Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

6 godzin temu, słoneczko1988 napisał:

Oj ty niecierpliwcu ;)), rozumiem doskonale .

Ja sobie jeszcze za 2, 3 dni powtórzę betę , bo teraz miałam przyrost 60 %. Wydaje mi się trochę mało.  Wiem że beta to nie matematyka ale dla siebie sprawdzę;)

Słoneczko sprawdź dl swojego spokoju ale pamiętaj ze potem beta przyrasta wolnej 😘 trzymam kciuki z całych sił!!!! 🍀✊🏻🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, słoneczko1988 napisał:

 

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, słoneczko1988 napisał:

19 dpt. 5 dniowej blaski beta 2000. Przyrost 60%. Estriadol spadł do 130. Prog. 21. Na usg widoczny pecherzyk ciążowy 7mm. Lekarz mówi, że jest ok. A jak wy myślicie, nie za mały ten przyrost??

Kochane Słoneczko!!!! To szczęście, na które zasłużyłeś!! ❤️❤️❤️ Wszystko będzie dobrze 🍀🍀🍀 Odpoczywaj i ciesz się ciążą 🤗🤗🤗    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kinga123 napisał:

Dziewczyny ja dziś 7dc bylam na kontroli przed crio i endo było 9mm. Tego sie nie spodziewałam, że już dziś zostanie wyznaczony transfer. We wtorek zabieram 2 mrozaczki, muszą pokonać jezcze dłuższą drogę, bo są z 2 dnia, a hodujemy je do blastek i podajemy. Jest pewne ryzyko, ale.. kto nie ryzykuje nie pije szampana. Mam obstawę leków i oceany pozytywnego myślenia 💚

To już 6 dni ;). Jak endo ładne to nie ma co czekać;))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martyna 29 napisał:

2x 5dniowe. A około którego dc mniej więcej może dość do transferu? 

Masz 5 dniowe mrozaki , czyli owulacja i za 5 dni podanie zarodków, żeby zsynchronizowac zarodki i śluzowkę ;).

A z owulacja to różnie przyjmuję się że jeżeli są cykle 28 dni to owulacja koło 14 dnia wtedy tranfer 19 dc, ale natura płata figle i ja np, zawsze mam później około 17 dnia 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, słoneczko1988 napisał:

A miałaś kiedyś problem z endometrium?? Czy  zawsze ci rosło??

Słoneczko! Ja nigdy nie słyszałam o tym, ze mam problem z endometrium 🤔.  Kiedy chodziłam na monitoringi cyklu, słyszałam tylko, że jest ładne w okresie około owulacyjnym....ale nie miałam jakichś szczególnych badań skierowanych stricte na endometrium. Miałam kiedyś robione HyFoSy i jajniki okazały się drożne.. czyli nic nie wskazuje na endometriozę. Ten transfer sierpniowy będzie moim pierwszym. Wiążę z nim wielkie nadzieje, które wychodzą na przeciw ujadaniu statystykom 🍀🍀🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kokotka napisał:

Kochane Słoneczko!!!! To szczęście, na które zasłużyłeś!! ❤️❤️❤️ Wszystko będzie dobrze 🍀🍀🍀 Odpoczywaj i ciesz się ciążą 🤗🤗🤗    

A ty jak się czujesz?? Co po rozmowie z lekarzem ?? Jaki ma na Ciebie pomysł?? Jakieś dodatkowe leki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kokotka napisał:

Słoneczko! Ja nigdy nie słyszałam o tym, ze mam problem z endometrium 🤔.  Kiedy chodziłam na monitoringi cyklu, słyszałam tylko, że jest ładne w okresie około owulacyjnym....ale nie miałam jakichś szczególnych badań skierowanych stricte na endometrium. Miałam kiedyś robione HyFoSy i jajniki okazały się drożne.. czyli nic nie wskazuje na endometriozę. Ten transfer sierpniowy będzie moim pierwszym. Wiążę z nim wielkie nadzieje, które wychodzą na przeciw ujadaniu statystykom 🍀🍀🍀

W ciążę zaszłaś to dobry znak, może coś z zarodkiem było nie tak ,że nie dał rady ;(.

