Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gość
To nie był miły komentarz. Leżę, bo się zwyczajnie słabo czuję i jestem na zwolnieniu. Nie każda kobieta może sobie pozwolić na aktywny tryb życia w tym czasie, a to że mam obawy to raczej zrozumiałe. Urodze wtedy kiedy przyjdzie mój czas. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość10031
To daj znac koniecznie :) Wizyty tez mnie stresuja, czekam i czekam, jutro dowiem sie co z szyjka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
No to ciesze sie, ze pomogłam Kasiur ;) MM, nie przejmuj sie, ja tez na poczatku lezalam bo nie mialam sily, pozniej oszczednie bo ciagle stawiał mi sie brzuch, a teraz z szyjką- nie zrozumie tego ktos, kto przechodzi ciaze łagodnie. Poza tym, kazda z nas jest inna, jedna bardziej wyluzowana inna mniej :) Osobiscie zazdroszcze tym, ktore czuja sie dobrze i nie maja problemow zdrowotnych, oby tak do konca :) Spokoj na sali kobiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Ja dziewczyny cos ostatnio znow slabo sie czuje.. ani siedziec ani stac i nawet teraz juz lezenie nie pomaga; ( po prostu nie czuje juz tego komfortu kiedy chce odpoczac... nie potrafie lilka minut ulezec w jednej pozycji tylko dosłownie co kilka sekund zmieniam pozycje... a kiedy obudze sie w nocy ze snu tez jestem jakas taka dziwna, przestraszona.. i fo tego jeszcze to kolatanie serca strasznie utrudnia funkcjonowanie. Ach wyzalilam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Karola, przykro mi z powodu Twojego złego samopoczucia, mam nadzieję że to wszystko niebawem się skończy i będziesz szczęśliwą i spełnioną mamusia dla swoich dzieci. Z tym pulsem w ciąży to chyba standard. Wszystko będzie dobrze! MM- bardzo dobrze że odpoczywasz, jak tylko możesz to oszczędzaj się i leniuchuj bo przecież niedługo czeka Cię kawał porządnej roboty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
A powiedzcie myślalyscie juz nad macierzynskim czy wybieracue sie na 100 % przez pol roku a pozniej 60%. Czy od razu na 80% na rok? Bo czytalam ze jak wezmie sie 60% i jest mniej niz 1000 zl, to zus nie chce wyrownywac. Wiec nie wiem jak jest. A moze ktoraś juz korzystala z zasilku po zmianach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Chyba wczoraj Mały fiknął mi na posladki... Czuje bardzo silne ruchy w podbrzuszu, nie takie jak ostatnio, napieranie głowka. Albo tak wymachuje rączkami, albo to nózki... Czy wszystkie macie juz ułożone prawidłowo Maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Gość 1003 u mnie już od dawna jest ustawiony do porodu, mam nadzieję że to się nie zmieni:-) Jeśli widzisz różnicę np. Maluszek rusza się więcej lub mniej niż zwykle to może poród tuż tuż:-) u Ciebie 36tc więc coraz bliżej:-) tydzień, dwa i może się zacznie. Mi podobno obniżył się brzuch, ja nie widzę ale czuję, lepiej mi się oddycha i gdy siedzę to muszę siedzieć w rozkroku bo brzuch przeszkadza:-) kilka osób zwróciło też na to uwagę:o trochę się martwię bo podobno u wieloródek brzuch obniża się krótko przed porodem a u mnie dopiero 35tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Miałam wczoraj wizytę. Mała na szczęście obróciła się w końcu głową do dołu. Gbs pobierze mi w przyszłą środę. Za to mialamw dziś pierwsze ktg i wszystko ok :-) u mnie 36/37 tydzień.Samopoczucie mam ok, dziś do południa całe mieszkanie wysprzatalam. Jeśli chodzi o macierzyński to z pierwszą córka brałam odrazu na rok 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
U mnie na ostatnim usg był glowka do dolu ułożony. Mam nadzieje ze sie nie przekrecil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Odnośnie ułożenia do porodu. To lekarz mi jeszcze powiedział, że ma dużo wód i jeszczw może fikolka wywinac i znów być odwrotnie :-( ale wydaje mi się, że już nie da rady ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
