Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość maja12341234
monia, a rodzice znają Twojego narzeczonego? Jeżeli jesteście z sobą już jakiś czas i na dodatek jesteście zaręczeni to chyba nie powinni robić problemu? Zwłaszcza, jeżeli zamieszkacie razem :) Ja mam 21 lat, z moim mężczyzną mieszkam już rok czasu.. Moja rodzina go wręcz uwielbia, wiedzą, że to poważny związek i na szczęście na wiadomość o mojej ciąży zareagowali pozytywnie, moja mama się z radości rozpłakała.. a też miałam sporo obaw. Jeżeli Twój narzeczony jest zaradny, utrzyma Ciebie i dziecko, to w czym tkwi problem? Reakcja moich rodziców też byłaby inna, gdybym była na ich utrzymaniu i z nimi mieszkała.. bo wtedy to zrobiłabym dziecko im, a nie sobie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vita ja tez rocznik 84 :D tyle ze ja juz 30 urodziny mialam i to w maju a ty z koncowki roku jestes? dziecko urodze niby majac jeszcze 30 lat ale rocznikowo to bedzie 31 ..:/ wczesniej sie nie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem z grudnia więc jak wszystko dobrze pójdzie, urodzę w wieku 30,5 ale plan był żeby zaciążyć najpóźniej do 30 r.ż. Dookoła mnie jest mnóstwo dziewczyn, które starają się latami więc w porównaniu do nich u mnie poszło wzglęgnie szybko bo w 4 cyklu :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja właśnie o to chodzi że jestem na ich utrzymaniu a mam jeszcze młodsze rodzeństwo na które też muszą łożyć pieniądze bo wiek szkolny podstawówka dopiero itp. więc dodatkowy członek rodziny na utrzymaniu stanowił by że tak powiem dodatkowy problem finansowy. Z narzeczonym jestem 1,5 roku w zeszłym miesiącu się zaręczyliśmy :) i powiedział żebym się nie martwiła bo sobie poradzimy bd ciężko ale bd musieli dać rade widze że się cieszy i martwi i ja też się cieszę ze na wiadomość o mojej ciąży zareagował tak a nie w inny sposób bo jak sie dowiedział to wziął mnie na ręce i mocno przytulił :) powiedział że na wizytę u gina pójdziemy razem bo nie chce żebym była sama. A rodzicom prawdopodobnie powiemy w okolicy listopada grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek84
Cześć dziewczyny,chciałbym dołączyć ;-) jestem na początku 7tc. Byłam dziś na pierwszej wizycie u lekarza,a tak na marginesie dodam że mieszkam w Niemczech i razem z mężem postanowiliśmy wybrać lekarke niemke,nie jak większość dziewczyn szuka polskiego lekarza. Powiem że naprawdę miałam stres,bo z językiem jakoś super nie jest ale mąż był ze mną cały czas i tłumaczył :-P wszystko okazało się super,kobieta strasznie miła,jak i cały personel przychodni. Miałam robione usg dopochwowe,widzieliśmy nasze malutkie serduszko,aż się popłakałam. Od razu pobrali mi krew,zmierzyli ciśnienie i założyli kartę ciąży. A co do samopoczucia,to niestety męczą mnie mdłości,rano wymioty :-( ciężko mi cokolwiek zjeść. Ta moja lekarka powiedziała że jak nie będzie poprawy to zaprosi mnie na akupunkture. Nowość dla mnie,może coś wiecie na ten temat??pozdrawiam, PS. Też jestem rocznik '84:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muniek84 witaj.Rocznik 84 rozmnaża się na potęgę, ale fajnie.Przed ciążą myślałam o tym, że wolałabym mieć najpierw dziewczynkę, a teraz w trakcie ciąży martwię się tylko o zdrowie i żeby jakoś to wszystko pozytywnie się potoczyło/rozwiązało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie takie samo odczucie,płeć nie ma dla mnie w ogóle znaczenia,byle było zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawie byłoby wymieniać się doświadczeniami kolejnych etapów. Trzymam kciuki żeby było dobrze, bo to teraz najważniejsze. W każdym razie z ciążą chyba oswoję się dopiero po pierwszej wizycie u lekarza, póki co to nadal abstrakcja dla mnie :-) . Muniek miałaś podobne odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie roczniki 84 i gratuluję! wprawdzie ja rocznik 89 ale sprawca całego zamieszania ;) z rocznika 84, jest bardzo szczęśliwym tatusiem :) Jestem już po pierwszej wizycie i teraz nie mogę doczekać się następnej, tak już chyba będzie przez 9miesięcy ehh... muszę popracować nad cierpliwością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia194 Masz super faceta, na pewno dacie radę. Myślę że rodzice po pierwszym szoku jak ochłoną to będą szczęśliwi, to będzie ich pierwszy wnuczek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 8tygodniu czuję mocno wszystkie zapachy, mdłości mam ale to z mojej winy