Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

...gdy w modlitwie się do mnie zwracacie, Ja z wami modlę się do Boga

Polecane posty

Gość gość
Czyli jedna wielka wojna a Bog by sie cieszyl gdyby wszyscy zgodnie mysleli o Nim . x Wojna o to kto właściwie interpretuje Pismo Św, i w którym kościele jest ta jedyna najprawdziwsza prawda. Jeśli myślisz że jedynie KK w tym celuje to jesteś w błędzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qp09
ja się już pogubiłam w tym co kto i jak napisał ale jak będziemy się podpisywać to będą podszywy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CW
A slyszeliscie ze ma byc zmieniona modlitwa ojcze nasz ? Juz sie czegos dopatrzyli , tyle lat bylo dobrze ... jakis czepialski sie znalazl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skopiuję z wiki coby nie przekręcić: Sola scriptura (łac. jedynie Pismem) – jedna spośród pięciu zasad protestantyzmu, stanowiąca formalną zasadę teologiczną, w odróżnieniu od zasad materialnych – solus Christus, sola gratia oraz sola fide. Głosi, że Pismo Święte jest samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej, a w konsekwencji – jedynym autorytetem Kościoła rozstrzygającym w kwestiach wiary i praktyki. Stąd też, w myśl zasady sola scriptura, a w przeciwieństwie do doktryny katolickiej i prawosławnej, protestantyzm nie uznaje tradycji i ustaleń Kościoła za samodzielne normatywne instancje dla wiary chrześcijańskiej (są to co najwyżej normy podporządkowane autorytetowi Pisma Świętego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno wam się bać, gdyż to, co wam Obiecuję jest wasze i jest waszym Dziedzictwem 10.06.2013, 23:00 Moja szczerze umiłowana córko, świat musi wiedzieć, że Mój Czas powrotu jest bliski. Mój czas już się rozpoczął, gdy staram się nakierować ludzkość do siebie, przed Moim Wielkim Dniem. x Ja Jestem tym, który teraz przygotowuje was wszystkich, choć wielu puści to mimo uszu. Czynię to z miłości do każdego jednego z was, których kocham, do każdego z was, za których oddałem Moje Ciało. Doświadczycie Mojej Interwencji, gdy otworzę oczy ludzkości i nie będzie co do tego wątpliwości. x Gdy Moja Misja zostanie zaakceptowana, będą miały miejsce cuda. Moja Obecność będzie odczuwana i dam się poznać przez Akty Wielkiego Miłosierdzia. Ten plan jest po to, aby zachęcić tych z was, którzy już nie wierzą w Moje Istnienie, by ponownie uwierzyli w Moje Chwalebne Zbawienie. x Ja Jestem Królem, Który będzie Rządził Nowym Rajem obiecanym Mi przez Mojego Ojca. Wy, którzy Mnie nie znacie, posłuchajcie Mnie teraz. Jesteście Moi. Przynoszę wam Życie, nie takie, jakie znacie na tej Ziemi, lecz Życie Wieczne. x Nie wolno wam się bać, gdyż to, co wam Obiecuję jest wasze i jest waszym Dziedzictwem. x Urodziliście się dla tego Królestwa, dlatego Bóg, Mój Ukochany Ojciec, może ponownie stworzyć świat, jaki był na początku. On jest Początkiem, gdyż On go stworzył. On jest Końcem, ponieważ kiedy ten Wielki Dzień nadejdzie, nie będzie już więcej cierpienia, gdyż Nowy Początek - Życie Wieczne - zostanie ofiarowane tym, którzy przyjmują Miłości Boga. Musicie stać się bardziej ufnymi, mniej cynicznymi i przyjąć Wielki Dar Życia, który może pochodzić jedynie od doskonałego Boga. x Tylko Bóg może stworzyć taki cud - Dar Życia. x Tylko Bóg może dać wam Życie Wieczne, gdzie śmierć zostanie pokonana, a wraz z nią wszelkie zło. x Musicie spoglądać w przyszłość z utęsknieniem. Musicie starać się słuchać tych Orędzi, gdyż one będą ostatnią deską ratunku, której będziecie potrzebowali, ponieważ czekają was ciemniejsze dni. x Moim Pragnieniem