No wlasnie juz kilka tygodni było prawidłowe ułozenie, a dzis czuje ruchy inaczej, juz lepiej mi sie oddychało, a dzis znow mam Małego pod samymi zebrami. Niby 36 tydzien, ale w trakcie, wiec dla mojej lekarki 35, bo liczy tylko pełne :) i mowila ze sa sytuacje ze dziecko obraca sie w ostatniej chwili i jak sie uprze, to da rade :) Czekam na czkawke, wtedy go zlokalizuje ;) Kazdy dzien do przodu, juz nie moge sie doczekac na te malutkie stopki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie odczuwacie najczęściej czkawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
To zalezy, ale ostatnio jak był głowka w doł, to po lewo, dosc nisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Na samym dole brzucha, lekko na lewo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Ja czuje na dole w podbrzuszu z prawej strony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Gość 1003, może się jednak nie odwrócił:-) tak sobie myślę że jak masz te kłucia w pochwie to główka powinna być wstawiona do kanału rodnego, jeśli Twój maluszek potrafił się jeszcze odwrócić to jest z niego niezły agent:-) a tak poza tym to jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Wybralam sie dzisiaj sklepu i ledwo wrocilam tak klulo mnie w pochwie ze szok !! Ledwo nigami ruszalam. Ale u mnie paskudna pogoda :( a u Was jak ? Macie juz wybrany szpital ? Ja stresik przed porodem juz konkretny :) co myslicie na tenat szczepien 6 w 1 ? Jestem konpletnie zielona w tym temacie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
No wlasnie wywalił mi jakas konczyne z boku, wiec jest szansa, ze tak wiwijał łapkami, a pod zebrami mam dupkę, jutro sie dowiem u lekarza :) Czuje sie niezle, ale jak kilka minut pochodzę, albo po kapieli noz w kroczu powraca... No i przepowiadacze mam czesto, czasem tak silne ze mam wrazenie, ze caly brzuch wyrywa mi sie poza ciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Fif u mnie tez pogoda fatalna deszcz i wiatr taki ze ostrzezenie jest wydane :/ a co do szczepien to syn byl szczepiony 5w1 teraz tez bede szczepic platnymi :) 1003 Ty sie tam szykuj bo cos czuje ze pierwsza na porodowce wyladujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Haha, czemu kolejna osoba mowi, ze bede pierwsza? :) Jak z terminami jestesmy, na bank ktos byl przede mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Ja mam z usg 29.10 ( od początku ciąży tak mi usg wylicza), z ostatniej miesiączki 07.11, a obstawiam kolo 2.11( z zaplodnienia ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Ja wcześniej czułam, że urodze wcześniej, a teraz już nie. Teraz czuje, że napewno przez najbliższe 2 tygodnie nie urodze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ważą teraz wasze pociechy?a ten mój śluz to niestety infekcja do wyleczenia MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mm a ile wazy Twoja ? Ja nie mialam dawno badania dopiero w przyszlyn tyg ostatnio wazyl 2200 ponad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też 2200, mnie się zdaje że to nie jakoś szczególnie dużo. Ale aparatura też się może mylić MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bucikowa
Moja córeczka 32 tydzień i 4 dni 2,5 kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
W nocy dopadly mnie skurcze przepowiadajace. Ale przeszlo na szczescie. A juz było kilka dni spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Mam nadzieje, ze i ja sie dowiem ile wazy Mały, chociaz lekarka nie chce robic dokladnych pomiarow, bo ma podobno slabe usg i daje skierowania do innego lekarza. Dziwne to. Czekam pod gabinetem :) Milego dnia, Mamusie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Mi lekarz też wagi nie podaje podczas wizyt w przycjodni, podobno aparat słaby. Więc nie wiem ile waży moja królewna :-( wyznaczyła się za 2 tygodnie (38/39 tydz) prywatne to będzie już do porodu waga znana. Myślę, że będzie duża, pierwsza córka 4 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×