Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
justyna69

Polki chcą czy nie chcą rodzić?

Polecane posty

Dodam.jeszcze, że xx lat temu jak byłam w ciazy macierzyński trwał.16 tygodni nie było kosiniakowgo ,500 plus,opekunczego ,dopłat do żłobka , 300 plus i innej pomocy od Państwa.  Uważam ,że teraz nie jest źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maria. napisał:

Dobrze wam tak nierządnice! Będziecie płacić za swoją rozwiązłość!

Chciałabyś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Foko Loko napisał:

No ja to wiem, ale władza nam się zmieni, więc i prawo aborcyjne jeszcze może. I mam nadzieję, że tak będzie.

Generalnie póki co to jeszcze nie wiemy jakie konsekwencje wprowadzi rejestr. Póki co dla nas żadnych. Nie ma przesłanek do przesłuchiwania po ustaniu ciąży. A sprawa jest ładnie rozdmuchana przez pewne środowiska, które czerpią z tego profity, że wzbudzają w ludziach panikę.

Więc ja zamiast panikować w momencie,kiedy słyszę o czymś z każdej możliwej strony, biorę 5 wdechów i sprawdzam kto rozdmu...e i jaki ma cel. Najczęściej ten cel nie ma nic wspól ego z dobrem polek.

Wiesz po co jest rejestr ciąż? Żeby twoja ciąża przestała być tajemnicą lekarską. Owszem z dniem, kiedy zgłaszasz się do ginekologa w ciąży wpadasz w system. Ale to system zdrowotny i jak zauważyłaś zusowski. Zaliczasz wpadkę jesteś na początku ciąży, wiesz, że jesteś w ciąży i nie chcesz tego dziecka, więc jedziesz po skrobankę poza granice. Ale wtedy nie musisz iść do ginekologa, po prostu wyjeżdżasz. Problem zaczyna się wtedy, kiedy dziecka chcesz, a okazuje się, że płód ma wady letarne i co teraz? O tym pisze Ags . Twoja dokumentacja idzie sobie do odpowiednich służb. O, pani poroniła? A ja tutaj widzę wady letarne i bardzo dużą szansę donoszenia. No i dlaczego pani zrobiła sobie wycieczkę? Czy czasem nie dla pozbycia się problemu? Oni sobie będą przeprowadzić śledztwo. Przecież to już się dzieje. Śmierć kobiet z powodu sepsy przy małowodziu. Czemu trzymają te ciężarne do samego końca? Żeby jakiś pan prokuratorek nie stwierdził, że nie było zagrożenia życia w momencie usunięcia martwego płodu. W niektórych miastach szpitale mają obowiązek przesyłać prokuraturze dokumentację z tego typu przypadków. Więc jeśli doszliśmy do takiego absurdu, to więzienie dla kobiet z wadliwymi usuniętymi za granicą ciążami też za chwilę stanie się możliwe. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę o sprawdzone informacje na temat tych przesyłanych informacji i dokumentacji. Zrobienie sobie aborcji w tym momencie nie jest przestępstwem. Pomoc jest. Więc to o czym piszesz jest nielegalne.

Nie ma czegoś takiego jak wysoka szansa donoszenia. Ja miałam wszystko w idealnych normach i co? Z dnia na dzień poszło w drugą stronę. I akurat byłam w szpitalu i też mnie trzymali do samego końca tylko sprawdzali czy sepsy nie ma. Więc wiem jak to wygląda. I jak najbardziej uważam, że to co się w takich wypadkach dzieje w szpitalach jest żałosne. Natomiast tak czy inaczej jest w planach wprowadzenie jednolitego systemu medycznego na całą Polskę we wszystkich placówkach medycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Maria. napisał:

W piekle jest specjalne miejsce dla takich rozpustnic i bezbożnic jak TY!

Zajmiesz tam tyle miejsca że ja już się nie zmieszczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Foko Loko napisał:

Zrobienie sobie aborcji w tym momencie nie jest przestępstwem. Pomoc jest.