jest, aby nikt z was się nie martwił, nie czuł się zaniepokojony, wystraszony czy smutny, ponieważ Mój Chwalebny Dzień będzie oznaczał, że otrę wam każdą łzę, zabiorę ból, smutek, cierpienie i oczyszczę was Moją Wielką Chwałą. x Doświadczycie w końcu czystej niekończącej się szczęśliwości. Wszystko, co kiedykolwiek wyobrażaliście sobie, jako stan Nieba, będzie wasze. x Jeśli nie potraficie Mi teraz odpowiedzieć, ze względu na brak zaufania, pomogę wam, jeśli Mnie wezwiecie. Proście Mnie o dar ufności poprzez tę Modlitwę Krucjaty. x Modlitwa Krucjaty (109) O Dar Ufności O mój najdroższy Jezu, Pomóż mi ufać Tobie. Ufać Twojej Obietnicy ponownego przyjścia. Przyjąć Prawdę Twojego Powtórnego Przyjścia. Ufać Obietnicy Boga Ojca, kiedy powiedział, że da Ci Twoje Królestwo. Pomóż mi ufać Twojemu Nauczaniu, Twojemu Planowi ratowania świata. Pomóż mi przyjąć z dziękczynieniem Twoje Dary. Pomóż mi ufać Tobie, abym pozbył się strachu i bym pozwolił Twojej Miłości zalać moje serce i dus.zę. Amen. x O, jak pragnę was pocieszać, uwalniać was od lęków, obaw i trosk. Jakże pragnę uczynić to przejście jak najmniej bolesnym, abyście nie musieli cierpieć z rąk bestii, którego działanie będzie widoczne przez wrogów Boga. x Jeśli zaufacie Mi całkowicie i poddacie się Mojemu M.iłosierdziu, uroczyście obiecuję, że Moje M.iłosierdzie skróci czas, kiedy ludzkie cierpienie będzie się nasilać z powodu nieprawości tych, którzy chcą zadawać wam cierpienie. x Obiecuję, że Moja Interwencja poprzez cuda obudzi w tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy - świadomość Prawdy. Kiedy B.oża Prawda będzie przyjęta przez tych, którzy naprawdę nie pojmują Mojej Obietnicy, że przyjdę ponownie, ale jednak ją przyjmą w swoich sercach, to cierpienie zostanie zmniejszone i okażę M.iłosierdzie miliardom dus.z. x Wasze zaufanie do Mnie jednak pomoże wam zobaczyć Prawdę. Gdy przyjmujecie Prawdę, przyjmujecie Klucze do Mojego Nowego Królestwa. x Wasz J.ezus 🌻 źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7lQJEOyYn00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedynym źródłem wiedzy o Bogu jest tylko Pismo. Tak jednym zdaniem można wyjaśnić sola scriptura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CW
Nie uwazam ze tylko KK jest prawdziwa religia, na ten temat wole sie nie wypowiadać :) kazda na wady , to napewno , nie jestem fanatyczna katoliczka , jestem katoliczka na papierku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qp90
"Wojna o to kto właściwie interpretuje Pismo Św, i w którym kościele jest ta jedyna najprawdziwsza prawda. Jeśli myślisz że jedynie KK w tym celuje to jesteś w błędzie.. " x x moim zdaniem nie problemem jest kto lepiej interpretuje ale samo interpretowanie w biblii pisze w prost a dodawanie jakiś idei czy wymysłów jest szkodliwe np. gdzieś przeczytałam że trójca św. to prawda bo pismo jest obrazem jej to znaczy ST to ojciec ewangelie syn a dzieje apostolskie i listy to duch moim zdaniem to bzdura jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cw
21:38 drugi post :) dziekuje za wyciągnięcie z wiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CW
21:38 drugi post :) masz duza wiedzę :) podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" CW dziś A slyszeliscie ze ma byc zmieniona modlitwa ojcze nasz ? Juz sie czegos dopatrzyli , tyle lat bylo dobrze ... jakis czepialski sie znalazl " x nie było dobrze bo było i nie wódź nas na pokuszenie a Bóg nie wodzi na pokuszenie dodatkowo wersja w biblii była inna i na nią zmieniono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CW
