Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość nikita1244
Dziewczyny serio tego wszystkiego nie zapewnia Wam szpital??? No przykre :-\ ja do dziecka oprócz nawilzanych chusteczek nic kompletnie nie biorę. W dzień wypisu maz przywiezie ciuszki i to wsio. U nas lidl na drugim końcu miasta wiec ciężko ogarnac te pieluchy.a szkoda bo tanie jak barszcz....o barszczyku z pasztecikiem bym skosztowala. Placki ziemniaczane tez za mna chodzą od wczoraj :D Mój facet w 31 tygodniu wazyl 1500 to identycznie jak corka w tym czasie ktora urodzona tydzien po terminie wazyla 3500. Takze ani dużo ani Malo, w sam raz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiety! Wróciłam z wojaży. Nawiozlam ciuchów i będę prać aż będzie huczeć :) Miałam już dziś wstawić pierwsza partię ale jak prałam nasze ciuchy to pojawił się jakiś wyciek i muszę się wstrzymać aż mąż wróci i zerknie co się dzieje. Bezka podpytam męża jak wróci. Dziś niestety ma dyżur. Nie obiecuję że coś podpowie bo on to się na flakach najbardziej zna :P Nikita czy uzywalas takich usztywnianych w pierwszej ciąży? Możesz polecić jakiś konkretny? Gość Czerwiec, spójrz na swoje piersi i pomnoz sobie razy 2. Bo takie będą pełne pokarmu. Uwierz na słowo że stanik sportowy to przytrzyma ci tylko wkładkę laktacyjna :D Jeśli chodzi pampersy to 24 sztuki to licz że starczy Ci max na 3 dni. Policz że dziecko je co ok 3 godziny i po każdym karmieniu robi kupę. Też byłam zaskoczona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie te pasy jakoś nie podobają, zresztą póki co większość bluzek jakoś tam brzuszek zakrywa. Ale ja jestem 4 tygodnie wczesniej niż niektóre z Was, bo termin mam n 30.06. -_- Generalnie sobie tego czerwca nie wyobrażam. Muszę sobie pójść na jakieś zakupy odzieżowe i poprawic humor, ale serio nie wiem, kiedy, bo jestem przemęczona i nie w nastroju do kupowania czegokolwiek. O łażeniu po galerii i mierzeniu nie wspomnę. Dzisiaj myślałam na uni, że padnę, taka jakaś ociężała i obolała byłam ; / Brzuch mi coraz częściej twardnieje, na króciutko, niby wiem, że to te skurcze Braxtona-coś tam, ale zaraz mam stres ; / znowu mam wrażenie, że tylko narzekam, cóż, dobrodziejstw drugiego trymestru dawno minęły.. ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - ja wode tez musze miec swoja bo nikt mi nie da :D a pampersy to tymbardziej, nawet na srajtasme nie licze:P a Ty jeszcze o ile dobrze pamietam darowizne musisz zostawic w szpitalu w postac***ampersow? :) Ale jestem zmaltretowana.... Raz ze skopana ze caly brzuch boli a dwa ze jaki mialam sen... Dramat.. Ze jestem w wiezieniu (nie wiem za co) i jestem w ciazy i dostalam krwawienia a za bardzo nikt sie nie interesuje zeby mnie do szpitala zabrac.. Do tego gdzies jeszcze pojawil sie moj były chlopak.. Nie no, umeczylam sie strasznie... Jakbym wiedziala to bym sie nie kladla spac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo kafe jednak żyje. Nikita pytam oczywiście o staniki usztywniane do karmienia. Bo tak napisałam jak potłuczona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Dziewczyny ktore maja juz pokonczone kompletowanie wyprawki. Czy moglybyscie napisac jakie masci, kremy, kosmetyki, podklady i inne higieniczne rzeczy dla siebie i dziecka macie poszykowane i ile? Wiem ze dopisywalyscie w roznych postach ale zeby tak bylo w 1 miejscu:) Ja mam narazie - pieluchy - chusteczki