Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eliza2311

Dwie Kreseczki :)

Polecane posty

Gość martyna889
Iwonka kupuje herbate gotowa imbirowa, za dobra nie jest, bo tez nie przepadam za tym, ale pomaga wiec wole rano zrobic pomeczyc sie pijac i czuc sie o niebo lepiej :) Mozna tez zwykla herbate zrobic i strzec troche swierzego imbiru, i ponoc tez pomagaja na mdlosci ciastka imbirowe :) To tez musisz koniecznie dac znac jak bedziesz po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś myślałam o ciastkach imbirowych, ale ciężko je dostać, gdzie nie zapytam to nie mają... oczywiście dam znać po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
hej dziewczyny :) jak tam wam dzisiaj dzien mija ? :) u mnie spadlo roche sniegu, ale juz topnieje, niestety. Mdlosci mnie mecza i jestem strasznie senna, moglbym przespac cala noc i dzien :P ale nietety nie moge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! mnie dzisiaj coś głowa boli i zimno mi jakoś. Mam tylko nadzieję, że się nie rozchoruję, bo u mnie w domu już się rozeszło przeziębienie. Martyna, też bym chciała czasami tak jak Ty - pospać sobie. W dzień jakoś mi się nie chce specjalnie, czasem usnę na godzinkę, a w nocy budzę się co chwila i potem nie mogę usnąć godzinami. Masakra. Nie wiem skąd ta bezsenność. Zapytam jutro mojej lekarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie wszystko ok ... tylko przeziebiona jestem ... katar i kaszel wziełam urlop do konca tyg w pracy i wyleguje sie.. juz sie srody nie moge doczekac jak bede u lekarza :) bede w 10 tyg :) Bardzo bym chciala poznac plec dzidzi :) a wy co byscie chcialy miec? Moj T pragnoe córeczki tak jak i ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już dwie córeczki :) i teraz mój mąż liczy na to że trzeci w końcu będzie syn :). A mi tak naprawdę jest bez różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja już po wizycie. Wszystko w porządku, krwiak się wchłonął. Dzidziuś ma 3,5 cm, rusza już rączkami i nóżkami, niesamowity widok :) Dziś mam 10 tydzień 2 dzień. Za 2 tygodnie mam już całą masę badań do zrobienia, a kolejna wizyta 4 marca. Oby tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
Iwona to super, ze sie wchlonal i ze dzidzia zdrowa i duza :) Oraz *****iwa :) bale tak dalej :) Moj maz dzisiaj dotykal mi brzuch i powiedzial ze mam twardy jakbym cwiczyla i juz sie lekko powiekszyl :) A u was widac juz jakas roznice ? powiekszyl sie brzuszek ? :) Agaa nie dziwie sie,ze maz chce synka, bo w domu przewaga kobiet :P chcialby troche chociaz wyrownac i bawic sie z synkiem samochodami, a nie lalkami hehe :) Choc napewno, jak bedzie coreczka nie bedzie narzekal :) Mi obojetna plec, wazne by zdrowe bylo, ale moj maz mowi, ze to jest 2 syn, ze tak czuje ( i w poprzednich ciazach za kazdym razem trafil plec :p zobaczymy czy teraz tez zgadnie :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też by chciał syna, z tym że my nie mamy jeszcze dzieci, to będzie pierwsze. Mi jest wszystko jedno, byle zdrowe było. Ja zauważyłam delikatnie większy brzuch, ale naprawdę delikatnie, podobno wcześniej się brzuch zaczyna powiększać, jak się już rodziło. U mnie pierwsza ciąża to i zmiany niespecjalne. A tak w ogóle to jak się dziś u położnej ważyłam to się okazało, że schudłam 1 kg. Ale to pewnie przez te mdłości codzienne, po których jadłam bardzo skąpo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my pragniemy córeczki :) niedlugo mam wizyte u lekarza .. juz nie moge sie doczekac ,oby wszystko bylo dobrze ..dopadła chyba mnie rwa kulszowa bo tak mnie od posladka az przez noge rwie ,ze ból momentami jest nie do opisania .. a jak wam mija dzionek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
