Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

...gdy w modlitwie się do mnie zwracacie, Ja z wami modlę się do Boga

Polecane posty

Gość gość
bałwochwalstwo to takze pycha uwielbianie siebie jaka to ja jestem religijna postawa faryzeusze i widze ze ty masz taka postawę człowiek nie modli sie do figurki tylko do boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś największe bałwochwalstwo to pycha własnego Ja , a wola Boża porzucona . x Dokładnie, niektórzy myślą że jeśli odrzucą figury i obrazy są wolni od grzechu bałwochwalstwa. Nic bardziej błędnego. Największym grzechem jeśli chodzi o bałwochwalstwo, zachodzi wtedy, kiedy na ołtarzu uwielbienia stawiamy własne ego. Materializm, pycha, pożądliwość. Szkoda że nikt z Was tego nie porusza, tylko szuka grzechów w innych podwóreczkach. Może warto zadać sobie pytanie, na ile my jesteśmy wolni od czci własnej osoby, czy nie nie posiadamy rozdęte ego i czy nie skupiamy się za bardzo na materialnych rzeczach, bo to są właśnie takie współczesne bożki. Może wtedy okaże się że nie jesteśmy tacy święci jak siebie tutaj kreujemy. Bo wrzucać cytaty i spoglądać na innych, jest bardzo wygodne, spojrzeć w głąb siebie... to już trudniejsza sztuka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek mający "bałwana" może mówić religijnym językiem i modlić się. Ale może również pić, palić, cudzołożyć i kraść, bo dobrze wie, że figurka nie pójdzie za nim x Zastanów się tak ze dwa razy zanim coś napiszesz. Taka moja rada na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna 33 dziś byłam smutną twarzą........ Widać, że do końca nie rozumiesz przesłania Pisma Świętego. Bo krzyż to na pewr nie jest "figurka" x Krzyż to nie figura? :D Skoro ofiara już się dopełniła, po co umieszczać figurę w kościele? Iście faryzejskie podejście do kwestii figur i cytatów z Pisma :D :D Muszę przyznać że potrafisz mnie momentami rozbawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy chłopak czy dziewczyna , który kończy gimnazjum wie o tym , że w obrazie kościelnym nic nie ma oprócz płótna i olejnej farby. A modlitwy są przez nich kierowane do Jezusa w Niebie , a nie do obrazu. x Martyna pominęła nie raz , wersety z Biblii , w którym podałem nakazy boże by świątynię dekorować płaskorzeźbami lub obrazami: np.: 2 Księga Kronik 3, 7 , czy np.: 2 księga Kronik 3 , 10 -14 . x Dzielna rycerko 'ze smutną twarzą' , jesteś wspaniała . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna 33 dziś smutna twarz.... "Ty nie zrozumiałaś tego wersetu na temat krzyża? Krzyż dla nas protestantów JEST TYLKO SYMBOLEM i..." x Oj Martynka :D nie rozprawiamy o roli krzyża w życiu chrześcijanina, ale o figurach i rzeźbach które są umieszczane, (również) w protestanckich kościołach. Do są dwa odrębne tematy, moja droga. Widzę że stosujesz takie typowe dla Ciebie uniki i wykręty, ale ze mną tak łatwo Ci przejdzie :) więc nie szukaj sobie pobocznych tematów ok? Za stary kafeteryjny wróbel ze mnie :D x ".... i w moim kościele zresztą jego nie ma..." x Za to w innych zborach KZ już są: wrzuć w wyszukiwarkę "zbory zielonoświątkowe w Polsce" kliknij na grafikę i sama się naocznie przekonaj. x "Spójrz lepiej na swój kościół" x :D Kali ukraść krowa.....mówi Ci to coś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"każdy chłopak czy dziewczyna , który kończy gimnazjum wie o tym , że w obrazie kościelnym nic nie ma oprócz płótna i olejnej farby. A modlitwy są przez nich kierowane do Jezusa w Niebie , a nie do obrazu. x Każdy wie ale nie Martynka, no ale Martynka jest jedyna w swoim rodzaju ;) x "Dzielna rycerko 'ze smutną twarzą' , jesteś wspaniała . Pozdrawiam. " x 🌼 :) Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogromca podłości