nawilzane - podkłady do przewijania 10szt. - podklady pod materacyk 9szt. - chusteczki balwelnianie - ocanisept I na jakie kosmetyki sie zdecydowalyscie dla dziecka? Ja chyba zacznę od johnsona bo jakos zapachów innych nie moge zdzierzyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi - zdaje sobie sprawe ze ta paczka to bedzie w sam raz na jeden raz hehe. Ale obok szpitala w którym mam nadzieje bede rodzic jest lidl, jak w drugim to i tak lidl bedzie mial maz po drodze. Wiec to taka paczka startowa. Jak małemu bedzie sie dobrze w nie "robilo" to maz dokupi, jak będzie cos nie tak to wysle go po inne:) z tymi cyckami to mnie przerazilas hehehe. Madakra! :D nic, beda sportowe na start, jak sie okaze ze lipa to bede na szybko szukac czegos lepszego. Alex- ja mam to samo z ciuchami, ze po prostu mi sie nie chce.. Ale za tydz w srode mam prenatalne, wiec w czwartek moze wejde do ciucha na osiedlu jak znow po 4zl bedzie. Kupujac w ciuchu to nawet nie mierze, przykladam do siebie, patrze ile sie rozciąga i biore... Mi te pasy tez sie nie podobaja ale zastanawiam sie bo lrpszy taki pas niz kawalek owlosionego brzucha na wierzchu (oby te wlosy faktycznie same wylecialy). Mam nadzieje-ja porodowe jeszcze zbieram, mysle ze po 20.04bede miec wszystko to wtedy Ci moge napisac co mam. Co do kosmetykow ja chyba sprobuje serie penaten. Pisalam Wam ze mama tego kremu przy siostrze używała 25lat temu. Pytalam ja i byla zadowolona wiec licze ze sie nie zepsul przez to ćwierć wieku hehe, a maja i pudry, plymy, oliwki.. A krem na slonce to chyba z nivea baby widzialam wiec chyba ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMi dzięki :) poprawia mi się właśnie po masazu męża ale na krotko. A dzis jade do firmy zawiezc zwolnienie, byc moze za miesiąc juz wysle pocztą bo coraz ciężej tak jezdzic. A teraz przy okazji chcialam zajrzec do galerii i butów poszukac no i może znajde tę butelke Chicco dla malej. Mam nadzieje przyszla mama- ja nie kupuje kosmetykow Johnsona, podobno strasznie duzo syfu w srodku i czesto powoduja uczulenia, nawet w szkole rodzenia nam nie polecali. Ale moze akurat Twoje dziecko będzie tolerowac. Ja mam kosmetyki roznych firm. Linomag bialo-rozowy do pupy (generalnie bardzo polecany na codzień tez ten zielony), oliwke Hipp, do kapieli kupilam Oilatum Baby bo polecaly kolezanki ale dzis kupie mleczko do mycia i balsam do ciala Hipp, bo w szkole rodzenia odradzali na poczatek stosowac emolientow (chyba ze dziecko ma problemy skorne wiec w raz czego będzie), bo sa za mocne i pozniej po odstawieniu dziecko ma bardzo sucha skore. Dlatego polecaja zwykle plyny do kapielu i pozniej nawilzenie balsamem czy oliwka. No i Bepanthen kupilam na oparzenia. Do twarzy na slonce kupilam Ziajke spf 30. Moze dziewu maja cos fajnego do polecenia :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja kupilam serie z nivea a do pupy linomag zielony. Gosc czerwiec dobrze pamietasz musze w szpitalu zostawić 3 pieluszki tetrowe i kilka pampersow wiecej nie zamierzam dziadom dawac. Wiec moja paczka pampersow do szpitala ma 43 pampersy. Wklady kupilam belli a podpaski tena lady te najbardziej chlonne podobno sa dobre na ten czas po porodzie. Justek może zapakuj i zmywacz :-) waciki i tak musisz miec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - ja wlasnie sie zastanawiam między penaten a nivea. Ogolnie za duzo tego jest i oszalec mozna... Bezka-wlasnie co do penaten ja sie tego obawiam ze jest z jonsona.. A kolezanka tak jak Ty, odradzala go.. No nic, jest jeszcze troche czasu to soe pomysli Justek ja tez maluje paznokcie u rak, bo u nog szans dawno nie ma:D ale licze ze jakby co to zdaze zmyc w domu... Pamietam o tym caly czas:D tylko lakier musze taki uzywac zeby nie przebarwial plytki jak to niektore robia... Chociaz za jakiś czas mysle ze oleje to malowanie no i obetne je na "pałki"... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
hej.ja powizycie,szyjka bez zmian,wiec udalo sie! lezenie daje efekty. Jeszcze 2tyg mam lezec,a potem juz moge zyc. Dzidzius ok,choc glowka mniejsza od reszty..ale mam sie nie martwic. Jeszcze 2,3tyg.i moge rodzic,jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście nie mam aż takiej chcicy na słodycze i w ogóle jem normalnie, z tym, że smaki są inne ale ilościowo nie nadrabiam. Nusia a ja Ciebie pamiętam, no chyba, że jest tu jeszcze dziewczyna cierpiąca na padaczkę. .. dobrze, że Maluszek się dobrze rozwija, oby tak dalej... U mnie gonitwy ciąg dalszy... za tydzień wizyta, mam nadzieje ze mnie nie przyhamuje, bo nie mogę sobie teraz na to pozwolić. .. Dziś dzień gospodarczy, robię rosół i wielki gar pulpetów, żeby było na zapas, do tego mam wieeeeeelkie prasowanie. Postępy w wyprawce mam takie, że już o niej myślę ;) zamówiłam organizer i ochraniacz do łóżeczka i rożek i pokrowce bawełniane na Przewijak, może dziś to przyjdzie. . Dziś zamówię kpl kocyk i podusia z minky. Mam już dużo popranych ubranek :) Ninus może nie będzie tak źle w to lato, czemu miałabyś rezygnować ze spotkań przy grillu z rodziną? Mi ręce nie puchną, obrączka jeszcze luźna, z Szymonem tez zajęłam dopiero do szpitala. Dowiedziałam się wczoraj, że szpital do którego ja się wybieram jeszcze zrobił się jeszcze bardziej wypasiony jeżeli chodź o to co daje położnicom i dzieciaczkom. .. dają nawet pieluchy! Ubranka dla dziecka, koszule dla matki, podkłady. .. chyba jak się niechcący z niczym przyjdzie to nie będzie problem, ale wiadomo ubrania dla siebie i dziecka lepiej mieć swoje, no i normalne podpaski, bo tam tylko narty. .. Po cieszyła mnie też ze drugie cięcie dużo lepiej przeszła. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam płyn do kąpieli dla niemowląt i oliwkę Johnson's. W sumie nie wiedziałam, że mają kiepskie opinie. ZObaczymy, jak się nie sprawdzi to zmienię na coś innego. Do pupy kupiłam sudocrem na odparzenia i bephanten. A proszek do prania mam zwykły Biały Jeleń. Zapowiada mi się kolejny nudny dzień. Mąż ma dzisiaj wolne i mówił, że chce dzisiaj skręcić łóżeczka. Wydaje mi się trochę wcześnie na to. Ale może z drugiej strony trochę się wyśmierdzą, bo jak każdy nowy mebel mają taki specyficzny zapach. Zobaczymy jeszcze czy dziś to ruszymy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja torbę będę panowała gdzieś w połowie maja i wtedy też kupie kosmetyki, podpaski, gatki i takie drobiazgi, smoczki, butelki... do tego czasu grube sprawy no i spisanie tych " drobniejszych". Właśnie listy jeszcze brak... Mam duże zaległości w czytaniu, wiec ruszyłam jakieś zamierzchle sprawy bo do bieżących wydarzeń nie Dotarłam. .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Ja kupiłam hipp mleczko do kąpieli i oliwke po kąpieli. Maja b.malo chemii. Johnsona bym odradzala ze względu właśnie na bombę syfu. Nivea tez szalu pod tym względem nie robi. Do tego mydelko bambino. Krem z filtrem z eucerin. I to na tyle z kosmetyków dla dzidzi. Mysle ze wystarczy. Oilatum miałam przy córce ale srednio zadowolona za to z emolium bylam bardziej. Mam ale to w razie w będę stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
