :) Zresztą ostatnio wg jego usg ważył 2300, a w ten sam dzień w szpitalu 2500 :) Mnie też strasznie boli kość łonowa i nie mogę za dużo chodzić, bo mi brzuch zaraz twardnieje. Jutro piorę ciuszki więc trzeba się wyspać :) Dobrej nocki życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Tulipka- to ja pisalam, czytałam kiedys o tym ze duży bobas jest bardziej narażony w przyszlosci na choroby w tym cukrzyca itp.. Ale nie pamiętam dokladnie co tam bylo wiec nie chce pisać bzdur i nieprawdy. No ale lepiej żeby nie bylo ani za Male poniżej 2800g i za duże . Moj się zapowiada na dużego chłopca i też przez pryzmat porodu się boje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Dziewczyny czy wasze malenstwa sie tak rozpychaja w brzuszkach jak moja JUlka? Moja tak mocno wyciska nozki,ze az boli. jak sie czujecie? Czy wasze starsze dzieci czekaja juz na rodzenstwo,na narodziny? Jakie jest wasze zdanie na temat naciecia krocza? Jestescie za,czy przeciw? Planujecie dlugo karmic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ostatnio mala ważyła 2700 ale lekarz mówił, ze według jego aparatu odchylenie może być nawet +/- 400g, także sporo. To wszystko zależy chyba od sprzętu no i ułożenia dziecka, bo nie zawsze da się je odpowiednio "uchwycić". Ja mam w planach karmić do 6mcy, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy. W każdym bądź razie jeśli nie będę mieć pokarmu lub będą jakieś inne czynniki to przejdę na mm. Mala się bardzo rozpycha i kopie po zebrach. A moje ostatnie noce są masakryczne, nie mogę w ogóle spać. Budzę się co chwile, ch chwile gonie do łazienki, żeby się na bok przewrócić to oczywiście też się budzę. A o 5 juz jestem wyspana. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja tez pól roku i ani dnia dluzej z tym karmieniem, ale jak bedzie to sie zobaczy. Po roku chce wrócić do pracy. Moge spac bez najmniejszego problemu i w dzień i w nocy. Dzis odbieram wynik na paciorkowca. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
A ja zamierzam karmić minimum rok, max 15 mscy. Córę karmiłam 13 miesięcy i synka chce karmić tyle samo. To najlepsze co mogę mu dać, więc na głowie stanę a ten rok przekarmie. Z resztą nie wróżę sobie problemów z karmieniem, bo po pierwszej ciąży mogłabym spokojnie dwójkę dzieci na raz karmić tyle miałam pokarmu. Dla mnie karmienie piersią to nie tylko zaspokajanie potrzeb żywieniowych dziecka,ale też ogromna więź emocjonalna która jest dla mnie bardzo ważna. Znam kobiety które na hasło kp dostają białej gorączki i mówią że nie wyobrażaja sobie karmić. Ja nastomiast należe do tych które to kochają i tyle. Jestem już po pobraniu krwi, ok 10 będą wyniki. Ciekawa jestem jak moje transaminazy bo szału nie ma czyli chodzę i się drapie pomimo brania leków. Jutro pewnie poznam termin indukcji, nie mogę się doczekać:) U mnie dziś ma być 21 stopni, lato po prostu. Po południu znowu poszaleje z córką na placu zabaw. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Ja chciałabym karmić pół roku, ale jak będzie to nie wiem , to jest moje pierwsze dziecko więc ciężko mi powiedzieć. Mnie przeraża ta dieta dla karmiących, czytałam w internecie o tym, ale wszędzie piszą inaczej ;/ i dalej nie mam pojęcia co będę jadła. Ja mam to samo w nocy, ruszę ręką i zaraz się budzę ;/ nie mówię już o wstawaniu siku...U nas dzisiaj leje straszliwie ;/ a muszę iść po farbę do włosów, później idę do kosmetyczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Cześć dziewczyny ja juz 37 tc i 3d bardzo się boje porodu :( ciągle o tym myślę czytam różne fora sama się napędzam ale to przez to ze okropnie się boje:( w pon mam dokładne usg dowiem się dokładnie ile mała waży i co z szyjka bo ostatnio wszystko było po zamykane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