Hejtujecie się nawzajem a to jest podłość. Szatan się cieszy, że sie kłócicie. Jedna z drugą. Czas się chyba zastanowić nad własnym zachowaniem. Przykre czytać. Taki był plan Szatana i się mu spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet w kościelnych sklepikach jest bałwochwalstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ja mam misję w szukaniu grzechów u innych, więc nie do mnie z pretensjami. Jest akcja to jest i reakcja. Z tego co zauważyłam niektórzy stworzyli sobie tutaj antykatolickie kółeczko wzajemnej adoracji. Ja daję czynny opór, ponieważ fanatyzmu, w jakiekolwiek formie, nawet i tej religijnej (w tym przypadku - nastawionej anty wszystkiemu co katolickie) osobiście nie trawię. Bądź więc sprawiedliwa, bo katolikom czytanie wszystkiego co zostało tutaj napisane, nie jest na pewno przyjemne, ale Ty pewnie nie nazwiesz tego "kłóceniem się". Atakowanie KrK też jest robotą Szatana, warto innym też to uzmysłowić. Ale jak to powiadają - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno o smutnej twarzy , bardzo się cieszę , że tu jesteś . Pisanie z tobą to przyjemność. Ja poprzednio piałem na interia religia , ale tam diabeł naprawdę zwyciężą . Wszyscy tam piszący pogrążeni w jakimś ateistycznym amoku . Nie wiedzą jak wyjść z tego stanu. Teraz na onecię piszę pod nickiem Icona2 , ale tam każdy piszący katolik otoczony jest jak żołnierz Corteza przez Azteków - ziel-światk. Jest tam ciężko , wspieram tam pewną tangę która od 4 dni nie schodzi z linii frontu , jest już umęczona . Wpisy ziel-świąt. poznasz po tym , że zamiast nicku piszą obelgi lub wielozdaniowe oszczerstwa. Jak chcesz i masz czas to odwiedź onet.pl Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem krzyż to figura na niektórych jest też umieszczona podobizna Jezusa cierpiącego w chwili śmierci albo jego zwłoki zależy jak na to patrzeć tak czy siak Bóg zakazał robić podobizny kobiety i mężczyzny "16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety" więc uważam że to złe zwłaszcza że na krzyżu umierało wiele osób był to rodzaj egzekucji a w ofierze Jezusa nie chodzi o sam krzyż ale o akt Jezusa o jego ofiarowanie się za ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Na onet i interię nigdy nie zaglądałam, nawet nie wiedziałam że sam tam jakieś fora... Przesiedziałam jakieś 10 lat na wszelakich forach katolickich i biblijnych, mam też konto na popularnym protestanckim forum, ale tam raczej nie zalecam pisanie bo trudno się przebić przez niechęć jaką są nacechowani niektórzy protestanci. W ostatnich latach siedziałam głównie na kafe, na temacie Kamelii ( z tego co widzę został skasowany) pamiętam jeszcze starą ekipę która kiedyś tam pisała. Niestety, różne problemy dnia codziennego, oraz brak czasu spowodowały że nie mogłam sobie pozwolić za bardzo na pisanie tak jak kiedyś, również ciągłe zawieszanie stron zniechęciły mnie do pisania tutaj. A na onet zajrzę z chęcią jak będę miała chwilę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna 33 dziś Gość 19.27...... Bardzo mądra riposta. x :D zwłaszcza że uderzyła również w Ciebie (patrz - pierwsze zdanie), a przed chwilą pisałaś że krzyż to tylko "symbol", pewnie tak tylko "symbolicznie" został umieszczony na ścianach zborów i to się "nie liczy" :P Bo u Was to już nie figura... X "Mnie zupełnie nie interesuje to, co się znajduje w innych kościołach protestanckich. Bo ja się czuję bardzo dobrze w moim kościele." x A powinno to Ciebie zainteresować w pierwszej kolejności, miast mielić jęzorem co się tam na ścianach w "katolskich" kościołach znajduje :D Co Ciebie to interesuje, jak już katoliczką nie jesteś? Znów pokaz hipokryzji, no jakże by inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus nakazał siostrze św. Faustynie znaleźć malarza i wykonać obraz zatytułowany później : J.ezu ufam Tobie . Ten obraz Jezusa Miłosiernego był wystawiony w Ostrej Bramie dla wiernych w drugą niedzielę wielkanocną. A obecnie jest znany na całym świecie , bo taka była wola Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym, 4 ani o tym, co haniebne, ani niedorzecznego gadania lub nieprzyzwoitych żartów, bo to wszystko jest niestosowne. Raczej winno być wdzięczne usposobienie. 5 O tym bowiem bądźcie przekonani, że żaden rozpustnik ani nieczysty, ani chciwiec – to jest bałwochwalca – nie ma dziedzictwa w królestwie Chrystusa i Boga. 6 Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowami, bo przez te nadchodzi gniew Boży na synów buntu. 