Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Gość gość
ani teraz nadziejko ani później moja koleżanka w 4 miesiącu miał ten wypadek i musiała długo leżec, a później ostrożnie nawet chodzić wiec lepiej rower odstawić na czas po narodzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja zrobisz jak uważasz, ale prawdę mówiąc to mi nawet do głowy by nie przyszło żeby w ciąży (nawet tej przebiegającej spokojnie) ale po IVF ucinać sobie przejażdżki rowerowe. Przynajmniej w pierwszym trymestrze czyli u Ciebie jeszcze przez najbliższe 1,5 miesiąca. Nie obraź się ale przecież tak długo czekałaś na ten CUD... żeby teraz ryzykować? Zosia.D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Nadzieja- do 12 tygodnia mi lekarz powiedzial żeby się nie forsować , najlepsze spacery do tego czasu bo największe prawdopodobieństwo poronienia jest do 3 miesiąca. Potem można już więcej. Ciężko bylo , ale posluchalam lekarza i zasuwalam z psem na dluższe przechadzki tylko, a adrenalinę to mi praca fundowala więc jakoś nie czulam się kanapowcem. Griszanka- kurczę, w każdej chwili możesz zacząć rodzić, to pewnie stresujące, ale też ekscytujące że lada moment zobaczysz swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra, dobra, nie wściekaj się tylko dbamy o Ciebie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Magda7814- na ulotce jest , że estrofem bierze się doustnie, ale to bardziej chodzi o kwestie htz, jak chodzi o endomentrium to lekarze z klinik mówią żeby brać dopochwowo. Ja po pozytywnej becie też tak mialam, choć z ekscytacji źle lekarza zroumialam przez telefon i bralam caly czas doustnie a mialo być dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrozumiałam. Chyba nie chodziło konretnie o Ciebie :) Kuzynka mojej mamy będąc w 6 miesiącu nie takie rzeczy robiła (pchała zepsuty samochód) więc jeśli ciąża jest ok (cokolwiek to znaczy) to przejażdżki rowerowe na pewno nie są zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia84
Nadziejko ja pytalam lekarza o jazde na rowerz to kategorycznie mi tego zabronil... tak jak ktoras z dziewczyb pisala to lekarz powiedzial, ze ciaza.po ivf to 'ciaza specjalnej troski' i trzeba o siebie bardziej dbac...i nieforsowac sie...wiec tak jak pisalas odpusc sobie...rower nieucieknie...a szczescie ktore nosisz pod sercem jest teraz najwazniejsze!!! a co do chlopcow po ivf...to lekarz mi powiedzial, ze 80%a nawet teraz juz 90% to chlopaki...zeby miec dziewczynke to trzeba miec naprawde mega szczescie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jezdzilam nawet w 4 miesiacu ciazy na rowerze.. zdarzylo mi sie biegac do autobusu.. ale ja nie wydalam duzo kasy i nie czekalam latami na cud.. taka ciaza po IVF jest inna i inne jest chyba podejscie do niej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po :-) podano mi zarodek klasy B, drugi jest klasy C i dalej walczy. Teraz stres do 4 sierpnia- wtedy testuję :-) Tak bardzo bym chciała, żeby ten we mnie został już z nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejo dziekuj***ardzo dzisiaj czuje sia calkiem dobrze :) Obudzilam sie co prawda o 5-tej, ale nawet wyspana. Z rana super chlodek byl, wiec jakies sily we mnie wstapily. Zrobilam pranie, zakisilam ogorki, zebralam kolejna partie w ogrodku, cukinie, przygotowalam sobie wszystko do obiadku, nawet upieklam babeczki cukiniowo-kokosowe (eksperyment, ale musze przyznac przepyszne), jutro i w niedziele moze wpasc ktos na kawke imieninowa, wiec beda jak znalazl o ile dotrwaja :p Pobawilam sie wozeczkiem, zeby wiedziec dokladnie co i jak - rzeczywiscie jest superasny. Jestem zachwycona. Po poludniu ucielam sobie jeszcze 1,5 godz. drzemke. Zaraz moze jeszcze poodkurzam i zmyje podlogi - sama nie wiem co we mnie dzis wstapilo ;) A odnosnie roweru, to nigdzie nie ma zakazu, przewaznie odradzaja ze wzgledu na potencjalny uraz. Ja przez cala ciaze nie zdobylam sie, zeby wsiasc na rower, ty mozesz uwazac, a ktos np. w Ciebie wiedzie - juz mi