Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

...gdy w modlitwie się do mnie zwracacie, Ja z wami modlę się do Boga

Polecane posty

Gość gość
gość dziś x no to wiadomo jeżeli prawdziwe cytaty i bez kontekstu ironicznego to wynika z tego że gość jakiś psychol był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pycha była większa niż samego szatana Marcin Luter i pokora 30. „Św. Augustyn czy św. Ambroży nie mogą się ze mną równać” (źródło: Erlangen, t. 61, s. 422). 31. „To, czego nauczam i co piszę, pozostaje prawdą, nawet gdyby cały świat miał z tego powodu rozpaść się na kawałki” (źródło: Weimar, t. 18, s. 401).Luter i kobiety: „Dzieło i słowo Boże mówią nam jasno, że kobiety winny służyć małżeństwu lub prostytucji” „Jeśli kobiety męczą się i umierają po licznych porodach, nic w tym złego; niech umierają, byle tylko rodziły, na to są”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś x no tu to pojechał na ostro coś w tym jest nie tak może to satyra jakaś? x Niestety, to nie satyra. Luter tępił nie tylko katolików, ale też Żydów. Wydał słynny pamflet, . 'O Żydach i ich kłamstwach' nazywany arsenałem antysemityzmu. Tam można przeczytać, jak należycie należy tępić żydów, jak palić ich domy i miejsca modlitw. Cyt "aby 'wszystkie synagogi czy szkoły podpalano, a co się będzie żle palić, trzeba posypać ziemią, iżby żaden człowiek nie zobaczył już nigdy choćby jednego kamienia, ani popiołu po nich". Niestety ten człowiek ma wiele na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Nie jest sprzeczne z Pismem Świętym, by mężczyzna miał kilka żon jaka on biblie czytał luter przecież Jezus zabraniał rozwodów x nie do końca tak jest w zamyśle Boga było tak żeby jak Adam i Ewa żeby dwoje było jednym ale wiadomo był potop kultura i za czasów Abrahama było tak że facet miał kilka żon potem Bóg kategorycznie w biblii tego zakazał ale były dopuszczalne rozwody w prawie mojżeszowym i o tym naucza Jezus że zamysłem stwórcy były pary ale Bóg dozwolił rozwody bo ludzie są niedoskonali tak czy siak jeżeli rozwodzisz się bo mąż cię bije to ok ale jak męża masz dobrego a chcesz innego to to już jest niefajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
luter o rozumie Rozum to jest największa k... a diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k... ą; jest prostytutką, prawdziwą k... ą diabelską, k... ą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość. Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka. Opis: kazanie o rozumie w Wittenberdze z 1546.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus o małżeństwie x 3 Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?» 4 2 On odpowiedział: «Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? 5 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. 6 A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela»3. 7 Odparli Mu: «Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?»4 8 Odpowiedział im: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
współczuję luteranom nie wiedziałam że w takie coś wierzą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeczywiscie poszło o odpusty ale nie o to ze zostały nałożone ale zostały przekazane komu innemu Zadanie głoszenia kazań i rozdawania odpustów powierzono na terenie całej Rzeszy dominikanom, chociaż taki przywilej od dawna posiadali augustianie. czyli luter tym sie zajmował Etc., etc. Podobnych cytatów jest tysiące. Im starszy był Luter, tym bardziej mu odbijało (albo jak twierdzą niektórzy egzorcyści - opętanie się nasilało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
człowiek jest zawsze człowiekiem dlatego nie powinno polegać się na człowieku tylko na piśmie x 5 To mówi Pan: «Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. 6 Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście: wybiera miejsca spalone na pustyni, ziemię słoną i bezludną. 7 Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. 8 Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, skoro przyjdzie upał, bo utrzyma zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców3. 9 4 Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi? 10 Ja, Pan, badam serce i doświadczam nerki, bym mógł każdemu oddać stosownie do jego postępowania, według owoców jego uczynków. 11 Kuropatwa wysiaduje jajka, których nie zniosła5; podobnie czyni ten, kto zbiera w nieuczciwy sposób bogactwa: w pośrodku dni swoich musi je opuścić i gdy nadejdzie jego koniec, okazuje się głupcem».

