Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

6 godzin temu, Alo77 napisał:

Kurcze czemu ten świat jest taki niesprawiedliwy. 

Dziewczyny czy Wy macie stwierdzone jakieś nieprawidłowość, bo dziś tak analizowałam że u mnie wszystko ok tylko wiek i  cukier ale ten już unormowalam. A i tak się nie udaje. 

Alo jakie robiłaś badania? Coś z immunologii? U mnie nigdy nie było pięknie. Mam endometriozę, mięśniaki. Ale z tym udało mi się zajść w ciąże. Niestety tylko na 14 tygodni. Później kilka transferów i nic. Dopiero za radą dziewczyn tutaj na forum zagłębiłam się w badania. Plus moja doktor zaleciła immunologie. Byłam u docenta Paśnika. Drugi transfer z jego zaleceniami i teraz 26 tc. 
No i zostaje jeszcze badanie nasienia. Może tez to być przyczyną niepowodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Moni napisał:

Alo jakie robiłaś badania? Coś z immunologii? U mnie nigdy nie było pięknie. Mam endometriozę, mięśniaki. Ale z tym udało mi się zajść w ciąże. Niestety tylko na 14 tygodni. Później kilka transferów i nic. Dopiero za radą dziewczyn tutaj na forum zagłębiłam się w badania. Plus moja doktor zaleciła immunologie. Byłam u docenta Paśnika. Drugi transfer z jego zaleceniami i teraz 26 tc. 
No i zostaje jeszcze badanie nasienia. Może tez to być przyczyną niepowodzeń

Badanie nasienia jest ok, badania immunologiczne mam, ale moja dr nie uznaje. Zapisałam się do dr Jerzak na styczeń i na marca do Paśnika. 

Odpuszczę w styczniu i zobaczę co powie dr i podejde w lutym. Zobaczymy co powie dr z kliniki. Dziś mam 5dpt i beta nawet nie drgneka, mam iść we wtorek zbadać betę i mam wizytę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mkk
8 minut temu, Moni napisał:

Przykro mi bardzo 😔 Trzymaj się kochana. Jakiś plan na dalsze działania? 

Ja sie nie nastawialam za bardzo ze moze sie udac wiec rozczarowanie chyba jest mniejsze niz za pierwszym razem. Spodziewalam sie tego. 
My juz skladamy bron, to byl ostatni zarodek i nie bedziemy juz kontynuowac, czas sie pogodzic ze nasz syn nie bedzie mial rodzenstwa.

 

co do pytania co jest nie tak, to nie wiem... Moze to wiek? Moje jajka juz byly za stare, tak mi powiedziano podczas procedury IVF, badania mojego meza sa b.dobre, zarodki byly ok bo dawczyni tez miala swoje dzieci, endometrium przyrastalo poprawnie, jestem tez po udanej naturalnej ciazy 5 lat temu.  A jednak cos bylo nie tak. Zeby to stwierdzic musialabym zrobic moze dodatkowe badania ale na to nie mam ani sily ani juz czasu. Dla mnie to juz koniec dziewczyny ale trzymam za was wszystkie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poezja
1 godzinę temu, Batidora napisał:

Poezja czyli juz bedziesz miala dzieciatko na lato. Pokazesz mu piekny, letni, cieply i radosny swiat. Pieknie. Wiadomo juz czy chlopiec czy dziewuszka? 

A cisnienie Ci sie podnioslo ze wzgledu na ciaze, czy juz wczesniej mialas problemy? Mozna jakies leki brac? I jakie cisnienie nalezy juz do wysokich? Powyzej 130/80?

Nie wiadomo jeszcze kto mieszka w brzuszku na usg genetycznym nie było nic widac w ciazy mi się zrobili cisnienie tak 150-160 na 90-100 biore leki na obniżenie dopegyt 3  *1 tabl  obniżyło się ale nadal skacze stad wcześniejsze rozwiązanie. 
kochana trzymam kciuki aby 2020r był szczęśliwy dla ciebie i oby się udało 🤰🤰🤰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda_02
Dnia 27.12.2019 o 10:07, katarzyna2502 napisał:

Jagoda napisałam Ci prywatna wiadomość 🙂 nie wiem czy się jeszcze logujesz czy piszesz jako gość 😉 

Kasiu nie loguję się bo podałam jakiegoś dziwnego meilami i nie mogę się ani zalogować na tego meilami ani zalogować się na to forum bo nie pamiętam haseł więc piszę jako gość. Mam postanowienie noworoczne na jutro założyć nowe konto 😁 na szybko przejrzałam forum i czytam że super wieści u Ciebie 😉 nie wiem jaką ofertę z KD ma kriobank ale napewno to klinika która najdłużej w Polsce zajmuje się in vitro. Zawsze można u nich przygotowywać się do transferów a sam transfer np zrobić w salve. Fajnie że nie rezygnujesz tylko walczysz 👍😘 będzie dobrze zobaczysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda_02

