Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Witam wszystkich :) Jeśli jest ktoś z Krakowa i zna dobrego ortodontę, który może założyć aparat stał to bardzo proszę odpiszcie. Leczyłam się u ortodonty aparatem ruchomym na początku wszystko było ok. ale później górne i dolne ząbki przechyliły się w prawą stronę (dlatego, że mam wyrwane 6-e u góry i 7 na dole) i jednym słowem mówiąc kasa wyrzucona w błoto :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...bbb...
aparat nosze od 14 sierpnia. w poniedzialek bylam na pierwszej wizycie i pierwszej wymianie gumek i naciąganiu.Jestem w szoku poniewaz zęby sa już niemal proste samej trudno mi bylo w to uwierzyc ale tak jest!!!1 grudnia bede miala zakladany łuk na dolne ząbki bo musi sie zrobic miejsce na aparat. Zastanawiam sie jak dlugo trzeba nosic aparat aby utrwalić efekty jego działania????? W sierpniu biorę ślub lecz to chyba nie możliwe żeby mi zdjęli aparat do tego czasu(chociaż górny łuk bo jak sie uśmiecham to tylko ten widać). Jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć na moje pytania będę baaaaardzo wdzięczna. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga23
odnośnie wyrywanych szóstek, to mnie samo wyrywanie NIC nie bolało, tylko te następstwa sa okropne. minąl prawie tydzień, a to dziąsło nadal boli. ale niby tak ma byc... zagoilo sie juz, tylko kawałek tej kosteczki ciagle wystaje i ciagle go czuje. wczoraj to takiego doła mialam, bo pomyslalam ze skoro tak panikuje po wyrwanym zebie, to nie dam rady nosic aparatu, bo pierwsze dni sa przeciez ciezkie.ale skoro piszecie ze gojenie zębodołów to najgorsza rzecz w tym wszystkim- to DZIĘKI wam za to! juz sie aparaciku nie moge doczekac. w pracy mnie maja dosyc, bo ciagle o tym gadam... więc moze tu troszke potruje. pozdrawiam wszystkich wspierających sie nawzajem buziaki for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania654987
Ja mam aparat kosmetyczny (taki przezroczysty) od miesiąca i jakoś nie polubiłam "moich drugich zębów" :( Problem w tym, że gumki strasznie mi ściemniały!! Pomocy! co mam zrobić by na następny raz znów to się nie przytrafiło ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu poproś o kolorowe gumeczki, a nie bezbarwne. Kolorowe tylko leciutko bledną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witam witam ;) wczoraj bylam u pani orto ;P zmieniła mi gumki i obecnie mam kolorowe ;D ;D hehe ;P no i mi chyba dokrteciła troche bo mnie wczoraj ząbki bolały ;P ale na szczęście dzisiaj juz nie bola ;D i mam pytanie.. jedna gumka mi sie przesuneła i nie mam jej do konca włozynej czy to moge sama naprawic czy musze jechac jeszcze raz do pani orto?? odpiszcie, pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesteś pewna że Ci się przesunęła? Bo bardzo często orto specjalnie tak zakłada (np nie zaczepia o jakiś haczyk), żeby odpowiednio ciągnęło ząbki. Ja bym nic nie ruszała na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ani z cyframi
Ja tez mam ten przezroczysty z takimi tez gumkami. troche mi ciemnieja, bo pije kawe, winko itp, ale jak zaraz umyje zeby to jest ok. Moze nie sa tak biale jak "dnia pierwszego", ale tylko ja o tym wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaSz2006
A powiedzcie mi jeszcze, bo sama nie wiem, który aparat wybrać. Ponoć te porcelanki są słabsze i mogą się uszkodzić. Właściwie nie miałabym nic przeciwko metalkom ale być może w przyszłym roku będe brała ślub i nie chciałabym żeby było widać na zdjęciach. I własciwie jest to jedyny powód moich wątpliwości. Nie wiem co robić :(( Doradźcie coś proszę. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są różne wersje na temat tego które są lepsze. Moja orto nie widzi różnicy w leczeniu jednym i drugim. Dlatego też ja mam u góry porcelanowy a u dołu metalowy. Jak się uśmiechał to dołu nie widać więc jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
Hej..;) mam pytanko czy ktos z Was nosił Hyrax lub nosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simon
witam wszystkich, mam 16 lat i mam mysle dosc powazny problem, a mianowicie mam zatrzymana trójke z prawej strony u góry :( robiłem przeswietlenie i jest lekko odwrócona (minimalnie) siedzi w dziąśle i nie chce wyjść. Mleczak dalej jest... miałem zakladany aparat ktory mial mi zrobic miejsce (zdejmowany) (gdyz mialem lekkie stłoczenie) aparat zrobil swoje, zrobil miejsce, lecz mleczak dalej siedzi. Rozmawialem z mamą (higienistka) i powiedziała ze musze miec albo aparat stały, albo jakimiś gumkami mam miec tego zęba sciąganego :( nie chce sie na to zgodzic poniewaz nie podoba mi sie to wyglada to dla mnie okropnie, a druga sprawa ze uprawiam sport, piłka nożna boje się że moze sie cos stac jesli dostane jakeis uderzenie :( pomozcie co mam zrobic ?:(, naprawde nei chce tego zakładać... :( proszę o pomoc tutaj lub na gg: 6655407

