Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość barramek
dzięki za pozdrowienia - czasami się po prostu wkurzam , gdy osoby z którymi prowadzi się w miarę normalny dialog dotyczący istoty sporu ....ogłaszają nagle na innych topach , że 'katolicy nie mogą być zbawieni ' autorce polecam dość ciekawe moim zdaniem dyskusje na te tematy , które prowadzimy od ponad 2 lat na topie - top jest duzo dłuższy http://f.kafeteria.pl/temat/f1/jezus-i-piekno-bozego-slowa-p_3783733 sama roztrzygnie , czy np. rozbijam tematy , czy rozmawiamy merytorycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Modelko Przegladalam na tel. wpisy i dotknelam chyba przy twoim zgłoś! A potem nie wiedząc jak z tego wyjść potwierdzilam. Jeśli coś Ci zostanie wykasowane to bardzo przepraszam to moja wina. Nie wiem jak to zgłoszenie działa. Czy mam gdzieś napisać by to odwołać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Barramek Merytorycznie możesz się że mną spierac do woli, ale jeśli wyzywasz mnie od lewakow to przeginasz pałę po prostu. I tego tolerować ani nie muszę ani nie chce. Rozbijanie topiku rozumiem przez osobiste wycieczki i uprzedzenia. Jeśli chcesz rozmawiać w normalnym tonie to proszę bardzo. Musisz się jednak liczyć z tym że tu każdy ma swoje spojrzenie na wiele spraw i nie musi nikomu przytakiwac. Zachowuj sie w porządku to będziemy się spierac w zgodzie i na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu używałaś argumentów takich czysto - lewackich a ponieważ kafeteria roi się od takich działaczy lewackich używających podobnych argumentów , to skojarzenia było natychmiastowe ...i nie wyzywam , tylko stwierdzam, że to co dotychczas prezentowałaś od razu kojarzy się z tymi ludżmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
No to ja Ci powiem że nie mam zielonego pojęcia jakich argumentow uzywaja ci ludzie w srosunku do kwestii religii i czy sa wierzący czy nie. Słyszałam co mówią o aborcji i zwiazkach partnerskich. Co do tych spraw nie zgadzam się ani z nimi ani z z adwrsazami. Bo obie opcje przeginaja w radykalnosci na swoją strone. Za szybko oceniasz i myślisz że to jakieś celowe działanie a tak nie jest. Powiem Ci więcej. Absolutnie nie chciałabym by ktokolwiek w tej dyskusji zmienił swoje poglądy na bliższe moim. Czulabym się odpowiedzialna w jakimś sensie. Każdy ma swój rozum i sumienie. Niech każdy sam dochodzi do swoich wniosków. Ja chce poznać argumenty i sposob myślenia innych. Chce zrozumieć. I tylko takie intencje mi towarzyszą. Wiem że temat wiary buzi emocje ale trzeba je schować w kieszeń i skupić się na celu poznawczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj sobie z ciekawości może jednak ten proponowany watek , to tam się nieco dowiesz o pewnych postawach i tych ludziach - a w kwestach współczesnych - czyli legalne homo-związki wychowywujące dzieci - zdecydowane nie - aborcja - tak jak było dotychczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
No to ja Ci powiem że nie mam zielonego pojęcia jakich argumentow uzywaja ci ludzie w srosunku do kwestii religii i czy sa wierzący czy nie. Słyszałam co mówią o aborcji i zwiazkach partnerskich. Co do tych spraw nie zgadzam się ani z nimi ani z z adwrsazami. Bo obie opcje przeginaja w radykalnosci na swoją strone. Za szybko oceniasz i myślisz że to jakieś celowe działanie a tak nie jest. Powiem Ci więcej. Absolutnie nie chciałabym by ktokolwiek w tej dyskusji zmienił swoje poglądy na bliższe moim. Czulabym się odpowiedzialna w jakimś sensie. Każdy ma swój rozum i sumienie. Niech każdy sam dochodzi do swoich wniosków. Ja chce poznać argumenty i sposob myślenia innych. Chce zrozumieć. I tylko takie intencje mi towarzyszą. Wiem że temat wiary buzi emocje ale trzeba je schować w kieszeń i skupić się na celu poznawczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Poczytam ten topik by zobaczyć o co Ci w stosunku do mnie chodziło i w jakim tonie się tam pisze. Co do mojego podejścia do polityki napisze po południu bo jak pisze z telefonu to ciągle coś nie tak naciska m i znowu coś nach.rzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Obiecałam, że wypowiem się na temat polityki. Najłatwiej będzie mi to zrobić na