Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość figaaaa
Cześć dziewuszki Niedawno zrobilam test i wyszly 2 kreski, termin z kalkulatora wychodzi 25.06 :) Pisalam na innym topiku, ale chyba umarl śmiercia naturalną, a tu widze, ze juz dużo czerwcowych mamusiek. Moge sie przylaczyć? to moja druga ciąża, mam juz dwuletniego synka, narazie z objawow to wieksze i bolesne piersi i wrazliwosc na zapachy, w tamtej ciazy czulam sie rewelacyjnie, mam wiec nadzieje ze w tej tez tak bedzie. Mam teraz obawy, bo moj syn jest jeszcze maly czasem musze go dzwignac, przeniesc itp a wazy sporo ok 15 kg, boje sie, ze od tego dzwigania cos bedzie nie tak, ale nie da sie niestety tego w pewnych momentach uniknac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaaa dziękuję i wzajemnie ;* Dziewczyny które macie już dzieciaczki , kiedy zamierzacie im oznajmić że będą mialy rodzeństwo? Jak się w ogóle Wasze dzieci zapatrują na taką możliwość? Nasza Oli już od roku conajmniej nas męczy o rodzeństwo. Chciałabym jej powiedzieć jak najwcześniej bo wiem jak będzie się cieszyła, ale nie chce jej robić przykrości w razie gdyby coś było nie tak i nie wiem jak byśmy jej to wytłumaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figaaaa ja mam w pracy dzieciaczka 1,7 mscy. Jestem nianią. Też czasem musze go podnieść ale teraz szczególnie na to uważam. nie nosze go w ogóle. Przewijam na przewijaku na podłodze żeby go nie podnosić a ze schodów schodzę z nim za rączkę. Wiadomo czasem sie nie da nie posnieść ale trzeba ograniczyć do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumbrumek19
hej :) dołączam się do wątku, mój termin przypada na 06.06.2015 :) teraz jestem w 6tydz,5d ciąży no i dziś byłam na USG, wymiar CRL to 4,5 to nie za mało? lekarz nic nie powiedział o tętnie płodu... a ja głupia nie przypomniałam się... Myślicie że jeszcze go nie zobaczył? czy zapomniał? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
U mnie mimo ze wczesna ciąża to juz rodzina została poinformowana Mój mały synek tez (3.5 roku) i za b nic nie czai , tłumacze mu ze w przyszł roku będzie z nami mały Dzidzius i czy będzie sie z nim bawił a i tak nie robi to na nim wrażenia Muszę sie do ginekologa umówić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Mężem ustaliliśmy że powiemy Córci w Wigilię o tym że będzie miała rodzeństwo. Akurat zacznie nam się wtedy II trymestr. Póki co poza nami wiedzą tylko rodzice, dalsza rodzina dowie sie w swoim czasie. W poniedziałek muszę poinformować tylko pracodawców ze względu na charakter mojej pracy, muszą wiedzieć w razie gdyby coś sie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o ciąży powiedziałam na razie tylko mężowi i synkowi. Niestety mój synek (14,5 mies ) jest za mały żeby coś z tego zrozumieć ale wierzę, że się cieszy z roli starszego Braciszka :)) Rodzicom planujemy powiedzieć po pierwszej wizycie u lekarza. A dalszej rodzinie to myślę, że dopiero w drugim trymestrze ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzela24
Przyłącze się i ja :) termin porodu wg usg 7.06.2015 Jest to moja druga ciąża nie ukrywam że wiele trudniejsza niż pierwsza całodobowe nudności, zgaga i ta senność nie do opanowania ale tak myślę może to zwiastun dziewczynki :) O mojej ciąży rodzina dowiedziała się dość wcześnie ponieważ długo się staraliśmy a jak już się udało to ciąża okazała się zagrożona więc uruchomiliśmy wszelkie kontakty by zdobyć jak najlepszą opiekę lekarską . Jeśli chodzi o naszego synka no to może być ciężki temat mały ma 4,5 roku i myśli że jak się urodzi dzidziuś to będzie od razu taki jak on i będą się razem bawić, jak mówię ze będzie dzidziuś najpierw będzie malutki i będzie mógł się nim opiekować to zaczyna płakać chyba mamy problem, synek bardziej cieszy się z planowanej przeprowadzki do naszego wybudowanego domu która planujemy właśnie na czas pojawienia się maleństwa niż z posiadania rodzeństwa. Geny odziedziczył chyba po mnie bo ja sama jak zostałam starszą siostra w wieku 3 lat gdy zobaczyłam