Dobrze, że użyłaś zwrotu "w tym momencie".

 

16 minut temu, Foko Loko napisał:

Nie ma czegoś takiego jak wysoka szansa donoszenia.

Kto tak powiedział? Pan prokurator z katolickiego kółka uwielbienia nienarodzonych może być innego zdania, a to jego zdanie się liczy, mało który lekarz będzie ryzykował swoją karierę. Zresztą lista oszołomów lekarzy którzy podpisali deklarację jest długaśna, mi się obecnego mojego nawet nie chciało szukać, musiałam wprost zapytać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, roztargniona09 napisał:
24 minuty temu, Foko Loko napisał:

Zrobienie sobie aborcji w tym momencie nie jest przestępstwem. Pomoc jest.

Dobrze, że użyłaś zwrotu "w tym momencie".

A ja uważam że dobrze ze użyła zwrotu "zrobienie sobie".

Zrobi sobie aborcję sama bo żaden lekarz się tego nie podejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maria. napisał:

W piekle jest specjalne miejsce dla takich rozpustnic i bezbożnic jak TY!

Zdrowaski odmówione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak oderwanym od rzeczywistości trzeba być żeby naprawdę myśleć, że rejestr ciąż jest po to by ciężarnym żyło się wygodniej 🤷.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten rejestr jest wręcz uwłaczający. Może jeszcze powinni kobiety oznaczać jak bydło. Pomijając aborcję to tak jakby uważali, że kobieta nie umie się komunikować i oznajmić tak prostej rzeczy że jest w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Barcelona85 napisał:

Nie wiem, jak oderwanym od rzeczywistości trzeba być żeby naprawdę myśleć, że rejestr ciąż jest po to by ciężarnym żyło się wygodniej 🤷.

Mnie rozwalają teksty typu "mam pieniądze wiec jakby co to sobie wyjadę i usunę" jakby ta sytuacja była najmnormalniejsza pod słońcem. W domyśle - goowno mnie obchodzi co zrobią inne kobiety których na to nie stać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maria. napisał:

Dobrze wam tak nierządnice! Będziecie płacić za swoją rozwiązłość!

Oj Maria, juz nie uogolniaj, moja znajoma niedawno zaplodnil duch swiety. (dobrze wiesz, ze miewa czasem takie widzimisie). Jej maz Jozef nie chce placic alimentow, poniewaz  wie, ze byla dziewica, wiec nie jego dziecko. Duch swiety sie ulotnil (taka jego natura)  i tez placic nie bedzie,  wiec co ma biedulka zrobic?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Foko Loko napisał:

Ja mam zamiar urodzić jeszcze trójkę. Rejestr ciąż mnie akurat się podoba jako pomysł. W razie czego zawsze mam gotówkę na aborcję za granicą. Rząd się zmieni, ustawy się zmienią, a ja nie będę sobie pluś w brodę, że mogłam rodzić, a nie rodziłam.

A jak myślisz,  w jakim celu ma być rejestr ciąż?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bimba napisał:

"mam pieniądze wiec jakby co to sobie wyjadę i usunę"

Tak to działało do tej pory, rejestr ciąż jest po to żeby właśnie nie można było sobie "wyjechać i usunąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niech rząd jeszcze wprowadzi rejestr kobiet w wieku reprodukcyjnym i niech się tłumaczą dlaczego jeszcze nie mają dzieci 🤦

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Foko Loko napisał:

Oczywiście, wszechwiedząca standardowo wie wszystko najlepiej.

Nikt mnie za nic nie będzie ścigał. Pojechałam, poroniłam, wracam do lekarza na kontrolę czy oczyściłam się całkowicie. Nikt mi nic nie udowodni. 

Nikt mi wyjazdu za granicę nie zabroni. Jesteśmy wolnymi ludźmi, do kaloryfera mnie nikt kajdankami nie przykuje. 

A rejestr ciąż to ciekawa sprawa, bo nagonka na to jest świetnym przykładem jak można zrobić shitstorm z niewiedzy. Twój post jest tego idealnym przykładem.