przykładach. Pamietacie niedawną konferencję nt. reprywatyzacji z Panią Hanią w goli głównej? W konferencji brali udział członkowie opozycji, członkowie PO oczywiście i przedstawiciele społecznej inicjawtywy pod nazwą Miasto Jest Nasze – stowarzyszenie, które powstało po tajemniczej śmierci Pani Joli Brzeskiej walczacej o prawa mieszkańców terroryzowanych przez nowych /starych właścicieli kamienic. Członkowie wszystkich frakcji politycznych rozparci wygodnie na krzesłach czekali na swoją kolej by podejść do mównicy i przedstawić swoje racje. Mieszkańcy kamienic stali. W czasie gdy kolejny polityk rozkładał wachlarz swoich możliwości krasomówczych, przedstawiciele społecznej inicjatywy stali. I stali tak 5 godzin na ścierpłych już nogach, by stanowić wspaniałe tło dla popisów gry politycznej i zbijania kapitału politycznego na ich nieszczęściu. Dopiero po 5 godz. Ci zmęczeni ludzie, ale walczący o byt, zostali dopuszczeni do głosu i to też niezbyt chętnie. To obrazuje do czego jesteśmy potrzebni w grze politycznej. Jesteśmy tłem do rozgrywek. To jest niegodne, bezczelne, uwłaczające, po prostu chamskie. Dlatego nie chodzę na żadne marsze prezydenckie, narodowościowe, wiece, KODY, Manify, miesięcznice. Oczekuję konkretnych działań na rzecz ludzi. Wszystkie te zloty są pokazem siły, ale nigdy siły narodu, a grupy politycznej. Tam gdzie pojawi się inicjatywa społeczna powstała pod wpływem impulsu, jakiejś tragedii czy ewidentnej niesprawiedliwości, tam zaraz znajdują się politycy. A wtedy gra się zaczyna kosztem ludzi, którzy walczą o byt, godne życie i sprawiedliwość. Przykład: Marsz Prezydencki konkuruje zawsze z Marszem Narodowców. Wabi się ludzi hasłami i obietnicami, a na drugi dzień i tak informacją dnia jest liczba uczestników obu marszy. I tak pie.przą przez tydzień i liczą. Liczy Policja, liczy Ratusz, liczy TVN, Liczy TVP i się ku.źwa nie mogą doliczyć, a to przecież jest najistotniejszy news! Żenada i śmianie się głupkom w twarz czyli nam. Cdn. za chwile co sądzę o aborcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Teraz co do aborcji. Osobiście sumienie by mnie zagryzło. Natomiast uważam, że w sytuacji gdy kobieta została zgwałcona, powinna na swoją prośbę natychmiast bez zbędnych tłumaczeń mieć podaną tzw. „pigułkę po”. Nie wyobrażam sobie po tym jak jakiś niedomyty knur, trzymający mnie siłą, zdzierający ze mnie ubranie i bieliznę wśród moich próśb, przeraźliwego strachu, upokorzenia, błagań, krzyków i wycia z rozpaczy zostawia w moim ciele zalążek swojego potomka, a ja mam użyczyć swojego ciała by mógł się we mnie rozwinąć. I miałabym żyć tak w tej traumie 9 m-cy! To jest rujnowanie psychiki.I niech mi nikt nie mówi, że można to dziecko urodzić do adopcji. Nie! I jeszcze raz NIE! Pojechałabym do najbardziej obskurnych warunków, by się tej ciąży pozbyć albo wydłubała to pogrzebaczem. Co do badań prenatalnych uważam, że kazda kobieta powinna mieć do nich prawo. Tu też pozostawiam wybór kobiecie co zrobi gdy okaże się, że płód jest zdeformowany, skazany po urodzeniu na agresywne leczenie do końca życia. Po pierwsze tylko kobieta wie czy poradzi sobie z tym psychicznie, po drugie gdy np. jest samotną matką czy będzie ktoś kto godnie! zajmie się dzieckiem po jej śmierci. I po trzecie czy będzie ją w ogóle stać na leczenie dziecka. I tu przypomina mi się wtargnięcie do Sej.mu opiekunów niepełnosprawnych osób. Mało tego byli na tyle bezczelni, że zabrali ze sobą te chore dzieci /osoby, które maja pod opieką. Dopadli Pana Don.ka z jakimiś pretensjami, roszczeniami, wyrzutami, prośbami o pieniądze na leczenie przewlekle chorych. Siedział bidak wśród tych śliniacych się, umęczonych chorobą, z powykręcanymi ciałami z bólu, z grymasami na twarzach ludzi i zapewne modlił się by jak najszybciej pojawiła się na horyzoncie jakaś afera, oczywiście dotyczaca opozycji, by społeczeństwo błyskawicznie zapomniało o tej niefortunnej sytuacji w której się znalazł. Tak. W tym kraju rząd i kościół interesuje się tobą gdy zabraniają ci usunąć zdeformowany płód, ale gdy już urodzisz radź sobie sama z widokiem wykańczającego się dziecka, bo ciebie nie stać na ulżenie w jego cierpieniu, z twoją rozwaloną psychiką, często z rozpadem