taką małą siostrę kazałam mamie wyrzucić do kosza pamiętam że dla mnie to była trauma nie wiem jak oswoić z tym naszego syna żeby tak na pojawienie się rodzeństwa nie zareagował Dajcie mi jakąś podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas na pewno będzie radość. Nasza Oliska uwielbia małe dzieci i ciągle wspomina że chce mieć małego braciszka że będzie go wozić w wózeczku i zmieniac pieluszki. W głebi serca tez się trochę obawiam że ta chęć posiadania rodzeństwa teraz,zmieni sie jak tylko maleństwo się urodzi. Boję się że Oli wtedy juz nie będzie się tak cieszyć. Myślę ze jak tylko jej powiemy ze bedzie miala brata lub siostre, będziemy z nią dużo rozmawiać i upewniać ją o naszej miłości. Będziemy jej tłumaczyć że ten maluszek tak samo jak ona będzie naszym dzidziusiem i tak samo będzie potgrzebował naszej miłości i troski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzela24
Aliszon Twoja córcia przynajmniej dzieci lubi wiec to już duży plus a mi się też tak wydaje ze dziewczynki to maja lepsze podejście do tego tematu nasz syn jak urodziła się jego kuzynka w ogóle nie chciał nawet na nią popatrzeć a jak kupowałam dla niej ubranka był strasznie tym faktem oburzony troche mi takim samolubnym jedynakiem ten nasz synuś zalatuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie u Was może być troszke gorzej. Miejmy nadzieję ze nasze dzieci jednak będą szczęśliwe z posiadania rodzeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Ja swojemu dwulatkowi powiedzialam, że mama ma dzidzie w brzuchu, teraz pokazuje na pepek i mowi dzidzia :) wiadomo jest jeszcze za maly zeby cos skumac i to dla niego pewnie abstrakcja, wiec biedny nie wie z czym to sie wiaze, ze mamausia nie bedzie juz tylko dla niego ;) Andzela nie pomoge ci, nie mam pojecia, jak przygotowac starszego na nadejscie rodzenstwa, chyba musisz mu duzo o tym mowic, a bardziej zaczac dzialac jak dziecko sie juz urodzi. Aliszon staram sie go nie dzwigac, ale czasem mi zasnie w aucie i musze go wtargac na 2 pietro, przeciez pod klatka go nie zostawie :P mam nadzieje tylko ze to sie na mnie nie odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika220989
Hej Dziewczyny :) moge sie dolaczyc ? moj test wyszedl rowniez pozytywny :) termin po obliczeniu mam na 23 czerwca :D jestem najszczesliwsza na swiecie :) mam 24 lata i to moje pierwsze dziecko bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
wika220989 Gratulujemy !! ;) Pisz jak sie czujesz ? Ktory tydz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane. Jestem już po pierwszej wizycie i pierwszym usg. Mój Fasolek ma 2,3mm i jak trzeba zaczepił się w macicy, zaczynamy 5 tydzień:) Następną wizytę mam 8 listopada. Jedyne co zaniepokoiło lekarza to moje podwyższone ciśnienie, ale śmiał się że to może sama wizyta mnie tak zestresowała. Mam sobie je mierzyć co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Ja mam termin na 23 06 i jeszcze nie byłam u ginekologa Czy powinnam zamówić wizytę w tym tyg? Pewnie mnie wyślę na morfologie to moze juz wcześniej zrobię badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika220989
Hejka dziewczyny :) Anett304. a wiec zaczelam wlasnie 6 tydz. :) czuje sie w miare dobrze tylko cycki mnie wykanczaja hehehhe :D i troche plecy :) sikam troche czesciej i jem czesciej a tak pozatym wszytsko ok :) funkcjonuje jak dotychczas :) u gin. jeszcze nie bylam ze wzgledu na to ze czekam na moja karte zdrowia ktora nie wiem kiedy przyjdzie :( moze za tydzien moze za dwa.... :/ a co do objawow mam takie przeczucie ze takie prawdziwe dajace odczuc uroki ciazy itp. jeszcze nadejda :) a jak z waszymi objawami dziewczyny? jakie wy macie? jak sie czujecie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny :) wlasnie zrobiłam test i co? I dwie kreseczki ^^ ciesze sie z tego chociaż mam dopiero 21 lat. Mam nadzieje że ta donosze bo to nie jest moja pierwsza ciąża, poprzednio poroniłam bo spadłam ze schodow :( z kalkulatora wynika że termin mam na 17 czerwca ale wszystkiego dowiem sie dopiero 3 listopada bo mam wizyte u gina. Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny...kilka dni temu dowiedziałam się o ciąży i nadal nie mogę uwierzyć, że rozwija się we mnie nowe życie. Maluszek był planowany, ale i tak dwie kreski na teście wywołały zaskoczenie:).To moja pierwsza ciąża , aktualnie początek 6-tego tygodnia.W piątek mam wizytę u ginekologa. Czy miałyście w tym okresie ciąży mdłości, wymioty, byłyście senne?Ja mam tylko nabrzmiałe i bolesne piersi, mam wrażenie że częściej siusiam(ale to może sobie wkręciłam)....zawsze lubiłam pospać, w ciąży jestem rannym ptaszkiem.:-) :-) :-) Z kalkulatora wynika że data porodu to 25.06.2015:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem na samym początku ciąży i dosłownie czuje wszystkie zapachy dużo wyraźniej niż zazwyczaj to bywało co skutkuje też niekiedy tym że "dźwiga" mi się że tak powiem w nieodpowiednich momentach ze względu na zapach :P mam powiększone piersi i też mi się wydaje że częściej siusiam :) i dużo pije i zasmakowały mi soki marchewkowe a dotąd wcale ich nie piłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trafilam na wasz watek i postanowilam napisac:) Jestem mama z czerwca 2014 roku i czytajac was wszystkie ciazowe wspomnienia wrocily :) To byl piekny czas wiec cieszcie sie nim:) Trzymam kciuki za was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
VITA ja mam termin 2 dni przed Tobą a nie mam mdłości .2 razy mnie mulilo lekko.Z objawów to siusianie często. Senność i te piersi ☺ byłaś już u lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja12341234
Cześć :) U mnie 7 tydzień ciąży.. dopiero wszystko do mnie dociera, jeszcze nie jestem w stanie wyobrazić sobie siebie jako mamy.. Mam dopiero 21 lat, mój mężczyzna (starszy ode mnie o 11 lat) cieszy się bardziej niż ja.. rodzice i dziadkowie też. Czasami się boję, że nie sprostam, czytam mnóstwo fachowej literatury, wiele osób mnie wspiera, ale pewne obawy nadal są.. A wy, w jakim wieku jesteście? PS. Jedna z mam wyżej pisała o obawach związanych z niezaakceptowaniem maleństwa przez rodzeństwo. U mnie w rodzinie jest podobny przypadek. Mój brat Filip (15 lat) do dziś ma problem z akceptacją najmłodszego (7 lat). Wydaje mi się, że problem tkwił w tym, że starszy był spychany na drugi plan, uwaga wszystkich skupiała się na najmłodszym. Filip był niedowartościowany, w tym czasie powinien otrzymywać tyle samo uwagi, czułości i miłości co najmłodszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lekarza idę w piątek, nie chciałam wcześniej ponieważ wcześniejsza wizyta mogłaby mi powiedzieć tyle co test, pod koniec 6-tego tygodnia będzie można zmierzyć małego glutka...teraz ponoć szybko rośnie 1mm każdego dnia:-) . Mamusiu z czerwca 2014 z jednej strony to piękny czas z drugiej też pełen obaw...najlepijej by było prztranspotrować się od razu w 3 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja myślę, że bez względu na wiek informacja o ciąży to wielkie przeżycie dla przyszłej mamy. Mam 29 lat, założyłam,że do 30 muszę być w ciąży i udało się, ale to nie zmienia faktu, że dwie kreski na teście mnie zaskoczyły i wywołały mętlik w głowie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 20 lat i bd miała dzidziusia z o 4 lata starszym narzeczonym i obawiam się reakcji rodziców bo już nie raz słyszałam że jak bd w ciąży to ich to nie interesuje i prawdopodobnie bd musiała się wyprowadzić problemu z tym wielkiego niema gdzie się podzieje bo rzecz jasna u narzeczonego ale problem bd dalej z rodzicami sama nie wiem jak im to powiedzieć bo się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam że mam termin na 16 czerwca bo tak mi pokazał kalkulator internetowy :P ale dokładnie się dowiem za pare dni bo idę na wizytę do ginekologa...Ja się i cieszę i boje bo jestem zaraz po szkole i nie mam żadnej pracy a tak głupio być na kogoś utrzymaniu ale no trudno się mówi jest dzidzia jest i też obowiązek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×