Moni jak się czujesz kochana ? Już coraz bliżej do końca. Ile czasu u Ciebie trwa macierzyński ? Czy tak jak w Polsce rok? Odpoczywaj póki możesz. U nas skończyły się kolki zaczęły się się ząbki... Niunia super się rozwija jest bardzo kontaktowa i nie wyobrażam sobie świata bez niej ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda_02

Madzia co u Was słychać jak twoja niunia?  Ten czas tak szybko leci pamiętam nie dawno pisałaś że szykujesz się na cesarkę a tu jeszcze 3 miesiące i będziesz robiła imprezę na roczek ❤️ serdecznie was pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Transfery i Czekanie

Znalazlam takie informacje na innym forum i wklejam tutaj. Moze sie komus przyda:

Transfer 2-3 dniowych zarodkow:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli

2dpt .. Embrion staje sie blastocysta

3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki

4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium

5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium

6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium

7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana

8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie robić sikacza

 

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki

2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium

3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium

4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium

5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany

6dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

9dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Gość Transfery i Czekanie napisał:

Znalazlam takie informacje na innym forum i wklejam tutaj. Moze sie komus przyda:

Transfer 2-3 dniowych zarodkow:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli

2dpt .. Embrion staje sie blastocysta

3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki

4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium

5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium

6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium

7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana

8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie robić sikacza

 

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki

2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium

3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium

4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium

5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany

6dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

9dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza

Ooo to według tej rozpiski to w 5dpt rzeczywisvie beta jeszcze nie mogła wyjść. Troszkę poprawiło mi to humor. 

Dzięki za rozpiskę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda_02
4 godziny temu, Gość Transfery i Czekanie napisał:

Znalazlam takie informacje na innym forum i wklejam tutaj. Moze sie komus przyda:

Transfer 2-3 dniowych zarodkow:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli

2dpt .. Embrion staje sie blastocysta

3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki

4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium

5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium

6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium

7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana

8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie robić sikacza

 

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki

2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium

3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium

4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium

5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany

6dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

9dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza

Po każdym transferze czytałam tą rozpiskę 😉 u mnie beta wyszła 6dpt czyli wszystko się zgadza 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Jagoda_02 napisał:

Po każdym transferze czytałam tą rozpiskę 😉 u mnie beta wyszła 6dpt czyli wszystko się zgadza 😁

Jagoda a za którym razem się Wam udało zajść w ciążę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moni- to sam poczatek - koniec 5 tyg.

To bedzie rodzenstwo dla Naszego skarba:)

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Alo77 napisał:

Badanie nasienia jest ok, badania immunologiczne mam, ale moja dr nie uznaje. Zapisałam się do dr Jerzak na styczeń i na marca do Paśnika. 

Odpuszczę w styczniu i zobaczę co powie dr i podejde w lutym. Zobaczymy co powie dr z kliniki. Dziś mam 5dpt i beta nawet nie drgneka, mam iść we wtorek zbadać betę i mam wizytę. 

A jakie z immuno robiłaś? A witaminy robiłaś? Homocysteine? Mutacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, M333 napisał:

Moni- to sam poczatek - koniec 5 tyg.

To bedzie rodzenstwo dla Naszego skarba:)

 

 

Pięknie. Kiedy serduszkowe masz?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celi jak u ciebie? Urodziłaś już?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gość Jagoda_02 napisał:

Moni jak się czujesz kochana ? Już coraz bliżej do końca. Ile czasu u Ciebie trwa macierzyński ? Czy tak jak w Polsce rok? Odpoczywaj póki możesz. U nas skończyły się kolki zaczęły się się ząbki... Niunia super się rozwija jest bardzo kontaktowa i nie wyobrażam sobie świata bez niej ❤️

Cześć kochana. Jeszcze do 21 jestem w pracy. 21 tez mam usg i decyzja będzie podjęta czy poród SN czy cc. Urlop
macierzyński tu możesz sobie wybrać. 3, 6, 9 i 12 miesięcy. Ja raczej będę 9 bo później już jest bezpłatny. No chyba, ze w lotka wygram, to nie wrócę hehe

Ciesze się, ze z malutka ok. A jak ty się czujesz? Masz trochę czasu dla siebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda80.k
19 godzin temu, Gość Jagoda_02 napisał:

Madzia co u Was słychać jak twoja niunia?  Ten czas tak szybko leci pamiętam nie dawno pisałaś że szykujesz się na cesarkę a tu jeszcze 3 miesiące i będziesz robiła imprezę na roczek ❤️ serdecznie was pozdrawiam