u mnie dobrze :) Robilam obiad, mieso gotowane z sosem i ziemniaczkami i nagle nabrala mnie duuuuza ochota na zurek, wiec i on zrobiony :) Dzisiaj obiad dwu daniowy hehe :) To sie maz zdziwi :P A kiedy masz wizyte ? Ja nastepna mam dopiero 9 marca.... nie wiem jak tyle wytrzymam, bede wtedy w ok 14 tc i moze wtedy juz poznam plec :P ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizyte w srode (11lutego) na 19;30 :) bede z moimwyliczen wynika ,ze w 11 tyg i sie czegos mam nadzieje dowiem :) . Plec bede chciala znac , ale na tej wizycie za szybko niestety bedzie .. ja dzisiaj ugotowalam krupniczek na 2 dni :) a w sobote zrobie duszone miesko i surówke z kapusty kiszonej mniam :) a macie jakies zachcianki ? mnie korci na kwasne jedzonko z przejawami slodkiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po wizycie wszystko dobrze,dzidzia rośnie jak na drożdzach,obecnie zaczynam 10 tydzień. Termin mam na 5.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBasiaaaaaaaa
Witam dziewczynki, ja taka jestem szczęśliwa jak pomyślę o tej ciąży, ale niestety coś doprowadziło mnie dziś do łez... Jestem od jakis 2 tyg chora, zatoki, katar kaszel etc Pomyślałam że chyba czas najwyższy zadbac o siebie skoro jestem w ciaży i poszlam do lekarza. Dostałam zwolnienie na kilka dni. Poinformowałam o tym przełożonego i spotkałam się z pretensjami, z komentarzami że nie ma ludzi do pracy a ja sobie na zwolnienia lekarskie chodze i ze straszeniem że mogę stracić tą pracę. Poczułam sie tak jakby mi ktoś strzelił w twarz, serio. Nie kombinuje , nie biorę lewych zwolnień. Odkad sie zatrudniłam to pierwszy raz wziełam zwolnienie... Teraz nie wyobrażam sobie wrocić po tych kilku dniach do pracy, boję się jakis złośliwośći, stresów. Nie wiem co mam zrobić... Co byscie zrobiły na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wrecz przeciwnie, poszlabym i stawiłabym czoła wszystkiemu i wszystkim (taki mam charakter). Jeśli kolezanko pracujesz na umowe o prace ,to guzik mogą Ci zrobic a szef krzyczec i straszyc moze swoja rodzine a nie pracownice.. a jesli bedzie przeginał to podac o mobing,albo do sadu pracy .. Co do zwolnienia to nie ma takiego prawa, poniewaz Polskie prawo chroni kobiety w ciąży :) Pozdrawiam i życzę duzo siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBasiaaaaaaaa
Czy ja już na tak wczesnym etapie ciaży (3 tyg) jestem chroniona i nie mogą mnie zwolnić? Powiem tak... ogólnie to nie jest praca moich marzeń, ale ja nawet lubie i miałam zamiar pracować tak długo jak sie będę czuć ok. Teraz sobie pomyślałam ze skoro jestem tak traktowana tylko dlatego że wzielam zwolnienie z powodu przeziebienia ( a to chyba nic wyjatkowego w tej porze roku) to mam ich w nosie i jeżeli nalezy mi się płatne zwolnienie od gina to im zaniose i nie mam zamiaru się denerwować. Po co mi to? Chcę sobie oszczędzić nie przyjemności, pozatym zwolnie miejsce i moga sobie kogos przyjąć i ktos się ucieszy ze dostał prace. Tylko pytanie czy jakis gin da mi l4 na tak wczesnym etapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka250807
Martyna, ja mam wizytę dopiero 4 marca, więc też nie wiem jak wytrzymam cały kolejny miesiąc. Basia, ten Twój szef do burak jakiś. Kurcze, chcą, żeby w Polsce się więcej dzieci rodziło, ale pracodawcy tego nie ułatwiają. Brak słów. Ja tam mojemu zaniosłam zwolnienie, nic nie mówił, ale później się dowiedziałam, że coś tam się pluł. Ale ja mam to w d..., teraz dla mnie liczy się tylko dziecko, a jemu firma zaraz nie padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBasiaaaaaaaa
Iwonko a po jakim czasie dałaś l4? Na samym początku ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aa to nie chroniona jesteś od 3 miesiąca chyba.. a masz umowę o pracę? Bo jeśli nie to zwolnienie nie jest płatne chyba , że osobne ubezpieczenie masz.. ja jestem przeziębienia jestem w 10 tyg ciążyw ppracy jeszcze nic nie mowilam ,ponieważ dobrze się czuje ale teraz mam zwolnienie i przełożona zaatakowała bez zastrzeżeń :) Eliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, u mnie to inaczej wygląda. Moja ciąża jest z in vitro, więc zwolnienie miałam już przed ciążą, od punkcji. I miałam normalnie płatne, kolejne przyniosłam już z literką "B" i też mam wypłacane od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBasiaaaaaaaa
Mam normalna umowę o pracę na czas określony. Ochrona od 3 mc dopiero? kurcze to nie dobrze :( myślałam że kobieta jest chroniona na każdym etapie ciaży. No ale na zwolnieniu lekarskim nie można wywalić pracownika, więc l4 jakby nie było jest formą zabezpieczenia... Swoja droga co za chory kraj, biadolą że mało dzieci sie rodzi, że kto będzie pracował na nasze emerutury a kobiecie ciężarnej kłody pod nogi rzucają. Jaki paradoks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To masz tak jak ja.. z tym ,ze mi sie koczy 30 marca umowa.. dlatego tez w sumie nic nie chce poki co mowic..mam nadzieje, ze jakos przetrwam do tego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam umowę o pracę na czas określony. Kończyła mi się w grudniu, ale już w połowie grudnia miałam zwolnienie po punkcji, a od stycznia przyniosłam zwolnienie ciążowe i automatycznie przedłużyli mi umowę do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie a jesli ja przeczekam i uda mi sie do 30 kwietnia wczesniej chyba pisalam ze do marca (przepraszam pomylka) to wtedy mam szanse zeby mi przedluzyli na 5 lat badz na czas nieokreslony .. zalezy od przelozonej... i wtedy bym zaniosla zwolnienie jak bym sie naprawde zle czula a nie od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
czesc dziewczyny .) ale sie wczoraj rozgadalyscie :P to bardzo dobrze :) Jak tam dzisiejsze samopoczucie ? :) u mnie bardzo dobrze. Zauwazylam ze bluzki na brzuchu podeszly mi do gory :P ( przez powiekszajacy sie brzuszek) wiec niedlugo bede musiala rozejrzec sie za ubraniami ciazowymi :) W h&m maja fajny wybor, bede musiala neidlugo sie tam przejsc :p ale mysle ze to zrobie w przyszlym miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie samopoczucie ok :) ja tez zauwam powoli i moj T ,ze brzuszek mi sie robi okrogly :) , ale postanowilam ciuchów ciazowych nie nosic ... tylko leginsy i jakies luzniejsze bluzeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! Wszystkie już jesteście takie okrągłe? Mi wczoraj mama i mój mąż powiedzieli, że troszkę się zaokrągliłam, ale naprawdę delikatnie. Na wadze tego nie widać, bo przez ciągłe mdłości schudłam o 1 kg. Za to cycki... :) nie mieszczą mi się w moje normalne staniki :)O ciuchach ciążowych jeszcze nie myślałam, od zawsze lubiłam legginsy, więc póki co nadal będę je nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, szczerze to ja nie widzę tam drugiej kreski. Nie wiem, może to zależy od światła i jakości zdjęcia, ale po tym co widzę, to raczej tej drugiej kreski nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
mala1407 przykro mi, ale ja tez nie widze 2 kreski :( moze za wczesnie test zrobilas ? Pewnosc bedziesz miala na sto procent jak sie wybierzesz do laboratorium na betahcg, wtedy bedziesz miala pewnosc czy jestes w ciazy :) Koszt niedrogi ok 30 zl. Zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×