Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

szlachetna paczka 2015

Polecane posty

Gość gość
ale co? pomoc na święta gwiazdkowe, potem pomoc na zająca, potem pomoc na wakacje, potem pomoc na wyprawke do szkoły, potem pomoc odziez zimową. A te rodziny i tak nie wychodzą z tej swojej wyuczonej niezaradności ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie zajrzałam na rodziny z mojego miasta. Po opłaceniu rachunków na osobę zostaje 450zł Ja mam mniej, ale wstydziłabym się prosić i bałabym się, że ktoś mnie rozpozna po opisie rodziny. Ludzie to wstydu nie mają. I to jeszcze pracująca rodzina z dwojgiem dzieci. I żebrają bo ciągle im mało. A wymagania, że ho ho ...laptopy, tablety, markowe ciuchy i wycieczki w świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziś I w tym cały problem, oni nigdy z biedy nie wyjdą, ponieważ większość tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno zdarzają się przypadki naciągane, roszczeniowe, i nie nadające się do pomocy. Jednak czytając ze zrozumieniem można wybrać te najbardziej wartościowe. A jeśli zbierze się kilka osób np. z pracy, szkoły nie będzie to jakoś wielkie obciążenie a pomoc przeogromna dla tych rodzin. Ja już działam razem ze znajomymi. Wybraliśmy przeciętną (2+2)rodzinę z niewielkimi potrzebami. A jak się uda to dorzucimy coś od siebie prócz wypisanych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13;06 to gdzie jest ta weryfikacja osób potrzebujących bo to się odechciewa jak się czyta że od 5 lat pan tatuś pracy nie może znależź ale przychówek wzrósł o kolejne 3 dzieciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O mamusiu jakie to forum jest wulgarne i chamskie. Nie spotkałam się jeszcze z taką arogancją, krytyką - kobiety co to za słowa dziecioroby. Nikt nie zna tych kobiet, które tu się wypowiadają także ich sytuacji życiowej a oceniacie to jakiś koszmar. Ja osobiście mam 4 dzieci każde to wpadka po ślubie a co najśmieszniejsze to pierwsze dziecko jest z prezerwatywy jak to się mówi, drugie i trzecie z tabletek, czwarte po 7 latach po najmłodszym ze spirali i nienawidzę jeżeli koś pisze że jestem patologią czy dzieciorobem. Kobietki czasami trzeba powstrzymać palce i nie pisać głupot. A co do Szlachetnej Paczki to my wybieramy komu pomagamy a jeżeli tego nie robimy to nie krytykujemy. Nie ma jak Polacy wiecznie super nastawieni!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda nie wierzę, że wszystkie dzieci masz "dzięki" zabezpieczeniom. Mac Gyver-ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musiała jak królik nogi rozkładać i tyle. Poza tym jak ktoś nie ma kasy to zwyczajnie szklanka wody zamiast sexu. i dziwne że te osoby które ubolewają nad chamstwem forum i arogancją to mamuśki na utrzymaniu/ męża/ mamy/ państwa. Dziwnym trafem także antykoncepcja zawodzi u biedoty- u bogatch działa zawsze hahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraź sobie że tak nie ma 100% zabezpieczenia a do tego mam chorą tarczycę a wtedy nie wiedziałam i tabletki hormonalne nie zadziałały jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda to może ty niepokalane poczęcie przeszłaś:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i się biedactwo zamiast leczyć na tarczyce, poświęcić czas na dobranie dobrej skutecznej antykoncepcji to nózie szeroko rozkładało. To z tej choroby- ale umysłowej. komu ty to mówisz? dorosła baba i 4 wpadki?