Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

My wystukaliśmy pierwszy ząbek Michała metalową łyżeczką klika dni przed tym jak było go widać na tyle, że byliśmy pewni,ż już jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) My byliśmy u dziadka na imieninach Miłosz jak aniołek się zachowywał i poznał nową ciocie. Dla wszystkich solenizantów 🌻 Dajemy mu na noc czopki i śpi spokojniej ale nadal z nami :( Te troche spędzone u dziadka daje efekty mały zaczoł nami już żądzić my mu na wszystko nie pozwalamy a dziadkowie tak. W piątek z siostrzenicą budowaliśmy z kolocków coś i Miłosz wzioł klocek i kładzie na budowle, a jak klaszcze w łapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwii w dzień ani mama ani ja nie usypiamy na rękach. Zasypia jej się gorzej, ale na łóżku, czasami musi mieć usypiacza - butelkę, w wózku to oczywiste ;) - podczas spaceru, bo w domu wózka nie trzymam. Wczoraj byliśmy na obiedzie u mojej babci, Oliwia widać że senna, ale twardo leży i coś tam po swojemu nawija. Położyłam się obok niej, o mało pierwsza nie zasnęłam, ale wrzasnęła bo chciała smoczka - i zasnęła. Bez flaszki ;) Mała mi nie pozwala włożyć palca do buzi w celu sprawdzenia stanu uzębienia ;) muszę ją skutecznie rozśmieszyć - wtedy coś widzę :D Też mi się zdaje że taki stan długo się utrzyma zanim coś się przebije. A te plamki na nóżkach nie zniknęły, zobaczymy jeszcze dziś. A! wysłałam Wam zdjęcia, bo Oliwka miała sesję fotograficzną w piątek. Dla amamen zamieściłam na stronie, ale tam są mniej wyraźne, dlatego pozostałym mamusiom wysłałam. Mam nadzieję że nie zapchałam skrzynek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mcdzia
Witajcie!Ile zdążyłyście dopisać...co wejdę na forum musze nadrabiac zaległości. Aya czy mogłabyś mi przesłać link do tych nicnych marud? A więc w sobotę wieczorem pojechaliśmy do Poznania, a Jas został z moją mamą. Dzwoniłam co chwilę, bo się strasznie denerwowałam. Okazało się że on nie chce jeść, a zwłaszcza pić mleka modyfikowanego. Zaciskał usta i wszystko wypluwał. Babcia robiła mu budyń z żółtkiem, tarła banany, dawała biszkopciki, przeciery, a on łaskawie zjadał po dwie łżeczki i na tym konice. Spac poszedł na głodnaiaka i budził się kilkakrotnie. Płakał i szukał cyca. Za to ja na imprezie, mało że się denerwowałam to jeszcze mimo odciągania pokarmu przeciekał mi jeden cyc no i dostałam krwotoku z nosa...Także rozstanie nie wyszło nam na dobre. Jak wróciłam, to Jasiek nie chciał do mnie iśc na ręce i wogóle nie zwracał na mnie uwagi przez jakieś 15min., zupełnie jakby się obraził. Ostatniej nocy obudził się koło 4 dałam mu cyca, potem obudził się koło 6 znowu na przekąskę i spał do 8. Musze namówić J. żeby spróbował się z nim pomęczyć przez long weekend i nauczył zasypiać. Tylko że on jest strasznym śpiochem i pewnie będzie chciał odespać poranne wstawanie do pracy.On mi dużo pomaga, przed wszystkim ma bardzo dobry kontakt z Jasiem. Dla równowagi ze mną (nerwową) on jest bardzo spokojny i zrównoważony. Jak ja mam już dość to on przejmuje pałeczkę. Czasem wyjdzie z nim na długi spacer to ja mam czas żeby zrobić coś w domu, albo ,,puszcza mnie na miasto'' od czasu do czasu:) A w weekendy, jeśli nie jesteśmy akurat u rodziców pichci. Kupuje atlas kulinarny świata z wyborczej i parę przepisów już wypróbował. Z resztą jest tak jak piszecie, jak poprosze to zrobi, sam się nie domyśla. Poza tym on zawsze mówi zaraz, a ja jestem w gorącej wodzie kąpana i nie lubię odkładać niczego na później. Pozdrawiam Was dziewczyny, kończę bo Jasiek mi marudzi. Elcikm ten pomysł z cukiernią jest świetny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zdjęcia; nawet nie zapchały skrzynki;) bardzo lubie oglądać