rodziny, bo niektórzy mężczyźni nie umieją podołać takiej presji. ONI, czyli rząd i kościół swój chrześcijański obowiązek spełnili, a teraz bujaj się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Acha, jeszcze mówiłes o homo-związkach. Myslę, że te związki można sformalizować u notariusza. Śluby przepraszam, ale brzmią dla mnie groteskowo. Co do adopcji dzieci jestem przeciwna. Zastanowiło mnie ostatnio jednak inne zagadnienie. Korzystanie z surogatek. Jeśli męzczyna da swoje nasienie, to to jest jego dziecko i tu już gów.no komu do powiedzenia tak naprawde. Muszę to przemysleć jeszcze bo ta odkrywcza myśl dopadła mnie niedawno. Jeszcze w sprawie adopcji. Ja w życiu nie widziałam biednego geja i obawiam się, że w przyszłości może dojść do tego, że będą oni przez zabezpieczenie finansowe mieli większą szansę na adopcję niż pary hetero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja wiem jak pokrecona jest nasza Transcendentalna Boska Natura za Sprawa Brahmy, tam nasze miejsce, pamietajcie o tym bo to ważne! 😠 😠 :P Zlota Pustka a z Nia Nembutsu owoc radosci i zaklamania o tym kim jestescie. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwa Zagadka i ja ja poznalem i teraz zapomniałem pod koniec ztycia urwal sie kontakt z bogiem i zlota pustka. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie tak to wyglada. wyglada dziwnie i fantastycznie. tylko ze nie pamietamy albo jestesmy wszedzie w sczesciu i radosci, BrahmanYotti, oni tak to nazwali i doswiadczenia moje to potwierdzaja! zagadka rozwiana i trwa nadal. Tylko mi sie udalo to co zamierzalem, koniec wcielen to na ziemi. Dopiero mi sie to udalo po raz pierwszy a wy bnedziecie nadal tutaj poki nie wpadniecie na to co ja. :classic_cool:. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego normalnych ludzi nei ma, nie moze byc , jestescie wszedzie zuplenie w innym miejsscu niz sie wam wydaje. kosmici z 11 Wymiaru Namu amida Butsu. :o🖐️ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co z bogiem, jest to myslenie nie do konca prawdziwe, tkwienie w takim schemacie w innym wymiarze nie podlega dyskusji. dlatego kazdy moze byc zbawiony, ale to tylko tyle, tutaj jest inaczejanizeli, wszędzie. ;):);):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm. nikt nie oprzepomni sobie o tym jak sie tu znalazl. demony. :) spiace na jawie,., Jestem świadomością Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbawiony. ale to ciezkie i mozliwe, nie wiem sam. wiem natomiast, ze mozna sie przebudzic. zalezy od was i woli Waszej, niektorym sie to nie uda. chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
akimke żeby ciebie czytać to ja muszę wypić piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klipa niestety, Niestety musze byc Nieswiadomy w odmiennym stanie Swiadomosci. na trzezwo juz nie mam natury prawie oswieconego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
akimke to może ty sie napij i dopiero pisz i wtedy może coś z tego zrozumiem, bo jak cie czytam to chyba też doświadczam innego stanu świadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
akimke spoko i tak gadasz jakbyś był na bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
zgadzam się tak ogólnie z twoimi głównymi przemyśleniami apropos aborcji , aczkolwiek piszesz póżniej zwykłe pierdoły , co znaczy , ze nie jesteś ogólnie i szczególnie zorientowana tylko wyrażasz to czym ciezmanipulowana , czyli podsycone babskie emocje, mające służyć teraz walce z rządem 'W tym kraju rząd i kościół interesuje się tobą gdy zabraniają ci usunąć zdeformowany płód, ale gdy już urodzisz radź sobie sama z widokiem wykańczającego się dziecka, bo ciebie nie stać na ulżenie w jego cierpieniu, z twoją rozwaloną psychiką, często z rozpadem rodziny, bo niektórzy mężczyźni nie umieją podołać takiej presji.' to nie jest projekt rządowy , ani projekt PISowski - tylko inicjatywy obywatelskiej brany pod dyskutę i wykorzystywany przez lewactwo , jako PISowski i rzadowy - duża część połów PISu wypowiada się, że będzie głosować przeciw i zaostrzenie przsepisów w sprawie aborcji nie przejdzie . taki typowy szum mendialno - antyrządowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×