sie takie rzeczy przytrafialy w zyciu. Takie rozrywki zdecydowanie nie na ten stan. Choc na watku ciazowym jest dziewczyna, ktora cala ciaze przejezdzila na rowerze, teraz jest w 9m-cu i dalej jezdzi chocby do lab.rowerem ;) Azzuro o dziwo jestem jakas dziwnie spokojna, nie czuje jakiejs wielkiej ekscytacji, nie mam poczucia jakbym siedziala na bombie. Nie dociera chyba do mnie, ze to juz :) Pozwolcie, ze przyjme wszystkie zyczenia, a podziekuje za nie juz po, kiedy sie spelnia ;) Czarna porzeczko udanego urlopu Wam zycze. Wypoczywaj i pieknej pogody Ci zycze :) A ciaza po IVF nawet dla lekarzy jest "Ciaza specjalnej troski", dlatego w duzej mierze dostajemy progesteron w konskich dawkach "tak na wszelki wypadek", jak cokolwiek sie dzieje, to wysylaja nas na dodatkowe badania, mnie to nawet w szpitalu bali sie cokolwiek odstawic na wlasna reke, nawet L4 chetniej wystawiaja. Tym bardziej my powinnysmy na siebie szczegolnie uwazac, unikac wszelkiego zagrozenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja ::D:D:D cudownie piekny widok to poczatek szczescia :))) teraz dbaj o siebie i niech wszystko sie pieknie układa :) Pingwin, Malena - trzymam mocno kciuki żeby Wam sie dzieciaczki zadomowiły i zostaly :)) sciskam Was mocno :) Julia , Biedronka - bedziecie nastepne, czuje to, los nam dzieli szczescie i każdy miesiac uszczesliwi Którąś z Nas :) Darknes, Justyna, Griszanka, KKinia..i wszystkie dziewczyny...miłego weekendowania Wam życze :) ja zrobiłam dzis powtórke boreliozy.wyniki w poniedziałęk.lekarz we wtorek.jak sie potwierdza to mnie wsadza do zakaźnego :/ oby sie nie potwierdziły...choc te badania sa tak kłamliwe , ze nie wiadomo co myslec. buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Malena, no to teraz przed Tobą długie dwa tygodnie, ale mocno wierzę, że zakończysz je pozytywną betą :)) kciuki!!! *Nadziejko, ja wiem,że Twoje pytanie było czysto retoryczne i mam nadzieję, że rower pozostawisz na potem :) na odlegle potem! *słuchajcie, dzisiaj po miesiącu przyjmowania Femibionu powtórzyłam badanie tsh - dyskutowałsymy tu wtedy, jaki preparat z jodem przyjmowac. euthyroxu lekarka przy tsh 2, 28 nie chciała przepisać. i powiem Wam, że tsh obniżyło mi się do 1, 46 ;) :) nie wiem, czy to zasługa tego leku - ale oprócz niego zaczęłam też łykac Omega. w kazdym razie wynik bardzo mi się podoba :) jestem nim zachwycona :) z kimś tu się zastanawiałyśmy, czy pomoze - pomógł :) *któraś z Was móiła, żeby łykać mamaDHA - ma mniej kwasu foliowego i jodu, w ogole nie zawiera też witaminy E - do przemyślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszanka na to super powera miałaś :-) jaki kolor wózeczka ? I serdeczne życzenia imieninowe .. Diksi wyniki wyjdą dobre, nie ma innej opcji :-) Ananasowa to chyba Biedronka pisala o tym tsh :-) ja stosowałam OmegaMedOptima z DHA ale to dwie wielkie tablety, teraz kupilam PregnaPlus z polecenia lekarza tam tez jest dha,kw.foliowy,żelazo, jod,magneb6. ja dzis mimo wczorajszego pięknego widoku dzis mam słaby dzien brzuch bardzo dokucza pomogla podwójna nospa i usnęłam na boczku na dwie godzinki,teraz trochę lżej martwie się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja leż dużo na lewym boku, to ponoć najlepsza pozycja w ciąży bo jest lepsze krążenie i jak boli brzuch to bierz nospę. Musisz przetrwać, maluszek zadomawia się na dobre :) <> Ananasowa ja cały czas biorę PregnaPlus a od drugiego trymestru jeszcze Pregna DHA, no i dodatkowo Folik. Robiłam badania na mutacje genetyczne i okazało się że nie przyswajam dobrze kwasu foliowego. To DHA bierze się dodatkowo a nie zamiast tych podstawowych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, puść tą wizytę w niepamięć, to był jakiś głupol. Ja mierzyłam temperaturę przez 4 lata. Przez 2-3 robiłam z testami owulacyjnymi, potem już tylko testy bo dobrze poznałam swój organizm i wiedziałam kiedy nadchodzi owulacja. Teraz czasem robię test i mierzę temp na 4 dni przed końcem cyklu bo