Chcesz urodzic trojke ale juz planujesz aborcje? No fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kirinka napisał:

Chcesz urodzic trojke ale juz planujesz aborcje? No fajnie.

A gdzie napisałam, że planuję? Nie mam terminu ustalonego jakby co, spokojnie możesz odwołać swoje śledztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Barcelona85 napisał:

Może niech rząd jeszcze wprowadzi rejestr kobiet w wieku reprodukcyjnym i niech się tłumaczą dlaczego jeszcze nie mają dzieci 🤦

Nie podpowiadaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2022 o 18:55, Foko Loko napisał:

A ja poproszę o sprawdzone informacje na temat tych przesyłanych informacji i dokumentacji. Zrobienie sobie aborcji w tym momencie nie jest przestępstwem. Pomoc jest. Więc to o czym piszesz jest nielegalne.

Nie ma czegoś takiego jak wysoka szansa donoszenia. Ja miałam wszystko w idealnych normach i co? Z dnia na dzień poszło w drugą stronę. I akurat byłam w szpitalu i też mnie trzymali do samego końca tylko sprawdzali czy sepsy nie ma. Więc wiem jak to wygląda. I jak najbardziej uważam, że to co się w takich wypadkach dzieje w szpitalach jest żałosne. Natomiast tak czy inaczej jest w planach wprowadzenie jednolitego systemu medycznego na całą Polskę we wszystkich placówkach medycznych.

Jak zwykle Foko swój błąd w myśleniu musi udowodnić jako jedyną słuszną rację, pomimo, że kilka osób napisało jej to samo. 

Jeszcze raz. W momencie, kiedy idziesz do gina z ciążą, twoja ciąża już jest zarejestrowana i to wie każda z nas. Zdziwiła mnie ta rejestracja ciąż, że po co, skoro ciąża już jest zarejestrowana, to po co wprowadzać jakieś rejestrację ciąż? A to nie jest tak naprawdę rejestracja ciąż, tylko udostępnienie twojej historii medycznej osobom spoza środowiska medycznego. Czyli pozbawienie cię tajemnicy lekarskiej odnośnie twojej ciąży. To jest po to, żeby kobiety z patologiczną ciążą nie mogły wyjechać poza granice naszego kraju i usunąć chorego płodu. To, że ci nic nie udowodnią, to doskonałe wiedzą, a "psucie krwi" kobiecie zajmuje czas i kosztuje. To po co oni się mają bawić z kobietami w kotka i myszkę, jak wystarczy monitorować patologiczne ciąże i utrudnić wyjazd. 

I co z tego, że ci się posypało, jak 3 tygodnie wcześniej każdy gin by ci powiedział ciąża książkowa, powinna pani bez problemu donosić. Nic się nie zapowiadało nawet tydzień wcześniej, to dlaczego ma się zapowiadać w każdej 16-20 tygodniowej ciąży? I tym się będzie kierować pan prokuratorek. 

Chyba jednak nie wiesz jak to wygląda. Twoje dziecko urodziło się żywe. W momencie, kiedy dostałbyś głupią oksytocynę, a stało się jak się stało, lekarze byliby oskarżeni o aborcję. Dlatego czekają przy małowodziu, aby wywołać porod, aż płód obumrze, lub parametry zatrucia są maksymalnie wysokie, bo w razie gdyby przy niskich parametrach plód urodził się żywy i zmarł poza łonem matki, to z automatu jest to uznawane jako aborcja, ponieważ nie było przesłanek zagrożenia życia matki. 

Jeśli ci sprawdzano, czy nie masz sepsy to by znaczyło, że psuło ci się łożysko. 

Dane chcesz odnośnie prokuratur, które żądają dokumentacji? Przecież na całą Polskę o tym trąbiono. Każda prokuratura ma prawo żądać dokumentacji medycznej zgonu, który podpada pod paragraf lub jest podejrzenie przestępstwa i żąda tej dokumentacji, a w tej chwili aborcja chorego żywego płodu jest przestępstwem. 

