Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość Drapaczek
Oj, no to nieciekawie z tym przebywaniem mamy z dzieckiem po cc tam u Was. Teraz jak leżałam na patologii ciąży, która jest połączona z położnictwem, ojcowie siedzieli przy maluszkach ile się dało, niezależnie czy mama była po cc czy sn. Widocznie co szpital to inne wytyczne. W innej placówce w mojej okolicy też są wyznaczone godziny odwiedzin, nawet ojcowie na salę nie mogą wejść ,tylko na świetlicy mogą zobaczyć maluszki :| Ja i tak będę sama na pokoju więc wiem na co się nastawiać :) Olcia, mnie brzuch swędzi strasznie :P Zastanawiam się czy do tego 10 zdązy jakiś rozstęp uparty wyskoczyć bo jak narazie skóra czysta, chciałabym, żeby tak zostało :) No ale jak się jakiś uprze to nic nie poradzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
podziwiam Was dziewczyny za swiadome wybory cc. No ale skoro to dla Was wiekszy komfort psychiczny to najwazniejsze. Ja pierwszy porod mialam sn i panicznie sie boje zeby nie wyniklo cos nieplanowanego ze musialabym miec teraz cc. Powiem Wam ze bardzo slabiutka dzis jestem... W nocy nie moglam spac bo bolal mnie brzuch i strasznie mi w nim ,,jezdzilo''. Chyba cos mi wczoraj zaszkodzilo bo od rana musialam juz 3 razy byc w toalecie. I ogolnie takie skurcze brzucha mam jak przy biegunce. Wzielam no-spe, wypilam 2 szkl rumianku i narazie jest ok. Ale chyba ten wielki dzien sie zbliza:) Izabela wcale nie musisz byc ostatnia. I zobaczysz ze nie bedziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KochamBlekit ja też dziś mało spałam :( dopada mnie wszystko, strach i dziś mam przez to wszystko straszną chandrę :( normalnie siąść i beczeć heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo tych cesarek jest. Ja świadomie bym sie nie zdecydowała mimo ze moj porod SN był straszny i trwał 12h :D mi na sam koniec wyskoczyło pełno rozstępów, tak jak nie było cała ciąże tak teraz masakra i to mimo smarowania. Byłam wczoraj w szpitalu to zadali mi kilka pytań i mam przyjść w piątek na 10.30 żeby zrobili mi badania i wtedy postanowią co dalej :) a co do zostania razem po porodach to jest super sprawa. Ja wcześniej byłam z kwietniowymi mamami bo miałam tak termin z tym ze serduszko przestało bić i miałam zabieg ale zostałam z nimi i teraz mamy grupę na fb :) nie mogą sie doczekać aż kwietniowa mama rozpakuje sie w listopadzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś tez spać nie mogłam. Wogole jakieś głupoty mi sie śniły ze wody mi odeszły a ja nie wiedziałam co zrobić :D teraz to chyba codziennie takie sny beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja też mam dziś chandrę. Boję się strasznie i takie głupie myśli przychodzą, że szkoda gadać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część dziewczyny. My po wizycie. Chyba pójdę do innego ginekologa. Mam planowaną ceearke. Termin wg usg to 20 listopad. Lekarz nie wyznaczył mi terminu, kiedy mam się stawić do szpitala tylko mam czekać aż wody odejdą i szybko jechać do szpitala, bo jak stwierdzil juz w przyszlym tygodniu pewnie wody mi odejda. Ciśnienie mam 85/60 . Już sama nie wiem co robić... poradzcie. Czy pójść do ginekologa, który jest ordynatorem w szpitalu na porodwce czy czekać do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456gosc
Witam Was :) jestem tu nowa, proszę Was o radę. Termin mam na 17 listopada, to moja pierwsza ciąża, więc nie mam doświadczenia :) Poradźcie, w co ubrać maleństwo na wyjście ze szpitala tak, aby było jemu ciepło, ale nie za gorąco? Z góry dziękuję Wam za pomoc! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale fajnie ze jeszcze mamy się pojawiają nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaMonolcia
Ja na rozstępy nie zwracam już uwagi, mam cały komplet po poprzedniej ciąży ;) Tam gdzie będę rodzić tatusiowe mogą być w sali cały dzień, reszta odwiedzin odbywa się w miejscu do tego wyznaczonym. Drapaczek czego się obawiasz? Ja przed pierwszą cesarką byłam takim głupim cielakiem, niczego się nie bałam, poza tym żeby mnie przed terminem nie złapało, żebym sama rodzic nie musiała. Teraz jak już wiem jak to wszystko wygląda to boję się zdecydowanie bardziej, chociaż od kilku dni juz jakoś mi przechodzi ten strach. 