dzieciaki, bo są takie słodziutkie:) Pięknie wygląda Oliwka, szczególnie w tej białej sukienusi:) Ja z tym palcem, to tak z doświadczenia, bo jak Julii sie przebijały to gryzła wszystko i przy chwili nieuwagi potrafiła boleśnie pokazać w czym rzecz:D A teraz woli twardsze przedmioty i całe łóżeczko jest przez nią obgryzione:D Zastanawiam się czy ona nie jest bobrem, ze tak lubi gryźć drewno:D Pisałam to przez godzinę:D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcdzia, wysłałam Ci link, ale podawałam go już mamie fasolki na stronie 21 naszego topiku;) i podawałam tam też stronę o usypianiu http://www.gimbla.pl/forum/pokoje/viewtopic.php?t=21723, http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1388300&start=90 - masz jeszcze raz;) oby pomogło:) To widzę, że "super" imprezka była:( Może jakbyście na dłużej pojechali, to musiałby to inne jedzonko zaakceptować:o, ale pewnie nerwowo byś nie wytrzymała:o Ja się czuję strasznie sterroryzowana przez mojego maluszka:( aż mi wstyd normalnie, że się tak daję, ale nie wiem kompletnie co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya domyslam sie jakie to irytujące.....niewyspanie + płacz Julki= wyżywanie sie na bliskich.....wiem to po sobie , bo jak mała płakała to wyżywałam się na Nikoli........ale takie złe matki to nie jestesmy , bo jestesmy tylko ludźmi......a nerwy nieraz puszczają...nic sie nie martw!!!!! będzie lepiej, bo taki stan nie będzie trwał wiecznie przecież!:) :) :) Mcdzia przykra sprawa z tymi krwotokami, prawdę mówiąc ja jeszcze nigdy takiego czegoś nie miałam. Więc pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje? :( viola wysyłaj na mój adres zdjęcia! dziś się uprę i pójdę po tego kolegi i niech mi naprawia tą pocztę!!!!! bo niby mam tą skrzynkę ale jej tak naprawdę nie mam.....bezsensu u nas weekend minął na przyjmowaniu gości:) więc wiecie..:0 Nikoli opuchnął ząb, wygląda jak mały chomik.....muszę iść znowu do dentysty....ech ja zawsze bardziej jestem zestresowana niż ona...ale dziwne bo ropa jej naszła w tym plombowanym zębie , może źle jej poprzednio wyczyściła? sma już nie wiem..... idę małą polożyć, dziś wyjatkowo długo spała od 19 do 9 rano.....wiem jestem okropna pisząc tak.....aya nie gniewaj się na mnie, ale przyjdzie taki czas ,że Julka też tak długo będzie spać! głowa do góry! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś spruóbuję tych czopjów, co Ty, Elcik:o może pomoże, o ile go nie wypchnie zaraz po włożeniu:o tak siedzę tu, ale mało przytomna jestem:o wybaczcie, jak jakieś głupoty popiszę;) nie wiem, czy coś z ciśnieniem nie tak, czy ze mną raczej;) zaraz potra na kolejną kawkę;)bo usypiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amamen, Mati do tej pory śpi do góra 8 -mej, i to na pewno nie w weekendy:D więc na cud nie liczę, ale żeby tak chociaż 6-7 godzin przespać:D takie mam marzenie:o z tym zębem to na pewno źle wyczyszczony:( pewnie ją boli:( biedna; a ma Niki już szóstki, bo Mateuszowi się pojawiły niepostrzeżenie:) taka zaaferowana Julką jestem, że nawet nie zauważyłam, (tymi nockami znaczy;) )jak mu sie pojawiły:( a myślałam, że on już ma wszystkie ząbki:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amamen, Mati do tej pory śpi do góra 8 -mej, i to na pewno nie w weekendy:D więc na cud nie liczę, ale żeby tak chociaż 6-7 godzin przespać:D takie mam marzenie:o z tym zębem to na pewno źle wyczyszczony:( pewnie ją boli:( biedna; a ma Niki już szóstki, bo Mateuszowi się pojawiły niepostrzeżenie:) taka zaaferowana Julką jestem, że nawet nie zauważyłam, (tymi nockami znaczy;) )jak mu sie pojawiły:( a myślałam, że on już ma wszystkie ząbki:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amamen wysłałam Ci na