Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Ananasowa myśle ciągle o Tobie..musi być dobrze. Kinia ja bym nie odstawiała duphastonu ale najlepiej dopytać doktora,mnie odstawili estrofen a reszta została. Doremido ciesze się,że u Was dobrze,kciuki za koleżanke trzymam. Lucy leć na bete bo ciąże chodzą parami więc małami,kiinia,ja i Ty czwarta. Później reszta dziewczyn. Darkness o której wizyta i u kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciołka wiem ze jeszcze długa droga, ale od czegoś trzeba zacząć:-) ! Strasznie się cieszę że się udało. Jesli nasz inhalator to zbawienne będą inhalacje z tej wody z apteki rano i wieczorem, można tez paracetamol, Isla od gardła. I nic nie zastąpi wyleżenia w łóżku z herbatą z : Miodem, imbirem,cytryną i pomarańcza:-) lub malinami, smacznie i zdrowo. W trakcie rozmowy pamiętaj ze jesteś w ciąży. A po niej do łóżka. Możesz tez kupić syrop na wzmocnienie z serii prenalen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znów wiele się tu działo :) Dziękuję za kciukasy :D Kkinia84 - no jasne, że ciąża :D powodzenia :) o Minia78 - teraz byle do serduszkowej :) o Ananasowa - wydaje mi się, że to po wypadku, a do tego może ćwiczenia? Też trochę naciągają te mięśnie ... A co do tego skąd jestem ... napiszę tak ... do kliniki w Rzgowie z domu mam około 11,5km :) o Kiciolka - niezła beta :) pieknego przyrostu i ogólnie ... POWODZENIA !!! :D Wizytę miałam na 18.20 (lekkie opóźnienie) u dr Makowskiej - widziałaś mnie może??? o DoReMiDo - trzymam kciuki za koleżankę, oby się jej powiodło :) o A u mnie wczoraj endo 9,5mm, "ładnie zarysowane", a że śluz płodny też się pojawił, więc zielone światło i w środę (28.X) zabieram Moja 6 - dniową Kruszynkę ... Crio mam ustawiony na popołudnie, więc dnia wolnego w pracy brać nie muszę - rewelka :D Już blisko :D Miłego dnia Kobietki ... uciekam do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
Julka, a Ty mialas encorton? dziewczyny, jak schodzilyscie z tego leku? u mnie noc spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Kiciolka i Kkinia gratuluję i czekamy na przyrosty bety Ananasowa trzymam kciuki za wizytę Miłego dnia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkiniaa84
Witam, ja dziś noc nie przespana. Tysiące myśli w glowie. Dziwne bo nawet jedna łza mi nie poleciała że wzruszenia, a zawsze myślałam że będę wyła jak głupia. Tak jak kiciołka napisałaś długa, pełna obaw droga przed nami. Idziemy lep w lep ja też w poniedziałek powtórka bety a w środę wizyta pecherzykowa. Julia też o tym w pierwszej chwili pomyślałam że po encorton będę pukac do ciebie :-D Trochę się martwię bo muszę zadzwonić do dr a ona oddzwonia po pracy i niestety ja już będę w pracy wiec wiadomo nie mogę zadawać pytań bo wkoło pełno ludzi. Ananasowa trzymam za kropka i ciebie kciuki bądź dzielna Lucky dziś czekam na twoją pozytywną bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszankaanka Tak chcę zabrać ze sobą kolejną kruszynkę,mam nadzieję, że już wszystko we mnie sie zagoiło i że nie bedzie żadnych przeciwwskazań. SYnek ma już 9,5miesiaca,choć urodził się dwa miesiace przed czasem, to świetnie nadrabia zaległości, zdrowotnie tez jest ogolnie dobrze. Doczekał się pierwszego ząbka i samodzienie siedzi, wagowo choć startował z niskiej wagi to juz wazy jakies 9kg. Julia83 czy można gdzieś doczytać (oporcz forum) ze przez pierwsze dwa tyg listopada sa wstrzymane ivf? nie wiem czy jeśli bede na wizycie to dr bedzie mogl mi juz zlecic badania wirusowe itp, jesli to program rzadowy, juz sama nie wiem czy nie przelozyc na grudzien lub styczen wizyty, ale jak juz wspomnialam predzej, chcialabym zaczac procedure przed powrotem do pracy... Lepiej na macierzyskim by było zacząc gdyż nie chce znow w pracy sie tlumaczyc z wolnych dni. Bardzo bym chciała dla Kubusia rodzeństwo,ale czy los i ten u góry na to pozwoli, to zobaczymy. Wbrew wszystkiemu i wszystkim Kubus jest z nami cały i zdrowy,tez się boję czy z drugim dzieckiem tez tak bedzie nam wszystko sprzyjało...No zobaczymy, na pewno chce sprobowac i znow zaczac walkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia