Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

1 godzinę temu, MartaM napisał:

Hej. Dziś 10dpt i zrobiłam sobie obiecanego sobie samej sikańca. Wyszedł pozytywnie..... Druga kreseczka jest cieniutka i blada ale jest....i nie jest to cień cienia tylko prawdziwą kreska. ,🥰❤️😍 Jutro idę na ostatnią betę spokojniejsza a dziś jestem szczęśliwa bo to chyba dobry znak 🥰❤️😍

Super wiadomość, trzymam kciuki 😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, GoscMarta napisał:

Super wiadomość, trzymam kciuki 😊

Dziewczyny tak z ciekawości zapytam czy w 9 dpt 3dniowca może pojawić się plamienie implantacyjne czy to juz za późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny tak z ciekawości zapytam czy w 9 dpt 3dniowca może pojawić się plamienie implantacyjne czy to juz za późno??

 

Edytowano przez Moniii78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Moniii78 napisał:

 

 

24 minuty temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny tak z ciekawości zapytam czy w 9 dpt 3dniowca może pojawić się plamienie implantacyjne czy to juz za późno??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MartaM napisał:

Hej. Dziś 10dpt i zrobiłam sobie obiecanego sobie samej sikańca. Wyszedł pozytywnie..... Druga kreseczka jest cieniutka i blada ale jest....i nie jest to cień cienia tylko prawdziwą kreska. ,🥰❤️😍 Jutro idę na ostatnią betę spokojniejsza a dziś jestem szczęśliwa bo to chyba dobry znak 🥰❤️😍

super😍 wiedzialam po prostu to czulam ciesze sie bardzo i sciskam daj znac jutro jaka beta😍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Moniii78 napisał:

Equoral, 1x wlew domaciczny z accofilu, 3 wlewy dożylne z intralipidu, encorton, acard, neoparin 0,6

Hej Moni, powiedz czy masz jakieś mutacje wpływające na krzepliwość krwi a jeśli jak to jakie? W porównaniu do Ciebie to ja mam małe dawki leków rozrzedzający krew i się trochę martwie? A jesteś wysoka? Bo może to od wagi zależy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
50 minut temu, Marysia 88 napisał:

Hej Moni, powiedz czy masz jakieś mutacje wpływające na krzepliwość krwi a jeśli jak to jakie? W porównaniu do Ciebie to ja mam małe dawki leków rozrzedzający krew i się trochę martwie? A jesteś wysoka? Bo może to od wagi zależy...?

Nie pytana, ale się wypowiem 😉 bo drążyłam temat. Co lekarz to inna opinia i tak, zależy to od wagi ciała. Ja mam Clexane 0.4 i 2 Acardy dziennie. Ale ja mam PAI-1 4g/4g (homozygota, czyli ta cięższa postać). Ja mam normalną wagę ale raczej w górnych granicach normalnego BMI.

Znajoma miała Clexane 0.6 ale już Acardu nie. Jest bardzo szczupła, filigranowa wręcz. Ona ma PAI-1 5G/4G czyli ta lżejsza mutacja.

Obie mamy też mutacje MTHFR w heterozygocie.

Powiedziano mi, że przy braniu rozrzedżaczy krwi trzeba robić badania APTT i D-Dimer co 3 tyg, żeby sprawdzać czy wszystko ok. Lekarze boją się dawania tych leków, z mojego doświadczenia.

Edytowano przez Krokus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny widzę,że u was w 9dpt trzydniowego zarodka test sikany już wychodził,słaby ale wychodził.A możliwe żeby  dopiero w tym 9dpt pojawiło sie plamienie implantacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny tak z ciekawości zapytam czy w 9 dpt 3dniowca może pojawić się plamienie implantacyjne czy to juz za późno??

Jak na moje to możliwe, implantacja jest od 6 do 12 dni po zapłodnieniu wiec akurat przy 3 dniowym masz 12 dni. Ja mailam przy 9dpt pozytywne bety ale mailam 2 razy 5 dniowy zarodek podany. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krokus napisał:

Nie pytana, ale się wypowiem 😉 bo drążyłam temat. Co lekarz to inna opinia i tak, zależy to od wagi ciała. Ja mam Clexane 0.4 i 2 Acardy dziennie. Ale ja mam PAI-1 4g/4g (homozygota, czyli ta cięższa postać). Ja mam normalną wagę ale raczej w górnych granicach normalnego BMI.

Znajoma miała Clexane 0.6 ale już Acardu nie. Jest bardzo szczupła, filigranowa wręcz. Ona ma PAI-1 5G/4G czyli ta lżejsza mutacja.

Obie mamy też mutacje MTHFR w heterozygocie.

Powiedziano mi, że przy braniu rozrzedżaczy krwi trzeba robić badania APTT i D-Dimer co 3 tyg, żeby sprawdzać czy wszystko ok. Lekarze boją się dawania tych leków, z mojego doświadczenia.

