Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość liska33
wiek- 33lat okres starań- 4 lata jakoś nasienia- chyba słaba (diagnoza rawidłowa budowa 52%, asthenozoospermia) - lekarze mówią, że jest ok zabiegi- wyłuszczenie torbieli endometrialnej i prostej jajnika lewego- 25.03.2008r; łyżeczkowanie 29.10.2009r; IUI - 5.12.2011r ciąże- 2 poronienia- 2 diagnoza- endometrioza, brak owulacji. zaburzenia poziomu LH i estradiolu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiek- 33 okres starań- 5 lat jakość nasienia- dobra, ruchliwość na granicy normy przebyte zabiegi- kauteryzacja jajników ciąże- 2 poronienia- 2 diagnoza-pco (po kauteryzacji owulka powróciła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiek- 26 okres starań- 4 lata jakość nasienia- dobra, ruchliwość dobra przebyte zabiegi- HSG- 11.2010r, histeroskopia-11.2011, IUI-3.07.2012 ciąże- 1 poronienia- brak diagnoza-niepłodność idiopatyczna, być może nietypowa budowa szyjki macicy, prolaktyna nieco podwyższona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce napewno nie za wcześnie. Mam dzisiaj 16 dzień po iui. Tylko teraz zastanawiam się czy to możliwe żebym owulację miała tak późno. Bo przecież dwa tygodnie po niej powinna przyjść @. Czy może źle myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti a brałaś luteine/duphaston? ewentualnie to może przesunąć termin @, po odstawieniu powinna przyjść w 3-7dni później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka brałam odstawiłam w czwartek. Myślę że@ przyjdzie jak nie jeszcze dzisiaj to jutro napewno. Tylko czy to oznacza że owulację miałam też poniedziałek - wtorek czy mogłam mieć wcześniej. Bo iui robiłam w sobotę. Dlatego pytanie do dziewczyn po nieudanej iui czy@ dostałyścierówno dwa tygodnie po iui?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu tak szybko odstawiłaś? z reguły bierze sie 14 dni, przynajmniej ja tak miałam po IUI i każdej stymulacji. może po prostu twój organizm potrzebuje więcej czasu by poziom progesteronu spadł po lekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti ja iui miałam 31 sierpnia (wtedy miałam owulację) a @ przyszła 14 września czyli 14 dni od owulacji. I ja miałam brać duphaston od 2 września i bete zrobić 12. Przeważnie duphaston bierze się właśnie przez 10 dni, ja nigdy nie brałam dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti mi się zdaje że nie dostałas @ wcześniej bo przedłużyłas sobie branie duphastonu. Pewnie u Ciebie zadziałał tak że wydłużył Ci cykl:( każdy reaguje na niego inaczej. Ja dostałam @ dwa dni po odstawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ja pamiętam że Ty miałaś tak szybciutko @. Mi gin nigdy nie kazał brać duphastonu dłużej niż do 25dc, później beta i w zależności co wyjdzie, brać dalej albo odstawić. Do mnie franca @ właśnie przyszła. Od jutra biorę clo 3x1. Za tydzień monitoring. Ale powiem Wam szczerze że zrezygnowana jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że co gin to inna zasada brania dupka;-) W porównaniu Justynka do Ciebie ja zaczynam go brać późno bo dopiero od 19 dc ( jak tłumaczy gin już po ewentualnym zagnieżdżeniu) i tylko do 25 dc po dwie tabletki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti ja po IUI brałam duphaston od 4 dnia po zabiegu (czyli od 15dc) i miałam brać 14dni i dopiero wtedy gdyby test był negatywny to odstawić. wydaje mi sie, że przynajmniej przy IUI gin powinien ci kazać brać dłużej duphaston, bo taka kilkudniowa ciąża może sie bez dodatkowego wsparcia nie utrzymać. od 16-25dc to brały dziewczyny którym luteina była potrzebna do wyregulowania @ no ale to moja opinia Jak już pisałam wielokrotnie wcześniej u mnie w 14dniu po IUI z dużym opóźnieniem wyszła druga kreska i to bledzizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka nie wiem, tak kazał to tak brałam. U mnie też wychodzi że zaczęłam go brać cztery dni po