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nooo pracy nie ma, chęci do pracy też, kasy również, ale chuć jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro ja nie pracuję to jest wytłumaczone dlaczego o tej godzinie siedzę na forum ale dziwne jest jak można pracować i pisać na forum w tym samym czasie. Miłej pracy i proszę mnie nie obrażać że rozkładam nogi bo nie znacie mojego wieku i co ile lat mam dzieci. Nie ma jak wspierające i trzymające się razem kobietki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja sąsiadka, wdowa z dwójką dzieci w tym jedno niepełnosprawne, w mieszkaniu skromnie ale czysto, sucho i ciepło. Kobieta ciągnie etat sprzątaczki i na czarno też dorabia. Zgłosiła się do szlachetnej paczki i nie zakwalifikowała się. Nie powiedzieli jej tego wprost ale rozeszło się właśnie o to mieszkanie 40m2, w bloku z wielkiej płyty na 4 piętrze toż to istny luksus, najlepiej jakby była wilgoć i grzyb i o to, że zamiast pierdzieć w fotel i ewentualnie rodzić kolejne dzieci to kobieta pracuje :o opowiedziała mi o tym na kawie. Powiedziała, że wymagań też nie miała kosmicznych tylko jakieś zabawki i zimowe ubrania dla dzieci, jedzenie, a dla siebie kurtka zimowano szał pał :o Ja tam wiem komu zrobię paczkę w tym roku oczywiscie bez udziału "szlachetnej paczki". Przykładowo dwa domy dalej mieszka rodzina która w zeszłym roku otrzymała paczkę. Oboje chlejusy, mają 5 dzieci, w tym roku już 6 w drodze, najstarsza 19 latka już ma dwoje dzieci, każde z innym, łazi to to wymalowane z gołym tyłkiem w mini i białych kozaczkach po osiedlu, kiep w gębie, wózek wiecznie brudny, oblepiony, bleee i co rusz to z innym sie prowadza, a pozostałe dzieciaki no cóż za dobrego przykładu z domu nie mają :( Takim ludziom należy sie porządny wpierd...l, a dzieciom szybka pomoc interwencyjna, a nie "szlachetna paczka" raz w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pani Sylwia (25 l.) samotnie wychowuje siedmioletniego syna Kamila. Rodzina radziła sobie samodzielnie aż do momentu odejścia ojca Kamila, który aktualnie nie utrzymuje kontaktów z synem oraz nie płaci alimentów. Obecny partner Pani Sylwii przebywa w zakładzie karnym. Kobieta oczekuje narodzin kolejnego dziecka. " Zostawił ciebie i dziecko nieodpowiedzialny facet? zrób sobie kolejne, najlepiej z kryminalistą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to poprawiła jakość życia, normalnie z wiekiem zmądrzała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a fundusz alimentacyjny to co? ale to trzeba wiedzieć z kim dziecko się ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Człowiek rodzi się głupi, całe życie się uczy, a potem głupi umiera. tutaj to pasuje jak ulał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magda skoro masz dzieci nie chciane z wpadki to czemu nie usuwałaś ciąży? pytam bo sama mam dzieci chciane planowane ,ale jakbym miała je z wpadki nie chciane takie no ups nie chcący to bym dziś była bardzo nieszczęśliwa nie wiem czemu ,ale to moje macierzyństwo takie nie przemyślane na przymus no u mnie nie miało by to prawa bytu :-o a tu aż 4 wpadki no żal mi cię kobieto jak te dzieci muszą się z tym czuć skoro nawet na forum piszesz o tym z taką łatwością co ci w gaciach siedzi :-o brak mi słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze względu na sporo kontrowersji wokół Szlachetnej Paczki, my zdecydowaliśmy się pomóc w inny sposób. Znajoma jest wolontariuszem w domu samotnej matki i postanowiła zorganizować paczki dla mieszkających tam dzieci. Zebrała wiek, wzrost, rozmiar i marzenie dziecka oraz przekazała je wszystkim osobą zainteresowanym pomocą. W taki sposób też można pomagać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ja osobiście mam 4 dzieci każde to wpadka po ślubie a co najśmieszniejsze to pierwsze dziecko jest z prezerwatywy jak to się mówi, drugie i trzecie z tabletek, czwarte po 7 latach po najmłodszym ze spirali i nienawidzę jeżeli koś pisze że jestem patologią czy dzieciorobem. " hahaha:D:D:D jasne:D laska, komu chcesz takie bajeczki wciskać? Ja proponuje wolontariuszom z SP a nie nam. Twoja antykoncepcja to pewnie stosunek