Jagódka u nas wszystko ok mała rośnie też jest już fajnie kontaktowa i mówi już mama oczywiście jeszcze nie świadomie ale fajnie usłyszeć słowa na które czekało się tak długo. Poza tym to dziecko bezproblemowe i też nie wyobrażam sobie życia bez niej. To masz teraz zabawę z ząbkami 😉moja ma dwa i na razie cisza. Jagódka planujesz jeszcze drugie dzieciątko bo ty chyba młoda jesteś jeszcze? Buziaki dla Ciebie i Lenki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Alo77 napisał:

Ooo to według tej rozpiski to w 5dpt rzeczywisvie beta jeszcze nie mogła wyjść. Troszkę poprawiło mi to humor. 

Dzięki za rozpiskę. 

Dziewczyny, wiem że to już było, ale proszę jeszcze raz do tych co się udało. 

Objawy do badania bety, co zauważyliście? Tak do 10dpt.

Z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja76
1 godzinę temu, Alo77 napisał:

Dziewczyny, wiem że to już było, ale proszę jeszcze raz do tych co się udało. 

Objawy do badania bety, co zauważyliście? Tak do 10dpt.

Z góry dziękuję. 

Alo77- ja, juz na drugi dzień po transferze mialam mocne bóle krzyża, odbijanie pustym powietrzem i macica mi szalała 😁 czyli rozpieranie, ciągnięcie. Te objawy zawsze mialam od początku, przy każdej ciązy. 

Pamiętaj,  że są dziewczyny, które nie mialy żadnych objawów i zaszły. 

Trzymam mocno kciuki😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2020 o 16:14, Emmi. napisał:

Dziś odebrałam wyniki fsh i LH 

Fsh 5,93....lh 4.73 ktoś się zna? Co to znaczy? 

To przepiękny wynik. Z takim wynikiem można się zastawić nad własnymi komórkami. Dziewczyny z gorszymi wynikami walczą naturalnie!

Dnia 3.01.2020 o 23:28, Gość Tonia napisał:

Cześć, i mnie przyszło zmierzyć się z tematem.... Czy klinika Reprofit Ostrava to dobry wybór? Czy jest tutaj ktoś, kto ma pierwsze biologiczne dziecko i drugie dziecko z KD? Mamy niepłodność idiopatyczną, mam świetne amh. Jestem po 6ciu stymulacjach na własnych komórkach. Naszym problemem jest brak rozwoju zarodków po 3 dobie przy bdb wszelakich wynikach nasienia. Mamy bardzo niski odsetek blastocyst. Z 1 transferu mamy biologiczne dziecko.

 

Dnia 4.01.2020 o 09:33, Batidora napisał:

Tonia juz wybralas te klinike czy sie zastanawiasz? Ja zabieram informacje na temat czeskich wlasnie i za jakies 2 tygodnie bede decydowac. Reprofit tez jest na mojej "liscie". 

Poezja Ty juz 16 tc! Ale ten czas leci! Mialam moj pierwszy transfer kd prawie razem z Toba w pazdzierniku. Na kiedy masz termin i jak sie czujesz? 

Ja jestem w Reprofit Ostrava.

Ne wiem jak mam ocenić tę klinikę, naprawdę. Na pewno nie jestem nią zachwycona. Podobno Reprofit Brno jest fenomenalna, przoduje w Czechach w KD. Co do Ostavy, to sama nie wiem.

Klinika zraziła mnie długim oczekiwaniem na dawczynię, jakimś takim dziwnym podejściem do pacjenta, trochę tak jakby nam łaskę robili. Najpierw nam mówili że dawczyni będzie miesiąc do dwóch, później jak się po miesiącu sama zaczęłam dopytywać, to powiedzieli, że dawczyni jest, ale może mieć punkcję dopiero po 4 miesiącach, bo regularnie oddaje komórki i musi mieć przerwę. Jak się zdenerwowaliśmy i pytaliśmy czy jeszcze jakieś mogą nam zaproponować, to na początku odpowiadali że tak a później koordynatorka zaczęła nas "straszyć", że te inne to są niesprawdzone i "czy my na pewno chcemy taką niesprawdzoną"? Wygląda to tak jakby mieli kilka regularnych dawczyń i na nich wszystko opierali. Proponowali mi mrożone komórki!!! Jakiś żart. Nie po to do Czech jadę i tyle płacę. Morożone komórki można mec w Polsce, za dużo mniejsze pieniądze.

Nie wiem, może to faktycznie lepiej. Ale czuję niesmak. Zobaczymy, jak w styczniu coś będzie nie tak z punkcją i dawczynią to chyba się z klinika pożegnam. Mimo tych kilku miesięcy czekania.

