Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Ferdzi kochana ,a wyznacz Aniolowi Strozowi kawalek poletka i niech tam robi co chce i nie tykaj sie tego .Jesli bola ja nogi to wnet sie zniecheci i zrezygnuje ,moze juz nie bedzie panoszyc ,czy nie ? Wiesz ,ma swoje przyzwyczjenia i chce jeszcze porzadzic :-) Trudno jest ze starszymi 'aniolami 'pertraktowac ,bardzo Ci wspolczuje . Nie polezalam niestety ,pozmywalam ,chwile posiedzialam i pojechalismy z ZONKILEM :D na male zakupy (2 torby ),bo jutro ma byc grochowka ,a nie mialam boczusiu i kielbaski :-) ,a wiadomo przy okazji jeszcze cos laduje w koszyku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sobie narobiłam roboty!!!😭 Ferdzi :) maszynką nie dało się zmielić, chyba tępa:D prawie jej nie używam a ma ze 20 lat :D tylko sok leciał, blender też za słaby, została poczciwa tarka z dużymi oczkami. Mój M z politowaniem kiwał głową, że tak się zagrzebałam w kuchni a mogłam tylko usmażyć mielone ewentualnie klopsiki, gotowany ryż i zrobić surówke z kapusty. Cosik za dużo mi się tego wszystkiego narobiło i muszę dusić na 3 tury. Już druga tura dochodzi. Wyjdzie na to, że część zamrożę, czego za bardzo nie praktykuję bo jednak co świeże to swieże. o Wierzę Zuzi na słowo bo zdaje się, że razem ze Saamem zakładali filtrownię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, co jest ? przed chwilą nic nie było a tu tyle postów widzę nad moim? albo mi oczy kapustą zaszły :D albo już wiem... przejście na drugą stronę...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,bo dostaniesz po d...e :-) ,odmrazane golabki tez smakuja jak swieze . My tez juz nie takie swieze ,a jak smakujemy :D Zapytaj sie M jak smakujesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa :) gołąbki zamrażałam ostatnio ale te dzisiaj to raczej takie kotlety, w dodatku mój nie tknie z sosem pomidorowym woli same. Dobrze chociaż, że się nie rozlatują, dodałam trzy roztrzepane jajca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie kupowalam pomidorow suszonych ,ciekawa jestem czy one nie sa twarde ,kto mi powie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez sosu to nie wiem ,zawsze zamrazam z sosem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calinessa, no przecież wiadomo było że noże w maszynce tylko zgniotą kapustę. Kiedyś tak mieliłam ugotowaną kiszoną, do uszek wigilijnych, ale szybko się przekonałam, że lepiej drobno posiekać, nie wychodzi papka. Dobrze, że jednak posłużyła Ci stara dobra tarka. Chyba musiałaś mieć sporą tą kapuchę, skoro aż na trzy tury dusisz. Tz mam nadzieję, że wcześniej obsmażyłaś? Jeśli chodzi o mrożenie, to akurat się z Tobą nie zgodzę, przepraszam. Mrożony gulasz, bigos i jeszcze inne rzeczy zyskują na smaku po zamrożeniu, nie wierzysz? Zapytaj P. Magdę Gessler. Daa, no widzisz, mimo zmęczenia jeszcze pomyłaś i jeszcze zakupy zrobiłaś...Kurcze, przypomniało mi się że też muszę jechać na zakupy, bo zapasy się skurczyły. Właśnie wyjęłam ostatniego kurczaka z piekarnika, tym razem piekłam bez ziemniaków, bo to nie na obiad. Wszystko mi się pochrzaniło, przez to że żonkil się zrobił wygodny i zabiera mi auto a wiadomo że zakupy popołudniu to już nie to samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,uzywasz suszonych pomidorow ,takich ze sloika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, używam pomidorów suszonych. Są miękkie, zależy do czego chcesz ich użyć. Najczęściej piekłam chleb, dodając posiekane pomidory i nawet używałam trochę oleju z nich. Kiedyś użyłam do pierogów, dałam ser i mocno przyprawiłam, dodałam drobniutko posiekane pomidory, wyszło super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w jakim celu szuszone skoro świeże są teraz dostępne przez cały rok ? l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można dodać, i do roladek. Pamiętaj że one są w oleju, tak że są mało wyraziste , więc trzeba mocno doprawić. Szczerze mówiąc nie dawałam do roladek, raczej do makaronu z pesto. Suszone pomidory nadają się do wszystkich włoskich dań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może przesadziłam że do wszystkich, przepraszam, ale na pewno do wielu potraw włoskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze bylam ich ciekawa i sa w roznych olejach smakowych ,ale tez w zalewach .Kupie i wyprobuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się pożegnać, bo już późno a ja jeszcze nie zaliczyłam prysznica. Nie wiem czy jutro się pokażę, muszę się odstresować, dlatego wyjeżdżam na cały dzień. Taki mam plan a co z niego wyjdzie zobaczymy. Dobrej nocy wszystkim życzę, miłych i kolorowych snów👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy Ferdzi 👄 Milych wrazen na wyjezdzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi :) masz racje, bigos też mrożę czasami, wiele potraw można mrozić tylko u mnie jakoś nie ma tej tradycji, gotowane raczej jest z dnia na dzień lub na dwa dni, zupa na trzy dni. Czasem coś zamrożę i zapominam o tym a gdy znajdę po pół roku to już po cichu wyrzucam :D Ostatnio zamrożony żurek jeszcze tam siedzi bo grochówke M już wyczaił :D u mnie w zamrażarce są surowe mięsa, ryby, warzywa, czasem kiełbasa i chleb, gdy mi się za dużo kupi. No i są lody :) teraz mam Movenpick bo są w promocji z 15 na 9,99 o Miłego odstressywania się Ferdzi :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałem że prysznic też można zaliczyć :p l Gdyby Ferdzi dzisiaj weszła do lochów pewnie miałaby odstresowanie załatwione. A tak to jutro musi wydać na bilet .... i jeszcze nie wiadomo na co. Jakoś wcale oszczędna nie jest :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielu "rzeczy" człowiek się ciągle dowiaduje. O "rezerwie jajnikowej" też przeczytałem przed chwilą w tytule na dole. Ale nie wnikam w szczegóły. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Zuzia nie tylko filtrownię otwierała z saamem. Razem budowali wirtualny romans. Historia. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina :) jak dasz radę to zapraszamy :) troche trudny temat dzisiaj ale zawsze można się wykręcić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niesprawiedliwe, grafika dla mnie jest bardziej ubrana :p l cześć Karolina 🌻 malo nas , mało nas do pieczenia chleba ...... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×