My mieliśmy kiedyś" epizod skórny" ze średnim synem , pani dermatolog poleciła serię MEDIDERM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Ostatnio nie nadążam za Wami... U mnie o dziwo nie najgorzej. W poniedziałek idę do gina, od razu będę miała usg . Wreszcie zobaczę moją Królewnę po prawie 3 miesiącach!!!Może dowiem się coś nt terminu cesarki. Ja praktycznie mam już wszystko. Muszę jeszcze ten krem z filtrem dokupić. W piątek zacznie lecieć 34 tydzień :D Jeżeli chodzi o kosmetyki mam płyn i oliwkę z Hipp ( tak jak piszecie najmniej chemii) Johnson podobno lubi uczulać.... Do pupci linomag zielony na codzien i bepanthen ( którym też można smarować podrażnione brodawki). Sudocrem też mam w sumie w domu... Co do Oilatum, Nikita mam podobne odczucia...Ost wyczytałam, że Oilatum może powodować ciemienuchę....A moja starsza miała niestety i to sporą...ale to też podobno objaw alergii. Emolium jest ok, starsza używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga - to Ty juz prawie na wylocie jestes!!!! :) o Hipp tez slyszalam ze dobre. Powiem Wam ze ja leze caly czas, troche poczytalam, pojadlam, teraz tv... Leże ledwo zywa. Mały nawet nie tyle kopie co sie strasznie wierci... Albo głowke albo pupke mi wciskal pod zebra. Dosc srednie uczucie. Staniki przyszly:) mysle ze beda wporzo:)) dzis maz odbiera komode kąpielowa z przewijakiem, wiec kolejne rzeczy mniej z listy. :) Dziewczyny czytalam o maluchach w ksiazce i oni po odkazeniu pepuszka tam jakies bandaze zakladali maluchowi w kolo brzuszka tak zeby wacik na pepuszku nie latal... Robi sie tak??? Czy to z palca wyssane???? Zabezpiecza sie jakos peuszek przed nalozeniem bodziaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Dziewczyny, przeglądałam strine apteki.. I jest seria kosmetykow dla malucha Skarb Matki... I chyba najkrotsze sklady i najmniek syfu, a sadzac po opiniach na ceneo to kobiety sobie chwala! Hmm musze to przemyslec:) slyszalyscie cos o tych kosmetykach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec27 już bliżej niż dalej ;) Ja pewnie jeszcze w maju się rozpakuję....bo termin mam w okolicach 4-6.06. A sama jestem z 10.06 :) gośćCzerwiec27 jakie te staniki zakupiłaś??? Właśnie! Dziewczyny jak macie jakieś fajne sprawdzone i koniecznie - usztywniane staniki do karmienia to polecajcie!! Zerknijcie na fajną stronkę http://www.srokao.pl/ Tam znajdziecie analizy kosmetyków zarówno dla dzieciaków jak i mam :) Ja pępuszek traktowałam Octeniseptem. Nic tam nie zakładałam żadnych bandaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga z takich:) rozmiar wrzucilam pierwszy lepszy teraz... http://allegro.pl/stanik-biustonosz-do-karmienia-z-zapieciem-70-75d-i6106960233.html Stanik nie jest usztywniony drutami ale jedt tak wyprofilowany szwami ze mysle ze cycki utrzyma jak nalezy. No i zapinany na haftki z tylu a tego chyba na aukcji nue widac. Myślę ze będzie ok a jak nie to kasa nie dramat plakac nie bede a lepszy taki jak żaden, a na szukanie innego ani chęci ani sily nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezka rozmawiałam z mężem o tym bólu kości ogonowej. Mówi że jest to bardzo częsta przypadłość u kobiet w ciąży. Spowodowany jest uciskiem macicy na te część kregoslupa i zwiększonym obciazeniem. W tym miejscu znajdują się też przyczepy mięśni i więzadeł które rozciągając się mogą powodować ból. Jeśli taki ból nie pojawiał się u Ciebie wcześniej należy przypuszczać że przyczyną jest Twój obecny stan. Jeśli miałaś przed ciążą uraz to być może odezwała się stara kontuzja. Na ból jedyne co to masaż, ciepła kąpiel, ciepłe okłady (zapytaj w aptece może o plastry rozgrzewające dozwolone w ciazy i spróbuj przykleić jak najniżej). Jeśli boli przy siadaniu to podkładaj miękka poduszkę. Oczywiście jeśli ból jest nie do zniesienia skonsultuj to z lekarzem, ale nie bierz żadnych leków przeciwbólowych bez konsultacji. Tyle co mogę ci podpowiedziec. Mam nadzieję że wytrzymalsze jeszcze te kilka tygodni. Mam nadzieję że przyszła, napiszę Ci wszystko co mam do "obsługi" bobasa: - Hipp żel do mycia ciala i wlosow, Hipp mleczko pielęgnacyjne, chusteczki nawilżone Nivea Soft&Cream, Linomag maść, Sudocrem, krem Pharmaceris z filtrem 50 SPF, do ciała mam 30 SPF, Octenisept, sól fizjologiczna 20 małych ampułek, duże płatki kosmetyczne 1 op., jałowe gaziki 1 op., woda morska NasoDrill, probiotyk w krolpach Dicoflor, Wit.D i K w kapsułkach, Frida do nosa, patyczki do uszu, nożyczki. -Dla mnie: mydlo do higieny intymnej Biały Jeleń, masc na blizny, majtki siateczkowe, wkładki laktacyjne. Podkładów poporodowych nie kupuje bo u mnie dają w szpitalu. I te takie do gaci i takie na łóżko. Kupiłam tylko większe podpiczniki z Belli. O kosmetykach podstawowych typu żel czy szmpon nie pisze bo tego to się używa normalnie a nie tylko w ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście żelu do higieny intymnej też używa się na co dzień ale podałam bo to taki tematyczny teraz kosmetyk :D Gość Czerwiec mysle ze te staniki dadza rade. Takie sportowe bez zapiec średnio utrzymywały pełny i bujny biust :D Ja przed ciążą nosiłam stanik 70C. To jak karmilam to taki usztywniany kupiłam jeden na wyjście 75E. Takie były dojce :D A i jeszcze mi się przypomniało że stosowała Bephanten na krwawiące sutki i wielkie G to dawało. Trzeba to poprostu przeżyć. Jak przystawialam małą to prawie oparcie od fotela obgryzalam alenpo 3 dniach przeszło. No takie uroki, trzeba to przeżyć i się nie poddawać z tego powodu bo pokarm nie wróci. I jeszcze taka moja rada drobna. Nie dawajcie dziecku od razu smoczka. Jeśli dziecko dostanie smoka zanim nauczy się ssać pierś to lipa. Będzie bardzo ciężko nauczyć. Tak mi mówiły położne w szpitalu. Moja mała miała silny odruch ssania i kazały podać ale dopiero w 3 dobie jak już umiała z cyca pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi - padlam z tego podpiczniki :D a ja ciagle lezeee juz mam dosc... A mały jak ta wąż po calym brzuchu mi wedruje az sie sama wije... Nawet jesc mi sie nie chce od tych pląsów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znów lipa..#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 18czerwiec
Chciałam się z Wami pożegnać i życzyć zdrowia i szczęśliwych porodów. Mi się nie udało 1 kwietnia urodziłam mojego aniołka Kacperka. Był piękny... Lekarze nie wiedzą co się stało, zmarł w moim brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×