Ale tyle lat bylo " nie wódz na pokuszenie " i nikt nie zauwazyl bledu i dopiero teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem nie problemem jest kto lepiej interpretuje ale samo interpretowanie w biblii pisze w prost a dodawanie jakiś idei czy wymysłów jest szkodliwe np. gdzieś przeczytałam że trójca św. to prawda bo pismo jest obrazem jej to znaczy ST to ojciec ewangelie syn a dzieje apostolskie i listy to duch moim zdaniem to bzdura jakaś x Interpretacja jest juz ludzkim czynnikiem, a każde wyznanie na co innego kładzie nacisk. Stąd te podziały które u protestantów są też nie małe. Stąd moje droczenie się z Martyną, która pisze że "wszyscy protestanci zostaną zbawieni" , to pytam którzy, bo protestant protestantowi nie równy, czy ci co udzielają ślubów parom homoseksualnym też :D A wtedy obywa mi się tak że oj i aj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CW
Tzn ze pomyśleli ze to jakoby jest modlitwa do szatana ? Bo szatan wodzi na pokuszenie ... dlaczego do tej pory nikt nie zauwazyl ze to mogloby tyczyć sie szatana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CW
Fajnie widziec kulturalny ton na temacie i nikt nie krzyczy ani nie wyzywa ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" CW dziś Tzn ze pomyśleli ze to jakoby jest modlitwa do szatana ? Bo szatan wodzi na pokuszenie ... dlaczego do tej pory nikt nie zauwazyl ze to mogloby tyczyć sie szatana . " x ludzie zauważali ale byli paleni na stosie :) jest wiele takich kwiatków w KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sola scriptura jest nie biblijna i to udowodnił teolog protestancki i dla tego został katolikiem scot hahn bo zauważył ze katolicy nauczają jak pismo nakazuje a co do kto najwiecje polował na czarownice myślicie ze to katolicy nie to protestaci spalili 30 tys a katolicy 6 tys udowodniło Himler wróg chrześcijaństwa zbierał wszystkie dowody w celu rozprawienia sie z chrześcijaństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie zauważali ale byli paleni na stosie usmiech.gif jest wiele takich kwiatków w KK x Sami katolicy też byli zwalczani stosami. Tak się wtedy rozprawiano z wszelakimi "wrogami". Taka jest historia, nie zmienimy jej ale możemy wyciągnąć z niej wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś x tak i protestantów też palili protestanci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś x tak i protestantów też palili protestanci x No dokładnie. Teraz może dojść do wojny religijnej za przyczyną muzułmanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Sami katolicy też byli zwalczani stosami. Tak się wtedy rozprawiano z wszelakimi "wrogami". Taka jest historia, nie zmienimy jej ale możemy wyciągnąć z niej wnioski. " x wniosek jest jeden ludź mordujący innego ludźa w imię Boże tak na prawdę morduje w imię czorcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do pedofili to takze ateisci chcieli udowodnic ze w kk jest najwiencej pedofilów i jakie zdziwienie ich było ze okazało sie ze to najmniej pedofilów jest w kk a najwięcej w u świadków jehowy i protestantów szatan jest odpowiedzialy za zamieszanie klamstwa podziały i tak dalej i wmawia ludziom ze maja ducha sw a zeczywisccie maja ducha kłutni podziału złosci nienawisci sam jezus powiedział ze kk na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli jedni i drudzy mordowali a Jezus mówi po owocach ich poznacie to jedno i drugie jest złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" sam jezus powiedział ze kk na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą " x KK jeszcze w tedy nie istniał a Jezus odniósł się do słów Piotra że Jezus to mesjasz syn Boga to jest fundament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marcin Luter i materialna konieczność dobrych uczynków 6. „Dobre uczynki są złe i są grzechem, jak pozostałe” (źródło: Henri Denifle, Luther et Lutheranisme. Etude Faite d’apres les sources, tłum. J. Paquier, A. Picard, Paris 1912-13, tom. III, s. 47). 