Druga rzecz to umowa. Klinika nie podpisuje umów. Za każda procedurę, każdą czynność płacisz osobno i tak naprawdę to masz na dowód tylko maile. Jedno c podpisujesz t zgody przed samym zabiegiem. Jakoś to w Reproficie hula, wiec może to nic nadzwyczajnego, ale ja bym wolał od A do Z mieć wszystko na papierze, żeby w razie czego wiedzieć czego mogę się domagać.

Jedno na plus to ceny, szczególnie za PGS, czyli badanie zarodków. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2020 o 21:37, Gość Mkk napisał:

Ja sie nie nastawialam za bardzo ze moze sie udac wiec rozczarowanie chyba jest mniejsze niz za pierwszym razem. Spodziewalam sie tego. 
My juz skladamy bron, to byl ostatni zarodek i nie bedziemy juz kontynuowac, czas sie pogodzic ze nasz syn nie bedzie mial rodzenstwa.

 

co do pytania co jest nie tak, to nie wiem... Moze to wiek? Moje jajka juz byly za stare, tak mi powiedziano podczas procedury IVF, badania mojego meza sa b.dobre, zarodki byly ok bo dawczyni tez miala swoje dzieci, endometrium przyrastalo poprawnie, jestem tez po udanej naturalnej ciazy 5 lat temu.  A jednak cos bylo nie tak. Zeby to stwierdzic musialabym zrobic moze dodatkowe badania ale na to nie mam ani sily ani juz czasu. Dla mnie to juz koniec dziewczyny ale trzymam za was wszystkie kciuki!!!

Mkk przykro bardzo. Rozumiem doskonale. My mieliśmy tez ostatni zarodek. Gdyby się nie udało, tez nie podchodzilibyśmy do kolejnej procedury. Głównie ze względów finansowych. Pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2020 o 12:04, Emmi. napisał:

Dziewczyny trzymam za Was mocno kciuki 🍀

A ty na jakim etapie jesteś Emmi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tonia, Plastka

Ja jestem w Unice Brno i jest zupelnie odwrotnie niz pisze Plastka. Podpisuje sie umowe, traktowali nas rewelacyjnie ( 1 wizyta trwala prawie 2h), dawczyni po 2 tyg ( wybieralismy z 4 zaproponowanych- dobranych fenotypowo gr krwii itd). Wszystko bardzo sprawnie i komfortowo. Kontakt tel i szybkie idp na meile.

Myslałam ze wszystkie kliniki Czeskie działaja na podobnej zasadzie:(

W kazdym bardz razie Unice Brno moge polecic.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batidora jeszcze nic nie wiem kochana , póki co nie dostałam miesiączki od ostatniego poronienia, i nie zanosi się żeby przyszła... Myślałam tak o końcu lutego, ale zobaczymy jak to będzie...a Ty jakie plany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz powtarzam badania. Czekam na wynik amh który zadecyduje czy będzie inv z mojej komórki czy komórek dawczyni. Siedzę jak na szpilkach... Trzymajcie kciuki. Jutro ma być wynik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, M333 napisał:

Tonia, Plastka

Ja jestem w Unice Brno i jest zupelnie odwrotnie niz pisze Plastka. Podpisuje sie umowe, traktowali nas rewelacyjnie ( 1 wizyta trwala prawie 2h), dawczyni po 2 tyg ( wybieralismy z 4 zaproponowanych- dobranych fenotypowo gr krwii itd). Wszystko bardzo sprawnie i komfortowo. Kontakt tel i szybkie idp na meile.

Myslałam ze wszystkie kliniki Czeskie działaja na podobnej zasadzie:(

W kazdym bardz razie Unice Brno moge polecic.

 

Jaki koszt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja placilam 2 lata temu to bylo okolo 5,000 Euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Emmi. napisał:

Jaki koszt? 

Opcja z gwarancja 2 zarodków to z tego co mi wiadomo teraz Ok 6500 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2020 o 22:27, Moni napisał:

Alo jakie robiłaś badania? Coś z immunologii? U mnie nigdy nie było pięknie. Mam endometriozę, mięśniaki. Ale z tym udało mi się zajść w ciąże. Niestety tylko na 14 tygodni. Później kilka transferów i nic. Dopiero za radą dziewczyn tutaj na forum zagłębiłam się w badania. Plus moja doktor zaleciła immunologie. Byłam u docenta Paśnika. Drugi transfer z jego zaleceniami i teraz 26 tc. 
No i zostaje jeszcze badanie nasienia. Może tez to być przyczyną niepowodzeń

Tak mam badania z inmmunologi, zapisałam się już do immunologa może coś tam jest nie tak. Inny lekarz na nie poatrzym ale nie immunolog  to twierdzil że jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×