pocztę również ;) a co z tą Twoją skrzynką się dzieje? Wiesz, ja sobie sama instalowałam to coś tam może bym Ci pomogła gdybym wiedziała co się \"posuło\" ;) aya, mnie też coś głowa boli, muszę drugą kawkę wypić Mcdzia - to rzeczywiście imprezę miałaś \"nerwową\" - ja z tego powodu zrezygnowałam w tym roku z Sylwestra. Teraz szykuje mi się jakaś zakładowa impreza integracyjna, ale nie będę się już bała zostawić małej z mamą (do babci jest przyzwyczajona) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po pierwszym dziennym spaniu. Zasnął po 15 minutach :D Wydaje mi się, że byłoby mu łatwiej gdyby dostał smoczek, ale ja od początku mu nie dawałam i teraz nie wie do czego to służy :D. Bawi się smoczkiem, gryzie go a nie chce ssać :O Aya, współczuję bo pewnie jeszcze masz wyrzyty sumienia, że jesteś dla Mateusza trochę bardziej oschła. Bo on przecież jest niewinny. Zmęczenie robi swoje :( My zdecydowaliśmy się na to usypianie, bo kłócilismy się z mężem kilka razy dziennie z byle powodu, pisałam zresztą o tym. Jeśli Julka nie toleruje w nocy taty, może Twoja mama mogłaby się nią zająć, chociaż na jedną noc, żebyś Ty mogła trochę sobie odespać? Polecam mycie ząbków dzieciaczkom ;) , myślałam ,że Michał nie będzie tego lubił, a okazało się , że to wielka frajda! Chętnie otwiera buzię, próbuje zlizywać wodę ze szczoteczki i śmieje się -może go to łaskocze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek, zapomniałam dodać, że ja do Julki też nic nie mówię w nocy, choć nieraz odnoszę wrażenie, że ona sie budzi, żeby ze mną pogadać;) bo po co niby? i nawet zagaduje czasem po swojemu (oprócz momentów, kiedy płacze:) ), albo kosi - kosi - łapki pokazuje (nie ma winnego, który ją tego nauczył, bo ponoc pracowałyśmy z mamą równolegle i bez porozumienia, ale ona ignorowała nasze wysiłki, po czym pewnego dnia sama zaczęła:D ), albo mnie krzykiem zaczepia:D a ja nic, ale ona i tak się nie poddaje:D Tak z perspektywy czasu patrząc, to poród, połóg i początki karmienia piersią, czyli poranione brodawki, to pikuś w porównaniu z tymi nockami, bo tu końca nie widać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to może zrozumie o co chodzi i będzie zasypiał bezproblemowo;) Julka też smoczek traktuje, jak jeszcze jedną zabawkę:o,mamo fasolki: nad tym myciem ząbków też się już zstanawiałam, bo Julka zawsze jest zachwycona, jak na nas patrzy przy tej czynności; a ona bardzo chce robić, to co my:D wczoraj wtrąbiła mi cały talerz rosołu z makaronem, pomimo tego, że chwilkę wcześniej zjadła porcje swojej zupki; ale zdecydowanie do rosołku podeszła z większym entuzjazmem:D Na szczęście nic jej nie było;) ale jakbyście widziały, jak wciągała ten makaron! byłam w szoku, bo wydawało mi się, że to wyższa szkoła jazdy, a ona tak sama z siebie:D talent ma po prostu:D :D :D a dziś patrzyła z achwytem, jak Mati siedział na muszli i majgał nogami:D ale tego jeszcze znią próbować nie będę:D A czym te ząbki myć: szczoteczką, czy taką specjalną nakładką? mama penie by się nią zajęła chętnie, ale ja tak po cichu mam nadzieję, że Robert sam się w końcu domyśli o co chodzi i się jakos postara wykazać cierpliwością, no bo w końcu to on ma z nią zostać, jak pójdę z Matim na zabieg (to już za trzy tygodnie nie całe :o ), no i jakoś musi sobie poradzić:O Może coś się zmieni, bo wczoraj wyszłam po uśpieniu jej i wróciłam przed 22-gą i w tym czasie budziła się trzy razy (przez ten katar), ale jakoś udawało mu się ją uśpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya - a jak się nie domyśli? po co masz być potem zła - może zacznij rozmowę na ten temat, np. spytaj się jak sobie z małą poradzi jak wyjedziesz, może wspólnie dojdziecie do porozumienia jak by tu Julce pomóc