cze Mamuski;) wczoraj bylam na badaniach;) 38 tydzien w sumie koncowka;) skurcze na ktg zapisane ale szyjka wogole nie gotowa;( twarda;/ mlody nie chce glowki osadzic prawidlowo wiec nie mnieknie szyjka;/ z tego co mi lekarz powiedzial , ze jak bedzie tak do 41 tc bedzie kiepsko(cc) a tak wazy 3300;) wierzga nogami rosza sie;) aaa i wydaje mi sie ze czop mnie wczoraj wypadl, bialo-zolty, troszke pobaraszkowalismy weic nie wiem czy to nie jakies resztki, sorki za szczerosc ale nie wiem jak to opisac, taki gesty mega duzy glut;)) myslicie ze to czop??? tez tak mam ze sie budze co sie przekrecam na drugi bok, az posladki dretwieja;) na 4 czerwca chyba nie urodze, ewentualnie moge poczekac do 12 ;)) ale nie dluzej;) zeby tylko nie przenosic;/ bo zwariuje;)pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
anetta111 gratulacjeeeeee;))) s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję i tez wam życzę żeby było jak najszybciej po...my miałyśmy jutro wyjść ze szpitala ale zoltaczka chyba się pojawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Dziewczyny ja chyba długo już nie pociągnę . Odebrałam wyniki i znowu pomimo leczenia transaminazy poszły w górę i to znacznie. Także myślę że pewnie w przyszłym tygodniu już będę miała Kornelka przy sobie. Już chciałabym nawet i dziś iść rodzić, bo bardzo martwi mnie to że ta cholestaza pomimo leczenie dalej mi dokucza. Ja to pół biedy, jakoś żyję z tym świądem i daje radę ale ciąglę się zastanawiam czy mój synuś na tym nie cierpi. Odczuwa to na pewno bo jak ja się drapie i jestem zestresowana to on niestety też. Eh już dobry humor prysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliszon a kiedy masz wizytę? Daj znac jak juz coś będziesz konkretnie wiedzieć. Kurcze, wspolczuje Ci bo takie drapanie to raczej masakra. A o dzidziusia się nie martw, myśl pozytywnie. Mnie dziś nabralo na pierogi z truskawkami i zrobiłam tyle ze chyba cały tydzień je będę jeść :P ogólnie ostatnio mam smak na truskawki, wcześniej codziennie wcinalam makaron z truskawkami a teraz będą pierogi. Teraz odpoczywam ale jeszcze dziś czeka mnie prasowanie. Dziewczyny jakie kupilyscie materace dla dzieci? Chodzi mi o wypełnienie. Bo ja kupiłam gryka kokos i wczoraj się natknęłam na info ze w tych materacach lubią się robaki zagnieżdżać, zwłaszcza jak materac się gdzieś zmoczy. I ze te robaki podgryzaja dzieci. Masakra. A w sklepie tak zachwalali to wypełnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam gryke, kiedyś miałam i poszedł na śmietnik, kupilam kokosowy, pani w sklepie sama mi go doradziła i powiedziała ze malo kto kupuje gryke ze wzgledu na pleśń i robaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieńka27
