Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tabletka Po to morderstwo dziecka niepoczetego

Polecane posty

Gość gość
jak mozna zamordować niepoczęte, a ja pier/dole ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za debile się tu wypowiadają :O ktoś sobie z was jaja robi a wy się oburzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum Kobiet Polskich zdecydowanie sprzeciwia się dopuszczeniu w Polsce do sprzedaży bez recepty tzw. antykoncepcji awaryjnej, zwanej „dzień po”Środek ten niczego nie leczy. Jest stosowany przeciwko poczętemu dziecku” – alarmuje Ewa Kowalewska. Prezes Forum Kobiet Polskich podkreśla, że ze względu na szkodliwość dla zdrowia kobiet i ich dziec****igułki w ogóle nie powinny być dopuszczone do sprzedaży. - Środki te są niesłychanie szkodliwe dla kobiet. Najczęściej jest tak, że nastolatki noszą je w kieszeni i przyjmują po każdej „przygodzie”. Wtedy dawka hormonów zaczyna być naprawdę olbrzymia. Kobiety bowiem potrafią zażyć taki środek nawet kilka razy w miesiącu, bez żadnej kontroli. Środek ten w ogóle nie powinien być sprzedawany w Polsce, a co dopiero bez recepty. Początkowe decyzje Ministerstwa Zdrowia były inne. Polska cały czas broniła się przed tym, ale to przestało być ważne. Czy ktokolwiek myśli o tym, jaka będzie nasza przyszłość? Zniszczenie zdrowia młodych kobiet, zniszczenie ich płodności to przecież zniszczenie przyszłości narodu – powiedziała Ewa Kowalewska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwolenniczko konkubinatu, czy ty na serio nie myślisz czy tylko udajesz na potrzeby udowodnienia swojej tezy? logiczne jest, że jeżeli nie odszło do zapłodnienia, to o wczesnoporonnym działaniu nie możemy mówić. Jeżeli zarodek już jest zagnieżdżony w macicy, to tabletka podtrzyma ciążę. Zgadza się. Kilka osób pisało jednak o etapie pomiędzy - dochodzi do zapłodnienia, ale komórka nie jest jeszcze zagnieżdżona. I wtedy tabletka uniemożliwia to. Jej działanie jest wówczas wczesnoporonne. Nie wiem, jaki jest cel odwracania kota ogonem i atakowania innych za zachowanie. Tym faktów nie zmienisz. Zaznaczam, że nie jestem przeciwniczką tabletki "po". Myślę, że pozwoli uniknąć wielu dramatów. Ale nie okłamujmy się co do zasad jej działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdy człowiek myśli, większość ulega temu co modne zatem jeśli tabletkę po wypromuje się jako :"bezpieczną drogę do unikniecia ciązy" to dzieciaki które są podatne na perswazję i głosy celebrytów będą je łykać jak witaminy ... bez zastanowienia się nad konsekwencjami działania tych pigułek na własne zdrowie .. a co do pomagania biednym czy opieki nad dziećmi to przypominam ,że kościół zorganizował i finansuje Caritas, przy kościołach są :"okna życia" gdzie można oddać niechciane dziecko i to głównie katolicy sa wolontariuszami w domach dziecka czy hospicjach ... więc hipokrytką możesz być bardziej ty - zwolenniczko konkubinatu - bo już łamiesz prawa Boskie a jak z resztą dekalogu ? Kiedy ostatnio wzięłaś udział w jakiejś akcji która pomaga ludziom osobiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość z 13:10- ano właśnie o to mi chodziło :) Że, nawet stosując Twoja terminologię dotyczącą wczesnoporonności ( o której można dyskutować) to trzeba przyznać, ze nie zawsze ta pigułka będzie działała na zasadzie wczesnoporonności- a już w szczególności, kiedy zostanie wzięta od razu po stosunku. A większość moich znajomych, ja również, brało pigułkę praktycznie na następny dzień. Bo i po to ją wymyślono, prawda? Brak recepty sprawi, że nie trzeba będzie latać po lekarzach i tracić czas- który w takiej sytuacji działa na naszą niekorzysć. Pewnie, ze za zwolnieniem z recepty powinna iść jakaś edukacja w tym temacie młodych dziewczyn- żeby nie traktowały jej jako antykoncepcję tylko jako "ostatnią deskę ratunku". Gość z 13:14- nie przypominam sobie, żebym w jakikolwiek sposób nawiązywała tutaj do kościoła- więc błagam Cie, nie pisz mi o prawach boskich bo mnie śmieszysz :):) A to, czy pomagam i komu pomagam- wybacz, moja prywatna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już to dziecka "napoczętego" a i to nie wiadomo. Tam jeszcze nie ma żadnego dziecka, tabletka "po" to rodzaj antykoncepcji hormonalnej. Śmieszy mnie, że nawet przysłowiowe "matki polki" biorą tabletki "anty", używają prezerwatyw, a w tej sprawie zgrywają oburzone. Hipokryzja w ludziach jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A kobieta która faszeruje sie pigułkami hormonalnymi - rozwala sobie gospodarkę hormonalną i jak zmądrzeje i będzie chciała mieć dzieci - może ich nie mieć przez głupotę młodości ... " Mam pytanie za 100punktów. Czy kobiety,które mają już dzieci(nawet trochę podrośnięte)i kolejnych zdecydowanie nie planują mieć,to w tym kraju już nie istnieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Grzegorz Południewski: - To bardzo dobrze tolerowany lek. Jest stosowany w dużych dawkach u osób, u których leczy się np. mięśniaki. Obserwując tę grupę