przesypiać całe noce... tylko podpowiadam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolałabym, żeby to wyszło od niego;) więc zaczęłam tak na około temat obchodzić, no i pomału zaczął się interesować, jak ją usypiam itp, bo mówi, że ma małego stracha przed tym zostaniem z nią;) A ja to dopiero mam stacha:D Jedno pocięte, drugie płaczące😭 dam mu jeszcze tydzień, a jak po długim weekendzie sam się za to nie weźmie, to go jakoś zachęcę:D Bo chodzi o to, żeby sam chciał, a nie żebym go do tego broń boże, zmuszała;) Uff, starsznie to skomplikowane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aya, ja myję ząbki silikownową szczoteczką. Widziałam w sklepie takie nakładki na palec, ale mi bardziej odpowiada szczoteczka. A Mateusz będzie miał te migdałki usuwane w narkozie? Mcdzia, a jak u Ciebie z ciśnieniem? Masz możliwość sobie zmierzyć? Może zrób morfologię, bo jak te krwawienia się powtarzają to może jest jakaś konkretna przyczyna :O Weź sobie coś uszczelniającego naczynia krwionośne : Rutinoscorbin, bardzo dobre jest Calcium dobesilate (może Ci sprzedadzą bez recepty :O), albo spróbuj ziołowy Hemoragen tylko nie wiem czy to można stosować w czasie karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya Nikoli jeszcze nie wyszły szósteczki.....nie wiem dlaczego :0 a jest przecież starsza od Matiego.... viola przy otwieraniu poczty wyskakuje mi błąd i zalogowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła jest niemozliwe i wyskakuje jakis numer błędu i....kosmos....nic nie działa :( :( :( a właśnie muszę poczekać aż jej ta opuchlizna zejdzie tak? bo przecież rwać z ropą nie będzie dentysta?! żeby nie być do tyłu też chyba kupię Nadii tę szczoteczkę do ząbków :0 aha aya mam sentyment do imienia Robert.....:D bo tak na imię ma twój mężuś tak?....domyśl się dlaczego :p mój mąż to Piotrulek ale ja i tak wołam na niego Misiu...hihihihihihi a jak jestem zła to Michu idę zrobić cos pożytecznego wreszcie, a taaaaaaak mi się nieeeee chce, chyba taki \'\'nygusiaty\'\' dzień dziś mamy....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strona mi się tak wolno otwiera, że już zwątpiłam, czy doczekam:O w narkozie, mamo fasolki, bo w znieczuleniu mijscowym jakoś tego nie widzę:o ale i tak strasznie się boję (w końcu ryzyko jest, mimo, że to taki rutynowy zabieg:() No i tego, że go potem będzie bolało; i tego,że wcześniej trzeba krew pobrać do badania; już mu nawet krem emla kupiłam, ale jeszcze go nie oglądałam, gdzie mu posmarować:o I tego, ze mu wody nawet rano dać pić nie mogę, a jak znam życie, będzie jak na złość konał z pragnienia:( Muszę też w szczoteczkę zainwestować w takim razie; przynajmniej mnie nie pogryzie:D Amamen, nawet boję się domyślać, dobrze, że dodałaś, że Twój ma inne imię, bo już bym myślała, ze mamy tego samego męża:D a i tak musisz iść do dentysty chyba, żeby coś na opuchliznę przepisał; a moze nie trzeba będzie wyrywać, tylko się wyleczy? a wypadają jej już mleczaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam właściwie zapytać, amamen, jak Niki na dentyste reaguje? Piszesz, że Ty się boisz bardziej (co oczywiście rozumiem;) ), a ona tak bezstresowo? Bo Mati nawet spoko, ale był do tej pory aż dwa razy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że w narkozie. Lepsze jest to minimalne ryzyko niż takie przejścia dla dziecka. A chyba Michał jako jedyny z naszych lipcowych dzieci miał już narkozę :( Miał podcinane wędzidełko języka w znieczuleniu miejscowym, miała byc kropelka krwi, a skończyło się na zakładaniu szwów w znieczuleniu ogólnym :( Horror! I jeszcze go zabrałam w nocy na własną prośbę ze szpitala. Okropne wspomnienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu to miał:( ponoć