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guti29
Czesc wszystkim. czytam wszystkie wypowiedzi i wszyscy piszą o tym że mają "za dużo" zębów, ząbki nie mają miejsca i się krzywią. Ja mam odwrotnie tzn. moje ząbki są drobne i mam między nimi przerwy. Chciałabym je "przybliżyć" za pomocż aparatu. Proszę jeśli ktoś miał podobną wadę, niech napisze jak wygląda leczenie aparatem stałym. Czy przy dużych brakach w uzębieniu( na dole nie mam szóstek-wyrwane ) aparat skoryguje wadę bez konieczności "wstawiania" sztucznych zębów(kiedyś dentysta sugerował mi wstawienie mostka). Za 2 tyg mam pierwszą wizytę u ortodonty. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrzenka423
Fajnie macie... Ja mam 23 lata, kiedy byłam w podstawówce nosiłam aparat ruchomy ale niestety nic nie pomógł. Potem miałam 3 podejścia do stałego aparatu ale 2 razy stchórzyłam, bo wtedy ludzie się dziwnie na to patrzyli. A za 3 razem pzrestraszyłam się ogromnych kosztów z tym związanych. Mam utrudnioną wadę zgryzu, jak to nazwały i dentystka i ortodontka, dosyć niespotykaną tzn. bardzo rzadką i moje leczenie trwałoby minimum 5 lat i musiałabym stracić stałego zęba nielicząc 8-ek. Moja dentystka powiedziała mi o możliwości zoperowania wady w Warszawie i nad tym się właśnie zastanawiam. Potem też trzeba aparat nosić, żeby znów nic się nie popsuło ale może warto, zwłaszcza że moje ząbki lubią się często psuć więc aparacik na 5 lat mi nie na rękę. Co sądzicie o poddaniu się takiej operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy na czym miałaby polegać ta operacja. Nic nie napisałaś o swojej wadzie tylko tyle, że jest niespotykana. Napisz co to za operacja, jak by miała wyglądać i z czym się wiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrzenka423
Ma polegać na ustawieniu zębów przez chirurga. Nie wiem jak to się robi poprostu dentystka mi powiedziała, że jeden z jej pacjentów poddał się takiej operacji i teraz ma już ząbki prościutkie ale ma aparat żeby nic się nie popsuło. Jeśli chodzi o moją wadę: mam podniebienie gotyckie, zgryz krzyżowy, wiele wewnętrznych stłoczeń i ponadto 8 w górnej szczęce rosną mi poziomo w kierunku 7 , część zębówjest wystawionych z łuku i do tego mam już asymetrię twarzy,która będzie się powiękaszać rokując źle dla trwałości uzębienia a zwłaszcza 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać że wada jest spora. Jeśli nie ma innej możliwości jej wyleczenia ja bym się poddała takiej operacji chyba. Zdecydowałam się na aparat bo wygląd moich ząbków jest dla mnie bardzo ważny. A jeśli Twoja wada ma się jeszcze pogarszać i wpływać na wygląd twarzy to chyba warto coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarazynka
też uważam że powinnaś się podać tej operacji.... bo to co piszesz brzmi dramatycznie. a skoro idzie ku gorszemu cały czas, to chyba nie ma sensu już czekać. aczkolwiek ...bałabym się operacji twarzy.... miałam tylko nos operowany i źle się z tym czułam. a co dopiero jakby mieli podbienie rozwalać... uchhhh trzymaj się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saraaaaaaaaaaaaaa
A mi aparat zniszczył życie! nienawidze go,nie mam przez to chlopaka,jestem samotna :( ciezko mi a bede go nosic jeszcze 3 lata nie wytrzymam juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Do Saryyyyyyyyyyyyyyy: Współczuję... Ja dopiero będę nosić aparat i jak się tylko dowiedziałam, wpadłam w doła, że będzie bolało, nikt nie będzie się chciał ze mną zadawać, nie będę miała chłopaka itp. Potem rozmawiałam ze znajomymi i się okazało, że oni wcale tego tak nie widzą;) Potem moja kochana kumpela jeszcze zaczęła gadać z pewnym chłopakiem (super jest...) i się okazało, że jemu aparaty też nie przeszkadzają;) Mi też się zdaje, że faceci nie patrzą tylko na to, jak wyglądasz. Poza tym to, że nosisz aparat, znaczy, że o siebie dbasz i będziesz wyglądać lepiej;) Może poprostu nie trafiłaś jeszcze na odpowiednią osobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Aniiiia widzę u CIebie trzyliwości leczenia