7 Nie miejcie więc z nimi nic wspólnego! Ef, 5, 3-7 x Zadajcie więc śmierć temu, co przyziemne w członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem. 6 Z ich powodu nadchodzi gniew Boży na synów buntu. 7 I wyście niegdyś tak postępowali, kiedyście tym żyli. 8 A teraz i wy odrzućcie to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, znieważanie, haniebną mowę z ust waszych. 9 Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, 10 a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu , na obraz Tego, który go stworzył. Kol, 3, 5-17 x Myślisz że odrzucając figury i obrazy jesteś całkiem bezpieczna i wolna od grzechu bałwochwalstwa? Pycha kroczy przed upadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" gość dziś Jezus nakazał siostrze św. Faustynie znaleźć malarza i wykonać obraz zatytułowany później : J.ezu ufam Tobie . Ten obraz Jezusa Miłosiernego był wystawiony w Ostrej Bramie dla wiernych w drugą niedzielę wielkanocną. A obecnie jest znany na całym świecie , bo taka była wola Jezusa. " x x Jezus nigdy nie nakazałby czegoś co jest nie zgodne z biblią więc o ile jej się coś ukazało to nie był to Jezus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kamień węgielny nie jest fundamentem a pierwszym położonym kamieniem budowli x "17 Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"» " x "17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg5. " x "18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, jeśli wklejasz cudzy tekst podaj źródło z którego korzystałaś, a nie podpinaj się pod czyjąś twórczość. Post z godz dziś pochodzi z tej strony http://www.zajezusem.com/index.php?num=6175. Zresztą, większość Twoich postów pochodzi z tamtej strony.Później wypisujesz że inni nie czytają Pisma, a Ty taka biblijnie "oblatana" za pomocą "kopiuj - wklej". Za takie zagrania na innych forach dostaje się bana. dobranoc wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus wiedział ze naukowcy zrobili z całunu obraz jego twarzy wystarczy wpisac jezus z całunu od minuty twarz Jezusa nanaukowcy odtworzyli 99 % dla czego tylko 99 bo nie dało sie oczytać koloru skóry nauka tak poszła do przodu ze powstała nauka o całunie https://www.youtube.com/watch?v=opxjeqt9QuA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twarz Jezusa była szczuplejsza niż na tym wizerunku , gdyż ostatnie lata przemierzał pieszo wiele km dziennie . Nie wiele spożywał , bo martwił się o bezdomnych i ubogich których było tam bez liku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna 33 dziś I to mi zarzuca dziewczyna która jak sama nie jednokrotnie przyznawała, ma misję w podważaniu nauk KrK :D Ty serio nie dostrzegasz absurdalności w tym co napisałaś? Może wyciągnij tak na początek belkę ze swojego oka, która najwidoczniej urosła do tak monstrualnych rozmiarów że nie dostrzegasz hipokryzji w swoim własnym działaniu. Od samego początku odkąd pojawiłaś się na kafe mielesz temat KK niczym nawiedzona neofitka. Pal sześć jeśli Twoje posty dotyczyłyby jedynie odmiennej interpretacji Pisma ( choć wiedza Twoja na ten temat jest praktycznie żadna). Ty już w swoim fanatyzmie uderzasz w takie kwestie jak choinka czy obchodzenie świąt, które notabene protestanci też obchodzą. No i rzecz jasna, w poście na który Ci właśnie odpowiadam, uderzasz w różaniec :D, i to pewnie tak "przez przypadek". I to byłoby na tyle w kwestii zajmowania się swoim "stanem duchowym" P.S. Jak się wkleja cudzy tekst, wkleja się źródło. Niech to w końcu do ciebie dotrze, miast grać tu wielce uciśnioną pa :) nie wiem czy jeszcze tu zajrzę, bo jałową gadkę z Tobą mam już "po kokardy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja odniosę się do różańca bo uważam że to jest bardzo ważny temat różaniec jest nie biblijny to jest fakt innym faktem jest to że podobne sznury modlitewne z paciorkami mają muzułmanie i buddyści trzeba też zauważyć że w biblii Jezus zakazuje takiej modlitwy "7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo1 będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich!" 1. powtarzanie jak w różańcu 2. niemodlenie się tak jak poganie uważam że to jest