Teraz będziesz pod opieką lekarzy w Pl to będzie inaczej będziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, słoneczko1988 napisał:

A ty jak się czujesz?? Co po rozmowie z lekarzem ?? Jaki ma na Ciebie pomysł?? Jakieś dodatkowe leki ?

Antykoncepcja do 2,5 tygodnia przed transferem. Od 2 dnia cyklu Estrofem, w 10 dniu cyklu badanie usg i planowanie dawki progesteronu  i daty transferu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, słoneczko1988 napisał:

W ciążę zaszłaś to dobry znak, może coś z zarodkiem było nie tak ,że nie dał rady ;(.

Teraz będziesz pod opieką lekarzy w Pl to będzie inaczej będziesz spokojniejsza.

Właśnie tak... Zgadza się.. W PL bede spokojniejsza🍀🍀🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Madziallena31 napisał:

Ja dostałam bez badań profilaktycznie, a w tym miesiącu wstyd się przyznać sama stosowalam i encorton I heparyne, myślałem, że może cud się stanie i po tym poronieniu jakimś cudem zaskoczy naturalnie, ale niestety jestem w trakcie miesiączki.

A badania porobilas? Coś kojarzę że chyba z immunologiem miałaś się konsultować, wiesz już coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, margareta napisał:

A badania porobilas? Coś kojarzę że chyba z immunologiem miałaś się konsultować, wiesz już coś?

W sobote miałam konsultacje. Część miałam porobionych, zlecił mi jeszcze 4. Dopiero będzie wiadomo co dalej. Na razie po za mutacjami mthr i pai nic nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Keffy napisał:

Paulina to trzymamy się razem pozytywnych myśli. Będę trzymać kciuki za Ciebie!!! Ja dowiem się rano jak to u mnie wygląda więc dam znać 🤞🤞🤞

Koniecznie dawaj znać! Dla mnie tematy odnośnie endo też nie sa obce bo się meczylam parę miesięcy żeby wyhodowac ładne także wiem jak to jest i jak przezywasz. Ale na pewno u Ciebie w piątek będzie super wynik na usg, nie widzę innej opcji 🤗🍀🍀🍀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Keffy napisał:

Paulina to trzymamy się razem pozytywnych myśli. Będę trzymać kciuki za Ciebie!!! Ja dowiem się rano jak to u mnie wygląda więc dam znać 🤞🤞🤞

Koniecznie dawaj znać! Dla mnie tematy odnośnie endo też nie sa obce bo się meczylam parę miesięcy żeby wyhodowac ładne także wiem jak to jest i jak przezywasz. Ale na pewno u Ciebie w piątek będzie super wynik na usg, nie widzę innej opcji 🤗🍀🍀🍀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Madziallena31 napisał:

W sobote miałam konsultacje. Część miałam porobionych, zlecił mi jeszcze 4. Dopiero będzie wiadomo co dalej. Na razie po za mutacjami mthr i pai nic nie wyszło.

To w sumie z jednej strony dobrze a z drugiej średnio, bo pytanie czemu się nie udaje. No ale jesteś w dobrych rękach, więc warto zaufać lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkie staraczki💪😉..podczytuje nieraz forum, ale za bardzo do tej pory się nie udzielałam. Dzisiaj moj 1dc.. w 3dc mam zrobić sobie pierwszy zastrzyk (5dc wizyta) ..trochę się tego obawiam to moja 1 procedura ivf😔. Na ostatniej wizycie z tych wszystkich emocji zapomniałam zapytać się lekarza o szczegóły stymulacji (może wiec któraś z Was odpowie mi na moje pytania ):
1. Czy zastrzyki mam robić po jednej stronie brzucha? Czy raz z jednej raz z drugiej ? Czy nie ma reguły ?🙈

2. Czy mogę podczas stymulacji np. Jeździć na rowerze, pływać lub jeździć na rolkach? Czy lepiej już teraz sobie odpuścić ?

3. Czy zastrzyki robicie sobie od razu po wstaniu nad czczo? Czy są jakieś jeszcze inne wytyczne. Dostałam informacje tylko ze mam zrobić do godz. 10:00 i nic więcej (biore puregon).
 