Ujednolicenie systemu medycznego to całkiem inny temat. 

Edytowano przez Unlan
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest w ogóle chore, bo przecież każda kobieta, która chce dziecka, decyduje się donosić ciążę idąc do lekarza mówi o swoim odmiennym stanie, ta która nie chce nie chodzi po specjalistach i nie gada, a dwa tygodnie temu dokonałam aborcji czy też za tydzień jadę na aborcję. Obecnie żadne dane nawet między lekarzami nie są przekazywane jeśli chodzi o ciążę, każdego o tym informowałam, nigdzie nie miałam "wpisanej" ciąży. Biorąc to na logikę po co rejestr skoro kobieta chcąca dziecko posiada język, struny głosowe i zdolność komunikacji? Dla jej dobra? Jest upośledzona, nie myśli, nie mówi, nie pisze? Na takie pytania jest tylko jedna odpowiedź i wszystkie dobrze ją znamy, to nie przypadek, że rejestr ciąż wchodzi po skandalicznym zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Nie łudziłabym się też zmianą rządu, gdyby nawet rząd się zmienił to nikt nie zmieni tej ustawy. Przyczyn jest sporo i kazdy zdrowo myslący je zna. Skandalem jest, że jesteśmy tak w UE, że pajacujemy na arenach międzynaradowych, odwiedzają nas politycy potężnych państw, ale kiedy łamano nasze prawa nikt nie zareagował. Mamy najostrzejsze prawo antyaborcyjne w Europie, w sumie to chyba nawet na świecie. Wyprzedza nas na pewno Salwador. I pewnie jakieś inne zacofane mało znane państwa. Ambitnie się cofamy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlan, ale ja też leżałam w szpitalu kilka dni z akcją porodową, gdzie żaden lekarz nie chciał przyłożyć ręki do porodu, bo ustawa antyaborcyjna. Dziecko urodziło się żywe, bo w końcu trafiłam na lekarza, który był normalny i postanowił dać dziecku szanse. A wcześniej podpisywałam papiery o ryzyku śmkerci wewnątrz macicznej i słuchałam słabnącego tętna. Więc doskonale wiem, jak wygląda to w praktyce w szpitalach. A jak już urodziłam to nagle wszyscy mieli mnie w nosie.

Nie mam telewizji, ale nie wyskakiwały mi z internetowej lodówki informacje o prokuraturze gromadzącej dane o poronieniach. A podejrzewam, że jakby tak było, to feministyczne portale by o tym trąbiły.

Z tego co czytam, dane medyczne będą udostępniane tylko personelowi medycznemu, nie będa ogólnie dostępne poza środowiskiem. 

Widzisz, roztargniona, Ty uważasz, że kobieta ma język i może każdemu powiedzieć, a ja uważam, że taka informacja o ciąży jest ułatwieniem w momencie, kiedy w ciąży dużo się dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foko loko bardzo mi przykro, ale rejestr ciąż nie jest dla lekarzy i środowiska medycznego. Takie bzdury to właśnie w tv klepią. 

Ale dyskutujemy, mamy odmienne zdania, wiec proszę podaj mi w jaki sposób taki rejestr ułatwia życie kobiecie w ciąży? Pytam całkiem poważnie, bo jako osoba chorujaca przewlekle bedąca w ciąży, lecząca się obecnie w Polsce i korzystająca z lekarzy specjalistów nie odczuwam żadnego utrudnienia z powodu swojego odmiennego stanu. Pomijam przypadek jednego lekarza oszołoma, który odmówił mi testów Pappa, bo jak stwierdził wynik nie jest potrzebny, gdyż i tak muszę ciążę donosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dlaczego lekarze specjalisci mają sobie przekazywać dane odnośnie ciąży? To też łamanie tajemnicy lekarskiej. Bo biorąc to na logikę jeśli jakaś kobieta poroniła we wczesnej ciąży i po dwóch miesiącach trafia do rodzinnego z bólem ucha to po co ma mu się zwierzać z takich przeżyć? A może ja sobie nie życzę żeby mój przykładowo ortopeda wiedział, że poroniłam we wczesnej ciąży i przepytywal mnie z tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestr ciąż będzie udostępniamy prokuraturze w uzasadnionych przypadkach. Czyli jakich?? W podejrzeniu aborcji. Badania połówkowe, wyjdą wady płodu, kobieta wyjedzie za granice, wróci bez brzucha i co. I dochodzenie, czy to było poronienie, czy aborcja i jak aborcja to czy w Polsce. Żeby zastraszyć kobiety i zmusić do rodzenia niepełnosprawnych dzieci. Żeby mieć nad nami władze, kontrolę. 