przerywany, ale wstyd się przyznać, co? Jeszcze nam napisz, że jesteś w ciąże, ale to niepokalane poczęcie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dwa lata temu byłam z grupą ludzi, którzy zorganizowali pomoc świąteczną dla nieletnich matek, które przebywały w placówce. Przywieziono pampersy, mleka, odżywki, ubranka i zabawki. Wszystko nowe. I wiecie co usłyszeliśmy, że to badziewie i one tego nie przyjmą. Ciśnienie tak mi ta gówniara z brzuchem podniosła, że myślałam, że wyjdę z siebie. Dyrektorka ośrodka powiedziała jej, że skoro jej się nie podoba to nie dostanie nic i niech jej luby kupi jej lepsze. Dziewczyna zrobiła się czerwona i uciekła. Mogę się tylko domyślać co na to wszystko jej luby, ale w pięty jej poszło. A mnie zniechęciło do pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda i jej 4 poczęcia mimo 3 różnych metod antykoncepcyjnych to HIT KAFE 2015 :D hit NA MIARĘ POLSATU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo większość takich osób to kombinatorzy i roszczeniowcy. Mam w rodzinie osoby, którym jakiś czas temu podwinęła się noga. Oddałam ubranka, oddałam swoje dość stare ubrania (takie, które nosiłam w 1-2 klasie gimnazjum, bo ta dziewczyna jest niziutka i chuda jak patyk, a ja baba 1,8 m prawie) i za wszystko byli bardzo wdzięczni, nawet zapytali czy chciałabym coś za to. I co? Teraz stanęli na nogi i sami pomagają innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś pamietam była akcja dla jednej matki z dzieckiem i z drugim w drodze. Mąz ją zostawił z długami podobno. No nic, dziewczyny się zebrały i chciały pomóc, jedna wózek oddać chciała, druga ubranka, trzecia zabawki i ubrania dla starszego, ktoś jeszcze odzież na zimę dla kobiety. Ja wtedy powiedziałam koleżance, że ja nic jej nie dam, bo cała sprawa jakaś dziwna, a babka ma gębę typowej cwaniary:D No i co sie okazało? Tu się dziewczyny zbierają, dyskutują między sobą co która podaruje, a babka im wysyła liste życzeń na której znajduje się wózek Emmaljunga:D kozaki za 320zł (normalnie link do allegro podała), płaszcz chyba Zary ale tu ręki nie dam sobie uciąć. A dla dziecka starszego byle ubrania uzywane i "jakaś" zabawka:D Jeszcze perfumy chciała z tego co pamiętam i elektryczną szczoteczkę do zębów:D Potem któraś się nią zainteresowała po tym koncercie życzeń i się okaząło, że sama długów narobiła, a brzuch jej konkubent sąsiad zrobił:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*osobom oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie wyczytalam, ze jeden 19 letni chlopak w szczegolnych upominkach poprosil o zabawki dla kota:) Nie wiem, ale jakos czytajac to usmiechnelam sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozczulają mnie życzenia dzieci, takie proste życzenia: dziewczynka chce lalkę, chłopiec autko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pani Teresa (58 lat) wraz z mężem Andrzejem (62 lata) wychowała 9 dzieci, z czego 5 jest już na swoim gospodarstwie, a w domu pozostała 4 dzieci: Kinga i Klaudia (bliźniaczki 20 lat), Dagmara (16 lat) i Kamil (15 lat). P.Andrzej jest z wykształcenia murarzem, pracował w swoim zawodzie do 2011 r. P.Teresa nigdy nie pracowała zawodowo, gdyż zajmowała się wychowywaniem dzieci. Dzięki stałej pracy p.Andrzeja i zaradności p.Teresy rodzice radzili sobie z utrzymaniem licznej rodziny. Przed 4 laty p.Andrzej został zwolniony z pracy z powodu nadużywania alkoholu. Odtąd sytuacja w rodzinie zmieniła się na niekorzyść. " dodam od siebie, że dwie dorosłe pannice studiują i ani mysla pracować:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam wole zrobic szlachetna paczke na schronisko :) tam zwierzaki beda sie bardziej cieszyly majac pelna miche niz te pozal sie boze biedne rodzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×