Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość Olala2910
gość321 dziękuję, już mi lepiej z przeziębieniem choć katar nie mija. We wtorek mialam prenatalne i wszystko jest ok, ale lekarz strasznie szybko wszystko pomierzył (tylko przeziernośc, kośc nosową, główkę i długość dziecka) trwało to z 5 min. Czy u Was też tak było? Nie dowiedziałam się nic ani o łożysku, pępowinie, czy chociaż o rytmie serca dziecka. Aleksandraaa26 ja też planuję zakup poduszki, chyba tej dużej za ok 100 zł , a dziś byłam w lidlu i nabyłam piłkę do ćwiczeń, bo bolący krzyż daje się we znaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Aleksandraaa26, ja mam taką poduchę i bardzo polecam! Kupiłam w poprzedniej ciąży na olx używaną za 30 zł, a jest bezcenna, można się wygodnie umościć :):) A na swędzenie no to może lekarz Ci coś da na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Jagodowomi, trzymam kciuki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Olala2910, u nas trwało to ponad 20min, lekarz opowiadał o kadej kosteczce, przepływach krwi, łożysku itp. Ale to pewnie zależy od lekarza, grunt, że te najważniejsze informacje Wam przekazał i jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny!Aleksandra 26 ja nie mam swedzenia zadnego.Tylko te nudnosci jeszcze,ale do wytrzymania.Olala2910 ciesze sie,ze juz lepiej sie czujesz.U mnie tez dluzej badala przeziernosc,ale to chyba ze wzgl.na dokladnosc.Pozdrawiam:-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny ja Po wizycie :) wszystko w jak najlepszym porządku,dwie raczki machające było widać hihi dwie nóżki lekarz sie śmiał ze dzidzi po turecku siedzi :P puścił mi bicie serca , piękna sprawa Smile główka dobrze rozwinięta jelito wątroba żołądek juz jest na swoim miejscu , bez obrzęków macica czysta poki co sie cieszyć !! Mierzy 4,3 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina brawo!! :) Dziewczyny ależ ja dziś będę spała... Mój lekarz trzymał mnie dziś prawie godzinę, rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Kawał człowieka noszę w brzuchu, prawie 8cm :) Mam odpoczywać i wpadać do niego lub szpitala jak tylko coś mnie zaniepokoi. Zwolnienie znów na miesiąc dostałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna- swietnie !! To naprawdę juz kawał człowieczka hihi super :) teraz możesz spać spokojnie :* Ja tez wzięłam l4 lekarz sam zaproponował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina 23
dziewczyny znacie już płeć Waszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam płci a zaczęłam 14 tc. Może lekarz powie teraz w sb.Bardzo się boję poznać płeć.W ogóle stresuję się przed tymi badaniami prenatalnymi. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, dzięki :) bardzo dobry lekarz :) musimy uważać tyle choróbsk czeka w autobusach i wogóle po co stresować się pracą. Odpoczywajmy, jeszcze się nalatamy ;) Alina23, mój mąż poznał płeć podczas usg genetycznego, więc jest to możliwe, ale zależy pewne od oka lekarza i sprzętu. Ja czekam na niespodziankę. Mimi, nie martw się, będzie wszystko w porządku, już za chwilę będziesz mogła odetchnać na kilka miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dobry wieczór :-) Airina jestem z Bytomia :-) Super że Twój Maluszek w porządku. To są takie przeżycia że ciężko to komuś opisać :-) Jamarianna - ale duży już :-) pięknie! Ja też dziś pojechałam po skierowanie i podejrzałam maluszka. 5 cm szczęścia, ale taki rozrabiaka że ciężko mu było ładne zdjęcie wykonać! :-) i w pewnym momencie ukazał się! Na 70 % syn!!!! Cieszę się!!! Pierworodny mój synek! Prenatalne mają rozwiać wątpliwości. To już za 3 dni :-) Na razie wszystko w porządku! Dobranoc :-* bo padam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mageliza1987, :) :) :) śpij dobrze, z małym rozrabiaką w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Dziewczyny! gratuluję wyników badań :) Nic tylko oszczędzać się relaksować - moj lekarz mówi że relaks to najlepszy lek w położnictwie. Co do wagi to ja schudłam 3 kilo ale lekarz mówi że to przez wymioty więc ok :) śmiał się że święta mi się nie przysłużyły. Bierzecie L4 do końca ciąży czy macie zamiar wrócić do pracy? Ja kupiłam ostatnio na allegro: stetoskop do słuchania serduszka(19zł) piłkę do ćwiczeń 80cm (15zł) poduszkę ciążową typu "C" w słodki myszkowy wzorek :D (89zł) wyprawkę dla noworodka z napisem- wykapany tatus :D (39zł)(nie mogłam sie powstrzymać) Pochwalcie sie co Wy kupiłyscie moze sciagnę pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowomi
mageliza1987 to blisko siebie mieszkamy nawet . A w Bytomiu mam jutro prenatalne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Puffka, ja zostaję na L4 do końca ciąży, wczoraj mi lekarz powiedział, że prócz cesarki na 2 tyg przed terminem przyjmie mnie na oddział na conajmniej tydzień przed zabiegiem, żeby monitorować całdobowo stan dziecka. Co do rzeczy ciążowo-dzidziusiowych, ech, ja mam wszystko... Dosłownie wszystko, bo wyprawka, wózek itp były gotowe rok temu. Tylko że wróciłam ze szpitala bez dziecka więc rzeczy schowalśmy na poddaszu u rodziców. Wyjmą je jak będą potrzebne. Więc o kupowaniu czegokolwiek nawet nie myślę, ani o szykowaniu pokoju. Urodzi się zdrowa dzidzia, to zanim wyjdziemy ze szpitala najbliźsi pomogą wszystko urządzić, już raz to robili, wiedza co gdzie... Jagodowmi, mocno trzymam za Was kciuki, daj znać po badaniach! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowomi
jamarianna dziękuje Kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mageliza1987- Super 5 cm to już cos hihi :) fajnie ze mogład podejrzeć maleństwo :D chłopiec?? super, maz będzie zadowolony :D to mieszkamy blisko siebie, bo ja z okolic Gliwic :) jagodowomi- to jest nas więcej ze śląską ;) a ja na prenatalne jade do Katowic podobno bardzo dobra specjalistka dostałam namiary od przyjaciółki, dr Włoch , poczytajcie sobie dobry ekspert a dodatkowo kardiolog dziecięcy :)3mam kciuki za badania !!:) Pufffka - Ja jeszcze nic nie kupiłam, wole jeszcze poczekać troszkę :) o podusi już wcześniej myślałam i albo kupie albo przyjaciółka da mi swoja bo jest jej już nie potrzebna :P a co znajduje się w tej wyprawce? :) jamarianna- Teraz musi być wszystko dobrze !! tylko odpoczywaj i uważaj na siebie :) :* Ja dostałam l4 ale będę chodzic jeszcze do pracy bo pracuje w rodzinnym interesie ;) Mi wczoraj lekarz mowil ze mam nisko osadzona szyjke, ale ze widocznie taka moja natura i poki co wszytsko jest w porządku. Jednak trochę się tym zmartwiłam :/ musze mieć to na uwadze i pod kontrola, moja mama straciła pare ciąż bo skracała się jej szyjka za szybko, kiedyś miała krazek zalozony ale wody odeszly jej w 24 tC i moja siostra ur się z waga 850gram.. ale przezyła i w tej chwili ma 7 lat i jest super dziewczynka :) różnica miedzy nami to 16 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowomi
Airina - ja byłam zapisana do Katowic na 18.01 ale było by to za późno i jak chciałam przesunąć na wcześniejszy termin to nie mieli miejsc . Ja z bratem mam 15 lat różnicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, Twoja siostra to dowód na to, że cuda się zdarzają, bardzo podbudowujące! :) Ale masz rację, mając takie historie w najbliższej rodzinie musisz być bardzo czujna, pokazuj się często lekarzowi i nie daj zbywać. Co do poduszki, to faktycznie doskonale ktoś wymyślił, ja mam taką długą, w środku groszek styropianowy, ładnie podpiera brzuszek, nadaje się i do łóżka i na kanapę. Mam nadzieję,że będę miała okazję ją przetestować też do karmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Jagodowomi- też w Bytomiu mam prenatalne, w sigmie u dr nylca :-) podobno dobry specjalista, z opinii. podejrzewam że będziemy u niego obydwie. Ja mam w poniedziałek :-) przynajmniej będę mogła skorzystać z twojej opinii :-) super! Puffka, ja nic jeszcze nie kupiłam :-) zacznę kompletować wyprawkę w 5 miesiącu ciąży. Ale większych rzeczy nie kupuje.. boję się. Będę miała wybrane, zaliczkowane, ale mąż pojedzie z siostrą jak szczęśliwie urodze.. Pokój zrobię tylko ściany, w neutralnym kolorze.. reszta poczeka.. po przejściach tak to jest.. Będę szczęśliwa po rozwiązaniu. Jamarianna - bardzo Ci wspòłczuje.. Ale tym razem wszystko się musi skończyć dobrze! Zobaczysz, że w sierpniu będziemy wozić nasze dzieci. Ja mam podobnie jak ty.. cesarska planowana, wcześniej w szpitalu na monitorowaniu dziecka, wyłączenie leków i cięcie.. Muszę pooglądać te poduszki, bo źle sypiam. A tak zachwalacie :-) Mąż się cieszy bardzo na synka. A ja już się tak nastawiłam na chłopczyka, że jak na prenatalnych powiedzą mi inaczej to będzie mi smutno :-) Ja pracuje. Muszę, choć robię naprawdę mało. Mamy działalność, więc zarabiamy na bieżąco, a mąż nie da rady sam ogarnąć tematu. Na szczęście znajduje chwilę by odpocząć :-) nie ma źle. Oby nic się nie działo :-) Airina - Twoja siostra jest cudem i dowodem na to, że te cuda występują :-) super! Ale uważaj na siebie podwójnie :-) Pozdrawiam :-) I miłego dnia życzę :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamarianna - smutno ale to stare dzieje , teraz będzie wszystko dobrze :) Masz nas a my wszystkie trzymamy kciuki :) Ja wierząca jestem więc modlę się za Was wszystkie może modlitwy pomogą :) Airina - Jest przesąd że do 12 tyg ciąży się nie kupuje :) Teraz już można :D a w tej wyprawce jest : - Kaftanik z haftem - Półśpiochy - Śliniaczek - Łapki niedrapki - Czapeczka I ten napis "WYKAPANY TATUŚ" nie mogłam nie kupić :D Co do tego jak teraz rodzą się dzidziusie to nawet w 20 tygodniu się rodzą i przeżywają w matce polce w łodzi dużo jest takich przypadków ;) Oczywiście to wcześnie i ryzyko jest zawsze ale jak widać współczesna medycyna daje radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do ktowic zalapala się na ostatni wolny termin, ale jeszcze przed koncem 13 tyg uf :P Tak dziewczyny macie recje cuda się zdarzają :) ale kazde wcześniactwo niesie za sobą jakies konsekwencje, siostrzyczka potrzebuje troszkę więcej czasu na nauke ale jest bardzo mądra:) dodatkowo mama do tej pory jeździ z nia na rehabilitacje nóżki ponieważ w jednej nodze ma obniżenie napicia mięśni, tak samo w rękach miała i było problem trzymania nożyczek np. ale mama bardzo z tata się poświecili i dużo czasu jej poświecili tak samo w szkole ma dodatkowe zajęcia z logopeda i pedagog i to daje dobre efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowomi
mageliza1987 - też mam w sigmie ale u dr Chorzelskiej . Początkowo byłam zapisana na 12.01 do faceta ale nie będzie go i chcieli mnie przepisać na srode do tej co ty idziesz ale obliczyłam ze to będzie za późno wiec udało mi sie dostać na sobote . Z córką byłam tam na połówkowych ale u jeszcze innej lekarki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mageliza1987, bardzo słuszna strategia szykowania się na przybycie nowego domownika. Lepiej nie zapeszać, a wszystko się da zorganizować jak my będziemy w szpitalu, a po cesarce to kilka dni na pewno :) dobrze, że lekarze tak ostrożnie podchodzą do nas, nie musimy walczyć o cięcie i przyjęcie wcześniejsze do szpitala. Wiadomo, że w ogromnej większosci przypadków takie procedury są zbędne, bo dzieciaczki rodzą się w terminie, zdrowe, ale my mamy już skrzywiony punkt widzenia i potrzebujemy takiego właśnie zrozumienia i traktowania... Jeśli pracujesz w rodzinnym biznesie, to super, że możesz się czymś zająć! A nikt nie pozwoi Ci się przepracować, układ idealny :) Puffka, masz rację, stare dzieje, łatwiej mi przejść przez rocznicę śmierci mojego synka wiedząc, że noszę pod sercem małego człowieka. Ale też po takich przeżyciach nie da się ich odciąć i zapomnieć. My i tak radzimy sobie świetnie, rzadko miewam gorsze chwile, trzymamy się i czekamy na lato :) dziękuję za wszystkie kciuki i dobre myśli, takie wsparcie innych dziewczyn w ciąży jest nieocenione :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowomi
jamarianna wszystko teraz na pewno będzie dobrze a ten maluch ci wszystko wynagrodzi . Przytulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Jagodowomi :* dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Dziewczyny, jak u Was z siusianiem? Mija mi 14 tydzien i od kilku dni po prostu w kółko czuję parcie na pęcherz, ale jak chcę się wysikać, to tylko odrobinę mi się udaje. Badania moczu mam w porządku, robione 2x, więc zakładam, że to macica mi płata figle ;) podobno ok 15 tyg powinna się przesunąć nieco do góry i może to sikanie przejdzie. Wczoraj w sklepiej zobaczyłam pieczony boczek i pasztetową i obkupiłam się :D i boczek zagryzam pasztetową. Hihi, a Wasze zachciewajki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna- ja siusiam ciagle hehe ale tez duzo pije a w nocy to minimum 2 razy wstaje ;) zachcianki hm poki co jeszcze jako takich nie mam , wczoraj miałam smak na zapiekankę i wszamalam obiad i dopchałam zapiekanka hehe :P a potem miałam wyrzuty sumienia ;) Mnie ostatnie dni jak śpię na boku i troche na brzuchu strasznie piecza piersi na zmianę , dziwne uczucie. Ale ponoc kanaliki sie rozszerzają , macie tez tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania prenatalne to są już przez brzuch ? :) Wolę się upewnić bo do tej pory miałam tylko usg "dowcipne" :D Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×