mania nie gadaj ze ogladałas filmik doriski;p ona wczoraj urodziła;) robaki moga sie pojawic ale jak dopuscisz do wilgoci w materacu. ja kupiłam podkład i położyłam na materac a dopiero na to przescieradełko. ja dzisiaj cały dzień robie kółka biodrami, krece sie żeby mała troche lepiej wskoczyła na miejsce. nie miałam usg od miesiaca wiec nic nie wiem co u niej. i co z moja szyjka;p przy nastepnym ktg ma ma mi zrobic usg. mam miec w srode 3. wiec mam nadzieje ze to juz ostatnie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Hej.ja od rana wzielam sie za,porzadki, posprzatalam corki pokoj, umylam okna,i popralam firany.jeszcze trzeba wyprasowac i powiesic.jutro maz idzie do pracy i w,niedziele rowniez.teraz leze,odpoczywam. Stopy dalej puchna,nawet skarpetki uciskaja. Strasznie rwie mnie w pochwie,przez to,ciezko sie chodzi Siada. Ciekawe kiedy urodze.jutro koncze 37 tydzien. Wizyte mam 1.06 ,maz jedzie ze mna,bo ja juz nie jezdze samochodem. Wczoraj z mezem od niepamietnych czasos ogladalismy film, hit titanic iposzlam spac po polnocy. Dzis pogoda piekna,cieplo sloneczko swieci ale ja nie mam sily wyjsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mania dziękuję, wizytę mam jutro po południu. Już siedzę jak na szpilkach po prostu. Mam nadzieję że już połozy mnie do szpitala to będę spokojniejsza, bo tam ktg jest 3xdziennie i w razie czego mogą od razu reagować. Ja też odradzam grykę, miałam z córą i faktycznie mała jak ulała to później pleśń się robiła a co w środku to już nawet nie sprawdzałam tylko wywaliłam go i kupiłam zwykły piankowy w ikei i był ok. teraz do kołyski tez mam piankowy. Łóżeczko jak będę kupowac gdzies we wrześniu to kupię z materacem piankowo-lateksowym mówią że jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Odebrałam wynik na paciorkowca ujemny. Tez mam taka ochronna ceratke na materac i na to prześcieradło dopiero. Wkurzona jestem , mąż mial dzis robic do 14 a tu nadgodziny im wpisali i chyba do 18 bedzie gibal . Dzis sie cudownie czuje zero jakiegokolwiek bolu Aliszonn to chyba będziesz następna z nas... Tak cos mi sie wydaje. Bedzie dobrze, lekarz wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mania ja juz wszystkie yutubowe cięzarne zaliczyłam;p;p;p doriske mam tez na instagramie wiec wiem od razu jak cos wrzuci. dała małej na imie mia;) slicznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Dziewczyny ja też często oglądam Doriske. Lubię też Paulinę Alaw z tym że jej mała już jest spora bo w listopadzie zeszłego roku się urodziła, ale tygodnie jej ciąży oglądałam zgodnie z moimi:) kurczę miałam iśc dziś z córą na plac zabaw, ale taki mi numer odwaliła po drodze do domu że musiałam ja postawić do pionu i niestety za kare siedzimy w domu. Jej kolega ze swoja mama ( ona ma termin na wtorek) też z nami wracał i zaczeli nam uciekać. My z tymi brzuchami biegniemy, się drzemy za nimi a oni nic. O mały włos a wpadłyby dwa łobuzy pod koła samochodu. Tak się wściekłam na córę że koniec siedzimy w domu. Wkurza mnie to bo ten jej kolega to ancymon i ją namawia a ta jak ośla łąka leci za nim i nawet się nie zatrzyma. A cały tydzień był super, była grzeczna pani ją chwaliła to na koniec musiała cyrk odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauline alaw też oglądam :) w sumie tylko te dwie. Najbardziej mi się podobało jak doriska opowiadała o swoim pierwszym porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi doriska troche denerwuje swoim dziecięcym sposobem mówienia.. ale i tak jestem ciekawa co u niej. oglądam jeszcze niesie, i magde pagowską- miała piekny poród w domu i te chyba najbardziej do mnie przemawiaja. paulina alaw tez wszystkie filmiki obejrzane choc tez jakos tak mówi w przejaskrawiony sposób..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćip moze czerwcowka