pecherzyk będzie widoczny od bety 1000 więc po kolejnej becie zobaczysz jak dużo Ci przyrasta i czy środa będzie ok. O której zaczynasz pracę? Ja dziś będę głównie w okolicach Woli i trochę na Targówku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa tak miałam encorton. Schodzilam 1/2, 1/2, 1/4, 1/4. To steryd więc trzeba ostrożnie. Dobrze że noc u Ciebie spokojna. Na którą masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkiniaa84, Kiciolka - gratuluję Wam kochane z całego serducha. Cudownie jest przeczytać takie informacje. Poniedziałkowe bety będą dużo wyższe. x darkness77 - rewelacja. Niebawem Ty nam ogłosisz super nowinę. Nie ignoruj bólu karku, bo po niewinnej stłuczce moja siostra miała to samo i do dziś odczuwa bóle, a minęło 5 lat. Z tego tytułu możesz starać się o odszkodowanie z NNW sprawcy kolizji. x ananasowa - mocno wierzę,że Twój kropek ma się dobrze i serduszko cudownie puka. Ja brałam encorton i brałam jeszcze tydzień po pozytywnej becie. Potem lekarz kazał odstawić. x Kkiniaa84 - nie odstawiaj duphastonu. Bierz nadal w dawkach, jak dotychczas. x kiciolka - do pięknego zestawu Nadziejki dodaj jeszcze moczenie stóp w solonej ciepłej wodzie. x Minia78 - ja pierwszą wizytę miałam 4 tygodnie po pozytywnej becie i wtedy już było serduszko. Miałam wrażenie,że muszę całą wieczność czekać, ale widać mój lekarz tak praktykuje. Do dzisiaj mam wizyty co 4 tygodnie, ale jak czuję ruchy to wiem,że jest wszystko dobrze i jestem spokojna. x DoReMiDo - cieszę się z dobrych wieści. x Zosia.D - 50 dni zleci, jak od studniówki do matury ;-) x Iza82 - masz super lekarza. Dobrze, że wszystko ok. x PikiDiksi - ja też nie patrzę na igły ;-) W ogóle nie patrzę, jak mnie nakłuwa. Patrzę w sufit i myślę o czymś smacznym, bo zrobiłam się łasuch na jedzonko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Sylka najlepiej zadzwoń do kliniki, a poza tym zanim zaczniesz może będziesz musiała być na antykoncepcji, porobić badania więc wizyta nie pójdzie na marne. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaale się dzieje :D super dziewczyny!!! x Kkinia, Kiciolka - strasznie się cieszę... :D Kiciolka, Tobie szczególnie kibicowałam, po tych 12 nieudanych IUI i tak strasznie się cieszę, jak ze swojej wysokiej bety... Będą bliźniaki jak nic bo beta wysoka :) Tak więc bardzo proszę olać dzisiejszą rozmowę z szefem, aczkolwiek trzymam za nią kciuki.. Wiadomo, że strach jest i będzie, do mnie samej późno to wszystko dotarło, ale cieszyć się też trzeba :) jak to mawia mój lekarz "umiarkowany optymizm" ;) Trzymam kciuki za Wasze pęcherzyki ciążowe i serduszka :) x Minia - gratuluję pęcherzyka :) teraz kciuki za serduszko.. x Lucy - Kochana zrób betę.. Ciągle mam nadzieję, że i Tobie się udało.. Faktycznie na forum szczęścia chodzą parami :) x Teraz kolej na następne dziewczynki.. Darkness, Ania1602, A_gusia, Elfica i po kolei reszta dziewczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa ja mam encorton,doktor kazła wybrać całe opakowanie i na tym chyba koniec. Darkness Ty masz długie czarne włosy czy takie do ramion i okularki bo tylko tak zapamietałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do dr. duphaston mam brać encorton odstawić, w sumie już go nie biorę gdyż mi się skończył. Bete kazała powtórzyć jutro czyli po 48 godzinach od pierwszej bety wtedy najlepiej widać przyrost tak mówiła. Jula dziękuję za chęć przekazania encortonu. Kurcze to środa może być jeszcze za wcześnie na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wejścia w życie ustawy o leczeniu niepłodności, czyli de fecto o in vitro, chociaż art. 5 tej ustawy jest niby ogólny (Dz.U. z 2015, poz 1087), to kliniki mają rok czasu na wdrożenie zmian objętych tą ustawą.. Dostosować wszystkie normy i zasady określone w ustawie w zakresie pobierania i przechowywania pobranych od pacjentów komórek rozrodczych i stosowania zabiegów.. Do ustawy jest ok 8 rozporządzeń. Ja osobiście w żadnym z tych aktów prawnych nie doszukałam się poza informacją z jakim dniem dany akt wchodzi w życie o jakimkolwiek okresie przejściowym, który