123456gosc - wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda, to po pierwsze. A po drugie jaką masz odległość do pokonania z bobasem, no i czym, samochodem, pociągiem a może spacerkiem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam uszykowany dla synusia pajacyk, spodenki, skarpetki, kombinezonik misiowy, ciepła czapeczka i do tego kocyk. Będziemy wracać autem do domku a to tylko 5minut drogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia, najbardziej się boję tego samopoczucia na stole, tego, że mi będzie niedobrze i słabo. I pionizacji też się obawiam bo jak już wstanę to się jakoś trzeba będzie poruszać :D Ja na wyjście dla synka mam przygotowane body z krótkim rękawkiem, na to spodnie i bluzeczka z długim, skarpetki, czapeczka ciepła, no i na sam wierzch kombinezonik, taki grubszy. Do domu mamy samochodem ok 40 min jazdy więc pluszowego nie biorę bo jednak trochę trasy jest. Gość, ja na Twoim miejscu bym poszła z ordynatorem oddziału najpierw porozmawiać, zanim by się wszystko zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456gosc
My mamy do domu 50 km od szpitala, więc kawałek jest. Wracać będziemy autem :) Wiem, że ubranie dziecka zależy od pogody, ale chciałabym coś wstępnie przygotować mężowi do zabrania, żeby biedny z emocji się nie pogubił wśród tych ciuszków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od gościa z 13.05 . Monika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na wyjście mam body z krótkim rękawkiem, na to polarowy pajacyk (zakryte stópeczki) i w zaleności od temperatury kombinezon misiowy lub zimowy. Kocyk obowiązkowy. Mam 10 minut samochodem do szpitala :) x Drapaczek widzę, że Ciebie dopadają takie myśli, jak mnie miesiąc temukiedy dostałam skierowanie do szpitala "jakby się coś dziać zaczęło" i umówiłam się na termin cesarki... Diś jestem spokojna, ale ciekawa wszystkiego :) Tak na prawdę jedyne, czego się obawiam, to że będę tak obolała że nie będę w stanie opiekować się maleństwem - nie samego bólu już się boję, a tego, że nie będzie córki ciągle przy mnie... W moim szpitalu tatuś może być cały czas i też nie ma godzin odwiedzin. Panuje nieformalna zasada, że goście do 19, a tatusiowie do 21 mogą być na oddziale, chociaż jak któraś kobieta urodzi wieczorem to wiem, że tata może zostać do północy. x Ja również poszłabym do innego ginekologa na miejcu Gościa... Kurcze, dziwi mnie to wszystko, ja już od miesiąca mam skierowanie na cc w karcie ciąży, umówiony termin... Jutro idę na wizytę, bo jakby okazało się, że szyjka się skraca albo jakieś oznaki już są to mój gin mnie na swój dyżur wcześniej przyjmmie. Też mam planowaną cesarkę (ze względu na wzrok), wolałabym sn, ale już dawno wszystko jest obgadane... Skoro masz lekarza prowadzącego, to on powinien wykonać cesarkę, tak mi się wydaje!! x Nie mam chandry, ale spać nie mogę. Może to przez to, że ciągle sikam :D Jeszcze 6 dni i będzie po wszystkim :) x Ja nie mam żadnych rozstępów. Całą ciążę smarowałam się wedle zaleceń mojego lekarza oliwką dla dzieci na noc, to wszystko. Ale ponoć temu się nie zapobiegnie - jak ktoś ma skłonności to będzie miał rozstępy, można nic nie robić i nie mieć, a można kupować maści, kremy, które nic nie dadzą... Ale skóra mnie swędi od miesiąca, może dlatego, że brzuszek mi się powiększać szybko zaczął, jeszcze niecałe 2 miesiące temu wszyscy myśleli, że jestem w 5 miesiącu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na wyjście mam body z długim rękawem, rajstopki, polarkowe spodenki, bluza i cienką kurteczka. Na to kocyk i cozy cover mam na fotelik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wisienka. gosc/monika. No właśnie sęk w tym, ze ten do którego chodzę nie przyjmuje w szpitalu. Jednak mam możliwość pójść na wizytę do ginekologa, który jest ordynatorem na porodowce w szpitalu w którym chce miec cc. Już sama nie wiem. Od przyszłego czwartki zaczynam 39 tydzień i mam czekać na odejście wód, kiedy z góry wiadomo że muszę mieć cięcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gość Monika. Ja chodziłam do jednej pani doktor, a teraz poszłam do ordynatora tego szpitala w którym chce rodzić i mam już ustalony termin cesarki więc radzę Ci zrobić tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja będę za tym, że to chyba faktycznie kwestia genów jeśli chodzi o rozstępy :) Smarowałam się do jakiegoś 5. miesiąca, potem jakoś sporadycznie to robiłam a i tak żaden nie wyskoczył póki co. Ale skórę nawilżać warto oczywiście. Gdy mnie zaczyna brzuch swędzieć przypominam sobie, że dobrze by było się posmarować i od razu jest lepiej :) Ja też tak co chwilę biegam do wc. Jak chodzę to mnie cewka dosłownie boli, takie parcie czuję :/ Myslałam, że to z zapalenia ale dziś powtórzyłam badanie moczu i jest ok, także