Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Zatem to juz moja druga ciaza wiec wiem czego sie spodziewac.Udalo nam sie 'zajsc' juz w pierwszym cyklu.Jak narazie wszystko przebiega bardzo podobnie do 1szej (ktora byla ciaza wrecz idealna, zero mdlosci,rozstepow,puchniecia.przytylam lacznie 10kg) i odpukac niech tak zostanie. Moje Dziecie Pierworodne w grudniu skonczy trzy lata.Cudownie jest byc mama :)))))))) Mieszkamy za granica wiec tu opieka podczas ciazy wyglada troche inaczej. Bylam juz na pierwszej wizycie ale byla krotka i formalna (to byl dopiero 4tydz wiec za wiele zrobic nie mozna) Kolejna 29go.Pierwsze usg tu robia okolo 12-13tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zu_85 widze wlasnie ze mamy podobna sytuacje. Druga ciaza,ta sama data wyznaczonego porodu i jestesmy w podobnym wieku,tylko rok roznicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1___________? yoasiunia______25_____8.06___________1___________? razem_razniej___20_____9.06___________1___________? Muniek84______30_____13.06___________1___________? Zu_85__________29____15.06___________2___________? Adrianna86_____28_____15.06___________2__________? monika62015__________18.06___________1 ___________? Weronique33____33_____23.06__________2____________? Aliszon_______23_______24.06__________2____________? Vita84________30________x_____________1__________? monia194_____x_________x_____________1__________? weronique33___33_______x_____________x__________? maja1234_______x_______x____________x___________?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,mdłości dzień kolejny...ehhh okropne to!!! Co do bólu brzucha to mnie czasem tylko coś zakłuje,ale nie jest to nic strasznego. Adrianna86 jeśli mogę zapytać,to gdzie za granicą mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ja Niemcy :-) cały czas mnie mdli,ale najgorzej rano. No i też bez przerwy muszę coś zjeść albo pić,bo jak nie to od razu tragedia. Ratuje się herbatą miętowa,z kopru wloskiego,naparem z imbiru.Cytryna z wodą nie dam rady,jeszce gorzej się czuje,a czytałam że jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie mdli czasami, ale te mdłości nie są aż tak bradzo uciążliwe, zamiast senności nadal czuję większy power, piersi i sutki to strefa wiecznego bólu i to już trwa 3 tygodnie plus nadal wstaję wcześniej niż powinnam. Mogłoby już tak zostać. Ostatnio zauważyłam, że szybko mam zadyszkę...może nigdy nie byłam mistrzynią kondycji, ale teraz to już przesada więc nawet jeśli to nie objaw ciąży to i tak zwalę na ciążę, co mi tam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja najchetniej juz bym kupowala dzieciece ubranka a tu dopeiro 6 tydzien. Musze sie wstrzymac do poczatku drugiego trymestru :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście ja nigdy nie miałam problemu z piersiami,w czasie okresu nigdy mnie nie bolały i teraz tez nie. Dziś miałam przymusowy spacer i powiem wam że juz myślałam że do domu nie dojdę,strasznie się męcze. A odnośnie ubranek to ja o ty na razie staram się nie myśleć,moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie. Ale nie wiem co to będzie jak co ślicznego w sklepie zobacze hehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nic nie kupuję, ostatnio mnie korciły wyprzedaże dla maluszków, ale stwierdziłam, że lepiej nie szaleć :-) .U mnie to początek 6-tego tygodnia...jak sobie to wszystko obliczam to często mylę się w tygodniach, prawda jest taka, że już się niecierpliwię, a przy dobrych wiatrach jeszcze tyle czasu przed nami wszystkimi tutaj...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muniek czyli Ty też się szybko męczysz...a jednak coś jest na rzeczy.Mi pomaga na mdłości herbata z sokiem wiśniowym :-) , ale mdłości nie są duże. Boję się zaczynać 7tydzień...czytałam, że często wtedy dopiero się zaczyna koncert objawów ciążowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie chcę cię straszyć ale mi się zaczeło jakoś tak pod koniec 6tc,bo wcześniej było no powiedzmy nie najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli lepiej nie oswajać się z myślą, że tak dobrze może już być do końca . Czekam na 7 tydzień bo wiem, że albo wtedy się zacznie armagedon albo jest szansa na jakieś umknięcie objawom:-).Muniek a Ty piszesz, że to 7 tydzień a nam kalendarz wyliczył termin na ten sam dzień czerwca. Jak to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze nie mam pojęcia,ja ostatnią miesiączke miałam 6.09. cykle mniej wiecej 28dniowe,w każdym kalkulatorze wychodzi mi na 13.06 i że to 7tc. Lekarka tak samo mi obliczyła. Więc nie wiem co ci powiedzieć. A wracając do mdłości,tobie wcale nie muszą dokuczać tak jak i mnie,to jest bardzo różnie. Wczoraj powiedziałam rodzicom że będą dziadkami i podpytywałam mame jak ona sie czuła,stwierdziła że tak samo jak ja.Nie za bardzo mnie tym pocieszyła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnia miesiaczke mialam 8go wrzesnia.Cykle mam regularne 28 dni. Z moich wyliczen wyszla data 15 czerwca,lekarz to samo potwierdzil. W poniedzialek zaczelam 6tydzien. Tak w ogole sciagnelam