No widzisz, ja mam Clexane 0.4 i acard 100 mg. BMI w normie, raczej bliżej dolnej granicy jeśli już. Tez mam ta gorsza wersje mutacji, tak jak Ty, choć innych mutacji badanych rutynowo przy ivf nie mam. Zastanawiam się czy nie powinnam zwiększyć dawki tego clexane, choć już 2 lekarzy pytałam i mówią ze nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marysia 88 napisał:

No widzisz, ja mam Clexane 0.4 i acard 100 mg. BMI w normie, raczej bliżej dolnej granicy jeśli już. Tez mam ta gorsza wersje mutacji, tak jak Ty, choć innych mutacji badanych rutynowo przy ivf nie mam. Zastanawiam się czy nie powinnam zwiększyć dawki tego clexane, choć już 2 lekarzy pytałam i mówią ze nie....

Szczerze mówiąc tež mi się wydaje że nie powinnaś zwiększać. To się dobiera do wagi ciała. Ješli jesteś bardzo szczupła to wydaje mi się, że wystarczy. Ja mam prawie to samo co Ty a jestem cięższa. Ja biorę Acard 75x2. Clexane taka sama dawka.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krokus napisał:

Szczerze mówiąc tež mi się wydaje że nie powinnaś zwiększać. To się dobiera do wagi ciała. Ješli jesteś bardzo szczupła to wydaje mi się, że wystarczy. Ja mam prawie to samo co Ty a jestem cięższa. Ja biorę Acard 75x2. Clexane taka sama dawka.

Krokus i rozumiem, ze bierzesz ten Clexane raz dziennie tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marysia 88 napisał:

Hej Moni, powiedz czy masz jakieś mutacje wpływające na krzepliwość krwi a jeśli jak to jakie? W porównaniu do Ciebie to ja mam małe dawki leków rozrzedzający krew i się trochę martwie? A jesteś wysoka? Bo może to od wagi zależy...?

Tak Marysiu mam Pai-1 w homozygocie czyli tej gorszej wersji i MTHFR w heterozygocie. Mam 165cm i ważę 65kg może stąd ta dawka heparyny? A Acard teraz biorę 150mg wg najnowszych zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki orientujecie się może kiedy można sie przenieść do lekarza u siebie na prowadzenie ciąży po udanym transferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
27 minut temu, Moniii78 napisał:

Tak Marysiu mam Pai-1 w homozygocie czyli tej gorszej wersji i MTHFR w heterozygocie. Mam 165cm i ważę 65kg może stąd ta dawka heparyny? A Acard teraz biorę 150mg wg najnowszych zaleceń.

Kurcze, to ja biorę jakos mało tego, relatywnie faktycznie ważysz więcej, ale i tak dawka wypada Ci większa niż mi....w poprzedniej ciąży tez mialas takie dawki? 
Ehhh cały czas jakieś stresy 🙁

Edytowano przez Marysia 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2021 o 12:44, Dasha napisał:

IGIELKA mam ebooka takiej książki Barbary i Allana Peasow.  Oni są coachami z Australii.  Uparli się że będą mieli dziecko choć w zasadzie nie było szans. Bawiłam się z tymi ich cudami Brandonem i Bella. Moim zdaniem "stawiają" na nogi każdego. Przy okazji Brandon urodził się jak Barb miała 43 lata a Bella jak 46. Jak wyślesz w prywatnej wiadomości adres  mailowy to Ci to podeślę . Tylko po weekendzie majowym, bo nie mam kompa ze sobą.

Z psychologa oczywiście warto skorzystać.  Tylko z psychologiem jak z lekarzem.  Nie każdy podpasi.  Spróbuj może skupić się na jakiś drobnych przyjemnosciach.  Czymś co daje Ci radość choć na krótką chwilę.  Uściski   

Dziękuję Ci <3. Chętnie przeczytam, ogarnę tylko, jak tu działa priv i wyślę mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moniii78 napisał:

Tak Marysiu mam Pai-1 w homozygocie czyli tej gorszej wersji i MTHFR w heterozygocie. Mam 165cm i ważę 65kg może stąd ta dawka heparyny? A Acard teraz biorę 150mg wg najnowszych zaleceń.

Dałaś mi do myślenia. Ja mam te same mutacje. 170cm i 67kg. I mam Clexane 0.4 i Acard 150. Może za mało tego Clexane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marysia 88 napisał:

Krokus i rozumiem, ze bierzesz ten Clexane raz dziennie tak? 

Tak. Clexane raz dziennie, rano. A Acard na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MartaM napisał:

Dziewczynki orientujecie się może kiedy można sie przenieść do lekarza u siebie na prowadzenie ciąży po udanym transferze?

Kochana po pierwszym USG w klinice, następna wizyta już u swojego gina 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krokus i Marysiu dawkę Neoparin 0,6 zlecał mi doc. Paśnik w poprzednim i tym transferze.  Te 0,4 to chyba dają wszystkim standardowo,bo po porodzie CC dostawałam taką w szpitalu, mimo iż mówiłam ,że w domu przyjmuję większą. Potem do końca połogu też brałam 0,6 wg zaleceń immunologa.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Moniii78 napisał:

Krokus i Marysiu dawkę Neoparin 0,6 zlecał mi doc. Paśnik w poprzednim i tym transferze.  Te 0,4 to chyba dają wszystkim standardowo,bo po porodzie CC dostawałam taką w szpitalu, mimo iż mówiłam ,że w domu przyjmuję większą. Potem do końca połogu też brałam 0,6 wg zaleceń immunologa.