Na ten moment to wszystko co mi przychodzi do głowy..

z góry dzięki za odpowiedz 

Pozdrawiam i ściskam 🤗😘

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Beti320 napisał:

Witam ponownie wszystkie staraczki💪😉..podczytuje nieraz forum, ale za bardzo do tej pory się nie udzielałam. Dzisiaj moj 1dc.. w 3dc mam zrobić sobie pierwszy zastrzyk (5dc wizyta) ..trochę się tego obawiam to moja 1 procedura ivf😔. Na ostatniej wizycie z tych wszystkich emocji zapomniałam zapytać się lekarza o szczegóły stymulacji (może wiec któraś z Was odpowie mi na moje pytania 😞
1. Czy zastrzyki mam robić po jednej stronie brzucha? Czy raz z jednej raz z drugiej ? Czy nie ma reguły ?🙈

2. Czy mogę podczas stymulacji np. Jeździć na rowerze, pływać lub jeździć na rolkach? Czy lepiej już teraz sobie odpuścić ?

3. Czy zastrzyki robicie sobie od razu po wstaniu nad czczo? Czy są jakieś jeszcze inne wytyczne. Dostałam informacje tylko ze mam zrobić do godz. 10:00 i nic więcej (biore puregon).
 

Na ten moment to wszystko co mi przychodzi do głowy..

z góry dzięki za odpowiedz 

Pozdrawiam i ściskam 🤗😘

 

Hej Beti. Po pierwsze to pozytywne nastawienie! 🙂 wierze ze będzie dobrze 🙂. Co do zastrzyków ja zmieniałam miejsce, aktywność sportowe uprawiałam ale basen może odpuść narazie 😉 żeby w razie co jakiejś infekcji nie złapać 🙂, ja bym zastrzyk robiła o stałej porze jak wstajesz 🙂 

 

trzymam kciuki i jak coś to pisz 🍀✊🏻🍀✊🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Beti320 napisał:

Witam ponownie wszystkie staraczki💪😉..podczytuje nieraz forum, ale za bardzo do tej pory się nie udzielałam. Dzisiaj moj 1dc.. w 3dc mam zrobić sobie pierwszy zastrzyk (5dc wizyta) ..trochę się tego obawiam to moja 1 procedura ivf😔. Na ostatniej wizycie z tych wszystkich emocji zapomniałam zapytać się lekarza o szczegóły stymulacji (może wiec któraś z Was odpowie mi na moje pytania 😞
1. Czy zastrzyki mam robić po jednej stronie brzucha? Czy raz z jednej raz z drugiej ? Czy nie ma reguły ?🙈

2. Czy mogę podczas stymulacji np. Jeździć na rowerze, pływać lub jeździć na rolkach? Czy lepiej już teraz sobie odpuścić ?

3. Czy zastrzyki robicie sobie od razu po wstaniu nad czczo? Czy są jakieś jeszcze inne wytyczne. Dostałam informacje tylko ze mam zrobić do godz. 10:00 i nic więcej (biore puregon).
 

Na ten moment to wszystko co mi przychodzi do głowy..

z góry dzięki za odpowiedz 

Pozdrawiam i ściskam 🤗😘

 

Ja poprzednio robiłam raz po jednej raz po drugiej stronie brzucha. Jednak mniej boli jak nie męczysz cały czas tego samego miejsca. 

Nie słyszałam o zaleceniach by nie można było czegoś robić ale uwierz, że za pare dni jak brzuszek troche Ci się 'napompuje' i ewentualnie zacznie coś Ci dokuczać sama odpuścisz pewne ćwiczenia. 

Ja miakam alecenia by zastrzyki robić wieczorem więc zdecydowanie nie na czczo. Ale inny lek mialam. Lepiej dopytaj lekarza o to. 

Edytowano przez Luna_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Beti320 napisał:

 

Hej Beti 😉 Super że dołączyłas do nas, trzymamy kciuki za pozytywną stymulacje i dużo komóreczek  ✊✊

Ja zastrzyki robiłam naprzemiennie. Dzięki temu brzuch może odpocząć od ciągłych wkłuć w jednym miejscu i tak nie boli 🙂

co do sportu to jeśli się będziesz czuła ok to możesz ćwiczyć ale uwierz że jajniki pewnie dadzą się we znaki od stymulacji 😜

co do przyjmowania zastrzykow ja tez robilam rano. Zawsze po sniadaniu. Mnie zastrzyk wychodził o godzinie 6 bo chciałam go robic spokojnie w domu a nie w pracy gdzieś w toalecie w niezbyt komfortowych warunkach. 