swietna aplikacje na telefon.Kazdego dnia rozpisany jest rozwoj dziecka i ewentualne objawy u mamy.Informuje mnie tez ktory to tydzien i dzien itp wiec wszystko jest jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vita moze byc dobrze do konca. Jak juz wspomnialam mialam tak w pierwszej ciazy.Tez mnie wszyscy straszyli 'jeszcze zobaczysz!Wszystko sie dopiero zacznie' ale nic a nic sie nie sprawdzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, pomyliłam się ... Kalkulator dobrze liczy, wszystko się zgadza.Miałam ostatnią miesiączkę 14.09 dodatkowo też dłuższe cykle, ale ten musiał być zaplanowany na 28 dni bo inaczej by się nie udało.Fajnie, że powiedziałaś rodzicom, to takie miłe kiedy ludzie bliscy reagują pozytywnie na taką wiadomość:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianna oby, chciałabym nie musieć się męczyć :-) , jak każdy zresztą...Zamierzam pracować tak jak dotąd, mam nadzieję, że ciąża mi to umożliwi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vita to dobrze że się wyjasniło ;-) a jak ta apka się nazywa? bo ja mam Moja Ciąża,fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam apki 'Babycentre.My pregnancy today' znalazlam ja w google play. Nie wiem czy jest polska wersja ale jej logo to taki zolty kwadracik z drzewem w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też sobie ściągnęłam aplikację Moja Ciąża i wyszło podczas uzupełniania danych, że mogę mieć niedowagę...w normalnych warunkach taka wiadomość by mnie nawet ucieszyła, teraz też jakoś mocno nie martwi. Znam siebie i wiem, że z tyciem akurat problemów nie mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam lekka niedowage ale wyniki krwi w normie,zelazo ok wiec nie ma czym sie przejmowac. Znam dziewczyne ktora w pierwszych miesiacach ciazy tyle wymiotowala ze achudla kilka kg zamiast przytyc. Pozniej jednak szybko nadrobila. Zarowno ona jak i dzidzius mieli sie swietnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam tylko morfologię i TSH po tym jak się dowiedziałam o ciąży, hemoglobinę mam wysoką więc i żelazo w normie :-) . Uważam, że jeśli TSH jest w porządku to na tak wczesnym etapie nie ma się czym przejmować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakich kosmetykow uzywacie teraz w ciazy? Mam strasznie sucha skore a Masc z wit A i Pilarix przez ciaze musialam niestety odstawic.Sa niedozwolone. Do twarzy uzywam La Roche Posey i tez nie jestem pewna czy nie trzeba sie z tym pozegnac. Zostana mi tylko olejki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila1976
dzisiaj zrobiłam betę i mam 2155,0 mIU/ml a termin porodu? hmm jeszcze go nie znam, bo po ostatni porodzie nie miałam jeszcze okresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1___________? yoasiunia______25_____8.06___________1___________? razem_razniej___20_____9.06___________1___________? Muniek84______30_____13.06___________1___________? Zu_85__________29____15.06___________2___________? Adrianna86_____28_____15.06___________2__________? monika62015__________18.06___________1 ___________? Weronique33____33_____23.06__________2____________? Aliszon_______23_______24.06__________2____________? Vita84________30________x_____________1__________? monia194_____x_________x_____________1__________? weronique33___33_______x_____________x__________? maja1234_______x_______x____________x___________? Lila1976 _______29_______x ____________5___________?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam 17stego test pokazal 2kreski mam juz 2je dzieci to bedzie 3cie termin na 24 czerwca. Muniek tez mieszkam w de. Poprzednie ciaze prowadzilam w pl.poszukalam lekarza kt.mowi po polsku bo z jezykiem u mnie srednio.napisz cos wiecej na temat wizyty .kiedy nastepna czy badania krwi platne? Czy rowniez jak w pl.zalecany jest kwas foliowy ? Pozdrawiam werka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny błagam powiedzcie mi jak poradzić sobie z sennością. kawy pić nie mogę bo mnie sam zapach o mdłości przyprawia. Ostatnio mam wrażenie ze zasne wszedzie i w kazdej pozycji. Wiadomo w pracy nie bardzo można zrobić sobie drzemkę, a czasem czuję ze głowa mi leci i odpływam.Staram się zrobić chociaż 20 minutową drzemkę , ale najwidoczniej to mało. A tak z innej beczki jestem już po rozmowie z szefową, poinformowałam ją ze spodziewam się maluszka i jej reakcja mnie mile zaskoczyła:) do końca lutego pracuje o ile dobrze się bedę czuć i wszystko będzie w porządku, a od 1 marca będę już w domku oczekiwać porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek84
Werka ja za nic nie płaciłam jak na razie. Na wizycie miałam mierzone ciśnienie,wagę,usg dopochwowe + zwykłe badanie ginekologiczne,pobrane wymazy z szyjki no i pobrali mi krew,a dziś donioslam próbkę moczu. Następną wizytę mam za tydzień i wtedy będą wyniki.Aha dostałam też zdjęcie z usg;-) Aliszon ja też jestem ciągle senna,kawy nie pije bo nie mam w ogóle na nią smaka,a kiedyś tak uwielbiałam kawkę z ekspresu. Po prostu kładę się i odpoczywam innego sposobu nie mam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×