Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Anett304
Po wizycie u lekarza dowiedziałam sie , ze jestem w 5 tyg ciazy a nie w 7 tak jak myślałam...za dwa tygodnie kolejna wizyta...troche sie martwie , ale wszystko sie okaze dopiero 25;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zrobiłam test ku mojemu zaskoczeniu i zdziwieniu pokazały się dwie kreski, szczerze mówiąc to mam nadzieje że to sen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Witam dziewczyny chce do Was dolaczyc gdyz jestem w ciazy. Wg kalkulatora internetowego mam termin na 23 czerwca. Mam 33 lata i jest to moja druga ciaza (mam juz synka , ma 3.5 roku). Prawdopodobnie poczecie powstalo 2 tyg temu i praktycznie od tego czasu zrobilam z 10 testow aptecznych (codziennie jeden). Na poczatku byla jedna kreska, az raz pare dni temu wywalilam test od razu do kosza bo znowu ujawnila sie tylko jedna kreska. Po czym zagladnelam do kosza po godzinie a tam taka druga blada ale nie uznalam tego jako ciaze. Dopiero w piatek zrobilam kolejny test i dwie kreski jak nic. Okresu brak dwie kreski sa. Witam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny i ja chciałabym do Was dołączyć :))) Kalkulator obliczył mi datę porodu na 15.06.2015r. ale wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu więc zobaczymy jak to będzie. To moja druga ciąża, mam już 14,5 miesięcznego Synka :))) Pozdrawiam wszystkie przyszły Mamusie :))) Yoasiunia- bardzo fajna ta stronka, którą podałaś :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć Anett304______23_____3.06_______________1___________? razem_razniej__20_____9.06________________1___________X róża 11____X__________X______________X_______X maybebe___X__________X_____________X_________X ania_88______26_______X_____________X________ ? monika62015__________18.06__________X________? joaaaaa______33_______2.06___________1_______? kokosek89____25______2.06____________2________? yoasiunia_____25_______8.06___________1______? Weronique33____33______23.06___________2______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć Anett304______23_____3.06_______________1___________? razem_razniej__20_____9.06________________1___________X róża 11____X__________X______________X_______X maybebe___X__________X_____________X_________X ania_88______26_______X_____________X________ ? monika62015__________18.06__________X________? joaaaaa______33_______2.06___________1_______? kokosek89____25______2.06____________2________? yoasiunia_____25_______8.06___________1______? Weronique33____33______23.06___________2______? Zu_85__________29______15.06___________2______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
I jak sie czuja świeże mamusie? Jakie witaminy zażywanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronique33 i Zu_85 witamy :) Ja oprócz kwasu foliowego póki co nic, czekam do czwartku na pierwszą wizytę i zobaczymy co mi lekarz zaleci. "Gdzieś wyczytałam" (to chyba najczęstszy mój ostatni zwrot:P) że w pierwszym trymestrze nie powinno się zażywać tych suplementów, nawet są specjalne oddzielne suplementy dla I i osobne dla II III. A smarowidła na rozstępy już czy później? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Yoasiunia ja dzis kupilam folik i pierwsze slysze ze sa jakies podzialy dla trymestrow ? Jak bedziesz cos wiecej wiedziec to napisz. Odnosnie kremow przeciw rozstepom tez sie nie orientuje a chetnie sie dowiem. W 1 ciazy niczym sie nie smarowalam i skora na szczescie wrocila do normy bez rozstepow. Jedyne co robilam to masaze gruba szczotka brodawek/piersi pod prysznicem. I to nie jakos czesto spradycznie bo ja nie jestem wogole konsekwentna w takich sprawach. I jak urodzilam to kolezanka w szpitalu obok plakala jak karmila a u mnie bylo nawet ok. Co mnie zdziwilo bo mam niski prog bolu i podejrzewalam ze wogole karmic piersia nie bede. Wogole chyba nawet dzieki temu ze uniewrazliwilam piersi tymi masazami to nawiazalam szybsza relacje z synkiem i to karmienie nawet nam wychodzilo:) Do tego stopnia ze wisial na piersi przez pol roku non stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np te leki są podzielone na I trymestr i II III. W tych na I nie ma tych wszystkich minerałów żelazo, magnez, cynk itp. Podaje nazwy przykładowych leków, nie wiem czy są dobre czy nie. Poczytajcie sobie składy duża różnica :) Selecta Pregna 1, Selecta Pregna 2, Femibion Natal 1 i Femibion Natal 2 Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym wzmocnieniem brodawek to super rada, ja póki co dotknąć ich nie mogę ale jak tylko mi przejdzie to zaczynam je hartować! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1____________? yoasiunia_____25_______8.06___________1___________? razem_razniej__20_____9.06____________1___________? Zu_85__________29____5.06___________2____________? monika62015__________18.06__________1 ___________? Weronique33____33_____23.06_________2___________? róża 11____X__________X______________X__________? maybebe___X__________X_____________X___________? ania_88______26_______X_____________X________ ___?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1____________? yoasiunia_____25_______8.06___________1___________? razem_razniej__20_____9.06____________1___________? Zu_85__________29____15.06___________2____________? monika62015__________18.06__________1 ___________? Weronique33____33_____23.06_________2___________? róża 11____X__________X______________X__________? maybebe___X__________X_____________X___________? ania_88______26_______X_____________X________ ___?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszon
Dziś się dowiedziałam że też będę czerwcówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszon
Wg kalkulatora data porodu 24.06.2015. Dziś zrobiłąm Betahcg no i potwierdziło się 4 tydzień. Cieszymy się z męzem niezmiernie bo staralismy się od maja. Mamy już córeczke 4,5 roku , ktora też bardzo chce mieć rodzeństwo:) Zdrówka dla wszystkich Czerwcówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha89- zobaczymy czy któraś z nas urodzi tego 15tego czerwca :))) Ja moje pierwsze dziecko urodziłam tydzień po terminie. A u Ciebie jak było? Dziewczyny, ja na razie też biorę tylko kwas foliowy. Pamiętam,że w poprzedniej ciąży to witaminy dla ciężarnych lekarz mi przepisał dopiero od drugiego trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aliszon gratuluje uzupełnij tabelke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam 1 dziecko idealnie w terminie odeszły wody i juz do szpitala Czy jeszcze stosujecie jakieś profilaktyki oprócz foliku i nie piciu kawy? :) Kiedy idziecie do ginekologa? I co ten zaleci? Chyba na Usg za wcześnie wiec każe test krwi zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Ja tez póki co nie biorę nic prócz kwasu foliowego :) na następnej wizycie zapytam Pani gin kiedy i jakie brać witaminy :) nie wiem jak Wy , ale ja już nie mogę się doczekać widocznego brzuszka :) a tu jeszcze tyleeee czaasuuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Ja z kolei nie chce duzo przytyć W 1 ciąży nie objadalam sie nie miałam dziwnych zachcianek ( tyle tylko ze w porach posiłku byłam głodna jak wilk) a przybrałam 12 kg ( z dzidziusiem 18kg) nie wiadomo skąd. Nie chce tego powtórzyć :( oczywiście kwestia kg nie jest nadrzędna w moim życiu , tak luźno wtracilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja najbardziej nie mogę się doczekać kiedy poczuję ruchy Maleństwa :))) Moim zdaniem to jedne z najwspanialszych chwil w okresie ciąży :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I oczywiście jak najszybciej chciałabym poznać płeć dziecka :))) Ale na to też trzeba jeszcze trochę poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja poza kwasem biorę jeszcze symnatal pro baby, suplement dla kobiet w ciąży. Lekarz mi to Przepisał jak zaczęliśmy się starać o dzidziusia w maju. W sobotę mam pierwsza wizyta u giną, już odliczam godziny ;;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszon
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1____________? yoasiunia_____25_______8.06___________1___________? razem_razniej__20_____9.06____________1___________? Zu_85__________29____15.06___________2____________? monika62015__________18.06__________1 ___________? Weronique33____33_____23.06_________2___________? róża 11____X__________X______________X__________? maybebe___X__________X_____________X___________? ania_88______26_______X_____________X________ Aliszon_______23_______24.06_________2____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joaaaaa
Witam ponownie, Jestem po pierwszym usg :) Dzis dokładnie jest 7 tydzień ciązy.Wszystko w naj najlepszym porządku....Dzidzius jest juz dosc spory jak na swój "wiek", bo ma 11 milimetrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę , ja muszę czekać do soboty żeby poznać moją fasolke na usg. To moja druga ciąża, i powiem szczerze jestem w szoku bo juz od samego początku diametralnie różni się od pierwszej. W ciąży z córcią nie mialam żadnych objawów az do 8 tygodnia kiedy zaczely sie wymioty. Teraz po prostu masakra, piersi jak melony, obolałe i spuchnięte, zachcianki na słone rzeczy i mdłości kilka razy dziennie. Chociaż to nie zmienia faktu że jestem najszczęśliwsza pod słońcem że w końcu nam się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joaaaaa
Też mam mdłosci,ale jak nie zjem, dlatego przygotowane mam zawsze małe przekąski typu:banan,migdały,mały jogurt. Piersi tez sa wieksze i bolące jak je dotykam. Odrzuca mnie natomiast od kawy, która kiedyś uwielbialam :) Trzymam kciuki za Ciebie,aby wszystko było oki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam wizytę dooopiero 23.10 więc jeszcze muszę trochę poczekać... Podobno każda ciąża jest inna :) i pewnie coś w tym jest :) ja, jak na razie, nie mam żadnych mdłości z czego bardzo się cieszę bo w pierwszej ciąży trochę mnie męczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zu_85 To moja 3 ciąża i nie będę ukrywać że jest wielkim zaskoczeniem, ale pooli zaczynam się cieszyć. Córę urodziłam tydzień po terminie a synka tydzień przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×