powodzenia i głowa do góry, będzie dobrze! 😉 🍀🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój 6 dzień stymulacji, właśnie wróciłam z wizyty 🙂 Pęcherzyki ładnie rosną, mają już nawet po 13 mm. Estradiol 1661 pmol/l, progesteron 1.3 nmol/l. Doszły mi też zastrzyki z Orgalutranu i Mensinormu. Miałyście może jakieś doświadczenia z tymi zastrzykami?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti320 napisał:

Witam ponownie wszystkie staraczki💪😉..podczytuje nieraz forum, ale za bardzo do tej pory się nie udzielałam. Dzisiaj moj 1dc.. w 3dc mam zrobić sobie pierwszy zastrzyk (5dc wizyta) ..trochę się tego obawiam to moja 1 procedura ivf😔. Na ostatniej wizycie z tych wszystkich emocji zapomniałam zapytać się lekarza o szczegóły stymulacji (może wiec któraś z Was odpowie mi na moje pytania 😞
1. Czy zastrzyki mam robić po jednej stronie brzucha? Czy raz z jednej raz z drugiej ? Czy nie ma reguły ?🙈

2. Czy mogę podczas stymulacji np. Jeździć na rowerze, pływać lub jeździć na rolkach? Czy lepiej już teraz sobie odpuścić ?

3. Czy zastrzyki robicie sobie od razu po wstaniu nad czczo? Czy są jakieś jeszcze inne wytyczne. Dostałam informacje tylko ze mam zrobić do godz. 10:00 i nic więcej (biore puregon).
 

Na ten moment to wszystko co mi przychodzi do głowy..

z góry dzięki za odpowiedz 

Pozdrawiam i ściskam 🤗😘

 

Beti, mi zastrzyki kazano robić między 6 a 10 rano ale mniej więcej pół godziny po wstaniu bo wtedy hormony najlepiej się wchłaniają. Kłuję się raz w jedną stronę raz w drugą. Co do wysiłku fizycznego zapytałam doktor o sex i do momentu kiedy pęcherzyki są jeszcze małe to nie ma przeciwskazań. Teraz (6 ds) jakikolwiek wysiłek fizyczny jest zabroniony a nawet gorące kąpiele. 

Ściskam Cię mocno, powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 🥰. 
Myślałam sobie, ze będę robić od razu po wstaniu ok 6:00 (żeby właśnie nie robić w pracy) a śniadanie jem zawsze w pracy o 7:00. Nic mi lekarz nie mówić w muszę coś zjeść..🤔 no trudno najwyżej będę musiała to zmienić. 
Mam jeszcze jedno pytanko ? Ile średnio trwa cały okres stymulacji ? A Ile dni po niej jest punkcja? 🤗😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti320 napisał:

Witam ponownie wszystkie staraczki💪😉..podczytuje nieraz forum, ale za bardzo do tej pory się nie udzielałam. Dzisiaj moj 1dc.. w 3dc mam zrobić sobie pierwszy zastrzyk (5dc wizyta) ..trochę się tego obawiam to moja 1 procedura ivf😔. Na ostatniej wizycie z tych wszystkich emocji zapomniałam zapytać się lekarza o szczegóły stymulacji (może wiec któraś z Was odpowie mi na moje pytania 😞
1. Czy zastrzyki mam robić po jednej stronie brzucha? Czy raz z jednej raz z drugiej ? Czy nie ma reguły ?🙈

2. Czy mogę podczas stymulacji np. Jeździć na rowerze, pływać lub jeździć na rolkach? Czy lepiej już teraz sobie odpuścić ?

3. Czy zastrzyki robicie sobie od razu po wstaniu nad czczo? Czy są jakieś jeszcze inne wytyczne. Dostałam informacje tylko ze mam zrobić do godz. 10:00 i nic więcej (biore puregon).
 