A czy badałaś parametry związane z krzepliwościa krwi w ciąży? Aptt i d-dimer? Mi powiedziano ze trzeba to koniecznie kontrolowac co 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Krokus napisał:

A czy badałaś parametry związane z krzepliwościa krwi w ciąży? Aptt i d-dimer? Mi powiedziano ze trzeba to koniecznie kontrolowac co 3 tygodnie.

Nigdy nie badałam, żaden lekarz o tym nie wspomniał, ani w poprzedniej ciąży ,ani teraz ☹️ Czy te badania zleca specjalista, rodzinny czy sama płacę i kontroluję te parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Moniii78 napisał:

Nigdy nie badałam, żaden lekarz o tym nie wspomniał, ani w poprzedniej ciąży ,ani teraz ☹️ Czy te badania zleca specjalista, rodzinny czy sama płacę i kontroluję te parametry?

Z tego co ja rozumiem to prywatnie się to kontroluje, ale potrzebny jest lekarz do zinterpretowania tych wyników krwi. Nie wiem czy ginekolog prowadzący ciążę czy hematolog.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MartaM napisał:

Dziewczynki orientujecie się może kiedy można sie przenieść do lekarza u siebie na prowadzenie ciąży po udanym transferze?

Ja tylko na wizycie serduszkowej byłam jeszcze w invimedzie, a kolejna juz u zwykłego gina 🙂

Dnia 3.05.2021 o 10:11, MartaM napisał:

Hej. Dziś 10dpt i zrobiłam sobie obiecanego sobie samej sikańca. Wyszedł pozytywnie..... Druga kreseczka jest cieniutka i blada ale jest....i nie jest to cień cienia tylko prawdziwą kreska. ,🥰❤️😍 Jutro idę na ostatnią betę spokojniejsza a dziś jestem szczęśliwa bo to chyba dobry znak 🥰❤️😍

Trzymam mocno kciuki za piękną betę! Może w pracy nie wyszło, ale chociaż tutaj jest radość 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po becie i czekam niecierpliwie do 16 na wyniki.... męka 🙈🥰 

Dziś rano zrobiłam jeszcze jeden test sikany ale tym razem płytkowy bo wczoraj Robiłam strumieniowy i wyszła druga kreseczka grubsza od tej wczorajszej. Dziewczyny jeżeli mnie przeczucie nie myli to dziś będę skakała z radości ❤️🥰🤭 Trzymajcie kciuki ile sił w rękach 😍🍀✊

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobietki Kochane,

Wyniki dwóch 5 dniowych mrozaczkow w 11dpt

Beta 132,4 mlU/ml 

Estradiol 1645,43 pg/ml 

Progesteron 41,49 mg/ml 

Jest czym się cieszyć ❤️🍀✊ rozmowa z lekarzem dopiero jutro ale czy zleci czy nie sama z siebie zrobię betę za 48 godzin. Jestem taka szczęśliwa. Siedzę i płacze ze szczęścia 🥰🥲

 

 

 

 

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MartaM napisał:

Kobietki Kochane,

Wyniki dwóch 5 dniowych mrozaczkow w 11dpt

Beta 132,4 mlU/ml 

Estradiol 1645,43 pg/ml 

Progesteron 41,49 mg/ml 

Jest czym się cieszyć ❤️🍀✊ rozmowa z lekarzem dopiero jutro ale czy zleci czy nie sama z siebie zrobię betę za 48 godzin. Jestem taka szczęśliwa. Siedzę i płacze ze szczęścia 🥰🥲

 

 

 

 

Gratulacje 🥰

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MartaM napisał:

Kobietki Kochane,

Wyniki dwóch 5 dniowych mrozaczkow w 11dpt

Beta 132,4 mlU/ml 

Estradiol 1645,43 pg/ml 

Progesteron 41,49 mg/ml 

Jest czym się cieszyć ❤️🍀✊ rozmowa z lekarzem dopiero jutro ale czy zleci czy nie sama z siebie zrobię betę za 48 godzin. Jestem taka szczęśliwa. Siedzę i płacze ze szczęścia 🥰🥲

 

 

 

 

Gratulacje Kochana!!!!😍🥰😘  Bardzo ładne wyniki!😀 U mnie dzisiaj na USG jedno 4mm serduszko❤️ 

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Moniii78 napisał:

Gratulacje Kochana!!!!😍🥰😘  Bardzo ładne wyniki!😀 U mnie dzisiaj na USG jedno 4mm serduszko❤️ 

To cudowne wieści....teraz ja będę wyczekiwała tego momentu. 

Jeszcze w to nie wierze. Pierwsza procedura! Nie wiarygodne.

Ale ja czułam od samego początku ten dziwny spokój. Ciągle myślałam o tym jakbym już była w ciąży.... 

❤️😍🥰🍀🍀🥲🍀😍🍀🥰😌🥲🍀🥰❤️

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×