jestem wtedy w stanie co do dnia obliczyć kiedy będzie okres. Hexe, trzymam kciuki oby same dobre informacje na wizytach. Pingwin zacisnęłam kciuki z całych sił! 30 lipca to musi być TEN dzień!! Ilu dniowy miałaś zarodek? Darkness to musi być dobry znak ;) gość, Marenka i ZosiaD, też uważam, że ostrożność nie zaszkodzi, szczególnie, gdy tak bardzo ciężko o ciążę :( Tylko spacerki :) Kkiniaa My też wydaliśmy kasę na urlop i ja nie chciałam jechać bo właśnie szkoda kasy. Ale mąż mi zrobił taką jakby niespodziankę i bardzo jestem mu wdzięczna. Pierwszy raz od dłuższego czasu tak wypoczęłam i zrelaksowałam się :) To był taki reset ;) Tym bardziej, że od kiedy zaczęliśmy się starać nie byliśmy nigdzie. Zobaczysz, nie będziesz żałować. Melena kciukaski zaciśnięte! giszankanka skąd Ty masz tyle sił! Jestem pod wrażeniem! :0 PikiDiksi - do szpitala Cię zamkną jakby się potwierdziło? Nie może się potwierdzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Nadzieja78 nic się nie przejmuj bólem brzucha, mnie też boli prawie cały czas, gin kazała brać 3x1 no spę, nawet przez jakiś czas brałam forte na receptę, ale możesz brać Max zamiennie, no i ja brałam relanium na noc A z tym rowerem też myślałam, że będę mogła, ale pójście po chleb do sklepu tak mnie wykańcza jakbym brała udział w triathlonie więc już wiem, że nici z niego bo nie dałabym rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1212
Dziewczyny jestem już po wizycie. Jest serduszko!!!!!!!!!!!!!! Wszystko w porządku. Dzidziuś ma 10mm!;)) TP 17.03.2016 A mi lekarz pozwolił jeździć na rowerze;) i mam zamiar to robić tempem spacerowym. Nadziejko super!!!! A nie mówiłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Zuzka, gratulacje :) dbaj o siebie i rosnij zdrowo :) *Zosia D, tak, wiem :) ale ktos tu się wypowiedział, że mamaDHA ma przewagę nad femibionem, stąd mój komentarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Zuzka1212 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja78
ZosiaD tak wlaśnie robię leże na lewym boku i biore nospe lekarz zapisal ta na receptę i kazal brać regularnie łącznie z magnezem 3x1 . Szmacioszka pisz mi tak codziennie proszę..ja pije na noc melisę to mnie lekko przymula. Zuzka to bylo pewne ze zobaczysz serduszko :-) Nie wiesz jak to wyliczył ? Bo mi napisal TP 20.03.2016 ( ja mialam ostatnia @ 4 czerwca a transfer 29 czerwca ) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena5
Zuzka- gratuluję serduszka :-) TP masz na dzień urodzxin mojego taty 17.03, buzia mi się uśmiechnęła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zuzka super, wszystkiego dobrego:* darkness ten bocian to znak ze kolejny transfer bedzie pomyslny i tego oczywiście Ci zycze:) Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka super!!! Teraz to juz bedzie dobrze!!! Ten czas jest Wasz!!! Trzymam kochane za Was mocno kciuki!!! Ja dzisiaj cierpie na bol brzucha na dole:( i jakiegos dola mam dzisiaj:( Griszanka wszystkiego dobrego w dniu imienin!!!i szczesliwego rozwiazania!!! Gdzie kupowalas wozek?? Podzielisz sie info??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziękuję!!!!!!:) Nadziejko nie wiem hak;) tłumaczył ale ja z matmy nigdy dobra nie byłam, poza ty nie za bardzo słuchałam, bo liczył przed usg;) poza tym powiedział, że jestem w 6 tc, a lekarka 2tyg temu, że w 5;) i komu tu wierzyć!!? Ostatnia @ 4,06 a tramsfer 24.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia83
Zuzia gratuluję kochana! Malena dbaj o siebie. Ja w drodze na Mazurki. Po powrocie dodam do listy nasze 2 nowe ciężarówki! Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```griszanka oby do samego końca było dobrze, buziaki! ```Kkiniaa84 dobry lekarz to połowa sukcesu :) ```Biedrona1979 :) ```PikiDiksi najgorsze jest czekaanie. trzymam kciuki żeby było wszystko w porządku. ```malena5 gratulacje :) ```Nadzieja78 w końcu się udało :) gratuluję. ```Miśka D :) ```zuzka1212 gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×