Na ten moment to wszystko co mi przychodzi do głowy..

z góry dzięki za odpowiedz 

Pozdrawiam i ściskam 🤗😘

 

Hej Beti, powodzenia w tej stymulacji! 🙂 

Ja zastrzyki robiłam raz z jednej, raz z drugiej strony brzucha, codziennie o 7 rano (miałam zalecenie między 6 a 10). Aktywność umiarkowana, głównie joga i spacerki 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malagosia napisał:

Hej Beti. Po pierwsze to pozytywne nastawienie! 🙂 wierze ze będzie dobrze 🙂. Co do zastrzyków ja zmieniałam miejsce, aktywność sportowe uprawiałam ale basen może odpuść narazie 😉 żeby w razie co jakiejś infekcji nie złapać 🙂, ja bym zastrzyk robiła o stałej porze jak wstajesz 🙂 

 

trzymam kciuki i jak coś to pisz 🍀✊🏻🍀✊🏻

Pozytywne nastawienie....🙈 to u mnie z tym najgorzej 🤦‍♀️🙈🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Beti320 napisał:

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 🥰. 
Myślałam sobie, ze będę robić od razu po wstaniu ok 6:00 (żeby właśnie nie robić w pracy) a śniadanie jem zawsze w pracy o 7:00. Nic mi lekarz nie mówić w muszę coś zjeść..🤔 no trudno najwyżej będę musiała to zmienić. 
Mam jeszcze jedno pytanko ? Ile średnio trwa cały okres stymulacji ? A Ile dni po niej jest punkcja? 🤗😉

Ja punkcję miałam w 12-13 dc. Nie pamietam dokładnie. W czasie stymulacji miałam 3 wizyty kontrolne: w 6, 8 i 10dc. Do 10 dc brałam zastrzyki potem ovitrelle na koniec i 36h po ovitrelle punkcja 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Beti320 napisał:

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 🥰. 
Myślałam sobie, ze będę robić od razu po wstaniu ok 6:00 (żeby właśnie nie robić w pracy) a śniadanie jem zawsze w pracy o 7:00. Nic mi lekarz nie mówić w muszę coś zjeść..🤔 no trudno najwyżej będę musiała to zmienić. 
Mam jeszcze jedno pytanko ? Ile średnio trwa cały okres stymulacji ? A Ile dni po niej jest punkcja? 🤗😉

Ja punkcję poprzednio miałam 13 dc. Zazwyczaj jest ona tak w połowie cyklu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Aja napisał:

To zależy w którym dniu cyklu masz zwykle owulację. Mozma to obliczyc z długości cyklu. I do owulacji musisz dodać 5 dni, bo zarodki 5ciodniowe. I wtedy będzie transfer. 

O wow nie myślałam że to tyle będzie trwało 😲 dzięki za informację. Dokładniej dopytam jeszcze mojego lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, słoneczko1988 napisał:

Masz 5 dniowe mrozaki , czyli owulacja i za 5 dni podanie zarodków, żeby zsynchronizowac zarodki i śluzowkę ;).

A z owulacja to różnie przyjmuję się że jeżeli są cykle 28 dni to owulacja koło 14 dnia wtedy tranfer 19 dc, ale natura płata figle i ja np, zawsze mam później około 17 dnia 😉

Kurcze jakie to wszystko skomplikowane 🙈myślałam że najgorsza jest stymulacja a jednak chyba nie 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, które przygotowywały się do crio na cyklu sztucznym, też miałyście takie upławy dziwne, tzn. tak szybko, zaraz po mega krótkim okresie i dość sporo? To chyba ewidentny wpływ estrofemu, nigdy tak nie miałam, to moje pierwsze podejście do crio i się zastanawiam czy to normalne 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, margareta napisał:

Dziewczyny, które przygotowywały się do crio na cyklu sztucznym, też miałyście takie upławy dziwne, tzn. tak szybko, zaraz po mega krótkim okresie i dość sporo? To chyba ewidentny wpływ estrofemu, nigdy tak nie miałam, to moje pierwsze podejście do crio i się zastanawiam czy to normalne 🤔 

Nie miałam. Jedyne co zdarzało mi się ekhm.. Wypływać 🙈 to luteina brana dopochwowo. Ale pamiętaj, że każdy organizm inny 🙂 dopóki nie jest to bardzo uciążliwe, nic Cie nie swędzi / piecze itd. (wtedy może jakaś infekcja po prostu?) To bym się nie przejmowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×