muszą stosować kliniki w przypadku przeprowadzanych zabiegów IUI czy IVF. Natomiast oczywiste jest, że pomimo, iż ustawa była ogłoszona na początku sierpnia i kliniki miały 3 miesiące do dnia wejścia jej w życie, aby pewne sprawy wyjaśnić i uregulować, zwłaszcza że trwa program rządowy, który jest czasowo ograniczony i chce z niego skorzystać jak największa liczba ludzi, to dla mnie jest to zaniedbanie ze strony Klinik. Każda klinika po wejściu ustawy w życie musi się dostosować do norm i zasad wynikających z ustawy, a przez to że MZ będzie weryfikować ich działalność i wyrażać na nowo zgody na ich działalność to muszą wszystkiego od samego początku dopilnowywać i może to mieć skutek tylko z formą organizacyjną, która niestety odbije się na pacjentach. Inaczej zapewne jest w takich gabinetach gdzie wykonują tylko IUI bez IVF i tam mogą IUI wykonywać bez zbędnej zwłoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena5
Kkinnia, Kiciolka! Yupiiiiii! Pierwszy pozytywny krok za Wami. Teraz kolejny i kolejny i kolejny, aż do porodu! Oby bez niespodzianek :-) x Ananasowa, mnie też przy życiu trzymały przykłady dziewczyn z krwawieniami, którym finalnie nic się nie stało. Mnie lekarz w Gamecie zdenerwował też z powodu braku empatii- jak pojechałam do niego z pierwszym plamieniem, powiedział mi, że nic zrobić nie można, jeżeli mam poronić, to i tak poronię. Nic więcej... A ja potrzebowałam nadziei i porady jak mogę pomóc ze swojej strony. Jak zadzwoniłam do obecnego dr, to zupełnie inna rozmowa była, miałam zwiększyć luteinę i zmniejszyć dawkę clexane i oczywiście leżeć z pozytywnym myśleniem. Także morał jest taki, trzeba znaleźć lekarza, który jest dla nas oparciem ;-) Ananasku, będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciolka- nie martw sie pracą, wierze że uda sie załatwić sprawę pomyślnie, ale miałaś szczescie że wsztstko sie zgrało :) Sylka- najlepiej zadzwoń do kliniki czy Cie przyjmą na poxzątku listopada, mysle że z wizytą nie powinno byc problemu, a przerwa 2-tyg w zabiegach będzie ze wzgl na ustawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Gratulacje Dziewczynki:*** A u mnie klapa:(( beta nie rosnie:((jutro jade jeszcze raz i sie okaze:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do Gametówek- ile miałyście łącznie wizyt w klinice, pytanie kieruje zarówno do Tych z Was, które korzystały z rządowego programu jak i komercyjnego. I jak to wszystko wyglada. Wasze sukcesy napawają mnie coraz większym optymizmem i zastanawiam sie co powodowało, że wiele z Was po zmianie kliniki na Gamete jest zadowolonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylkaa Ty najlepiej zadzwoń do kliniki i tam dopytaj, czy jest sens teraz przyjeżdżać itd. U źródła dowiesz się najwięcej. Udanego dnia wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, nie mogę dziś na betę, bo muszę pracować i nie mogę wyjść...do późna. Może to lepiej...Pójdę w poniedziałek jak nie dostanę @. Wkurzona jestem, bo jeszcze pewnie na wybory będę musiała jechać do Torunia...zapomniałam zupełnie i nie wpisałam się na liste w W-wie...Skupie sie na tym i na pracy.Brrr!! Jeszcze raz gratulacje Kinia i Kiciolka. Ananasowa, jak tam?xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy jeszcze dzisiaj możesz wysłać pismo mailem z prośbą o możliwość głosowania w dowolnej komisji wyborczej. Przed chwilą słyszałam o tym w radio. Wystarczy jakieś jedno zdanie przesłane mailem. Dokumenty może odebrać osoba upoważniona przez Ciebie też tylko pisemnie. Ale musiałby Ci to ktoś dostarczyć do Wawy. Może przesyłka autobusem albo pociągiem? Malamii jak to? Ile masz dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość morela15
Malamii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha ja miałam pierwszą zapoznawcza. Potem rozpisanie leków, 2 podglady, punkcja, transfer, beta, pęcherzyk, ale beta i pęcherzyk niekonieczna jest. Zatem można się wyrobić w 6 wyjazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia i Kiciolka bardzo sie ciesze i trzymam dalsze kciuki! xananasowa bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×