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żrę jak Czech i chleję jak Niemiec” – pisał w liście z 2 lipca 1540 roku do swojej żonyMojżesz dla Lutra był „katem wszystkich”, a dziesięć przykazań oryginalny tłumacz skomentował tak: „prawo to jest stosowne dla żydów, ale nas wcale nie obowiązuje”. O Księdze Eklezjasty Luter miał równie niepochlebne zdanie: „Ta księga potrzebuje być zupełniejszą; ona jest obciosana, nie ma butów ani ostróg; harcuje w trepkach jak ja, gdy byłem mnichem”. Druga Księga Machabejska i Księga Estery „za wiele judaizują i za dużo w nich pogańskich śmieci”. List św. Jakuba przeczący zbawieniu wyłącznie przez wiarę zdaniem Lutra jest „listem słomianym”; podobnie w Liście do Hebrajczyków Luter znajduje jeno „drzewo, słomę i siano razem pomieszane”. Księga Tobiasza chyba herezjarsze się spodobała, bo „jest komedią, w której wiele mówią o kobietach i która zawiera wiele śmieszności i niedorzeczności”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wreszcie o Apokalipsie św. Jana: Nie znajduję nic apostolskiego ani prorockiego w tej księdze. Apostołowie bowiem nie zwykli przemawiać przenośniami; prorokują w słowach jasnych i zrozumiałych. Niech każdy myśli o tym, co mu doradza jego rozum; co do mnie, mój rozum czuje wstręt do tego i to jest dla mnie dostateczne do odrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypowiedzi jak u ateisty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie o Islamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" gość dziś A co powiecie o Islamie? " x bym coś napisała ale nie chcę urazić uczuć religijnych :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po za tym owoce protestantyzmu a raczej skutki odczuwane sa do dzisiaj komunizm i nazizm jest owocem lutra protestantyzm mówił o nim Karol Marks , że to prekursor komunizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
islam muzułmanie modlą sie do księżyca a islam składa sie z zlepek wiary zydowskiej chrzescijanskiej i filozofi greckiej to z ksiazki Jean Alcader: Islam nie jest nową religią i on dowiódł ze islam wywodzi sie od ebonitów sekty chrześcijańsku żydowskiej czyli nie byli chrześcijanami bo nie uznawali Jezusa za boga i ze nie byli zydami bo juz nie pamientam ale chodziło o praktyki religijne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu modla sie do ksiezyca bo w koranie nie ma definicja ani imienia alacha kture słowo znaczy tylko Bóg i tak powiedział do nowych wyznawców wy go juz znacie tego boga czyli chodziło im znaja go jako ksiezyc bo tak był kult w arabi co udowodnili naukowcy i tylko z mochametem rozmawiał anioł i wiencej z nikim a w chrzescijanstwie to nawet i dzisaj Bóg rozmawia z ludzmi od 1980 do dzisaj jest az 30 objawień Boga orędzi czyli przypomina by przestrzegac nauk albo wyjasnia pismo sw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
islam jest odwrotnosci chrzescijanstwa czyli mozna zabijac krasc kłamac oszukiwac gwałcic ale tylko niewiernego czyil chrześcijanina muzułmanin nie moze sie przyjaznic sie z katolikiem czy ateista a jezeli to robi to podstep doktryna Takijja ketman a pozatym oprucz krany maja jeszcze haddisy i jeszcze jaka ksiazke ale ciagle nie moga jej zapamientac czyli w sumie maja 3 ksiegi hadisy to co powiedział mahomet a ta 3 ksiazka to interpretacje korany i hadisów i oczywiscie według muzumanów jest czas wojny czas pokoj był za czasów mahometa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Modlą sie do księżyca czubki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytat: "Ludzie mają różne wyobrażenie J.ezusów C.hrystusów. Jest J.ezus k.atolików wiernych Tradycji, jest też J.ezus k.atolików liberalnych, jest też J.ezus protestantów, nawet jest J.ezus m.uzułmanów czy a.teistów. Który więc jest prawdziwy? Porównajmy więc J.ezusa protestantów i J.ezusa k.atolików, bo wyraźnie obydwaj sobie zaprzeczają i nie wiem, który jest prawdziwy. Jeden dopuszcza rozwody. Drugi mówi, NIE, nie ma rozwodów. Jednemu nie przeszkadza antykoncepcja, drugi mówi, NIE MA antykoncepcji. Jeden mówi - moja matka, to zwykła kobiecina, uciekaj kobito do garów! Drugi mówi: Moja Matka to Królowa! Powiedzcie mi, który J.ezus jest prawdziwy. Otóż, to nie jest ten sam J.ezus! Jeżeli w.ierzę w jakiegoś innego J.ezusa niż tego, którego nam Pismo Ś.więte objawia, to nie jest ten sam J.ezus! Czyli co??? Można w.ierzyć w J.ezusa WYOBRAŻONEGO!!! Można wcisnąć J.ezusowi coś, co mnie ułatwia życie, bo g.rzech ułatwia życie. Jeśli mi ktoś mówi np: chodź, bo my w.ierzymy w tego samego J.ezusa, p.omodlimy się tak samo, to ja odpowiedziałbym tak, jak święty Agaton, papież: "KTO MODLI SIĘ Z HERETYKAMI, JEST HERETYKIEM". To jest ZDRADA!!!. Możliwe, że to jest ostatnie kazanie w moim życiu i zostanę tutaj zakazany, by nauczać... Mogę stracić głowę! " (O. Augustyn Pelanowski) https://www.youtube.com/watch?v=f0RlKTRljrc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
Przejrzałem ostatnie wpisy i znalazłem prawdziwą perłę: "bo nie ma takiego miejsca jest wiele religii na wzór pogaństwa każda religia to bałwochwalstwo Bóg jest i to jest prawda a nie rytuały i ludzkie wymysły " Jestem ciekaw kto to napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bałwanem jest kazdy obrazek , obraz, figurki. To wszystko jest w kosciele. Dlaczego tam to jest skoro to bałwochwalstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejrzyj sobie na youtube , filmy pt: Wielkanoc u luteranów , albo msze u protestantów . Albo zobacz ołtarz główny w świątyni pod wezwaniem Trójcy Świętej , a zobaczysz tym piękny obraz (2x3 metry) zmartwychwstania Jezusa. x A Jehowici inaczej rozwiązali problem obrazów . Zamontowali w swoich domach modlitwy duże białe ekrany full HD do projektora komputera i mówią że tam są tylko ilustrację a nie obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilustracje to tez bałwochwalstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
największe bałwochwalstwo to pycha własnego Ja , a wola Boża porzucona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
gość "Bałwanem jest kazdy obrazek , obraz, figurki. To wszystko jest w kosciele. Dlaczego tam to jest skoro to bałwochwalstwo ?" No właśnie dlatego, że w Kościele czci się Szatana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna 33 dziś Ciekawe, w którym to kościele protestanckim są obrazy. Bo w moim i w tych, których ja byłam, ich NIE MA. "Albowiem nie wstyd x A figury Martyna, czy figura krzyża jest w zborach KZ, czy jej nie ma. Uprzedzam - znam prawdę, bo dyskutowałam na ten temat m.in. z Kamelią.. Masz wrzucone linki w których kościołach umieszczane są obrazy. Wystarczy skopiować, lub umiejętnie skorzystać z wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×