szkodliwa modlitwa trzeba zauważyć też że często w objawieniach "Maryi" często ona prosi o modlitwę różańcową ale i też o stawianie jej figur obrazów i sanktuariów co też jest nie zgodne z biblią po za tym trzeba pamiętać że biblia ostrzega przed objawieniami "14 I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości." "8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! " "1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga1, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie zaprzeczysz ze jezus wysłał tłumy ludzi do piekła za to ze go nie nakarmili nie odwiedzili i nie odziali go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martyna 33 dziś x no nie zgodzę się z tobą w pełni niestety ale usprawiedliwienie nie czyni nas sprawiedliwymi a raczej oczyszcza nas z grzechu co jest miłosierdziem bożym bo Ojciec nasz wie że jesteśmy tylko ludźmi Bóg wszystko widzi i nieprawdą jest "Jego ofiara ZAKRYWA nasze grzechy" ofiara Jezusa nas oczyszcza jest to ważne bo prawo nas oskarża a z uczynków nie możemy być przecież zbawieni "10 Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie. 11 Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż!, powiedział także: Nie zabijaj!5 Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa. 12 Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności6. 13 Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem7. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Santa Maria , San Martini , Schio 2004r. Italia "...Kochane dzieci , patrzcie ze mną w przyszłość do której należy zwycięstwo mego Syna . Wyjdźmy na przeciw J.ezusowi , który nadchodzi. Nie patrzcie wstecz by zobaczy kto pobłądził . Wkrótce będzie dla nich za późno , ponieważ czas niedługo przeminie. Pozwólcie bym was prowadziła . Nie ufajcie tym zarozumiałym uczonym ani tym niewykształconym bez przyszłości - gdyż uczepili się rzeczy przemijających. Zapraszam was byście podali pomocne ręce tym , którzy nie widzą wiary ale nie pozwólcie się im prowadzić . Wy ich prowadźcie aby zapanowała w was , a następnie w nich , roztropność boża a nie ludzka. Nazywam Was moimi dziećmi , ponieważ mój syn J.ezus chciał bym była Matką was wszystkich. Poświęćcie się memu Niepokalanemu Sercu a nastąpi wasze uświęcenie. Szukajcie ucieczki w moim matczynym Sercu ..."." Tym większą pomoc otrzymacie , czym większą miarą swej wiary - w bożą pomoc uwierzycie ."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O.rędzie Matki B.ożej dla Mirjany 02-01-2018-Medziugorje 🌻 Drogie dzieci, kiedy na ziemi brakuje miłości, kiedy nie odnajduje się drogi zb.awienie, ja, Matka, przychodzę, aby wam pomóc poznać prawdziwą w.iarę, żywą i głęboką, by pomóc wam prawdziwie kochać. Jako Matka tęsknię za waszą wzajemną miłością, dobrocią i czystością. Moim pragnieniem jest, abyście byli sprawiedliwi i miłowali się. Moje dzieci, bądźcie radośni w duc.hu, bądźcie czyści, bądźcie dziećmi. Mój Syn mówił, że lubi przebywać pośród czystych serc, gdyż czyste serca zawsze są młode i wesołe. Mój Syn mówił wam, żebyście przebaczali i miłowali się wzajemnie. Wiem, że nie zawsze jest to łatwe. Cierpienie sprawia, że wzrastacie w duc.hu. Abyście mogli jeszcze bardziej wzrastać duc.howo, musicie szczerze i prawdziwie przebaczać i kochać. Wiele moich dzieci na ziemi nie zna mojego Syna. Nie miłuje Go, lecz wy, którzy kochacie mojego Syna, którzy Go nosicie w sercu, m.ódlcie się, m.ódlcie się, a m.odląc się odczuwajcie mojego Syna w swoim wnętrzu. Niech wasza dus.za oddycha Jego duc.hem. Jestem pośród was i mówię o małych i wielkich sprawach. Nie ustanę w mówieniu wam o moim Synu, prawdziwej miłości. Dlatego więc, moje dzieci, otwórzcie mi wasze serca. Pozwólcie mi się po matczynemu prowadzić. Bądźcie ap.ostołami miłości mojego Syna i moimi ap.ostołami. Jako Matka proszę was, nie zapominajcie o tych, których mój Syn powołał, aby was prowadzili! Dziękuję wam." x Tłumaczenie z języka chorwackiego. Dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłaś smutną twarzą teraz jesteś żałosną twarzą jedyną żałosną twarzą w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×