Jam jest majowka tylko przeterminowana chyba dolacze do was czerwcowki. Juz 4 dni dzidzia sie spoznia a skurczy brak wody sa na miejscu. Ja mialam byc w czerwcu urodzona tylko urodzilo mi sie 17 dni przed terminem pod koniec maja. Corka pewnie odwrotnie bedzie z maja na czerwiec wskoczy. Chyba ze urodzi sie za 2 dni w moje urodziny oj to by byla niespodzianka X chociaz to jest szansa jak 1 do 288 wiec watpie. Chyba ze zawita w moje imieniny 6 czerwca hmm XD lub dzien dziecka. Na usg w 25tyg wygladala jak ja jak bylam noworodkiem te same usta i nos. Heh moze to moj maly klon. Ciekawe jaki kolor wlosow bedzie miala za mna czy za ojcem. Za mna juz ma 2 rzeczy to wystarczy niech teraz cos po tatusiu ma. W ciemnych wlosach bedzie jej do twarzy. Ja musialam sie farbowac na ciemniejsze. To by byla ladniejsza wersja mnie. Tylko brwi niech ma za mna cieniutkie bo tata ma krzaki nad oczami heh. Juz nie moge sie doczekac. Pewnie pulchna bedzie teraz bo dlugo w brzuchu siedzi ale i tak sliczna sloninka bedzie w 25 tyg wazyla OK 2 kg jak pamietam teraz to pewnie 4kg szczescia bedzie. Moja kuzynka rok temu urodzila 4.80 kg szczescia a wcale po jej synku nie bylo widac zeby pulchny byl ale pamietam dziecko mojej kolezanki to byla prawdziwa rozlana sloninka pierwszy raz takiego tlystego noworodka widzialam. Ona przytyla przez ciaze 30kg. Jej synek po paru miesiącach juz ladny byl masa wyrownala sie ze wzrostem sliczny maluch wyrosl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
anett304 dieta dla matek karmiacych jest malo skomplikowana: indyk, ziemniaki, gotowana marchewka lub buraki, kompot z jablek, chleb pytlowy z maslem klarowanym, ewent. dzemem, przyprawy, kasza jaglana i maki z kaszy jaglanej lub kukurydziana, ryzowa. do picia woda, slaba kawa z kardamonem. koniec :) i tak przez min. 3 m-ce. ja chce karmic do wiosny czyli ok. 9m-cy ale po 3 zwykle juz mozna rozszerzac menu wiec czemu nie, skoro mam jeszcze szanse choc troche schudnac na takiej diecie :) dzis mam wrazenie, ze wypadl mi czop ale poniewaz bylam w toalecie (na dluzszym posiedzeniu) to nie mialam jak sprawdzic. ale potem dziecko sie baaaardzo obnizylo i caly czas uciska mi pecherze i pachwiny. zastanawiam sie czy jestem z objawami za Wami i zaczynaja mi sie robic dopiero takie jakie wiekszosc z Was ma od 2 tygodni czy to wlasnie oznaki tego, ze porod na dniach (od jutra 39 tydz.) mialam miec wczoraj wizyte ale nie bylo pradu, USG nie dzialalo i mam przyjsc w poniedzialek. wlasnie dzis odkrylam, ze zrobil mi sie 1 rozstep :( na wiecej sie nie zgadzam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Urodziłam dziewczyny, 2700 i 50cm. Jestem obolała po cc ale mam nadzieje ze z każdym dniem bedzie lepiej. Iga zdrowa a to najwaziejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka27
hihi dzisiaj ja jestem pierwsza;) Obudzilam sie godz temu i juz nie moge zasnac;/ troche mnie tam brzuch pobolewa ale to jeszcze nie to;(;( losie juz tak bym chciala rodzic!! noz ile mozna lezec glowa w dol i to jeszcze takim scisnietym??? co to za dziecko...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka27
Glupie forum sie tnie! dopiero teraz widze ze lv juz po... no wezcie dziewczyny bo zaczynam miec kompleksy... nawet moj maz juz mi dogaduje ze sama zostane na tym forum;p Lv napisz cos wiecej jak znajdziesz czas;) no i GRATULACJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×