7. „Nie ma zgorszenia większego, bardziej niebezpiecznego, bardziej jadowitego niż dobre życie zewnętrzne, objawiające się dobrymi uczynkami i pobożnym sposobem życia. Jest to wspaniała brama, droga, która wiedzie do potępienia” (źródło: Henri Denifle, Luther et Lutheranisme. Etude Faite d’apres les sources, tłum. J. Paquier, A. Picard, Paris 1912-13, tom. II, s. 128).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marcin Luter o życiu chrześcijańskim 12. „Bądź grzesznikiem i niech twoje grzechy będą ogromne, ale niech twoja ufność w Chrystusa będzie silniejsza i raduj się w Chrystusie, który jest zwycięzcą nad grzechem, śmiercią i światem. Będziemy grzeszyć przebywając tutaj, gdyż to życie nie jest miejscem, gdzie mieszka sprawiedliwość. (...) Żaden grzech nie może nas od Niego odłączyć, nawet gdybyśmy mieli tysiące razy każdego dnia zabić czy popełnić cudzołóstwo” (źródło: Let Your Sins Be Strong, The Wittenberg Project, The Wartburg Segment, tłum. Erika Flores, Dr. Martin Luther, Sämmtliche Schriften, list nr 99, 1 VIII 1521. – por. także Henri Denifle, Luther et Lutheranisme. Etude Faite d’apres les sources, tłum. J. Paquier, A. Picard, Paris 1912-13, t. II, s. 404). 13. „Nie pytaj o nic swojego sumienia, a jeśli przemówi, nie słuchaj go; jeśli będzie nalegać, zdław je, zabawiaj się; jeśli to konieczne, popełnij jakiś dobry duży grzech, aby je odpędzić. Sumienie to głos szatana, a koniecznie należy zawsze robić coś wprost przeciwnego do tego, czego chce szatan” (źródło: J. Dollinger, La Reforme et les resultants qu’elle a produits, tłum. E. Perrot, Gaume, Paris 1848-49, tom. III, s. 248).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś x nie jestem protestantką ale wydaje mi się że Luter pisał o pysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marcin Luter o sprawiedliwości społecznej Zabić chłopa to nie morderstwo; to pomoc w gaszeniu pożaru. Niech nie będzie półśrodków! Zmiażdżyć ich! Podciąć im gardła! Przebić ich. Nie zostawiajcie kamienia na kamieniu! Zabić chłopa to zniszczyć wściekłego psa!” – „Jeśli mówią, że jestem bardzo surowy i niemiłosierny, niech szlag trafi miłosierdzie! Niech każdy, kto może, dźga ich, dusi i zabija jak wściekłe psy” (źródło: Erlangen, t. 24, s. 294). 18. „Jak poganiacze osłów, którzy muszą nieustannie okładać osły kijem i batem, gdyż inaczej nie będą posłuszne, tak władcy muszą postępować z ludem; muszą pędzić go, bić, dławić, wieszać, palić, ścinać głowy i torturować, aby budzić lęk i hamować lud” (źródło: Erlangen, t. 15, s. 276).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś x no tu to pojechał na ostro coś w tym jest nie tak może to satyra jakaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marcin Luter o miłowaniu Żydów Gdybym miał ochrzcić Żyda, zabrałbym go na most nad Łabą, powiesił kamień u jego szyi i zepchnął go ze słowami: Chrzczę ciebie w imię Abrahama” Marcin Luter na temat świętości i godności małżeństwa 23. „Jeśli mąż nie ma ochoty, jest inny, który ma; jeśli żona nie ma ochoty, wówczas niech przyjdzie pokojówka” „Nie jest sprzeczne z Pismem Świętym, by mężczyzna miał kilka żon jaka on biblie czytał luter przecież Jezus zabraniał rozwodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×