Niech lepiej zrobią rejestr wytrysków. Gdyby k...wa byli tacy chętni do wyłapywania alimenciarzy. Do pomocy samotnym matkom. Do zapewniania godnych warunków mieszkaniowych rodzinom potrzebującym. Ale nie. Ich interesuje tylko ich fanatyzm religijny i chęć gnojenia kobiet. Zobaczycie. Niedługo kobiety będą karane za aborcje. 

  • Like 1
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Eva napisał:

Niech lepiej zrobią rejestr wytrysków. Gdyby k...wa byli tacy chętni do wyłapywania alimenciarzy. Do pomocy samotnym matkom

👏👏👏 Dokładnie, niech lepiej wprowadzą rejestr tatusiów, ile taki jeden z drugim ma dzieci i czy je wychowuje, czy łoży na ich utrzymanie czy może ma je głęboko w dupie, a może szybko wziął nogi za pas jak tylko dowiedział się, że dziecko będzie chore? Od mężczyzn nie wymaga się ŻADNEJ odpowiedzialności za własne dziecko.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Unlan, ale ja też leżałam w szpitalu kilka dni z akcją porodową, gdzie żaden lekarz nie chciał przyłożyć ręki do porodu, bo ustawa antyaborcyjna. Dziecko urodziło się żywe, bo w końcu trafiłam na lekarza, który był normalny i postanowił dać dziecku szanse. A wcześniej podpisywałam papiery o ryzyku śmkerci wewnątrz macicznej i słuchałam słabnącego tętna. Więc doskonale wiem, jak wygląda to w praktyce w szpitalach. A jak już urodziłam to nagle wszyscy mieli mnie w nosie.

Nie mam telewizji, ale nie wyskakiwały mi z internetowej lodówki informacje o prokuraturze gromadzącej dane o poronieniach. A podejrzewam, że jakby tak było, to feministyczne portale by o tym trąbiły.

Z tego co czytam, dane medyczne będą udostępniane tylko personelowi medycznemu, nie będa ogólnie dostępne poza środowiskiem. 

Widzisz, roztargniona, Ty uważasz, że kobieta ma język i może każdemu powiedzieć, a ja uważam, że taka informacja o ciąży jest ułatwieniem w momencie, kiedy w ciąży dużo się dzieje. 

No to ci piszę właśnie. Że nie mogli ci przyspieszyć porodu, bo musieliby fałszować dokumentację medyczną, żeby się prokuratura nie wpierdzieliła i nie oskarżyła lekarza o aborcję. A rejestr jest kolejnym krokiem do tego, aby kobieta nie mogła usunąć chorego płodu. 

Ale rejestr ciąż jest od zawsze. Tak jak twoje wizyty u dentysty, kardiologa itd. Wejdź sobie w swój profil e -pacjent.  Tam masz wszystkie recepty, wizyty, pobyt w szpitalu, ale wgląd do tego masz w założeniu tylko ty, a lekarze tylko we własnym zakresie w swojej przychodni. Teraz powiedz mi po co moje ciąże miałyby być udostępniane mojemu dentyście, albo pielęgniarce na oddziale wewnętrznym w szpitalu, kiedy zgłoszę się z wyrostkiem? Tak jak Roztargniona napisała, to też jest łamanie tajemnicy lekarskiej. Więc to co nazywają rejestrem, to nie rejestr, tylko włażenie z butami w twoją macicę. Byle jaka pielęgniarka, czy lekarz w sensie z każdej przychodni będą mogli prześledzić ile razy poroniłaś, a w dalszej kolejności inni, którzy zajmują się wyjaśnieniem, czy to na pewno było poronienie. 