bo się opycham za bardzo a mam mały żołądek i muszę go dopiero rozepchać. Jak jem często a mało to jest ok:) Ja mam kiepską sytuację rodzinną i ogłaszanie tej radosnej nowiny w moim domu rodziców alkoholików i siostry którą wiecznie narzeka i mi mówi że dzieci są okropne i nie chce mieć bachorów było dla mnie strasznie dołujące. Ze strony mojej rodziny nie mogę liczyć na wysłuchanie, zrozumienie, jakąkolwiek pomoc czy finansową czy od strony zwykłego dobrego słowa. Trochę mi przykro że przez 9 miesięcy oprócz mojego faceta i koleżanek które jeszcze nie są w tym etapie życia nie mam z kim (jakąś kobietą) porozmawiać i się cieszyć tą nowiną:( chyba mam dziś doła, za dużo o tym wszystkim myślę :( Z zazdrością czytam wasze posty o tym jak wasze mamy, rodziny was wspierają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia194
Yoasiunia tak to będzie ich pierwszy wnuczek ;) nadal nie potrafie przyzwyczaic sie do tej mysli że nosze pod sercem mały skarb nie mogę się doczekac az pierwszy raz je poczuje jak sie rusza a o usłyszeniu serduszka już nie mowie bo tego bardzo wyczekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoasiunia i mam podobnie jak ty czuje wyraznie wszystkie zapachy a już najgorzej te ostre bo najczęsciej mam odruchy wymiotne i to takie szarpane że cały żołądek boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do objawów ciążowych u mnie to hmm wymioty od kilku dni i non stop mdłości, pozatym piersi oczywiście bolesne i wyczulony na maxa zapach. Papierosów i kawy strawić nie mogę. Ostatnio miłam wątpliwą przyjemność puścić że tak sie kolokwialnie wypowiem pawia w drzwiach sklepu spożywczego właśnie przez to że od pana który wchodził przede mną poczułam zapach papierosów. No ale cóż takie są uroki ciąży, Mam nadzieję że mdłości szybko przejdą i spokojnie będę się cieszyć ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
U mnie z dolegliwosci ciazowych pojawily sie mdlosci co dzien , rano i wieczorem najgorzej ,w ciagu dnia jest okej :) piersi przestaly mnie bolec , jest mi caly czas zimno i lenistwo wygrywa :D Teraz jestem w 6 tyg . 25 ide do lekarza to cos wiecej bede wiedziala ;) juz raz bylam , ale bylo za wczesnie :) U mnie rodzina przyjela ta wiadmosc z radoscia :) Jestesmy 3 miesiace po slubie i od razu maluszek :) aaa i jeszcze taka zabawana historia... jeszcze jak nie wiedzialam , ze jestem w ciazy przelezalam caly dzien w lozku z pretensja do calego swiata, kiedy Maz wrocil z pracy nie moglam na niego patrzec co sie popatrzylam na niego to w placz :D hehehe hormony chyba juz robily swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i ja zrobiłam test ciązowy tydzień temu i są II kreseczki, z każdym dniem wynik testu coraz bardziej wyraźny, jutro idę na betę :) przypuszczam, że termin czerwcowy chyba, że zaciążyłam szybciej niż przypuszczam :) to moja kolejna ciąża i jakoś na spokojnie do niej podchodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Odnośnie moich objaw ciążowych to niestety zaparcia wzdęcia :( pryszcze na twarzy brak wymiotów i ciagle uczucie zimna na zmianę z gorącym ( klimakterium:) ) czasem mi tak chłodno ze sie zastanawiam czy mnie grypa nie zbiera Z ciekawostek przy 1 ciąży ( tez urodziłam w wieku 30 lat) w późniejszym okresie miałam permanentną ochotę na oglądanie filmów dok na utubie o .... holocauscie obozach i Korei północnej Co noc na komórce sobie taka dawkę implementowalam z kolei moja siostra codzienne wieczory miała z horrorami jak była przy nadziei To jest takie dziwne dla mnie bo z chwila jak urodziłam ochota na holocaust przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nas już tutaj duuużo :) Ale to dobrze, im więcej tym lepiej ;) U mnie się rozpoczął 7tc a wizytę u lekarza mam w czwartek i już nie mogę się doczekać :))) Mdłości jako takich nie mam,przynajmniej na razie,ale jak mam za długa przerwę między posiłkami to trochę mi się słabo robi. Dlatego też staram się częściej jeść :) Macie już jakieś zachcianki? :) Bo ja ciągle wcinam śledzie ;) Mój mąż się na mnie krzywo patrzy bo on nie znosi ryb.. a ja na jego oczach opycham się tymi śledziami.. no ale nic nie mogę na to poradzić może mi później przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vita też tak miałam,niby test pozytywny,mdłości,wymioty a ja ciągle jakieś idiotyczne myśli że może to jednak nie ciąża ;-) bo to moja pierwsza i jakieś takie to było abstrakcyjne dla