dzieciakom które ssą pierś samo się rozwija? Pytam, bo Mati też miał mieć to robione, ale lekarka powiedziała, zeby zaczekać i teraz jest ponoć ok; przynajmniej dla nie, bo logopedą nie jestem, a on wprawdzie nie wymawia niektórych głosek poprawnie, ale myślę, że to przez migdałki może? W każdym razie dobrze, że to juz za wami:) Pracuję nad wysłaniem Wam zdjęć;) Zaraz powinno się udać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michałkowi to wędzidełko przyczepiało się do samego czubka języka i laryngolog powiedział, że trochę na pewno się wyciągnie, ale i tak będzie miał wadę wymowy, wadę zgryzu i nigdy nie będzie mógł wyciągnąć języka, polizać loda itd. Więc się zdecydowaliśmy. Czekam na zdjęcia Julki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amamen może spróbujemy? otwórz Outlooka, potem na pasku wybierz: \"Narzędzia\", potem: \"Konta...\" Otworzy Ci się okienko \"Konta internetowe\" -wejdziesz w zakładkę: \"Poczta\" i to co tam będzie (u mnie jest np. pop.o2.pl, u Ciebie może być poczta.wp.pl) to podświetl i z boku wybierz przycisk: \"Właściwości\", otworzy Ci się następne okienko, gdzie będzie 5 zakładek. Wybierz drugą: \"Serwery\" - i tam na samym dole zaznacz w kwadraciku takim ptaszkiem \"Serwer wymaga uwierzytelnienia\". Jeżeli wyżej masz zaznaczone \"Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła\" to odhacz to bo ten kwadracik ma być pusty. Daj znać jak Ci poszło. Sorry dziewczyny że nie na temat, ale może uda się zdziałać bez pomocy kolegi ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
część wysłąłam, ale n9ie wszystkie, bo mi się załączały chyba godzinę; resztę postaram się wysłąć wieczorkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, myślisz , że bezstresowo? ostatnio miała wyrywanego ząbka, bo po zaplombowaniu ja bardzo bolał i dentystka zdecydowała sie na wyrwanie, chociaż niektórzy twierdzą że mleczaki robia miejsce zębom stałym, no ale..... zastrzyk przyjęła spokojnie, ale jak tylko zobaczyła cążki do wyrywania ,podniosła krzyk! nie wiem dlaczego... :( musiałam ja trzymać tak krzyczała ,spocona byłam ja a pani stomatolog jeszcze bardziej......hihihihihhi zapytałam po wyrwaniu czy ja bolało,a ona z rozbrajającym usmiechem że nie........:p :0 :0 :0 :0 :p ręce opadają normalnie...:D teraz się bardzo boję z nia iść, bo na pewno znowu mi taki numer wywinie, ale ja to tłumaczę strachem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
witam ale się oczytałam...tyle napisałyście mój mąż to tez Robert hahaha dzisiaj Emilka przespała cała noc bez budzenia chyba ostatnio miała jakieś gorsze dni jak czytam ile razy wasze się budzą to nie powinnam narzekac ze moja obudzi się raz czy dwa razy co parę dni i od razu mi lepiej ze mną też nie wiem co się dzieje jestem taka rozdrazniona że wszystko mnie wkurza i do tergo jakoś mnie siły opuszczają nie chce mi się nic czuję się już taka tym wszystkim zmęczona marzy mi się taka jedna spokojna noc i dzien bez stresu ze zaraz zacznie płakać płacz to ja słyszę ciągle w uszach mam jutro ide po szczoteczkę do zębów dla Emilki... bedziemy myć ząbki zobaczymy jak to będzie dzięki Violkam za zdjęcia oliwka jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
aya wyślij mi zdjecia tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya - zdjęcia super - co Ty Julce zrobiłaś???!!! :D:D:D jakie minki robi fajne ;) amamen jeszcze jedno - jak nie dasz rady z tą skrzynką to możesz tej wejść na Wirtualną Polskę www.wp.pl i tam zalogować się - czyli wpisać swój login \"pysiaala\" i hasło. Mi tez dzisiaj net tak powoli się otwierał, zwłaszcza nasze forum, ze dałam sobie spokój w pracy, teraz widze ze jest lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×