Portale feministyczne o tym nie trąbiły? A posłanki jakoś umiały o tym powiedzieć. 

Mówisz, że taka rejestracja byłaby ułatwieniem, kiedy w ciąży dużo się dzieje. To wtedy twój ginekolog ma twoją dokumentację do której zagląda, a w razie zgłoszenia się do szpitala, to i tak musisz powiedzieć od kiedy się źle czujesz i w jakim stopniu. Zanim lekarz wejrzy w twoją dokumentację, bo musi wklikać twoje nazwisko, adres i PESEL, a potem to przeczytać, prędzej będzie wszystko wiedzieć, kiedy zapyta, a ty mu odpowiesz. Bo często decydują minuty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2022 o 00:47, justyna69 napisał:

Ostatnio słyszałam że polki nie chcą rodzić dzieci, bo tu wojna, tu zakaz aborcji, inflacja w ogóle okrutny świat. A dziś widziałam mnóstwo kobiet w ciąży. 

Widzieć możesz wszystko ale statystyki wyraźnie pokazują że rodzi się najmniej dzieci od kilkudziesięciu lat. 
I lepiej specjalnie chyba nie będzie skoro nadciąga mega kryzys, wywołany rozkosznym rozdawnictwem obecnego rządu, między innymi 500 +, 13,14 itp. 
od początku było jasne że skończy się to hiperinflacją jak w latach osiemdziesiątych. A teraz nadal gaszą Pożar benzyną obiecując kolejne dodatki byle tylko wygrać kolejne wybory a potem zostanie popiół i zgliszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, campania napisał:

Widzieć możesz wszystko ale statystyki wyraźnie pokazują że rodzi się najmniej dzieci od kilkudziesięciu lat. 
I lepiej specjalnie chyba nie będzie skoro nadciąga mega kryzys, wywołany rozkosznym rozdawnictwem obecnego rządu, między innymi 500 +, 13,14 itp. 
od początku było jasne że skończy się to hiperinflacją jak w latach osiemdziesiątych. A teraz nadal gaszą Pożar benzyną obiecując kolejne dodatki byle tylko wygrać kolejne wybory a potem zostanie popiół i zgliszcza

A potem przyjdzie inna ekipa rządząca i będzie musiała latać te dziury. Prawica wtedy będzie mówić że za naszych rządów było lepiej a teraz na nic nie ma i tak w koło. Ostatnio oglądałam jakaś stara komedie polska i dzieciak wziął od ojca 12 tys zł na kilka drożdżówek. Tak się zastanawilam ciekawe ile będzie niedługo taka drożdżówka kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobiety w ciazy mozna widziec, ale kazda statystyka w jaka zajrzysz wyraznie pokazuje ogromny spadek urodzen.  Trabia o tym w prasie i w polityce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 11.06.2022 o 11:07, Foko Loko napisał:

Ja mam zamiar urodzić jeszcze trójkę. Rejestr ciąż mnie akurat się podoba jako pomysł. W razie czego zawsze mam gotówkę na aborcję za granicą. Rząd się zmieni, ustawy się zmienią, a ja nie będę sobie pluś w brodę, że mogłam rodzić, a nie rodziłam.

 

Dnia 12.06.2022 o 10:20, Foko Loko napisał:

A gdzie napisałam, że planuję? Nie mam terminu ustalonego jakby co, spokojnie możesz odwołać swoje śledztwo.

A tu wsopomnialas o zamiarach. Nie robie sledztwa, twoje zycie twoje sprawy, ale spojnosci myslenia mi w twoich wypowiedziach brakowalo to zapytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×