mnie,ale dziś jak zobaczyłam serduszko to chyba trochę dotarło do mnie,że jednak się udało. Yoasiunia bardzo mi przykro z powodu twojej rodziny,brak wsparcia ze strony najblizszych to straszna rzecz. Ale nie możesz się zamartwiać,pamietaj nie jesteś sama :-) A odnośnie wyczulonego węchu,o rany coś koszmarnego,wszystko praktycznie mi śmierdzi. Z jedzeniem mam problem,ale wciskam na siłę suchary,jabłka,marchew,suszone morele,na obiad np same ziemniaki byłam w stanie zjeść. Od mięsa mnie odrzuciło całkowicie. No i staram się dużo pić,ale tylko herbatę miętową daje rade!! ehh dam radę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki! Czy mozna do Was dolaczyc? Melduje sie przyszla czerwcowka, dokladnie 15.06.2014 Jestem niesamowicie szczesliwa z tego powodu :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianna86 witamy :) Mam taki sam termin jak Ty :) napisz coś więcej o sobie, która ciąża? czy byłaś już u lekarza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czekam na te zmiany nastrojów i zachcianki jedzeniowe:) póki co to mam bezsenność i wzdęcia:P A co do kawy to w deszczowe dni z obniżonym ciśnieniem ratuje mi tyłek, strasznie mi się kręci w głowie, mam mroczki przed oczami myślalam że to zmęczenie zwykle a tu mi lekarz powiedział że w ciąży ma się niższe ciśnienie i taka pogoda obniża jeszcze bardziej stąd to. Ja zawsze źle reagowalam na zmiany pogody a teraz to już w ogóle. Dostałam pozwolenie na jedną kawę dziennie:) z dużo iloscia mleka i na mdłości też pomaga mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Dziewczyny mam pytanie ... czy boli Was podbrzusze ? Pytalam sie lekarza, powiedziala, ze to jest normalne na poczatku, skoro nie boli bardzo mocno to jest ok, ale mnie boli co dziennie takie bole jak na miesiaczke... tez tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja12341234
Mnie czasami delikatnie pobolewa. Też mam mdłości, ale głównie wtedy, kiedy jestem głodna. Mam ochotę głównie na słone rzeczy, ale szczególnych zachcianek nie mam.. Mój problem tkwi w tym, że szybko mi się zmieniają smaki :P Ostatnio miałam ochotę na szarlotkę z kwaśnymi jabłkami. Kupiłam antonówki, upiekłam całą blachę.. zjadłam kawałek.. i nie mogę na to ciasto już patrzeć :D A moja mama na mdłości polecam napar z imbiru, żucie skórki chleba lub migdałów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1____________? yoasiunia_____25_______8.06___________1___________? razem_razniej__20_____9.06____________1___________? Zu_85__________29____15.06___________2____________? monika62015__________18.06__________1 ___________? Weronique33____33_____23.06_________2___________? róża 11____X__________X______________X__________? maybebe___X__________X_____________X___________? ania_88______26_______X_____________X________ Aliszon_______23_______24.06_________2____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny dopisujcie sie do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1____________? yoasiunia_____25_______8.06___________1___________? razem_razniej__20_____9.06____________1___________? Zu_85__________29____15.06___________2____________? monika62015__________18.06__________1 ___________? Weronique33____33_____23.06_________2___________? Aliszon_______23_______24.06_________2____________? Vita84________30________x_____________1__________? monia194_____x_________x_____________1____________? weronique33___33_______X______________x___________? Muniek84______30________x_____________x____________? Adrianna86_____28________x_____________x____________? maja1234_______x_________x_____________x___________?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwole sie dopisac :) nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1____________? yoasiunia_____25_______8.06___________1___________? razem_razniej__20_____9.06____________1___________? Zu_85__________29____15.06___________2____________? Adrianna86_____28_____15.06___________2____________? monika62015__________18.06__________1 ___________? Weronique33____33_____23.06_________2___________? Aliszon_______23_______24.06_________2____________? Vita84________30________x_____________1__________? monia194_____x_________x_____________1____________? weronique33___33_______X______________x___________? Muniek84______30________x_____________x____________? maja1234_______x_________x_____________x___________?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×