osób, widać, że żadnych powikłań czy komplikacji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwolenniczko konkubinatu sama napisałaś :"Słusznie ktoś tutaj zauważył, ze niektórzy potrafią rwać włosy z głowy, obrażać innych wyzywając od morderców, a jednoczesnie maja gdzieś dzieci, które juz się urodziły, czy jakolowiek pomoc bezdomnym, skrzywdzonym przez los. Typowa polska hipokryzja- najlepiej wyzywać i wydzierać się,bo to nic nie kosztuje a od razu taki frustrat czuje się lepiej, bo komuś dokopał. trudniej coś zrobić i pomóc drugiemu człowiekowi. " Spytałam więc co ty robisz żeby komuś pomóć - bo wyzywać od hipokrytów najłatwiej ale samemu ruszyć dupę,żeby pomóc choć jednej osobie ciężej ... A jeśli żyjesz w konkubinacie to łamiesz prawa boskie - i nie ma co krzyczeć to oczywiste - takiego wyboru dokonałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem nadzieja- w naszym kraju taka kobieta to juz nie kobieta tylko matka i żona:):) samotny romantyk- nie martw się. Rozsądna kobieta weźmie ją moze ze dwa razy w życiu- wiec raczej przez to nie umrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katria : Leczac się od 7 lat na nieplodmosc uwierz mi że to co piszesz to ja wiem. Na ulotce eacapelle czy postinor jest napisane że działa do momentu kiedy zarodek zacznie się zagniezdzac czy do piatego dnia rozwoju. Wówczas zarodek osiąga stadium blastocysty i może rozpocząć implantacje. Leki te podane po zagniezdzeniu podtrzymaja ciążę. Embrion do piątego dnia rozwoju pomimo że nie zagniezdzony jest człowiekiem w najwcześniejszym etapie jego rozwoju. Pewnie że może dojść do zapłodnienia po dwóch dniach od stosunku i może w ogóle do zaplodnia nie dojść. Może nie być w ogóle owulacji i nie być komórki jajowej tylko my o tym najczęściej nie wiemy chyba że w grę wchodzi kontrola owulacji tylko ktoś kto unika ciąży owulacji nie kontroluje. Piszę tylko że jeśli działa do 5 doby może działać wczesnoporonnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katria: Oj kochana nadziejko coś nie tak piszesz gdyby antykoncepcja hormonalna powodowała nieplodnosc to przed in vitro by jej nie stosowano. A jest stosowana w dlugim protokole w celu wyciszenia jajników przed in vitro. Druga sprawa leczy takie schorzenie jak zespół policystycznych jajników żeby uniknąć bezpłodności właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie ale wprowadzenie takich tabletek czy legalizacja aborcji powinna isc w parze z edukacja seksualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:33 najmądrzejsza wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" gość dziś Katria: Oj kochana nadziejko coś nie tak piszesz ..." Myślę,że to jest skierowane do mnie:)...ale ja nic nie pisałam w temacie płodności/niepłodności;tylko zapytałam,czy kobiety które już mają dzieci itd. nie istnieją w tym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak jest każdy widzi - chyba każdy miał w szkole średniej jakaś brzuchatą... tabletka jak już ktoś pisał może pozwoli uniknąć kilku dramatów życiowych - ale bardziej boję się o zdrowie nastolatek, które będę to jadły jak cukierki w 20% - to gadanie o bezpieczeństwie wgl mnie nie przekonuje - cukier krzepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym kraju to już sie ludziom pieprzy w głowach nawet tabletkom Po są przeciwni i uważają że to morderstwo dziecka, pieprzone mohery co będzie dalej? zakaz marnowania spermy bo to morderstwo?:D lepiej dzieci zakopywać po urodzeniu, albo żeby żyły w biedzie, domach dziecka... zamiast zapobiec urodzeniu?:D ja nawet aborcji nie jestem przeciwna we wczesnym stadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty rooro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katria : Tak zgadza się nadziejko pomylilam osoby. Ja jestem za tabletka tak jak za in vitro bo pozwala uniknąć dramatów ludzkich i trzeba korzystać ze zdobyczy medycyny. Tylko trzeba umieć z tego korzystać i tyle. Myślę że to jak z in vitro to najlepsza rzecz jaką medycyna mogła wynaleźć dająca szczęście. Podobnie tu nikt z nas nie chciałby być niechcianym dzieckiem. Dzieci powinny być wyczekiwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
komórkę jajową która nie jest zapłodniona już dzieckiem nazywają :D ja p*********e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale zakładasz cymbale że nie wiesz czy jest zapłodniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak jest zapłodniona to co? już dziecko? :D zjepie genetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katria Kultury trochę Państwo mili. Przypominam że mimo anonimowości nie jesteśmy tu bezkarni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obrońcy życia niepoczętego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko się zastanawiam co lepsze ?pigułka po która nie zabija nikogo czy może aborcja w 12 tyg.która powoduje że serduszko przestaje już bić.,może niech fanatycy religijni sobie na to pytanie odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×