to chyba synuś tak napiera :) Tak w ogóle, to wydaje mi się, że jeśli chodzi o cc i ma się wskazania ku temu to lekarz prowadzący MUSI wystawić takie zaświadczenie. Bo gdy zacznie się poród z zaskoczenia, to kiedy w szpitalu będą mieli czas, żeby sprawdzić czy faktycznie są wskazania do cc czy nie? Tak na słowo to wątpię, żeby uwierzyli, że dana pacjentka nie moze rodzić sn, gdy się podstawy w formie zaświadczenia nie ma. Monika, dla własnego poczucia bezpieczeństwa warto by było gdybyś nie czekała aż się coś samo zacznie dziać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc monika. Dzięki dziewczyny za wsparcie i radę. Ja wszystkie papiery, ze muszę mieć cc mam już gotowe, do tego gbs dodatnie mi wyszło. Jednak zapiszę się do tego ordynatora i może ustali konkretny dzień, żebym przyszła na czczo i niech kroja. Mały strasznie szaleje i czuję tu bardzo nisko w macicy jego ruchy. Oczywiście lekarz dziś nawet nie sprawdził co z szynką, tylko szybkie usg I centymetra zmierzył brzuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
U mnie niestety tak z tymi odwiedzinami w szpitalu jest. Jestem teraz na oddziale ginekologiczno- położniczym (dokładnie na pododdziale patologii ciąży), ale na całym oddziale obowiązują takie same zasady. W tygodniu odwiedziny są od 15 do 18, w weekendy od 13 do 19 i pilnowane jest to bardzo. Każdy musi się do tego stosować. To jest ogromny szpital, dziennie jest przyjmowanych tutaj średnio 180 osób na cały szpital no i nie mogą sobie pozwolić na to, że odwiedziny będą od rana do wieczora. Aczkolwiek dziś dowiedziałam się jednak, że jak zacznie mi się 40 tc to powoli będą mi próbować wywoływać poród i jak nie będę miała jakiś strasznych skoków ciśnienia to mam rodzić sn. Ulżyło mi bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
My też już wreszcie jutro o 17 będziemy wiedzieć cokolwiek więcej. U nas tez na pewno chcemy podjąć wyzwanie i spróbować sami bo dzidzius chyba sam wie najlepiej kiedy jest jego czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska najlepiej jest poczekać :) ja nawet miałam mieć cesarkę robioną w dniu terminu, tylko moja dolegliwość nie pozwala aż tyle czekać więc lekarz zdecydował, że ten tydzień wcześniej zrobimy. Mieliśmy czekac, dlatego, że termin poordu jest serio baaaardzo umowny. Pierwszego syna przenosiłam 19 dni, a drugiego 15, teraz widzę, że koleżanka jak poszła dzień po terminie do szpitala to na drugi dzień jej zrobili cesarkę zamiast czekać, ale ja bym się nie zgodziła. Tak mi przykro, ze tym razem nie urodze sn :( strasznie to przeżywam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaMonolcia
Drapaczek - daj spokój, to, czego się boisz to są pierdoły:D Na stole jest całkiem przyjemnie, dopóki się dziecko nie urodzi podają Ci tlen, tak więc słabo Ci się nie powinno zrobić. Po znieczuleniu nie będziesz czuła bólu, ale będziesz czuła jak Ci grzebią w bebecach ;) tak jakby Ci ktoś pranie ręczne w brzuchu robił. Sali operacyjnej się nie bój, tam będzie przynajmniej 7 osób, krzywda Ci się nie stanie :) Dziewczyny, a czy któraś z Was zamierza korzystać ze śpiworka do fotelika? Ja miałam to przy pierwszym dziecku (rodziłam też na jesień) i nie wyobrażam sobie bez tego życia. Po pierwsze, najważniejsze: Bezpieczeństwo. Dziecko jest dobrze przypięte pasami bo przy samym ciele a nie przez kg kombinezonów, kurtek itd. Po drugie, wygodne, bo tylko ubieram dziecko w jakiegoś pajaca, wkładam w fotelik, zapinam śpiworek zamkiem i gotowe. W samochodzie można rozpiąc jak za gorąco, nie trzeba się zatrzymywać żeby dziecko rozebrać. A na dworze jest dziecku cieplutko bo śpiworek opatula od dołu i od góry polarkiem. O tak to wygląda http://nodik.pl/spiworek-do-fotelika-cabrio-fix-maxicosi-concrete-grey-p-4901.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Olcia, dzięki, trochę mnie uspokoiłaś :D Co do tego śpiworka to kupiłam podobny jakiś czas temu. Bardzo praktyczny bo rośnie razem z dzieckiem, przyda się nie tylko do fotelika ale i do wózka, a nawet i do sanek gdy dziecko już jest większe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaMonolcia
Izabela1986 - fajne to, można od góry zamknąć jak się dziecko bardzo drze i jest spokój:D Do sanek się na pewno też przyda, tylko my małemu sanki kupiliśmy dopiero zeszłej zimy, jak miał dwa lata (urodził się 31.10) bo wcześniej śniegu nie było:D a wtedy to już więcej chodził niż chciał jeździc, więc nie było sensu kupować spiworków do sanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×