IUI, bo ja miałam zabieg w późniejszym dniu cyklu niż TY. Co najwyżej to mogłam sobie przedłużyć jego branie, ale jak widać i nie było takiej potrzeby :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti generalnie dupka bierze się kilka dni po owulacji żeby jej nie blokować. Czuję takie samo zrezygnowanie jak Ty. Ale chyba nie możemy się poddać po jednym niepowodzeniu. Wy dziewczyny przynajmniej wiecie że plemniki są ok. A u nas kicha i to mnie dobija:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się zastanawiam czy może M nie wysłać na jakieś bardziej dogłębne badania, bo z tego naszego zadupia to ma tylko takie ogólne, nawet morfologii nie ma i rozróżnienia na A i B. No ale gin mówił że są w normie, nie wiem co robić... Myszka myślę że przy poronieniu nie dostałabym @ w terminie, a przyszła jak w zegarku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti my powtórzymy badania za ok. 2-3 tyg. I wtedy decyzja co robimy dalej. Ja wiem że każdy grosz się liczy ale ja na Waszym miejscu zrobiłabym dokładne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magggda
Pełna nadziei- ja sie leczylam w Gamecie w Lodzi. Slonce, zyczę Ci by druga krecha okazala się sukcesem. Mi kiedys sie niestety zdarzylo tak,ze odczytalam wynik po paru h i byla druga krecha a ciazy brak. Przepraszam, ze Ci to piszę, ale lepiej podejsc do sprawy na spokojnie. Oczywiscie trzymam kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggda ja się nie nastawiam na to że to ciąża. Po coś na ulotkach piszą żeby nie odczytywać wyniku po czasie. Jutro idę na te bete bo do jutra mam brać luteine a jak mi taki dziwny test wyjdzie to nie będę wiedziała co robić. Rozmawiałam dzisiaj z siostrą, która miała taką sytuację, test pozytywny po czasie ale zamiast ciąży torbiel . Tak że pozbawiła mnie złudzeń. Ale to dobrze.. przynajmniej na luzie do tego podchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
wiek- 29 lat okres starań- prawie 2 lata ( 25 cykli) jakość nasienia- słaba - 6mln/ml, ruchliwość poniżej normy przebyte zabiegi- 2 IUI - nieudane ciąże- 1 ciąża biochemiczna po 2 IUI diagnoza- słabe nasienie - oligoasthenozoospermia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
beti - ja dostałam @ 16 dni po IUI, a robiłaś test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
beti , justynka - to normalne że czujecie zrezygnowanie, ja też :/ Jeszcze wczoraj emek powiedział że chyba zaziębił sobie jądra od chłodzenia bo tak czuł że są jakieś inne, boże mam nadzieję że nic się nie stanie, od razu miałam czarne myśli że zabił wszystkie plemniki :/ Justynka - często robicie to badanie nasienia, nie wystarczy że podczas IUI lekarz sprawdza jakie jest?, nam tak właśnie mówił, przecież to dodatkowa kasa idzie MI ginek też kazał brać duphaston 5 dni po IUI, żeby nie zahamowac owulacji i potem brac 10 dni i zrobic test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna u nas to wygląda tak, że chcemy teraz zrobić badania nasienia zanim zaczniemy przygotowania do IUI. U nas w klinice jest taka zasada że jeśli chcesz przystąpić do iui to trzeba się zgłosić w 20-24 dc poprzedzającego, wtedy gin robi usg i sprawdza czy nie ma torbieli i wypisuje recepte na leki. Te leki muszę kupić od razu bo u mnie na wiosce ich nie ma. Potem następna wizyta 9-11dc i umówienie terminu na iui. W dzień iui oddanie nasienia i decyzja czy jets zabieg czy nie. Chodzi o to że ja chcę wiedzieć jakie jest nasienie żeby w ogóle umówić się na tą wizytę 20-24 dc. Bo jesli jest kiepsko to nie zrobimy iui więc po co wywalać kasę na leki i wizytę. Wizyta plus leki to 450 zl, A badanie nasienia to 60 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
O to strasznie drogie te leki, moje tylko 15zł, bo ja na clo byłam stymulowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
A może i droższe jest clo, juz nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×