tyłozgryzu:1 zdejmujemy aparat stały i nosi ruchomy 2 mozna sprobowac zrobic klamry tzw kulowe bez zdejmowania aparatu stałego -spataj orotodontke moze sie da,3 jest taki aparat tzw twin forces aby go zastosowac niestety niezbedny jest równiez dolny aparat stały ale jezeli miałas go w planie to moze to jest rozwiązanie dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Jutrzenka !!!!!!!!!!!!! Mam kogoś kto Ci pewnie pomoże ten facet to Marcin Dolecki, pewnie nie jest łatwo się do niego dostać,ale ceny ma przyzwoite bo za aparat sta łyu bierze ok 1400zł,tylko nie licz od razu na stały bo on zwykle zaczyna od ruchomych tzn leczy wadę zgryzu a nie wyciaga kase z kieszeni.Facet jest z Legionowa pod Warszawa jego strona to http://www.mojdentysta.com.pl/ Pzdrawiam i opisz co Ci zaproponował bo raczej nie operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 16
sluchajcie mam problem a mianowicie w ten pt zakaladam aparat i lekarzpowiedzial mni ze nie moge miec aparatu calego bialego tylko postanowil ze zrobi mi od 3 do 3 bialy a reszte metalowa.....powiedzial tak ze metalowy bardziej przesunie zeby i ze jak ja mam wampirki i musi dziala cjakas tam wieksza sila a w tym bialym moze cos popekac:( strasznie sie boje ze te metalowe luki bedzie widac a ja nie chce nosic takiego aparatu!! blagam pomozcie mi!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z kolei
powiedzcie mi co do platnosci za aparat dostaliscie jakies pokwitowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sobie poradzic z drucikiem ktory kaleczy policzek?? isc do lekarki prosic by przyciela?? pytalam sie w aptece o wosk ale aptekarka nie miala pojecia o czym mowie. Helb :( boli :,(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wosk niewiele pomoże, produkuje je jakas niemiecka firma ktora chyba niebardzo wie co robi, takie jest moje zdanie. W aptece nie dostaniesz, jedynie w wiekszych miastach w sklepach z artykulami stomatologicznymi, w krakowie na miodowej. Idz i popros o przyciecie, i tak ten drut idzie do wymiany i tak, wiec nie musisz sie tak meczyc.ja ze swojej strony proponuje gume do zucia lekko \"rozmiękczoną\" przyczepic do drutu, duzo lepszy efekt niz wosk. jesli nie bedziesz jej zula nie sprawi ci problemu zdjecie jej. WOSK SIE POPROSTU KRUSZY I ROZPADA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Co do wosku to proponuję sklepy stomatologiczne lub ortodonte u mnie wydaje go asystentka gratis a nawet jak pacjent chce się przy tym skonsultowac to i tak nie biore pieniedzy,wosk kosztuje 3zl więc trzeba być ... żeby brac za to pieniadze przy i tak drogich aparatach stałych."Ja z kolei" -zyjemy w Pisuarowym kraju i jezeli sobie zyczysz to musisz dostac rachunek bez zadnych narzutów ( np za to ze chcesz rachunek i ktos musi zapłacic podatek) to tyle.Ja mam z pacjentami podpisane porozumienie informacyjne i tam jest wszystko wymienione.Bamboszek ten drut to tak nie do końca może być zbędny więc Skaa może nie mieć racji czasem jak zęby się poprzesuwaja może być potrzebny dłuższy, a jezeli go utniesz no to potzrebny bedzie nowy no i trzeba za niego zapłacic. "Kasia" niestety jeżeli zęby są np na różnych wysokościach to czasem ceramiczny zamek może pęknąć,ale można to załatwić np dając wyciąg a nie zakładać od razu drut w zamek i wtedy co prawda będzie coś więcej robione na wizycie co kosztuje powiedzmy max 10zł in plus przez 3m-ce czyli razem 30(ogromna kwota :-) ) ale masz zamki ceramiczne od ucha do ucha. PS Jeżeli moje odpowiedzi sa w jakims punkcie nie jasne to prosze o pytanie postaram sie wyjasnic.Pozdrawiam Romek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrzenka423
Romku! dziękuję :) Muszę zobaczyć tą stronę. Jeśli zaś chodzi o możliwość założenia aparatu ruchomego to nie u mnie. Byłam już u kilku ortodontów i każdy mówił, że nie ma szans. Zresztą chyba wolałabym stały bo jak nosiłam ruchomy to nic nie wyszło. Ja nie napisałam, żę poddam się operacji, bo wolałabym tego uniknąć bo boję się, że jakby było bardzo zimno to szczęka by nie rwała. Zastanawiałam się nad operacją ale dlatego, żę wydaje mi się, że jej koszty byłyby niższe niż noszenie aparatu przez 5 lat. ZWłaszcza, żę chcę mieć na pewno na górnej szczęce porcelanowy, żęby go nie było widać. Ostatnio czytałam na jakiejś stronie, że pojawiło się leczenie metodą Invisalign. CZy któs o tym słyszał? A możę już korzysta? Napiszcie proszę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×