Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
basiag89

Ciąża w późnym wieku

Polecane posty

Cześć, czy wiek matki- 35 lat i 40 lat ojciec to późny wiek na posiadanie dzieci i związany jest z dużo większym ryzykiem powikłań ew. stanem zdrowa matki i dziecka? 

Mam już jedno 6 letnie dziecko, ale sytuacja rodzinna spowodowała, że nie decydowaliśmy się na drugie.. dopiero na początku tego roku zaszłam w ciąże mając 34 lata. Była to ciąża bliźniacza ale zakończyła się poronieniem w 8 tygodniu. Nie mogę się po tym pozbierać... tym bardziej ze staranie jest teraz niemożliwe ze względu na leki, które przyjmuje mąż (leki przeciwdepresyjne, które musi z rok pobrać). Za rok będzie już dla mnie chyba za późno.. bylibyśmy starsi.. czuję pustkę.. nie mogę sobie z tym poradzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 wydaje mi się,że nie jest tak źle,ale jeśli chodzi o leki na depresję nie byłabym tak pozytywnie nastawiona,że rok i koniec.Może niech spróbuje udać się do psychologa,bo leki tak naprawdę nie są od tego żeby wyleczyć. Oczywiście jak się bierze jest poprawa,ale jak się odstawi,to najczęściej wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pati1236 napisał:

35 wydaje mi się,że nie jest tak źle,ale jeśli chodzi o leki na depresję nie byłabym tak pozytywnie nastawiona,że rok i koniec.Może niech spróbuje udać się do psychologa,bo leki tak naprawdę nie są od tego żeby wyleczyć. Oczywiście jak się bierze jest poprawa,ale jak się odstawi,to najczęściej wraca.

chodzi do psychologa, i już ponad rok temu brał tabletki ale odstawił w porozumieniu z lekarzem i po pół roku był nawrót. Chyba trzeba się pogodzić, że dziecko nie będzie miało rodzeństwa. Co dla mnie jest cholernie trudne... niby rozumiem i żyję normalnie, a jak jestem sama to już tak kolorowo nie ma.. łzy lecą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakby odstawił te tabletki chociaż na chwilę w porozumieniu z lekarzem. Można strzeże porozmawiać z lekarzem,że chcecie mieć dziecko. Mi udało się zajść w ciąże podczas pierwszego nieprzerwanego razu. Pisałaś,że byłaś już w ciąży bliźniaczej,ale poroniłaś,więc też raczej nie ma problemów z płodnością,ale warto się przebadać dlaczego doszło do poronienia i do tej ciąży się przygotować. Iść do dentysty,brać kwas foliowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

 

9 minut temu, pati1236 napisał:

A jakby odstawił te tabletki chociaż na chwilę w porozumieniu z lekarzem. Można strzeże porozmawiać z lekarzem,że chcecie mieć dziecko. Mi udało się zajść w ciąże podczas pierwszego nieprzerwanego razu. Pisałaś,że byłaś już w ciąży bliźniaczej,ale poroniłaś,więc też raczej nie ma problemów z płodnością,ale warto się przebadać dlaczego doszło do poronienia i do tej ciąży się przygotować. Iść do dentysty,brać kwas foliowy. 

Ginekolog powiedział, żeby nie starać się o ciąże gdy bierze się tabletki przeciwdepresyjne bo spora część plemników jest z uszkodzonym DNA i jest większe ryzyko urodzenia dziecka z wadami albo problemów z poronieniami. i żeby odczekać 3 miesiace po odstawieniu tabletek. Byłam w ciąży bliźniaczej ale to nie było w czasie kiedy mąż brał tabletki.   W tej ciąży pojawił mi się spory krwiak co mogło powodować problem z dostarczaniem substancji odżywczych dzieciom (oczywiście dostałam luteinę). W pierwszej ciąży tez miałam krwiak ale dużo mniejszy i się wchłonął i nie była to bliźniacza wiec ryzyko też było mniejsze.  

Edytowano przez basiag89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwsza ciąze zaszlam majac 35 lat, 36 jak urodziłam córeczke. 38 jak synka. Przecież to jeszcze normalny wiek by rodzic. Moja kolezanka w pracy pare miesięcy temu urodziła swoje pierwsze dziecko. W wieku 40 lat. A znam kobiety które rodziły jeszcze pozniej.

Jezeli jesteś zdrowa to nie ma przeciwskazań.

Poronienia sie zdarzają. Też stracilam druga ciąże, lekarz stwierdził, że skoro nie mialam problemów z zajsciem w ciąże z corka, a ciąża i poród przebiegały normalnie to i następne dziecko mieć będe. 3 miesiące pozniej zaszlam w kolejną ciąże i mam wspaniałego synka. Przy czym w wieku 38 lat porod mialam jak bajke. Bez pekniec, naciecia krocza i innych atrakcji. Zaraz po nim moglam wyjsc ze szpitala w tak dobrym bylam stanie. Dosłownie, prosto z porodówki. 

Natomiast zastanowilabym się nad dzieckiem.gdy mam partnera z depresja. To straszna choroba, a sama wiesz, ze rodzicielstwo to ciezki kawalek chleba. Lepiej mieć za sobą kogoś kto będzie Ci oparciem, a nie osobę którą dodatkowo będziesz musia się opiekować.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
21 godzin temu, basiag89 napisał:

Cześć, czy wiek matki- 35 lat i 40 lat ojciec to późny wiek na posiadanie dzieci i związany jest z dużo większym ryzykiem powikłań ew. stanem zdrowa matki i dziecka? 

Mam już jedno 6 letnie dziecko, ale sytuacja rodzinna spowodowała, że nie decydowaliśmy się na drugie.. dopiero na początku tego roku zaszłam w ciąże mając 34 lata. Była to ciąża bliźniacza ale zakończyła się poronieniem w 8 tygodniu. Nie mogę się po tym pozbierać... tym bardziej ze staranie jest teraz niemożliwe ze względu na leki, które przyjmuje mąż (leki przeciwdepresyjne, które musi z rok pobrać). Za rok będzie już dla mnie chyba za późno.. bylibyśmy starsi.. czuję pustkę.. nie mogę sobie z tym poradzić. 

To nie od wieku zależy. Lekarz mi mówił. To się zdarza w każdym wieku. Współczuje. Masz szczęście w nieszczęściu ze stało się to na tak wczesnym etapie. Organizm sam czasem poroni czasem tak lepiej nastepne dziecko może być zdrowe. Próbuj dalej jak mąż się podleczy. Jesteś jeszcze młoda. Moja starsza  kuzynka rodziła w wieku 40. Mnóstwo kobiet tak rodzi a nawet po 40.

mną sama miewam depresje zmienne nastroje. Cóż. Czasem trzeba się podleczyć. Potem odstawić. Będzie dobrze. Łykaj witaminy pregne. Lepiej ze to nie Ty masz depresje. Wiem co mówię.

Edytowano przez SisterGoldenHair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×